Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Cukanje med vožjo

Napisal/-a RS84 Po jan 29, 2024 9:19 pm

Pozdravljeni.

Imam eno težavo na 318d 105kw 09letnik ima 330tkm, vozim ga nekje 100tkm pa ni bilo nekih posebnosti do sedaj. Ko se avto segreje nekej nad 60stopinj začne med vožnjo ko držim konstantni plin cukat, neenakomerna vožnja in zaganjanje.
Tudi po vožnji občasno na mestu obrati čudno nihajo. Spremljal sem malo podatke med vožnjo 2 podatka od egra (pct in err) prvi in drugi se normalno spreminanjo po nekem času mi egr err piše - 100, pct pa 0, kot da ne dobi nekšnega podatka, da krmili egr.
Potem pa mi je bil en podatek sumljiv in sicer tlak pred dpf filtrom je včasih nekam čudno zanihal. Danes sem še enkrat preveril ta tlak in ga sploh ne pokaže.
Ali senzor tlaka pred dpfom krmili tudi egr? Ker ko sem ga fizično izključil med obratovanjem se je egr na nekih 20% zapeljal parkrat sem probal.
Preveril sem tudi cevkico do tega senzorja in je normalno prehodna.
Naročil sem to tipalo, k imeri tlak pre dpfom in ga zamenjam ko ga dobim. Je možno, da ima avto takšne simptome, če nebi pravilno deloval oz sploh nebi?

hvala
lp
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Cukanje med vožjo

Napisal/-a Fan Po jan 29, 2024 10:36 pm

Najprej ščistite EGR in ga ponovno nastavite. S testerjem preverite ali aktuator EGRa pravilno deluje.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Cukanje med vožjo

Napisal/-a RS84 Pe feb 16, 2024 7:40 am

Da napišem kako sem težavo rešil mogoče pomaga drugim.
Zamenjal sem senzor tlaka. Stanje se je malo umirilo, najbolj pri prostem teku. Ampak, ko se je motor ogrel je bilo enako.
Dogajati se je začelo vedno nad 60 stopinj motorja. Takrat je začel delat regeneracijo, ampak je bil dpf toliko zamašen, da verjetno ni šlo.
Kupil sem čistilo za dpf filter, odvil o2 sondo našprical naredil krog, za mano se je par km valil dim.
Pred čiščenjem je diferentni tlak bil pri prostem teku nekje 50kpa pri višji hitrosti pa čez 200 do 300 kpa.
Sedaj je v prostem teku pod 10kpa.
Avto normalno deluje, tudi poraba je padla nazaj.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Cukanje med vožjo

Napisal/-a boštjan_01 Pe feb 16, 2024 10:32 am

Pohvalno da si javil kako si odpravil težave, to je že bolj redkost.

Katero čistilo si uporabil? To si porabil celi sprej naenkrat? Pri hladnem motorju, ali segretem? Cena? Kakšna je razlika v porabi goriva?
Gledal sem za Wurth čistilo. Nimam nekih težav, razmišljam da bi naredil preventivno.
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Cukanje med vožjo

Napisal/-a RS84 Pe feb 16, 2024 1:14 pm

Uporabil sem kar čistilo K2 dpf cleaner. Cena 15€, obstaja več teh čistil, kupil sem ga v bližnjem Eurotonu.
Piše, da se dela pri hladnem motorju, tako sem tudi naredil. Par sekund sprejaš, premor in tako naprej. Pa cevko malo obračal, da je šlo povsod. Sondo nazaj 15 minut lavfal na mestu, potem se je pa treba še zapeljati. Poraba goriva mi je narasla za ene 4dcl.
Sumim, da je bila napaka na senzorju tlaka pred dpf filtrom, sem ga menjal, star senzor je pa se mi zdi malo porozen in masten, kot da gre neko olje ven.

Preventivno lahko samo koristi, tako da misli, da za teh par€ kar nekaj koristi narediš.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov