Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri servis za Mazdo na Gorenjskem?

Napisal/-a Mazda2 Sr jan 10, 2024 8:26 pm

avto-mobil je napisal/-a:Kaj pa je narobe s Pelkom? Sej je hvaljen tudi na tem forumu.

Ugoden in vse. Toda, ko je meni menjal vodno črpalko, se je po tistem stalno slišal neki zvok, ki ga z originalno ni bilo slišati.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri servis za Mazdo na Gorenjskem?

Napisal/-a Mazda2 Sr jan 10, 2024 8:32 pm

Blizu Šk. Loke je tudi Robert Eržen iz Maxx servisa. Bil je mehanik leta in ni drag. Kolikor sem slišal je dokaj v redu tudi Tadej Selan iz Praprotne Police blizu Brnika. Ima kdo tudi osebne izkušnje z njim?
Sta pa oba omenjena splošna mehanika za vse znamke vozil.
Zadnjič spremenil Mazda2, dne Sr jan 10, 2024 8:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Kateri servis za Mazdo na Gorenjskem?

Napisal/-a spektr Sr jan 10, 2024 8:34 pm

Mazda2 je napisal/-a:Kolikor sem slišal je dokaj v redu tudi Tadej Selan iz Praprotne Police blizu Brnika. Ima kdo tudi osebne izkušnje z njim?


Jaz, ampak mi je samo klimo filal ☺️
lp dejan
 
EnSofer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: To jan 08, 2019 8:57 am

Re: Kateri servis za Mazdo na Gorenjskem?

Napisal/-a EnSofer Sr jan 10, 2024 10:02 pm

spektr je napisal/-a:Lahko pa poskusiš to opcijo:
In your dashboard, there is a knob that use to adjust the brightness. You press and hold it, then turn the ignition switch to ON. Wait for a couple of seconds and you should see the warning icon to flash. Release the knob once it stops flashing, then turn OFF the ignition switch.


Sem poiskal na YT in je malo bolj smotan postopek, kot piše zgoraj. Ampak nič takega da ne bi zmogel narediti doma.
https://www.youtube.com/watch?v=f2z-62A6I-c
https://www.youtube.com/watch?v=lj7fc2KSiYY

Me je pa presenetilo da je DPF lučka znak za servisni interval. Res bi lahko dodali, še eno lučko za servis. Da mi začne DPF blinkat prvo pomislim da je DPF zabasan ali fuč, ne da moram avto peljat na servis.
 
avto-mobil
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jan 08, 2024 1:03 pm

Re: Kateri servis za Mazdo na Gorenjskem?

Napisal/-a avto-mobil Če jan 11, 2024 10:32 pm

Zakaj bi rabil dodatno lučko?

Sej piše, če utripa DPF pelji na servis. Tam pa že pogledajo al je dejansko DPF ali si samo čez servisni interval.

Manj je lahko več.
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Kateri servis za Mazdo na Gorenjskem?

Napisal/-a weasel Pe jan 12, 2024 8:21 am

Manj je lahko več v primeru, da avto nima digitalnega zaslončka pri števcih, kamor komot vržejo en text, da je čas za servis.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 122 gostov