Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
AQ5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 29, 2023 6:41 pm

Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a AQ5 So sep 30, 2023 6:58 am

Zdravo vsi,
imam en večji problem, pri katerem se enostavno ne morem odločiti kaj je najbolje storiti oziroma zanima me še kakšno mnenje, ker sem popolni laik kar se tega tiče. 

Skratka imam Audi Q5 2.0 TDI Quattro 125kW, 2008 letnik, 1. lastnik. 

Pri 240k km je šla visokotlačna črpalka Bosch pumpa, dobesedno jo je razneslo na prafaktorje. Po celem sistemu so šle špene, opilki, šle so šobe, komplet vod za gorivo in tudi vse kar spada zraven. Servis, obnova + pucanje in magnetni trak 4.200€ (uradni servis bi bil 8.5k € ).Mehanik pravi da se tem letnikom to dogaja kot po tekočem traku, Audi, VW, Škoda ma ni da ni.

Smo si rekli evo najhujš je šlo, sistem je komplet spucan, zrihtan, zamenjan kar je blo, avto mora bit ko nov, ma da dela.

Po še 50.000 prevoženih kilometrih pa sredi AC pri 150km/h ODLOMI GLAVNO GRED. Posledično valda zabije bate, odlomi ojnico, prebije blok motorja, zamakne jermenice za 5cm, avto se je med vožnjo enostavno ugasnil, komplet blackout, začel je nabijat pod havbo, ma niti lučka se ni prižgala tako hitro se je vse zgodilo. Skratka fertik.

Sedaj imam opcijo da ga nekdo odkupi za par jurjev tazga kot je, ali pa gremo v menjavo motorja, strošek bo predvidoma spet cca 4k, motor verjetno Poljska/Nem. In sedaj se ne morem odločit.
Kakšna je možnost, da dejansko pride dober motor, ki bo po enem čudežu res delal, in ne bo skuril kakšne druge stvari v povezavi z menjavo. Računalnik?

A se da motor na en način res dobro PREVENTIVNO pregledat? Ker če je tu šla glavna gred ki se nebi smela NIKOL zlomit, kaj če se to ponovi ampak z drugim bitnim sestavnim delom? Kako je možno tolko poglavitnih felerjev zapored?
A je lahko še kaj?

Ogromno ČE-jev imam v glavi... Po eni strani mi ga je škoda ker je lepo služil, vzdržljiv, ma načeloma hvaležen uporaben avto. Točno vem kaj se je z njim dogajalo, ampak vanj bi šlo pa potem skupaj že 10k v 2 letih, kar je brutalno, in to samo zaradi škart in zanič tovarniških delov.. 
Zdaj a ga prodam za male pare pa ga en popravi in mu dela še par let ko urca pa se nategnem, ali pa ga popravim pa meni z drugo mašino crkne drug dan. Ali pa po enem slučaju druga mašina dela še uh k kilometrov...? 
Vem da se namesto mene ne more nihče odločit, ampak zanima me če je kdo imel podobno izkušnjo in kakšna so vaša mnenja. 4k pač ni malo denarja za servis, in da bi potem vozil v konstantnem strahu da vse skupaj spet ribne...

Najlepša hvala in se opravičujem za dolgo branje :)
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a krimič So sep 30, 2023 3:16 pm

Preracunaj ce se splaca popravit in prodat zrihtanega. Pomoje najboljsa resitev, da te res ne poheca se kaj drugega (ceprav si ze skoraj vse menjal).
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a alexwell So sep 30, 2023 7:57 pm

škoda denarja in živcev za 15 let star avto...kupi kaj drugega, ponudba je velika.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder So sep 30, 2023 8:01 pm

Kako to, da je tako star motor tako drag?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a xxl Ne okt 01, 2023 8:22 am

Če že vztrajaš pri tem avtu (jaz ne bi), potem išči motor kateri ni iz tega problematičnega letnika. Pričakovati, da bo avto brezhiben pri tej starosti in kilometrini, je pa tudi malce iluzorno. Čas je za zamenjavo za mlajšega (nepoplavljenega). Odpri oglase iz tujine in akcija, če že nočeš, nimaš, za novega.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a radar Ne okt 01, 2023 11:59 am

Žal si čustveno navezan na avto.

Realno poglej...reciva, da je tvoj avto vreden 10.000 eur, če ga prodaš v dobrem, delujočem stanju. Nanj si dal v dveh letih ravno toliko...
Pozabi čustva in vklopi razum. Prodaj in probaj zanj dobiti čim boljšo ceno.

Če se pa odločiš za nov - drug motor - veliko sreče ti želim.

lp
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder Ne okt 01, 2023 12:15 pm

radar je napisal/-a:Nanj si dal v dveh letih ravno toliko...
Pozabi čustva in vklopi razum. Prodaj in probaj zanj dobiti čim boljšo ceno.


jaz ravno v tvoji izjavi vidim samo čustva in nič razuma
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 Ne okt 01, 2023 2:41 pm

Koliko je vložil v motor v zadnjih 2 letih je popolnoma vseeno " 'vse je šlo v nič" v trenutku, ko se je zlomila gred kateri del kalkulacije ti tle ni jasen?
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a radar Ne okt 01, 2023 5:22 pm

Blinder je napisal/-a:
radar je napisal/-a:Nanj si dal v dveh letih ravno toliko...
Pozabi čustva in vklopi razum. Prodaj in probaj zanj dobiti čim boljšo ceno.


jaz ravno v tvoji izjavi vidim samo čustva in nič razuma


V ožjem krogu kolegov je bila podobna situacija več kot 10 let nazaj. Se je motor obnavljal, dobil garancijo eno leto in po dveh letih se je zopet odpiral.
Dec je zmetal v avto denarja zelo veliko in se je vedno tolažil, samo še to, pa bo ok, vendar ni bilo. Na koncu ga je ugodno prodal,.... In sedaj je mnenja, da je v tisti avto zmetal mnogo preveč denarja, ker se pač ni mogel odločiti za prodajo.
Ne vem, mogoče je imel smolo.
Drugače svetuj avtorju, kaj naj naredi, da bo zadevo kvalitetno saniral in se vozil še 200000 km brez večjih pretresov.

