Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 Po okt 02, 2023 8:55 pm

AQ5 je napisal/-a:Zdravo, najprej vsem hvala za res konstruktivna menenja in odgovore.

Blinder je napisal/-a:Kako to, da je tako star motor tako drag?

Ne vem, najprej so bili baje 1.5k€, pa so sedaj narasle na 2.5k+

radar je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:Koliko je vložil v motor v zadnjih 2 letih je popolnoma vseeno " 'vse je šlo v nič" v trenutku, ko se je zlomila gred kateri del kalkulacije ti tle ni jasen?


Mi je čisto jasno, da je vse kar je vložil v avto je šlo z zlomom gredi v nič... brez skrbi.

Zakaj je šlo vse v nič?

In še enkrat moje vprašanje, ali je možno motor ki pride gol, prešraufa se vse dobre dele, boschpumpo pa ves nov sistem je bil, nekako preventivno preverit? Lahko ima manj km pa se bo napaka ponovila, lahko jih ma več pa je nikoli ne ni in ne bo imel.

Poglej vse je možno koliko se splača je pa druga zgodba. Če hočeš, da je vse kot mora bit in boš za obnovljen motor "dal roko v ogenj" je zamudno in drago vse ostalo je bolj tako tako. No in potem se vprašaš ali si za tisti "ostanek prevoznega sredstva" pripravljen toliko dat al boš samo naredil da bo lih delalo in prodal al boš prodal preostanek
 
AQ5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 29, 2023 6:41 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a AQ5 To okt 03, 2023 10:55 am

Za avto v takem stanju bi se dobilo nekje 2-3k.. Vračunajmo v to vse kar je bilo menjano, nove gume, in pač zariban motor.

Ne vem zakaj, ampak zato sem v precepu. Ker s tem v bistvu nekaj pametnega pa za tako rabo kot je bil ta načeloma ne moreš dobit..
Okej lahko se še doda 4k (toliko kar bi šlo zdaj v servis), ampak to smo spet na tem da je potem drug avto, ne veš kje je bil, kaj je z njim bilo ipd ipd..
Za to se mi gre. Zato tudi sprašujem, če se da in na kakšen način, pa seveda za kakšno dodatno ceno potem ta novi motor pregledat oziroma preverit, da se kaj takega ali podobnega nebi ponovilo. A imam preveč upanja?
Ma da mi en reče preverjeno spraven motor je, nimam kaj razmišljat, tako pa zaupaš in zato sprašujem.. Ne morem pa dat 4k za servis pa recimo na pamet še 1k za pregled potem pa čez pol leta spet ribne ker se lahko samo še požrem.

Glede vseh dizlašov tega letnika in ta motor imam sedaj ko en strah, očitno se to lahko zgodi pri kateremkoli in kar berem še tuje forume so ko male tempirane bombe, primerljivo z bosch pumpami.. V teh primerih vgrajujejo preventivno še neke "lovilce opilkov", ker je pač to ceneje kot če ti celo skuri. (ko bi človek prej vedel)..

Ampak do katere mere lahko ti "preventivno" nekaj saniraš? Motor je le motor, verjetno se lahko nekaj začne krušit/pokat že po par 10k? A ta motor ki recimo pride oni lahko pregledajo, da bi kakšne take napake videli? A se da to kar odpret pa pregledat?

Kakšne imate pa vi izkušnje, če imate, z menjavami? A oni motor najdejo, predvidevam da so cene od - do, delo približno vem da bo okrog 1.5k. Pa smo spet tam, da če ti za ene 500€ to še dodobra pregledajo, spet ne veš kaj bi :cry: Vem da so laična vprašanja, mogoče grem z glavo skozi zid, tako da hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Firediver To okt 03, 2023 12:45 pm

Noben ti ne bo znal odgovoriti na ta vprašanja, ker tega ne more nihče vedeti za točno "ta" avto.
Celo preverjen avto od gvišnega lastnika se ti lahko grdo pokvari.

Mogoče en koristen nasvet: Če te je strah stroškov, je dobro biti bolj konzervativen. Izberi si kaj cenejšega, da bo strah manjši - velika šansa je, da bo tak avto bolj trpežen, če pa se kaj pokvari, pa ne bo tako hudo s stroški.

