Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mnenje

Napisal/-a manutd82 So mar 02, 2024 7:20 pm

Pozdravljeni.

Pred dnevi sem zamenjal stare pnevmatike za nove. Vulkanizer mi je dejal da imam minimalno zvite 2 alu felge (nic drasticnega) in je obe dal zadaj. Pri voznji na AC pa sedaj opazam, da mi minmalno trese sopotnikov sedez nad 100 na uro, kar mi prej ni. Slednje tresenje sedeža pa se neha nad cca 150 na uro. Neke tresljaje al tresenje volana se ne čuti na vozilu se pa trese sedež sopotnika.

Poklical sem vulkanizerja in je dejal da bo dal eno platisce naprej eno pa nazaj po novem, kar bo zagotovo izboljsalo zadevo.

Zanima me a je to rahlo tresenje, ki je verjetno zaradi platišč kaj drastčnega al je nepomembno.

Hvala.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a RedBaron Ne mar 03, 2024 8:23 am

Ni katastrofa, fajn pa tudi ni, vibracije so dodatna obremenitev za sklope podvozja in se prej iztrošijo posamezni sklopi (puše, končniki, ležaji...).

Za vsak slučaj preveri, kako je sedež prišravfan... sem imel primer nadomestnega vozila, kjer je treslo sovoznikov sedež - no, vsi 4 vijaki so bili "losani" :roll: Potem sem jih zategnil in je bil mir...
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a manutd82 So mar 09, 2024 10:58 am

Hvala za odgovor. Sem sprobal tudi se 2 druga vozila ki imamo pri hiši. Oba prav tako trese sopotnikov sedež vendar v manjšem obsegu. Je pa res da so tam 15 in 16 col platisca pri mojem pa 18. Sem sel do vulkanizerja se 1x probali pa je vse isto trese mi se vedno sedez. Je pa zanimivo da tudi pri 180 kmh ne trese volan in nic le sopotnikov sedez.
Bom se moral navadit druge ni zgleda.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a Firediver Ne mar 10, 2024 5:47 pm

Menjaj sedež.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a krimič Po mar 11, 2024 9:38 am

Tudi jaz sem imel taksen pojav na Golf 7.5. Pri sedenju na sedezu vibracij nisi obcutil.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a mardy Po mar 11, 2024 11:01 am

Kupi Rolls-Royce-a. Lp
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a manutd82 Po mar 11, 2024 2:36 pm

krimič je napisal/-a:Tudi jaz sem imel taksen pojav na Golf 7.5. Pri sedenju na sedezu vibracij nisi obcutil.


Ja kak praviš meni se isto dogaja, nekaj extra ne čutis vibracij mogoče nad 130 minimalno kako, zanimivo pa da trese sedez ko je prazen oz ko noben ne sedi. Vseeno bom opravil se pregled podvozja ceprav je avto bil pred 1 mes.pregledan.

Hvala za odgovor
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a zundapp Po mar 11, 2024 3:00 pm

Meni na lancia l. 2004 , 380.000 km nič ne trese.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a krimič To mar 12, 2024 9:38 am

manutd82 je napisal/-a:
krimič je napisal/-a:Tudi jaz sem imel taksen pojav na Golf 7.5. Pri sedenju na sedezu vibracij nisi obcutil.


Ja kak praviš meni se isto dogaja, nekaj extra ne čutis vibracij mogoče nad 130 minimalno kako, zanimivo pa da trese sedez ko je prazen oz ko noben ne sedi. Vseeno bom opravil se pregled podvozja ceprav je avto bil pred 1 mes.pregledan.

Hvala za odgovor


Meni se je to pojavilo ze pri novem. Iskreno nisem niti nikdar spraseval o tem. Glede na to, da je to lahko tudi od gum sem predvidecal, da napake servis ne bi resil.
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a manutd82 Pe mar 22, 2024 12:49 pm

Evo pregledano podvozje. Se 1x naredil centriranje. Vse skoraj oz isto. Trese sopotnikov sedez ko ni sopotnika med 110 in 140 pol pa neha v visjih hitrostih. Na vozilu na volanu pa je vse kot mora bit ni nobenih tresljajev.

Res cudno.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a D12J12 So mar 23, 2024 8:34 am

Pride in gre, nekaj ti preide v resonanco (polosovine, motor, platišča…). Kot centrifuga pri pralnemu stroju, boben razmetava pri nižjih obratih ko se pri visokih praktično umiri. Na sedežu imaš nekje luft, ni nujno da je to naprej-nazaj, lahko je tudi v stran. Ko voziš sam probaj sedež pomakniti v končno lego npr. čisto nazaj in naslon čisto naprej da malo zategne vodila.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a AssKicker So mar 23, 2024 10:26 am

čaki, na zadnji osi maš jajčasta platišča, in ti se sprašuješ, zakaj trese sedež? Sprašuješ, hkrati sam sebi odgovarjaš. Platišča lahko scentriraš tako, da je na centrirki uredu, ampak kakorkoli obrneš, platišča so še vedno jajčasta. Tega na volanu ne občutiš, ker so kriva platišča zadaj.
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a manutd82 So mar 23, 2024 9:44 pm

Torej prakticno ni resitve? Vozilo pregledano na pooblascenem servisu in pri kar strokovnjaku na lokalnem nivoju pa ni nobenih tezav v podvozju.

Na centrirki mi noben ne pravi o zvitih platiscih tak da res ne vem..kaj storiti:(...

Naslednji teden bom se probal centriranje ponovno in pregled platisc pri Zormanu ki velja za najboljse v okolici MB..drugo pa ne morem.
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a errhec Ne mar 24, 2024 2:02 am

Sposodi si en komplet platišč s pnevmatikami, in poizkusi če je tresenje prisotno.
Lahko so krive pnevmatike.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a boštjan_01 Ne mar 24, 2024 8:35 am

Vedno se najde rešitev. Izogibaj se tem hitrostim, na sopotnikov sedeš daj 2 vreči cementa, ...
Mogoče bi se še kaj našlo, če bi vedeli kateri avto.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a radar Ne mar 24, 2024 9:04 am

Problem je v gumah. Tudi, če ti na centrirki pokaže 0, ni nujno, da guma lepo laufa. Mogoče jo je potrebno rotirati za pol ali pa četrt obrata.
Če je podvozje ok, optika ok, platišča ok, je problem v gumi.
Izposodi si komplet, ki je ok in ustreza tvojemu avtu.
Lp
 
manutd82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So maj 09, 2015 7:14 am

Re: Rahlo tresenje sopotnikovega sedeža pri menjavi gum- mne

Napisal/-a manutd82 Po mar 25, 2024 11:15 am

Opravil pregled gum in platišč pri Zormanu. Zadnja desna felga je bla zvita in je sedaj popravljena. Avto nima nobenih vibracij na volanu, sedež pa je še zmeraj v pogonu:).. Še zmeraj trese v zgoraj navedenih hitrosti cca (120-150 km/h).

So pa mi tu dejali s prve če gre za Arteon 190 KM (v mojem primeru) in tudi za Audi A6 (190KM) da so se srečevali že z istimi primeri saj naj bi ble polosovine in nek zglob spodaj desno zaradi, česar z vozisca prinasa tresljaje neposredno na desni sedež pri določenih teh modelih.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 107 gostov