Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Servis avtomatskega menjalnika...

Napisal/-a Kohec Sr jan 24, 2024 7:34 pm

Avtomehatronika d.o.o. iz Škofje vasi pri Celju je dober servis za vse vrste menjalnikov. Sicer ni ravno najcenejši, dela pa dobro. Preverjeno iz lastnih izkušenj.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Servis avtomatskega menjalnika...

Napisal/-a AssKicker Če jan 25, 2024 12:23 pm

RedBaron je napisal/-a:
danci1973 je napisal/-a:https://www.avtomatski-menjalniki.si/ je bratu dobro zrihtal menjalnik in pretvornik navora na starejšem Porscheju. Mislim, da je po tem popravilu naredil dobrih 100k km brez težav.

Glede na opremo delavnice ta najbrž ne pošilja na jug.


S tem mojstrom imam slabe izkušnje... Obnova powershifta, po 30 kkm (kar je polovica intervala menjave olja!!) Pa težave, cukanje, rukanje.... garancije seveda ni bilo več... ravno potekla... pa sem res pazil na menjalnik, se držal njegovih navodil. Zagotavljal je, da je menjalnik po obnovi praktično nov in lahko pričakujem da zdrži enake kilometre, kot jih je do obnove (270 kkm)...

Reference na spletu so bile dobre, baje ima celo firmo v Nemčiji za obnovo pretvornikov navora...

Skratka, glede na moje izkušnje ga toplo odsvetujem.


Dizel?

Pri njegovem sosedu, torej turbine.si sem dobil informacijo, da powershifti velikrat "zropotajo" zaradi slabih injektorjev, oziroma zaradi napake pri delovanju motorja, kajti neharmonično delovanje ubija menjalnik, ker naj bi bilo nekaj plastičnega notri.. . Baje je imel kar veliko problemov ko so dvakrat obnavljali menjalnik, na koncu uredili injektorje, in je bil potem mir.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Servis avtomatskega menjalnika...

Napisal/-a emozul Če jan 25, 2024 2:31 pm

Tako kot sem rekel:
Turbine.si-DA
Avtomatski menjalniki-NE
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Servis avtomatskega menjalnika...

Napisal/-a RedBaron Če jan 25, 2024 7:28 pm

AssKicker je napisal/-a:
RedBaron je napisal/-a:
danci1973 je napisal/-a:https://www.avtomatski-menjalniki.si/ je bratu dobro zrihtal menjalnik in pretvornik navora na starejšem Porscheju. Mislim, da je po tem popravilu naredil dobrih 100k km brez težav.

Glede na opremo delavnice ta najbrž ne pošilja na jug.


S tem mojstrom imam slabe izkušnje... Obnova powershifta, po 30 kkm (kar je polovica intervala menjave olja!!) Pa težave, cukanje, rukanje.... garancije seveda ni bilo več... ravno potekla... pa sem res pazil na menjalnik, se držal njegovih navodil. Zagotavljal je, da je menjalnik po obnovi praktično nov in lahko pričakujem da zdrži enake kilometre, kot jih je do obnove (270 kkm)...

Reference na spletu so bile dobre, baje ima celo firmo v Nemčiji za obnovo pretvornikov navora...

Skratka, glede na moje izkušnje ga toplo odsvetujem.


Dizel?

Pri njegovem sosedu, torej turbine.si sem dobil informacijo, da powershifti velikrat "zropotajo" zaradi slabih injektorjev, oziroma zaradi napake pri delovanju motorja, kajti neharmonično delovanje ubija menjalnik, ker naj bi bilo nekaj plastičnega notri.. . Baje je imel kar veliko problemov ko so dvakrat obnavljali menjalnik, na koncu uredili injektorje, in je bil potem mir.


Ja, dizel AWD. Šobe in CR črpalka obnovljeno, pred okvaro menjalnika.

Je meni tudi eden izmed mojstrov, ki obnavljajo menjalnike (ne iz Lesc) povedal, da je v Fordih precej več težav s powershifti, kot Volvotih, ker naj bi menda Fordi imeli precej bolj nemiren tek, kot Volvo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 131 gostov