Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a manutd82 So nov 25, 2023 3:11 pm

Zdravo. Pred nekaj dnevi sem opravil optiko na vozilu. Mehanik je dejal da je bilo potrebno kar je razvidno bilo tudi v izpisu z 3D napravo saj so bile ene meritve izven normativov.

Sedaj nekaj dni po opravljeni optiki pa sem opazil, da mi vozilo na ravni cesti ko držim ravno volan rahlo vleče v desno oz bi rekel da mi je volan sedaj zamaknjen saj moram rahlo držat nekaj stopinj v levo da se avto pelje naravnost. Ne gre za ne veliko razliko me pa vseeno moti.

Zanima me a se tako lahko vozim se nekaj časa ker moram v tujino pa pol bi zadevo uredil, ter a je potrebna nastavitev volana al pa celotna optika ponovno?

Za vaš odgovor se vam vnaprej zahvaljujem.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a boštjan_01 So nov 25, 2023 5:57 pm

Si vprašal majstra, ki ti je delal optiko?
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a manutd82 So nov 25, 2023 6:12 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Ja je rekel da naj se oglasim 1x pa napravimo korekcijo. Me pa zanima a ni to avtomatska neka zapora da se zaklene volan in ostane v nulo dan danes na 3d optikah?Dejansko tudi jaz nisem ugotovil prvi dan zdaj pa po 3, 4 dnevih opažam da ni raven volan ker vozim na istih relacijah tudi druga dva avta in tam so volani v nulo.

Ni pa to zdaj nobene panike ne če se tak vozim kak teden ker moram na daljšo pot naslednje dni?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a D12J12 So nov 25, 2023 6:47 pm

Veš kaj ti svetujem, ko ti zaklene volan še ti preveri, če je volan naravnost. Odpri zadnja vrata in preveri iz zadnjega sedeža, ker če boš slonel postrani pri prvih vratih ne boš videl najbolje.
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a manutd82 So nov 25, 2023 6:50 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Ok hvala za idejo saj zdaj bom dejal da sem se vrnil izrecno zaradi volana ker ni v nulo.. Saj mogoče sem sam malo kriv ker je na polno bla menjava gum gužve in verjetno čimprej naslednja stranka, seveda pa to ni izgovor da ni narejeno kot bi moglo bit.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a Fan So nov 25, 2023 10:53 pm

Pri optiki se ne zaklepa volana na volanskem drogu, ker to ni naravnan volan pri nobenem vozilu. Sicer pa, v koliko bi zaklepal volan na ključavnici, kako bi obrnil volan v desno in levo? Pozicijo volana fiksira z zatičem, ki ga nasloni na obroč in voznikov sedež.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a manutd82 So nov 25, 2023 11:02 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Ok, ampak tu tudi lahko pride pol do zamika kakor v mojem primeru, da volan po opravljeni 3D optiki ni v nulo, a ne?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a Fan Ne nov 26, 2023 1:33 am

Lahko.
Prav zaradi tega, da temu ni tako, pa mojster po opravljeni optiki opravi testno vožnjo. Po potrebi tudi popravi nastavljeno.
Potrebno je vedeti, da vsi ti programi za optiko so napisani za novo vozilo/podvozje, mi pa optiko po navadi opravljamo na starih vozilih, kjer obstaja možnost kakšne zračnosti podvozja. Tu pa pride na vrsto znanje mojstra, ki optiko opravi. Kazalci v zeleno, še ne pomenijo, da je res vse ravno - OK.
Kot je bilo že rečeno, se vozilo odpelje nazaj in bo mojster opravil korekcijo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a D12J12 Ne nov 26, 2023 4:26 am

Seveda sem mislil zaklep volana z drogom in ne ključavnico :D , ta bi bila smešna :lol: .
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a DePalmo Ne nov 26, 2023 9:48 am

Pa odstopanje za več kot stopinjo ali dve ;)

Pelji nazaj in naj ponovno naštima. Nič posebnega, že večkrat videno. Bolj je važno če se avto pelje lepo naravnost in da ti gum ne pobira. Meni je en stručko iz Litije nastavil avto "v piko", pa se mi je obnašal kot živčna kobila na avto cesti. Je preveril še enkrat in rekel da nima kaj popravljat. Nato mi je pa lokalec rešil in rekel da je bilo vse faljeno. Po drugem posegu, se je avto peljal naravnost kot da bi ustrelil.
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Avtooptika- težave po storitvi (mnenje)

Napisal/-a manutd82 Ne nov 26, 2023 9:56 am

edit mod
Predhodni post se NE citira. A lahko že nehaš s tem?
:twisted: :roll:


Ok hvala za odgovor saj avto se pelje ok pa vse vseeno pa je kot si (ste) napisali. Volan ko je v čisti sredini na ravni cesti gre rahlo v desno, tako da pač treba volan par stopinj levo držat ni neke sile, ampak pred optiko ni blo tako oz. ko vozim v službi avto al od partnerke sta volana v nulo na isti cesti. Hvala za odgovor
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Fan, ferd in 132 gostov