Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

Napaka na TPMS senzorjih pneumatik - Peugeot 508 SW.

Napisal/-a P307BlueLION Sr nov 01, 2023 7:53 am

Pozdravljeni,

Zanima me a je imel kdo že podobno ali morda enako težavo,kot jo imam sedaj sam.
Namreč pred nekaj dnevi sem na platišča dal montirati nove zimske pneumatike enake dimenzije,kot so bile pred tem gor.Alu platišča imajo TPMS senzorje,kateri so bili pri vulkanizerju delujoči.
Po samo 300.prevoženih kilometrih se je pojavila napaka - Tyre underinflation monitoring fault za vsa kolesa,katera ni izginila in še zmeraj na amaturni plošči gori ikona pneumatike.
Kljub obisku črpalke in preverbe tlaka v pneumatikah,kateri je sedaj enak na vseh kolesih lučja še vedno gori.
Zanima me ali jo je mogoče kako resetirati ali je potrebno obiskati servis mehanika,kateri lahko preveri vzrok napake in jo resetira...

Lp, Matjaž
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Napaka na TPMS senzorjih pneumatik - Peugeot 508 SW.

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr nov 01, 2023 10:04 am

Poškodovali so ti senzor pri montaži (ali pa se ti je baterija izpraznila - ne vem koliko je star avto) bolj verjetno je da si ti poškodovali senzor.

edit: Za vsa kolesa ? si siguren ? Potem pa najdi postopek kako resetiraš sistem.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

Re: Napaka na TPMS senzorjih pneumatik - Peugeot 508 SW.

Napisal/-a P307BlueLION Sr nov 01, 2023 10:11 am

P.S. Avtomobil je letnik 2016.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Napaka na TPMS senzorjih pneumatik - Peugeot 508 SW.

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr nov 01, 2023 10:42 am

Najdi postopek kako resetiraš senzorje, če ne drugega izklopi akumulator za nekaj časa.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 126 gostov