Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek To feb 20, 2024 1:03 pm

Pozdravljeni,
A ima kdo podoben ali je imel, problem. Na astri letnik 2019, prevozenih dobrih 63 tisoc. 1.4 bencinar 150 konski.
Predvsem pri voznji pod vecjo obremenitvijo, v klanec med ovinki, kjer se menjuje druga, tretja. Cez nekaj casa rata pedal cist meheh, na koncu potem se cuti tist normalni odpor.
Zadnji primer, sem sel na Golte, nek na sredi hriba gor, mi je slo tako v prazno skozi tri ovinke. Potem sem parkarat na prazno stisnil pred ovinkom, potem je bilo pa dobro.
Mehanik mi pravi, da vrjetno je problem notranjo cilinder, da olje nazaj spusca. Cilinder v kabini je ze bil menjan, je spustil. To je treba pa menjalnik dol, da potem je pa smiselno celo sklopko menjat, ko je narazen. Cakam da mi pove kolk bi to prislo....a kdo ve za tak problem pri teh astrah?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a Fan To feb 20, 2024 1:20 pm

Najprej menjajte zavorno tekočino. V koliko se bi to še ponavljalo, pa menjajte glavni cilinder sklopke ( v kabini ), ne spušča do kraja in posledično ne zajema nove tekočine.
Sem prebral, da je bil menjan glavni cilinder, vseeno pa je to vaša težava. V koliko bi nagajal delovni valj, ta nima kam spuščati tekočine, edino ven, kar pa se bi videlo.
Se pa izplača pri menjavi glavnega valja nabaviti kakšen Ate ali original, je nekaj € dražji, dolgoročno je ceneje.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek To feb 20, 2024 2:33 pm

Cilnder v kabini je bil menjan ja, je bilo mastno pod tepihom, prvo sem mislil da kje antifriz spusca, potem pa mehanik gleda je blo pa olje iz cilindra. Ta cilinder je bil menjan ze kaki dve lati nazaj. Sklopka je ze prej tak zajebavala, po menjavi je ostalo isto. A po tvojem mnenju ni problem v notranjem cilindru?
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a zidnidvojnik To feb 20, 2024 6:08 pm

Imel enak problem. Dolij zavorno olje do max pa bo ok
 
Misek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr apr 07, 2010 9:33 am

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a Misek To feb 20, 2024 6:34 pm

Olja je dost
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek Sr mar 13, 2024 5:54 pm

Jst bom znoru, prejsn tedn so mi menjal komplet sklopko, vse kar je mozno, od lamele, potisne, cilindra, lezaja, cevi, cilindra v kabini, cev do posodice za olje...
Zadeva ne spila kot bi morala, obcasno se pojavi, da se tezje prestavi, in obcasno spet pedal postane mehek, noga kr pade, ko pritisnes na sklopko, in takrat gre tud potem trdo v prestavo. Jaz si to razlagam, kot da cilinder ne sobi olja, in gre v prazno, in potem cist na konc prime ampak mogoc malo premalo, kot da bi lamela se mal grabla, posledicno menjalnik trd, ker se ima delno povezavo.
V cem je fora, al je zrak not?
Menjal je vse.
Jutr sem reko, da se bom spet pelal na Golte, v tist klanc gor se bo najbol pokazalo kako pa kaj.
Ampak ze tak ko grem na siht, dans mal klanc, se peljem za enim, pa je mal cincal okrog 50 v klanc, to pa ze potem motorju v cetrti prestavi ne pase vec, pritisnem sklopko, da bi menjal v tretjo, noga pade, in salthebl mogo bol na silo porinit, da sem ga dobil v prestavo. Potem sem pa se enkrat stisnil mal visje je bilo pa normalno.
Men ni nc vec jasno.
Ko bom sol nazaj mi bo pa reko, ce smo vse menjal, ka ti se naj naredim, pol pa bod pametn. Razn da proba se enkrat ajntliftat, pa preverit kako je zavorno olje, tist ne vem, al je menjan al ne.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a Fan Sr mar 13, 2024 10:34 pm

Rešitev vašega problema, sem napisal par postov zgoraj.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek Sr mar 13, 2024 11:20 pm

Pa saj je vse menjal, komplet sklopka, oba cilindra, povezovalne cevi, razen za olje ne vem, ali je staro ali je menjal.
Torej vse je novo, pedel pa se kr mehek, kaj je narobe?
Zdejle ko sem se iz sihta pelal, v desetih kilometrih mi je dvakrat to naredlo.
Jutr se bom so mehanika zepelal, pa naj gre na probo, ampak mal vec. Do zdej mi je stalno reko, jst nisem nc opazil, da neb blo vredu, tud salta se normalno. Klinc ce se pela en krog okrog delavnice. Naj gre vsaj 10 km.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a boštjan_01 Če mar 14, 2024 7:14 am

