Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Carmack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr jul 06, 2011 8:31 pm

Zadnje vzmetenje P308 SW

Napisal/-a Carmack Sr nov 15, 2023 9:31 pm

Živjo,

danes sem zamenjal zimske gume, na letnih sem zadaj opazil različno obrabo. Na AMZS smo preverili lufte, videti ni nič, vseeno pa je na levi strani 1mm razlike, na notranji strani je pobrano več.
Na oko sem opazil, da je ta stran tudi nižja, sicer ravno za narobe ni bilo nobenega metra, da bi dejansko izmeril - je možno, da je obraba večja zaradi bolj posedene vzmeti? Avto je sicer l.2016 s 185k km, sem že tako gledal da bi jih zamenjal ker je zadaj precej nizek.

Je pa tudi s temi vzmetmi zanimivo. Šel sem na spletno stran Lesjofos, in ima dve opciji:
- kat. št. 4215643, za vozila brez panoramske strehe
- kat. št. 4215644, ni za varianto opreme Allure

https://tinyurl.com/2hwxbr62

Ker imam Allure, v čemu je poanta?

V autodocu dobivaš različne dolžine vzmeti, za tiste kjer na uradni strani piše da niso za Allure, na Autodocu piše da so dejansko za Allure, tako da je dobro kdaj preverit tirektno pri proizvajalcu :)

hvala za odgovore,
lp,
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Zadnje vzmetenje P308 SW

Napisal/-a luxxx7 Sr nov 15, 2023 9:50 pm

Na optiko vozila nisi pomislil?
Kaj pomeni, da je pnevmatika znotraj pobrana za 1mm? To pomeni, da je znotraj 3mm, v sredini pa 4mm ali da je 7mm znotraj, sredina pa 8mm?
Bolj je pnevmatika obrabljena, bolj se bo neenakomerno obrabljala. Nasplošno to velja za širše pnevmatike.
 
Carmack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr jul 06, 2011 8:31 pm

Re: Zadnje vzmetenje P308 SW

Napisal/-a Carmack Če nov 16, 2023 7:40 am

No, seveda sem pomislil na optiko, gre se za to da na zadnji premi nimaš kaj nastavljat. ZD stran je obrabljena enakomerno, ZL pa je na notranji strani pobrana 1mm bolj kot na zunanji (4 vs 5mm profila). Širina gum je 225.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Zadnje vzmetenje P308 SW

Napisal/-a luxxx7 Če nov 16, 2023 4:58 pm

Lahko poizkusiš z 3D optiko in ti bo mojster povedal, če kaj od parametrov ni bilo v ''zelenem''.
Drugače pa so pnevmatike na najmanj 50% obrabljenosti, zato boš najbrž 15. marca naslednje leto videl, da ti jih je še bolj pobralo znotraj.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 143 gostov