Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a P307BlueLION Pe dec 29, 2023 9:22 pm

Pozdravljeni,

Zanima me ali je kdo imel že podobno izkušnjo z temi senzortji tlaka pneumatik,kot sem jo imel sam v zadnjem času.
Namreč jeseni sem na platišča namestil nove zimske pneumatike in senzorji so normalno delovali kakšnih 500.kim na kar se je pojavila napaka na amaturni plošči napis da jih sistem ne zaznava več ali v originalu Tyre under inflaction monitoring fault in ikona pneumatike z klicajem in napis service,kateri je ves čas vožnje prižgan in ob vklopu še lepo zvočno opomba napake,
Pri servisu mi je mehanik v platišča dal nove senzorje,ker ti so bili kao fuč.
Vožnja je bila brez ponovne enake napake 560.km in se je stvar ponovila pa čeprav v pneumatikah se ni spremenil ne tlak na nobeni pneumatiki.
Novi senzorji,da bi zdržali le nekaj dni vožnje in niti 600.km je malo nenavadno.
Za kaj bi točno lahko šlo še ne vem,ker še nisem bil pri mehaniku.
Pri voulkanizerju sem se bil in tam mu naprava ne zazna senzorja v nobenem platišču.

Zanima me kakšen enak ali podoben primer lahko tudi avtomobila kaktere druge znamke z senzorji...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a D12J12 So dec 30, 2023 7:53 am

Senzorji imajo garancijo, delo katerega je opravil mehanik ima garancijo, zato odpelji nazaj in naj išče napako, seveda gre sedaj vse na njegove stroške :D . Lahko je 100 in ena stvar.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a boštjan_01 So dec 30, 2023 2:26 pm

"malo" pretiravate z garancijami in zastonj servisiranjem. Samo senzorje ti lahko menja pod garancijo.
Nekateri sanjate kako vam bodo celi avto zastonj servisirali na račun enih senzorjev.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a HitriZajcek So dec 30, 2023 4:14 pm

Cloveku baje ne delajo senzorji tlaka v gumah, katere mu je nove montiral mehanik. O kakšnem servisiranju celega avta zdaj ti?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a D12J12 So dec 30, 2023 6:14 pm

Boštjan v kolikor ni napaka odpravljena in se ista napaka ponovi bom stvar reklamiral in niti slučajno plačal, tudi mehanik bo senzorje vrnil oz. zamenjal v kolikor je v njih problem. Jaz bom plačeval on pa zastonj menjal :lol: .
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a boštjan_01 Ne dec 31, 2023 9:25 pm

Če senzorji ne delujejo, se jih menja. Kaj bi na senzorju popravljal?
Če se bo napaka še vedno nadaljevala, je lahko problem kje drugje. To potem ne spada pod garancijo. Na račun senzorjev za par € bi radi imeli popravilo kompletne elektronike na celotnem avtu. Pa še nadomestno vozilo in vikend paket na morju?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a esem Po jan 01, 2024 12:55 am

Zakaj je to potrebno? :roll:
Vsi štirje so šli 2x po petsto km, ti pa bi jih menjal z novimi (do naslednjih 500 km)? In raje kot iskat težavo se zapletajmo v take nesmiselne debate? :roll: :evil:

Morda bi morali bit (pravilno) vpisani - so bili?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: TPMS - senzorji na pneumatikah Peugeot 508.

Napisal/-a Fan Po jan 01, 2024 1:43 am

Osebno bi najprej priklopil vozilo na tester ( Peugeot Planet ). Omenjeni tester je razvit posebno za Peugeot vozila in z njim lahko preveriš/opraviš/testiraš veliko več, kot s spodobnim testerjem. Vse kaže, da je v tem primeru napaka drugje in bi bilo nesmiselno še enkrat menjati senzorje. Potrebno bo najprej najti napako, jo odpraviti, šele nato se bo videlo ali je potrebno menjati senzorje, lahko, da bodo tudi te vgrajeni naenkrat delovali.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: BlackGuard in 128 gostov