Če stroški niso tak problem, pa investiraj v popravilo ne glede na vse.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a limas To okt 03, 2023 1:56 pm

Prodaj avto v takem stanju kot je. Dvomi, strahovi, skrbi... ti najedajo zdravje.
Kupi si Hondo CR-V 2.0 VTEC. Avto boš lahko zapustil vnukom. Če pa hočeš imeti štiri krogce ali pa nek propeler, potem bodo spet strahovi in dvomi. To ni življenje.

Če ti Honda ne diši, potem si omisli nekaj od Volvoja. Premijski razred.
Jaz osebno imam zanesljivost vozila na prvem mestu glede preferenc izbora.
Drugače pa spadam med tiste voznike, če lahko karikiram, ki bi pokvarjen avto polili z bencinom in porinili v graben. Noben voz me še ni pustil na cesti.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 To okt 03, 2023 2:14 pm

AQ5 je napisal/-a:Za avto v takem stanju bi se dobilo nekje 2-3k.. Vračunajmo v to vse kar je bilo menjano, nove gume, in pač zariban motor.

Ne vem zakaj, ampak zato sem v precepu. Ker s tem v bistvu nekaj pametnega pa za tako rabo kot je bil ta načeloma ne moreš dobit..
Okej lahko se še doda 4k (toliko kar bi šlo zdaj v servis), ampak to smo spet na tem da je potem drug avto, ne veš kje je bil, kaj je z njim bilo ipd ipd..
Za to se mi gre. Zato tudi sprašujem, če se da in na kakšen način, pa seveda za kakšno dodatno ceno potem ta novi motor pregledat oziroma preverit, da se kaj takega ali podobnega nebi ponovilo. A imam preveč upanja?
Ma da mi en reče preverjeno spraven motor je, nimam kaj razmišljat, tako pa zaupaš in zato sprašujem.. Ne morem pa dat 4k za servis pa recimo na pamet še 1k za pregled potem pa čez pol leta spet ribne ker se lahko samo še požrem.

Glede vseh dizlašov tega letnika in ta motor imam sedaj ko en strah, očitno se to lahko zgodi pri kateremkoli in kar berem še tuje forume so ko male tempirane bombe, primerljivo z bosch pumpami.. V teh primerih vgrajujejo preventivno še neke "lovilce opilkov", ker je pač to ceneje kot če ti celo skuri. (ko bi človek prej vedel)..

Ampak do katere mere lahko ti "preventivno" nekaj saniraš? Motor je le motor, verjetno se lahko nekaj začne krušit/pokat že po par 10k? A ta motor ki recimo pride oni lahko pregledajo, da bi kakšne take napake videli? A se da to kar odpret pa pregledat?

Kakšne imate pa vi izkušnje, če imate, z menjavami? A oni motor najdejo, predvidevam da so cene od - do, delo približno vem da bo okrog 1.5k. Pa smo spet tam, da če ti za ene 500€ to še dodobra pregledajo, spet ne veš kaj bi :cry: Vem da so laična vprašanja, mogoče grem z glavo skozi zid, tako da hvala za odgovore


Enkrat sem kupoval avto in ga potem tudi kupil. Imel je 3 leta in 37k prevoženih od zelo skrbnega lastnika vse servisirano dokumentirano urejen picajzalst lastnik. Med ogledom jaz vsa navdušen rečem tej motorji so neproblematični sploh pa s tako malo kilometri in tako vzdrževan to mora naredit še ohoho... pa mi odgovori nazaj lastnik lahko pa tudi zariba čez par kilometrov kdo lahko garantira, da ne bo.

Kar ti hočem povedat je da tle ni garancije so samo neka predvidevanja glede na videno Zdej če imaš motor v avtu, da laufa malo pogledaš zgodovino servisiranja, malo vizuelno vidiš če kje kaj pušča, zvoku kako dela, kako je odziven na gas, kadi kaj, eventuelno zmeriš kompresijo in imaš recimo približno sliko kaj imaš pred sabo. Zvrnjen motor na paleti , ki je nekoč delal recimo ok dokler ni bilo totalke in so ga povlekli iz razbitine pa je lahko ok al pa tudi ne ...