V končni fazi se avtor teme odloči kako pa kaj, finance so njegove in sam se mora odločiti do kje je pripravljen še vlagati v avto in seveda pogledati svoje finance...
Sam sem že napisal kaj bi z njim naredil...
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a radar Ne okt 01, 2023 5:25 pm

Kristjan123 je napisal/-a:Koliko je vložil v motor v zadnjih 2 letih je popolnoma vseeno " 'vse je šlo v nič" v trenutku, ko se je zlomila gred kateri del kalkulacije ti tle ni jasen?


Mi je čisto jasno, da je vse kar je vložil v avto je šlo z zlomom gredi v nič... brez skrbi.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder Ne okt 01, 2023 7:02 pm

Ali je ta avto za na odpad? Ne? Torej nekdo naj ga popravi. Najbolje, da ga popravi sedanji lastnik, ker tudi najbolj ve, kaj se je in kaj se ni delalo na avtu.

Kot zanimivost, govoril sem z mehanikom glede popravila BMW-ja, pri kateremu se je slišalo ležaje glavne gredi. 200 € stroška za zamenjavo ležajev, tako kot pri Renaultovih dci-jih? Ravno obratno. Treba cel motor dostavit firmi, katera se ukvarja z obnovo teh motorjev in upat, da bodo oni natančno obnovili motor. Če se samo ležaje zamenja se bo verjetno ponovilo, da se bodo pokvarili. Pač treba rešit tudi izvorni problem, zakaj je piršlo do okvare ležajev in je treba tudi profesionalno obnovit motor, počistit notranjost, da ne bo morebitnih upilkov ostalo notri.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a mrtwelvetrees Po okt 02, 2023 8:46 am

Če bi dobil tak avto z takim motorjem, razbitega (pa ne preveč)...
Če imaš ugodnega mehanika, ... samo danes je delo drago.

Jaz nebi šel v popravilo.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder Po okt 02, 2023 9:56 am

Če ga ne bi popravljal bi kaj, ga dal v prešo?

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?dam=0&fr=2008%3A2009&ft=DIESEL&isSearchRequest=true&ms=1900%3B32%3B%3B%3B&od=up&pw=121%3A132&ref=srpHead&refId=baac97db-34fe-1fce-ea74-cbebd2ee8930&s=Car&sb=p&vc=Car

cene na mobile.de so od 6.800 € do 17.000+ €, mediana za letnike 2009 je dobrih 11.000 €.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Firediver Po okt 02, 2023 10:31 am

Še ena možnost je - prodati v stanju, kakršnem je.
Sicer bo vsakem primeru kupec zaslužil z dobrimi rabljenimi deli, boš pa dobil največ € iz njega, kar se pač da dobiti (popravilo je nerentabilno, preša je pa čista nula).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder Po okt 02, 2023 10:36 am

Zakaj bi bilo popravilo nerentabilno?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
AQ5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 29, 2023 6:41 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a AQ5 Po okt 02, 2023 6:25 pm

Zdravo, najprej vsem hvala za res konstruktivna menenja in odgovore.

Blinder je napisal/-a:Kako to, da je tako star motor tako drag?

Ne vem, najprej so bili baje 1.5k€, pa so sedaj narasle na 2.5k+

radar je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:Koliko je vložil v motor v zadnjih 2 letih je popolnoma vseeno " 'vse je šlo v nič" v trenutku, ko se je zlomila gred kateri del kalkulacije ti tle ni jasen?


Mi je čisto jasno, da je vse kar je vložil v avto je šlo z zlomom gredi v nič... brez skrbi.

Zakaj je šlo vse v nič?

In še enkrat moje vprašanje, ali je možno motor ki pride gol, prešraufa se vse dobre dele, boschpumpo pa ves nov sistem je bil, nekako preventivno preverit? Lahko ima manj km pa se bo napaka ponovila, lahko jih ma več pa je nikoli ne ni in ne bo imel.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Firediver Po okt 02, 2023 6:40 pm

Blinder je napisal/-a:Zakaj bi bilo popravilo nerentabilno?


Velik vložek v star avto se nikoli ne povrne - razen če zaradi raritete ali starodobnosti vrednost ohranja ali pa mu celo raste.

Predmetni avto - za moje pojme - ni v tej skupini.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder Po okt 02, 2023 7:38 pm

V bistvu ti ga ne bi dal v prešo ampak bi ga dal, da se ga uporabi za rezervne dele?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder Po okt 02, 2023 7:40 pm

AQ5 je napisal/-a:In še enkrat moje vprašanje, ali je možno motor ki pride gol, prešraufa se vse dobre dele, boschpumpo pa ves nov sistem je bil, nekako preventivno preverit? Lahko ima manj km pa se bo napaka ponovila, lahko jih ma več pa je nikoli ne ni in ne bo imel.


da se obnovit motor in da se ga obnovit kvalitetno, ampak je vedno riziko, da obnove ne bodo naredili kvalitetno
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Fan Po okt 02, 2023 8:04 pm

V koliko je enak tip novega motorja , ja v tem primeru se da vse omenjene dele priviti na novi motor. Kakor tudi se lahko omenjene dele prej testira.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 113 gostov