Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Fsdx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr mar 27, 2013 7:36 pm

zavore ford

Napisal/-a Fsdx Sr maj 22, 2024 4:54 pm

Pozdravljeni

Ford kuga
2.0tdci letnik 2011
260xxxkm

Pred 3 mesci sem kupil omejeno vozilo, po dveh mescih sem ime tehnicnega, pred tem sem zamenjal zadnje ploščice (brembo), zaradi obrabe.
Na tehničnem mi je majster rekel, da vse štima vendar mi priporoča zamenjavo zavornega cilindra, saj mi je ta isti majster zamenjal zadaj ploščice.

No zadeva je takšna da sem pred menjavo in tudi sedaj slišim ko zaviram škripajoč zvok, na koncu preden se ustavim pa kod da bi šobalo po železu.
Zvok prihaja iz sprednjih koles, zgleda da je že prej, vendar diski ne zgledajo preveč obrabljeni prav tako tudi disk ploščice imajo dosti "mesa"

Zanima me ali je možno da je slab material ploščic ali diskov, ali bi zato bil kriv kakšen sprednji zavorni cilinder?
Nekje sem slišal, da če so diski slabe kvalitete avto trese pri določeni hitrosti, tako kot meni pri 110km/h.
Naj zamenjam sprednje ploščice ali kr z diskami skup? oziroma spet sprednji cilinder ce so posledicno diski in ploščice 70% obrabljene?

hvala za odgovor
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: zavore ford

Napisal/-a RedBaron Sr maj 22, 2024 7:17 pm

Najboljše razstavit in pogledat. Lahko je notranja ploščica bolj obrabljena kot zunanja in verjetno ima na ploščicah akustične indikatorje obrabe - začne škripati, ko se obrabi do njega.

Menjava zavorne čeljusti "kar tako", ker si menjal ploščice, nima smisla. Če ne šteka in ne pušča in so vse gumice cele, je OK in je menjava metanje denarja stran.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6416
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zavore ford

Napisal/-a Fan Če maj 23, 2024 5:02 pm

X2
Po opisu bi lahko razumel, zadaj so ploščice nove, spredaj dovolj debeline. Škripajoči zvok lahko med drugimi tudi proizvaja rob na zunanjem delu zavornega diska, ki pa se ga odstraniti, če so zavorni diski v mejah normale ( debelina ).
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: clio05 in 43 gostov