Pusti zdaj razmišljanje zdaj bo to nekdo kupil zrihtal in mu bo delalo brez problemov zakaj to nisem jaz?
Vprašaj se če si ti pripravljen it skozi vse to še enkrat in si pošteno odgovori...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Fan To okt 03, 2023 2:47 pm

AQ5 je napisal/-a: potem ta novi motor pregledat oziroma preverit, da se kaj takega ali podobnega nebi ponovilo. A imam preveč upanja?
Ma da mi en reče preverjeno spraven motor je, nimam kaj razmišljat,

To se žal ne da. Lahko se ga pregleda, vendar garancije ni, da bo motor delov brezhibno. Menjava motorja za drugega, je zmeraj loterija.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a kseb Sr okt 04, 2023 6:12 am

Avto je star 15 let in ima nekih 300.000 prevoženih.
Za tak letnik, bo težko dobit dober, brezhiben motor, enakega tipa. Pa veliko vprašanje je kompatibilnost celotne elektronike.
Enkrat je potrebno naredit rez. .Jaz ne bi več vlagal v ta avto. Škoda vsakega euriča.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a boštjan_01 Sr okt 04, 2023 7:11 am

2,0TDI motorji v osnovi so znani po vzdržljivosti. Veliko je tudi odvisno od sevisiranja in kvalitete olja/filtrov, tudi široke gume naredijo svoje.
Pri rabljenem motorju lahko preveriš pritisk črpalke, tesnenje šob, ventilov in podobne zadeve. Ne more pa ti nihče dati garncije, še novi se kvarijo.
Tvoj avto je sedaj vreden nekaj drobiža, potencalnih kupcev je zelo malo. Če dobiš motor po ugodni ceni, se ga zagotovo splača popravit in prodat dalje.
Slišal sem za enega dobrega v dolenjskih koncih, ki uvaža iz Britanije karabolirane avte in prodaja po delih.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 Sr okt 04, 2023 9:58 am

Široke gume=odpoved visokotlačne črpalke pri 230k in zlom gredi 50k pozneje... kako nismo prej prišli do tako očitnega vzroka vseh težav. Ja nč dej drugi motor noter in ožje gume pa boš mirno spal...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a boštjan_01 Če okt 05, 2023 6:25 am

Kristjan, delaj več na razumevanju slovenščine.
Najmanj 2x si zelo jasno poudaril, da ne bi nič popravljal, samo prodal tako kot je. Zakaj se sploh obremenjuješ z takšnimi stvarmi?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 Če okt 05, 2023 8:32 am

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Z mojim razumevanjem slovenščine je vse ok brez skrbi raje malo preberi kaj pišeš "tudi široke gume naredijo svoje"

Poglej sem zmeraj odprt za se kaj novega naučit tako izvoli pa razloži to povezavo s širokimi gumami

v nasprotnem ne bodi užaljen če ne kimam in sem tiho na take trditve in priznaj, da si ustrelil mimo pa lep dan še naprej
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a boštjan_01 Če okt 05, 2023 1:20 pm

Niti sluajno se ne obremenjujem kakšno mnenje imate forumaši o meni, dobro ali slabo.
Res je, napisal sem " tudi široke gume naredijo svoje". Črpalke sploh nisem omenjal skupaj z gumami.

V osnovi širša guma pomeni večjo porabo. Motor porabi več, ker je bolj obremenjen. Vse obremenitve na motorju se prenašajo preko glavne gredi.
Če je poraba večja za kakšen liter, je to že caa 10-15% večja obremenitev motorja, po nepotrebnem.

Zelo groba razlaga, da bo lahko še kakšen slaščičar razumel.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 Če okt 05, 2023 2:28 pm

Ravno slaščičar bo edini dovzeten za take vrste razlage pa se že vnaprej opravičujem vsem slaščičarjem, ki jim je vsaj malo znano delovanje motorja z notranjim izgorevanjem...

Ti je tebi sploh jasno kaj so in kdaj so največje obremenitve na motorni gredi?
 
