Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Winxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če jul 28, 2022 6:36 am

Izdaja računa

Napisal/-a Winxx Ne mar 24, 2024 6:34 pm

Pozdravljeni,pred časom sem imej popravilo avta menjava potisni ležaj, sklopka in cilinder sklopke. Ko sem prevzel avto sem mu naročil da rabim račun,rekel je da mi bo poslal. Avto ko speljujem mi potresava odkar mi je menjal sklopko. Tečnarim mu za račun a mi ga ne pošlje. Sploh ne verjamem da mi je vse to zamenjal kar trdi. Poslal mi je sliko dobavnice. Kaj narediti? Je privat avtomehanik.
Še to rekel sem mu da ga bom prijavil on meni da če ga bom bo tudi on mene ker mi je pred časom naredil servis in mi itak ni dal računa,ampak ali ni tako da če ga ne rabim mi ni potrebno zahtevati računa on pa kot podjetje ga mora zabeležiti?
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Izdaja računa

Napisal/-a HitriZajcek Ne mar 24, 2024 7:06 pm

On mora voditi evidenco računov. Ti bi verjetno (odvisno od tega kdaj se je to zgodilo) moral vzeti račun - bilo je pa res neko obdobje, ko ni bilo obvezno vzeti računa: https://novice.svet24.si/clanek/novice/ ... acaj-kazen

Nekako ti ga mora izročiti, ne nujno v papirnati obliki, kaj pa potem ti z njim delaš pa ni več njegov problem.

Da bi nekdo tebe prijavil češ da ti je izdal račun, tiščal v roko, ti ga pa na noben način nisi hotel vzeti ... veliko sreče :lol: Mogoče bi poskušal češ da si ga ti nagovarjal k delu na črno? Bo težko dokazat z njegove strani (nikomur ne moreš tega vsiliti - imel te je možnost prijaviti takoj, ko naj bi se to zgodilo, a tega ni storil) ...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Izdaja računa

Napisal/-a limas Ne mar 24, 2024 7:31 pm

Zadnje čase se marsikateri mehanik izogiba izdati račun. Že tako nas opeharijo z rabatom na material.
Prijavi ga na Tržno inšpekcijo in napiši negativno mnenje na Google map.
 
Winxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če jul 28, 2022 6:36 am

Re: Izdaja računa

Napisal/-a Winxx Ne mar 24, 2024 8:16 pm

Pri prejšnjih storitvah mi ni ponudil računa ga pa tudi nisem zahteval. Sam sedaj trdi da bi jaz moral že pri prejšnjih storitvah zahtevati.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Izdaja računa

Napisal/-a boštjan_01 Ne mar 24, 2024 9:43 pm

Ne spomnim se več natančno kje ampak ne dolgo nazaj (nov-dec), ko sem na blagajni nekaj plačal in čakal na račun. Trgovka me je čudno gledala in ji pravim da čakam na račun. In je rekla da moram sam rečt za račun, drugače jih ne izdajajo.
Neki nov zakon je, da ni potrebno izdat računa, večinoma jih vsepovsod izdajajo, ni pa obvezno.
Če stranka zahteva račun, ga mora izdat brez izgovorov. Če ga ne dobiš takoj, lahko dobiš kateri drug dan ali kako drugače. Na računu mora biti jasno razvidno kako in kaj.
Če se hoče iti takšnih igric, ga prijavi. Če ne bo imel evidentiranih računov za prejšnja dela, bo samo sebe dodatno v drek porinil. S tem te samo straši.

Običajno je najboljša rešitev v medsebojnem dogovoru, če sta oba zmožna civiliziranega pogovora. Grožnje eden proti drugemu ni ne vem kaj.
Zadnjič spremenil boštjan_01, dne Ne mar 24, 2024 10:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Izdaja računa

Napisal/-a HitriZajcek Ne mar 24, 2024 9:46 pm

Tudi će ti nisi zahteval računa, on mora račun narediti in voditi evidenco.

Tudi če bi ga ti prepričeval da naj opravi delo na črno (brez računa), bo težko dokazal da si ga prisilil v to, in to celo večkrat, on pa ni uspel tebe prijavit niti enkrat. Tako da ... zanimiv poskus z njegove strani :lol:

Ti imaš pa najbrž tudi svojo porcijo masla na glav če se ti tole z računi zdi aktualno šele zdaj, kljub temu da se je očitno zgodilo že večkrat v preteklosti da si plačal za storitev in te račun ni zanimal, tako da kar ne morem dočakati razpleta :D
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Izdaja računa

Napisal/-a DePalmo Ne mar 24, 2024 10:35 pm

Nekaj časa nazaj so računi bili obvezni in si tudi dobil kazen pred trgovino s strani inšpektorja, če ga nisi vzel. Nato so to spremenili (hvala vladi da skos spreminja mnenje kot majhni otroc in nihče ne ve točno kaj in kako je sedaj) in sedaj računi niso več obvezni, niti ga ne rabiš več vzet. Točnih datumskih terminov ne vem, niti me ne zanimajo.
Povečini račune še vedno izdajajo normalno, ker so tako vajeni od prej. Ravnotako so mehaniki (ok, in ostali) vajeni od prej da jih ne izdajajo ...

Se mi pa malo zdi nenavadno da sta takole na hitro šla na nož in z grožnjami o prijavah. A nisi pri tem mehaniku (bil) stalna stranka? Ni nič zaupanja? No, tudi če je bilo, je z grožnjo o prijavi vse šlo skozi okno in tja se raje ne vračaj več.