To se daogaja samo v klacu, ali zakaj omenjaš toliko te klance? Klanci nimajo nič skupnega z pedalom sklopke, ni logike.
Mogoče še mora ponovno prezračit sistem, če je vse novo.
Težava je popolnoma enaka pred in po mnejavi? Si prepričan da je menjal čisto vse?
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek Če mar 14, 2024 8:36 am

Saj mi ni logike, iscem kje bi bila povezava, bol sumim na to, da pac ce se v klanc pelem po zaviti cesti, se bol pogosto menja, ce po ravnem se bol po redko, in potem se olje ne vraca dovolj hitro al kaj jaz vem. Ponavd je tako, peljes v hrib, ze bol trdo vlece, pritisnes, da bi menjal nizje, je pa prazen pedal. Menjal je vse, mi je kazal komade, teoreticno bi lahko bli kaki drugi komadi, ampak to ne vrjamem, ker je iz iste vasi mehanik, kilometr proc, ne bi se sel takih umazanih poslov s domacini. Velja za dobrega mehanika na splosno, zato sem sel k njemu, ampak tule se bojim, da je bla menjava komplet sklopke zgresena, ker stanje je isto, ce ne slabse.
Zdejle sem doma, se bom sol mal pelat se, potem pa do njega. Jst nimam druge razlage da je oroblem na relaciji, glavni cilinder pri pedalu, do cilndra v sklopki, tu vmes ni olja, al kak ce bit pedal drugac mehek, sam zakaj enkrat ja, drugic ne, to je ja enosmerno delujoci cilinder, nazaj ga potisne vzmet, olje pritisne, potem pa isto nazaj, a sploh pride cela kolicina nazaj v loncek? Ali je to eno in ista kolicina ujeta na tej povezavi, in potem ce je not zrak je skoz, ne more it ven, ce ni sistem kjer bi kolicina olja zaokrozila.
Razen razlika je, da prej mi je vcas hotlo mal potresit, ali pa ko je na polno v klanc vlekel, v drugi ali tretji prestavi, je bil obcutek, da mal potresuje, kot da bi lamela zdrsovala, to zdaj ne, lahko na polno tiscis v hrib pa cist mirno vlece, nic ne trese. To mi je reko, da hoce tresit pri speljevanju, to je potem z lamelo neki narobe. Ceprav fizicno na stari sklopki ni blo videt obrabe, ali kaj da bi lahko reko, tole je delalo problem. Receno je blo, da ker bil je ze dve leti nazaj menjan glavni cilinder, da potem je problem v notranjem cilindru, zdaj je pa menjal vse, tudi taglavnega, ces da ja ne bo dvomov. Ampak zadeva ne spila.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a Firediver Če mar 14, 2024 8:39 am

Si prepričan, da je ta mehanik res mehanik?
Tak, na način, da se mu pomaga z nasveti s foruma?
Namreč, dober mehanik ne da od sebe neizpravnega vozila. Kot zadnji, ki posega v vozilo, mora zagotoviti, da je napaka odpravljena. Vse ostalo je neprofesionalno.

Sumim, da je v sistemu še vedno zrak oz. zračni žep, ki se ga ne da odpraviti s pumpanjem.
Je v sistem nalil olje po zaključku montaže ali je sproti odzračeval po kosih?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Misek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr apr 07, 2010 9:33 am

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a Misek Če mar 14, 2024 8:48 am

On je menjal, je reko, pedal je tak kot mora bit.
Sem jst avto prevzel se peljem mal okrog, mi je blo cudn vcas trdo gre v prestavo, sem se nazaj zapeljal, prav ko se je on pelal je blo vse normalno, je reko, se bom se enkrat pelal, sam klinc, je sol v bistvo tak krog okrog delavnice, ne vem ce je kilometr, takrat mu to ni pokazalo.
Sej je pa to kot zakleto, takrat ko hoces pokazat kaj je narobe, pa se to ne pokaze, se lahk zram pelas pa noce, gres pa proc od mehanika ti pa cez en kilometr pokaze problem.
Ni druge, kot da proba se enkrat odzracit, pa kaj bo dalo.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek Če mar 14, 2024 10:06 am

Sem se pelo zdej, v en klanc gor, navzgor dvakrat v prazno, potem pa nazaj dol dvakrat pa enkrat po ravnini. Tak da ni problem sam v breg. Sem se zapelo do mehanika, sma se zmenla da ga bom potem zadn tedn pusto tam, da se bo mal vec vozo, da vid kdaj se to zgodi, proba postudirat kaj bi blo. Prav da se ni mel takega primera, ce je vse novo. Da luft ne more bit not, da je dal masino za ajntliftat gor, ko pod pritiskom porine ven.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a joztom Če mar 14, 2024 3:57 pm

