Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

FIltri - znamka

Napisal/-a thaking Ne jan 21, 2024 11:04 am

Katera znamka filtrov se najbolj splača kupiti za npr. BMW: Mann, Mahle ali kaj tretjega glede na kakovost vs ceno?

Ima kdo kak dober popust?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a Mazda2 Ne jan 21, 2024 4:41 pm

Dobri so menda in Mann in Mahle, uporabljal sem oba. Za Filtron nevem, sem pa še nekaj tednov nazaj videl na TV reklamo tudi za to znamko. Jaz sem zadnjih nekaj menjav uporabljal AMC filter olja od firme Kavo parts, ampak to naj bi bilo bolj za azijska vozila (sam sem ga imel na Mazdi, kot tudi prej omenjena Mann in Mahle. Ampak lahko, da bi našel tudi pravo dimenzijo za tvojega. Tako nekako kakor hladilne tekočine recimo, dve ameriški firmi Prestone in Peak. Prvi naj bi proizvajal splošne hladilne tekočine, drugi za azijska vozila. Potem pa še različnih barv za različne znamke vozila. Mislim, da je to bolj lari fari in če bi našel AMC filter ustrezne velikosti za tvoj avto bi bil tudi gotovo čisto v redu.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a Fan Ne jan 21, 2024 4:57 pm

Mazda2 je napisal/-a:. Prvi naj bi proizvajal splošne hladilne tekočine, drugi za azijska vozila. Potem pa še različnih barv za različne znamke vozila. Mislim, da je to bolj lari fari


Različne barve so zaradi lažje prepoznavanja prave hladilne tekočine za določeno znamko - tip vozila. Različne barve imejo različno sestavo tekočine, kar pa lahko vpliva blagodejno ali škoduje določenim materialom - tesnila, AL motornih glav, AL blokov motorja, črpalke .......
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a D12J12 Ne jan 21, 2024 5:28 pm

Ob redni menjavi bo vsak "premium" filter dober, sam favoriziram Mann filtre. Za popust se lahko zmeniš glih da ne v vsaki prodajalni z avtomobilskimi deli, je pa seveda vse odvisno od količine nakupa.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a metor Ne jan 21, 2024 7:50 pm

Gres recimo na Autodoc pobrskaš in naročiš dosti ceneje ne dobiš nikjer. Dobri so tudi Hengst filtri, Purflux, Bosch itd...
Don't worry, be happy ;)
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a zundapp Ne jan 21, 2024 7:54 pm

in če dobiš 40 rabata boš profitiral 5 eur... :D
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a RedBaron To jan 23, 2024 2:38 pm

Jaz vzamem nekaj znanega, sploh za oljni fitrer!! Recimo MAN, Mahle, Purflux, BOSCH, UFI...

Vzamem tistega, ki je takrat najcenejši (autodoc), je pa ponavadi MANN made in china, Purflux pa made in Slovenija (filter kabine recimo)
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a metor To jan 23, 2024 9:06 pm

zundapp je napisal/-a:in če dobiš 40 rabata boš profitiral 5 eur... :D

Mogoče res js mam sicer njihovo plus članstvo, ker več naročujem in je ponavadi še kak evro manj. Podobne cene, kot dobim od kolega mehanika, ki ima rabat v Bartogu, Eurotonu,...

Kar mi je najbolj všeč, da ni treba nikamor hodit po trgovinah, kjer ponavadi ni dovolj en obisk, ker ni vse na zalogi tam.
Sploh se mi neda ubadat z lenobo in zagrenjenostjo, ko si začneš izbirat točno določene znamke filtrov in drugih delov.
Tam pa je ogromna zaloga in naročiš točno tisto znamko, ki ti paše.
Razen, če je kaj nujnega potem pač pri nas kupim.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a D12J12 Sr jan 24, 2024 8:41 am

Bartog in euroton omogočata pregled zaloge, torej že takoj veš kaj boš dobil, če izdelka ni pa telefon in je lahko že isti dan v poslovalnici.
Mene pa ravno moti nakupovanje na spletu, izdelka ne vidim, v primeru da sem se jaz zmotil ali oni je potrebno pošiljati nazaj, tudi pošta lahko kaj poškoduje in pa tisto za mene najbolj važno, stvar želim takoj. Sem naročal zadne amortizerje na autodoc, embalaža je bila taka kot bi se psi igrali z njo, ne vliva nekega zaupanja.
Res pa je, da imam oba v razmaku 5 minut in je to sprehod.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a danci1973 Sr jan 24, 2024 12:38 pm

Kaj pa je narobe z original BMW filtri? So zanič ali predragi?
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a thaking Sr jan 24, 2024 4:09 pm

danci1973 je napisal/-a:Kaj pa je narobe z original BMW filtri? So zanič ali predragi?


Načeloma so narejeni v eni izmed tovarn od Mann ali Mahle.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a madpanter Če jan 25, 2024 11:36 am

Jaz recimo vedno jemljem Hengst ali MANN, dejansko pa ne moreš skoraj faliti če vzameš katero t.i. OEM znamko. Tisti ki so narejeni v Sloveniji je velika verjetnost v Medvodah podjetje Sogefi. Bil parkrat v njihovi proizvodnjo notri.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a void Če jan 25, 2024 12:09 pm

Zadnje cajte ugotavljam da vsaj 50% narejenih filtrov na kitajskem in to zvenečih imen filtrov(mahle, mann). bog si ga vedi če niso narejeni pri pogodbenem proizvajalcu na kitajskem. Mogoče so celo identični znotraj, samo zunanjost je različna.
Za francoze preferiram purflux, ki je ponavadi tudi prva vgradnja, pa tudi made in france so ponavadi.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a Mazda2 Če jan 25, 2024 5:43 pm

RedBaron je napisal/-a:Vzamem tistega, ki je takrat najcenejši (autodoc), je pa ponavadi MANN made in china, Purflux pa made in Slovenija (filter kabine recimo)

Ko sem jaz MANNA-a kupil v Eurotonu za svoj bivši avto, sem na embalaži zasledil, da je bil narejen v Afriki.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a danci1973 Če jan 25, 2024 7:54 pm

Na mojem piše Made in Japan (in to na filtru, ne na škatli). :lol:
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: FIltri - znamka

Napisal/-a madpanter Pe jan 26, 2024 10:38 am

@void: Tudi jaz se pri Mahle vedno večkrat naletel na Made in China in ga posledično ne kupujem več (pa ne zato, ker bi bil slabši ali podobno, ampak se trudim podpirat proizvodnjo na Evropski celini), MANN je nekako 50/50%, kaj bo pisalo in ne veš, kaj boš dobil, večinoma je pa kar sem dobival od MANN bilo Made in BIH, Hengst je do sedaj vedno pisalo vedno na filter vložku ali filtru Made in Germany. Purflux pa, ko sem še imel citroena, je bil pa vedno Made in France.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 123 gostov