Sam na srečo takih primerov še nisem imel, kar pa sklepam da lahko narediš je da ga pač prijaviš če si že zagrozil s tem, avto pa pelješ na pregled kam drugam če se je sploh popravljal. In če se ni, boš očitno moral plačati še enkrat, bivši mehanik ti nebo ničesar priznal ali popravil.
In ker nimaš računa in ga očitno tudi ne boš dobil, niti ne moreš uveljavljati reklamacije. Lahko samo nadaljuješ z zagroženo prijavo.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Izdaja računa

Napisal/-a MORDOR Po mar 25, 2024 8:58 am

A pa nisi mogel normalno stopiti do njega. Poveš da ti po posegu potresava sklopka in naj to uredi . Itak če potresava bo treba zadevo podret ker je očitno napaka na materialu ali montaži. Samo s kulturnim dialogom bi hitreje rešil v to sem preprečan.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Izdaja računa

Napisal/-a AssKicker Po mar 25, 2024 3:38 pm

Verjetno je problem ker ni izdal računa, torej je naredil "na črno". Ob morebitni reklamaciji mu sedaj ne bodo vrnili denarja za delo, ki ga pa ni malo.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Izdaja računa

Napisal/-a Fan Po mar 25, 2024 10:27 pm

@ Winxx

O kakšnem vozilu je govora?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Winxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če jul 28, 2022 6:36 am

Re: Izdaja računa

Napisal/-a Winxx To mar 26, 2024 7:32 pm

Pozdravljeni.
Zadeva je taka on je meni trikrat popravljal avto... Naredil je prejšnje vredu mu pa lih ne zaupam več, ker ko sem mu rekel da potresuje je rekel da se mora sklopka vležati.. Čez čas ko sem ga klical je rekel da je nosilec motorja! Sem ga zamenjal pri drugemu mehaniku seveda ni nosilec čeprav je bila guma nosilca res že Mal slaba. Slišal sem za dva ki je
popravljal in jih lih tako nategnil. Eden je imel za zamenjati tesnilo na glavi model mu naredil generalno in avto ni bil več kot prej. Toča razbila
steklo mu ni zrihtal kao da ni on kriv. Popravljal od sodelovca avdija ker se mu je lučka vžigala dal 1700€ avto ni bil zrihtan je šel v prodajo.. Enostavno mu ga rajši ne peljem nazaj ker mu ne zaupam!! In ker sem slišal toliko negativnega... Račun zahtevam ker najprej je bil potisni ležaj, pol je rekel da bi še sklopko zamenjal.... Ko je sestavil mi napiše da je še cilinder sklopke zanič... Ka pa če je bil samo cilinder sklopke, ne pa vse? Sedaj pa sploh ne vem kaj je menjaval ker mi noče dati računa... Za to se gre kaj če sploh ni zamenjal sklopke jo samo računal..
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Izdaja računa

Napisal/-a RedBaron To mar 26, 2024 8:02 pm

Saj račun ni dokaz, da je bilo dejansko menjano vse, kar je na računu... če se hočeš prepričat je potrebno še enkrat razdret in pogledat... si pripravljen to plačati?

Če mu ne zaupaš, je vprašanje, koliko smisla je ukvarjati se s tem... ker tudi če bi se zdaj nekako uspel dogovorit za reklamacijsko popravilo, mu ne boš zaupal... tako da je vse skupaj brezveze...

Pojdi drugam...k njemu pač ne greš več, da si malo olajšaš dušo, pa narediš malo negativne reklame pri kolegih in znancih. Inšpektorje pa ne vem če bi vpletal v to... itak si bo sam odgnal stranke, če mu je to stalna praksa.
 
Matko37
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:07 am

Re: Izdaja računa

Napisal/-a Matko37 Pe mar 29, 2024 8:10 am

To res vse skupaj smrdi. Ko menjaš potisni ležaj, menjaš celotno sklopko, ker to je drobiž proti temu, da je potrebno vse še enkrat razdirat.

Bo treba razdreti ponovno in se bo videlo, kaj je menjal, po tako kratkem času menjani deli še vedno izgledajo novi, predvsem pa prahu ne bi smelo biti kaj dosti, če je bilo menjano.

Nova sklopka ne sme potresovati. Potem bi vsi novi avti tresli, ko jih pripelješ iz štacune, prav tako zavore.

Je potrebno sicer previdneje ravnati z novimi deli...
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: Izdaja računa

Napisal/-a Al_Capone So mar 30, 2024 10:01 am

Zato pa servisirat avto samo na pooblaščenem servisu, tam ni zafrkancije.
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Izdaja računa

Napisal/-a clio05 Če apr 25, 2024 9:03 am

Brez panike, tu ni nobene okvare če ti avto potrese pri speljevanju, daj v 3-4 prestavo, gas na 3000+ obrati, spusti sklopko do polovice oz. da mal zaprime, še gas in še malo spsuti sklopko da drgne in spelji, da se tekalna površina sklopke spuca, moral bi biti potem mir. Nič bat, da jo boš uniču, sklopka zdrži 300.000km+ razen tsti ki so na pedalu sklopke skoz potem raje 100-150 000km. ČE. Če ne bo bolje tud po večih poskusih.....vozi nazaj in naj on poskusi.
Sicer ti pa že rekel, da se mora mal uležat. Probal že na večih avtih in deluje...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Izdaja računa

Napisal/-a pskoda Če apr 25, 2024 3:01 pm

Prijavi ga tržni, ker ti noče dati računa. Račun je OBVEZEN, če ga stranka zahteva, drugače bo dobil kar nekaj tisoč evrčkov kazni za s.p.

Tista razna uležavanja in ne vem kaj so traparije
Tudi ko kupiš nov avto z 1km prevoženega dela bp
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 125 gostov