AQ5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 29, 2023 6:41 pm

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a AQ5 Če okt 05, 2023 2:45 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Se opravičujem za vskok, ampak jaz ne razumem, a mi lahko nekdo potem razloži tole. Gume na avtu so iste dimenzije vsa leta, prav proper suv guma še s salona so bile iste dimenzije, samo druga firma. Glede na teren smo imeli večinoma m+s oziroma kar zimske, ampak suv kao ker je quattro.. nikoli ne druge dimenzije, niti bilo kakšno ven metanje z nekimi feltnami pa nizkoprofilnimi gumami. Kot rečeno, avto je bil dobesedno terenski v vseh pomenih, ni bil za "frajarit po ljubljani"..
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 Če okt 05, 2023 3:26 pm

To da ne razumeš povezave med širino gum in zlomom gredi je ok. Zaskrbljujoče bi bilo če bi bilo obratno :)
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a boštjan_01 Če okt 05, 2023 4:37 pm

Saj ni kaj veliko za razlagat. Širša kot je guma, bolj negativno vpliva na celoten avto. Ali imaš ves čas tovarniške dimenzije, ali si naknadno spreminjal dimenzije, nima nekega pomena.

Nekateri pač ne razumejo Slovensko in delajo čudne zaključke, da so gume glavni oz. celo edini vzrok za tvoje probleme.
Saj je vseeno, se strinjamo ali ne in se delamo butla eden iz drugega. Lahko si premislim in rečem, da širša guma pozitivno vpliva na sam avto, ali še celo čudežno popravlja motor in vse ostalo. Fizikalne zakonitosti gredo v naravi svojo pot in se ne bodo spremenile zaradi našega nestrinjanja.

Ne ukvarjaj se z malenkostmi. Bistvo je da boš avto prodal. Ali ga boš prodal za rezervne dele, ali pa ga obnoviš in prodaš kot izpravnega. Izračunaj si razliko, kaj se ti bolj splača. In pazi da ne boš novega lastnika kaj nategnil.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Kristjan123 Če okt 05, 2023 5:10 pm

"Širša kot je guma, bolj negativno vpliva na celoten avto. Ali imaš ves čas tovarniške dimenzije, ali si naknadno spreminjal dimenzije, nima nekega pomena"

Kako lahko v prvem stavku napišeš, da ima širina negativen vpliv takoj v naslednjem pa, da sprememba nima nekega vpliva?
V naslednjem stavku, pa še prideš do zaključka da nekateri pač ne razumemo Slovensko.... Razumemo natančno beremo zato tudi tvoje izjave ne "gredo skozi" Zdej, če bi pa rad., da ko govoriš svoje nebuloze samo kimamo pa menjaj občinstvo. Dobi res take ki ne razumejo pa boš zadovoljen. Pa sorrry avtorju teme sam enostavno ne morem naredit bypassa med prebranim in možgani...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a esem Če okt 05, 2023 5:25 pm

OFF
Boštjan
Že večkrat si se zapletal v dialoge s kom (npr s firediverjem) in vedno si dodal kritiko (ponavadi žalitev), katere dovolj dober argument je ponavadi umanjkal. Prosim nehaj s takim načinom komuniciranja
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a danci1973 Če okt 05, 2023 6:13 pm

Kristjan123 je napisal/-a:
boštjan_01 je napisal/-a:Saj ni kaj veliko za razlagat. Širša kot je guma, bolj negativno vpliva na celoten avto. Ali imaš ves čas tovarniške dimenzije, ali si naknadno spreminjal dimenzije, nima nekega pomena.


Kako lahko v prvem stavku napišeš, da ima širina negativen vpliv takoj v naslednjem pa, da sprememba nima nekega vpliva?

Saj ni napisal tega...

Napisal je, da ni razlike, ali so široke gume že tovarniško ali pa si se naknadno sam odločil za široke gume - v obeh primerih naj bi bile enako 'škodljive'.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Audi Q5 zariban motor

Napisal/-a Blinder Če okt 05, 2023 7:05 pm

Hotel je tudi povedat, da večja antena na avtu pomeni, da bo mogoče zaradi tega šla gred v maloro. Ker večja antena pomeni večji zračni upor, kateri se prenese na glavno gred.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 107 gostov