Potisna palička nima zahtevanega prostega hoda, so ti že zdavnaj povedali. Ta prosti hod omogoča, da se cilinder napolni na novo. Tudi je vprašanje, če pokrovček od zavornega olja prepušča zrak, če ga ne, je vakuum in olje ne gre padajoče v glavni cilinder sklopke. To šraufa nekdo, ki ni podkovan. Najprej naj se stegne k pedalom in potipa paličko, če je prosta kakšen mm. Lahko ste pa zvili nosilec pedala in lahko še tri leta cilindre menjate.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek Če mar 14, 2024 4:11 pm

Kak to mislis, zvili nosilec, ker pedal neki skripa, ko pocasi popuscas, mislis da bi blo kaj zvito pa ga spana?
Pol je problem v tem glavnem cilindru ocitno. Ka ta prosti hod se kaj stela, al je to sam od cilindra odvisno?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a boštjan_01 Če mar 14, 2024 8:41 pm

Da moraš pri 63.000 km menjat vse okoli sklopke, se mi ne zdi najbolj normalno.
Kaj pa če je kje v cevki ali podobno kakšna smet in deluje kot protipovratni ventil? Lahko se smet premika in včasih spušča pretok olja, včasih pa ne.
Če je problem ostal enak, je potrebno preverit tiste dele , ki se niso menjali (posoda za olje?).
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a joztom Pe mar 15, 2024 10:28 am

Original je vse v tolerancah. Če je avto nasedel ali če je kdo nasilno skakal na pedal, pa se lahko razdalje zmanjšajo in ne more zajemati svežega olja. Tudi se vedno gleda, da vzameš najboljši cilinder, kot je FTE ali ATE. Tam tudi nima kaj škripat? Preverite tolerance in hod pedala. Ja, je treba na kolena in posvetit z baterijo.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Sklopka, mehek pedal, astra K

Napisal/-a mišek Pe apr 12, 2024 3:53 pm

Majstri, jst se mam kr probleme s sklopko, doktorirali bomo vsi skup zraven.
Zadeva je taka, menjal je vse, potem sem sel nazaj, reklamacija, recem ni vredu, pa skripa. Prav to je defekt cilinder. Se enkrat menja cilinder v kabini, s orginalnim. Zdej ne skripa, bolse dela, salta se vecinoma normalno. Ampak se vseeno se dogaja de tak v prazno preskoc.
Grem se informacije iskat k enemu drugemu mehaniku, ce bi pac drug mel kako idejo, izkusnjo s podobnim problemom. Prav ja ne vem kak je menjav sklopko, ces da je samonastavljiva, in jo je treba s orodjem not dat, da ce jo je kr zasrafal se lahko potem prestavi. Je sel po stavilki sasije v racunalnik gledat in reko da je samonastavljiva. In ko se je vsedel not in pritiska na pedal, prav to neki ni vredu, da je pretrda, da skoz spana.
Grem k mojmu mehaniku, recem sem sel se po info k enmu mehaniku, pa vprasam kak so menjaval, ali s orodjem al je kr prisraufal. Pa mi rece, ce je navadna, samonastavljive majo dizli. Gre se on v racunalnik gledat, da bi videl kaj je on drug mehanik videl, pa mu vrze eno samonastavljivo ven, samo da tisto je za drug menjalnik, na moj menjalnik je pa navadna, krizem pa ne pasejo. Men ni nic jasno....zdaj ce je menjaval pol ze mende ve kaj je ven vzel pa kaj je not dal. Tak da pol teorija da bi montiral brez orodja ocitno v mojem primeru ne velja, ce je navadna sklopka not.

Da grem naprej, vsako jutro ko se peljem v sluzbo mi na istem mestu pedal pade. Danes si recem ko grem domov, se bom obrnil in se enkrat nazaj proti sluzbi da vidim, ce bo zdaj isto kot zjutraj, in glej ga vraga, isto. In potem men kapne neki na pamet, cak mal jst pridem v desni ovinek, cirka s 70km/h ali malo vec, mal naspona avto, pritisnem gas in za ovinkom saltam v 6 in pade pedal. Se obrnem grem nazaj, ko pridem v krizisce, zavijem v desno, ko saltam v prazno. In potem sem sel mal izven redne poti, sem iskal ovinkasto cesto, in za vsako, ce grem bol na ostro v desni ovinke mi za ovinkom pade pedal sklopke, v levi ovinek pa ne...kako povezavo ima zdaj to zavija je bol ostro v desno s pedalom sklopke,mi zna kdo to razlozit??
Neko vezo zgleda ma, ni mi pa logicno.
Sem se spet oglaso do mehanika, kaj sem opazil, pa ta glavnega ni blo v delavnici, bil je delavec. Mu povem, kaj sem opazil, na kak nacin lahko to vpliva na pedal, pa prav, da ni neke logike, cev sklopke je dalsa, ne more da bi jo na nek nacin kaj zategovalo pri zavijanju, nagib avta tud ne, so to locene stvari ces se sile pri voznji v ovinke ne morejo preveset na povezavo pedal sklopka....jst ne vem. Ampak to so moja opazanja. Zdaj pa ne vem ali je to nakljucje, ali ima to res povezavo s zavijanjem?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 113 gostov