Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
klopar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če avg 10, 2023 5:42 pm

TPMS opozorilo - Škoda Fabia 2016 TSI

Napisal/-a klopar So feb 17, 2024 3:08 pm

Pozdravljeni,

že nakaj časa rešujem težavo z TPMS napako (sistem nadzora tlaka v pnevmatikah). Napaka se je pojavila ob menjavi zadnjih diskov in ploščic. Vse je bilo dobro očiščeno. Prav tako pa tudi senzorji. Napako sem poskusil resetirati z VCDS programom, vendar neospešno. Vedno gre takoj v napako. Senzorji so preverjeni in delujejo. Radio je android in ni originalen (povezava je preko can busa). Zanima me ali je možna še kakšna druga opcija, da se zadeva poresetira? Gre pa za avto Škoda Fabia 2016 letnik 1.2 TSI.

Hvala za pomoč in lep dan še naprej.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: TPMS opozorilo - Škoda Fabia 2016 TSI

Napisal/-a Fan So feb 17, 2024 8:16 pm

Zadnje zavore in sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah nimajo nobene skupne točke, kakor tudi ne povezave. To sta dva ločena sistema.
To, da se je pojavila napaka ravno ob menjavi zavor, je slučaj. Predvidevam, da vam težavo lahko odpravi, kakšen spreten vulkanizer.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
klopar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če avg 10, 2023 5:42 pm

Re: TPMS opozorilo - Škoda Fabia 2016 TSI

Napisal/-a klopar So feb 17, 2024 9:20 pm

Hvala za odgovor, vendar mi je končno uspelo zadevo resetirati, vendar sem mogel priključiti originalni radio. Z njim sem lahko resetiral in zadeva deluje. Ali bi se moglo s VCDS prav tako resetirati oziroma ali je še kakšna druga možnost, da mi nebi bilo potrebno priklapljat starejši radio nazaj?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: TPMS opozorilo - Škoda Fabia 2016 TSI

Napisal/-a Fan Ne feb 18, 2024 1:06 am

Ja VCSD, VAS ali kaj spodobnega, kakor tudi vsi spodobni namenski testerji so uporabni za vašo težavo.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 103 gostov