Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So feb 14, 2004 12:14 am
Kraj: Postojna

Renault Megane - zadnja vrata se ne odprejo

Napisal/-a ole Če maj 12, 2005 9:11 pm

Lep pozdrav!
Zgodilo se je sledeče: Zadnja vrata na šoferjevi strani so se mi zaprla in se jih ne da več odpreti-kot da bi bila zaklenjena.

Če poskušam odkleniti vrata s centralnim mi kljukica za zaklepanje ne skoči dovolj gor, kot da bi se zataknila.
Sem že pobral oblogo iz vrat in se na roke malo igral s kljukico, vrata sem odklenil,vsaj tko je slišat ko klikne, sam odprejo se ne. Najbrž je zarustala ključavnica.

No potem sem šou na renault servis in so mi rekli da če ne bo druzga bojo morali udreti v avto ali celo neki rezati pleh od znotraj...sam men se to ne zdi lih Ok

Je imel kdo podobne težave, nasvet!
Slika
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter Če maj 12, 2005 9:39 pm

Mel je fotr podobne težave pri Meganu letnik 2001-če je težava namreč v tem, da se vrata dajo odpreti le od znotraj, od zunaj pa ne? No, v tem primeru je bila težava v tem, da je počila plastika mehanizma za zunanjo kljuko(oziroma je odletel en zobček)-težavo sem odpravil sam z veliko zajebancije in malo sekundnega lepila, pa že dve leti ni več težav :D Ne vem pa, če imaš v mislih isto težavo...
 
Uporabniški avatar
ole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So feb 14, 2004 12:14 am
Kraj: Postojna

Napisal/-a ole So maj 14, 2005 10:26 pm

ja pri meni se vrata sploh ne odprejo več. Snel sem oblogo, sam itak ne morem priti zraven ključavnice, ker je pred njo motorček za centralno zaklepanje. Zgleda da ga bom mogu nekako dobiti dol.(uf, bo matranja).
Ma sej najbrž je problem v malo zarustani ključavnici, oziroma haklcu ki drži klučavnico, vsaj mislm si tko.

Res je zlo zanimivo, da če odprem s centralnim mi ne vrže kljukice do vrha gor, ampak ostane na polovici, kot da so vrata še vedno zaklenjena..potem če probam na roke, palčko premaknit gre. Sam zgleda da se res nekaj zatika.
Ja bo treba vse dol pobrat...

Sem se pa odloču, da probam sam preden pelm na servis, ker tm ti itak vse uničjo če ne gre(ključavnica, rezanje pleha!!)..
Slika
 
tešo
Novinec
 
Prispevkov: 431
Pridružen: To sep 28, 2004 7:11 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a tešo Ne maj 15, 2005 6:50 am

no jst sem mel podoben primer na 19-ki, preko daljinca se mi niso zaklepala in odklepala obe zadnji vrati. če sem pa kljukco odklenil/zaklenil ročno se se pa vrata odklenila/zaklenila, tak da sem jst pol naredu tak vzel WD40 in šol ob steklu in dishtingu pr vratah in šprical not WD-ja da se je kar kadilo .. od takrat naprej nimam nbenih problemov s centralnim...

probej še ti, ker meni je isto preko centralniga kljukico sam do polovice ven vrglo, a odklenlo pa ni!
Slika
Slika
Lep Pozdrav By tešo
 
Uporabniški avatar
stealth
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Če feb 10, 2005 8:02 pm

Napisal/-a stealth Ne maj 15, 2005 9:18 am

Saj verjetno si že pogledal ampak vseen. Zadnja vrata imajo pri dosti avtih varnostno kljukico s katero se vrata zaklenejo in jih lahko odpreš samo od zunaj.
Dodge Stealth Twinturbo AWD
 
Uporabniški avatar
DrMr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1288
Pridružen: Ne avg 29, 2004 8:46 pm

Napisal/-a DrMr Ne maj 15, 2005 9:35 am

Na meganih ponavadi šteka omenjeni mehanizem, operi ga in namaži vzvodovje v njem, če ne pomaga pa menjat. Mislim, da stane cca 12k. Malo se boš namatral z demontažo, ampak pleha ne bo treba rezat
 
Vojc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po maj 12, 2003 12:51 pm

Napisal/-a Vojc To maj 17, 2005 1:09 pm

Speedfighter je napisal/-a:Mel je fotr podobne težave pri Meganu letnik 2001-če je težava namreč v tem, da se vrata dajo odpreti le od znotraj, od zunaj pa ne? No, v tem primeru je bila težava v tem, da je počila plastika mehanizma za zunanjo kljuko(oziroma je odletel en zobček)-težavo sem odpravil sam z veliko zajebancije in malo sekundnega lepila, pa že dve leti ni več težav :D Ne vem pa, če imaš v mislih isto težavo...


Imam isto težavo z Meganom letnik 2002, zunanja kljuka desnih zadnjih vrat je kot mrtva, po moje je počena, od znotraj pa se dajo odpret. A mi lahko nekdo napiše kako sneti tapeto dol, kje so vijaki in koliko jih je, kje in koliko je štiftov ... tapeto bom v vsakem primeru moral dol snet, le da ne bi rad kaj polomil.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Speedfighter To maj 17, 2005 1:27 pm

Vojc je napisal/-a:Imam isto težavo z Meganom letnik 2002, zunanja kljuka desnih zadnjih vrat je kot mrtva, po moje je počena, od znotraj pa se dajo odpret. A mi lahko nekdo napiše kako sneti tapeto dol, kje so vijaki in koliko jih je, kje in koliko je štiftov ... tapeto bom v vsakem primeru moral dol snet, le da ne bi rad kaj polomil.


Glede vijakov ti sporočim, ko bo Megane doma...drugače ti pa že zdej povem, da boš za popravilo rabu kirurško natančnost, jeklene živce, pa čimbolj tenko zapestje,da boš sploh zravn prišel! Aja, pa roko si od prstov naprej zavij v cunjo, ker tisti pleh pošteno reže! :evil:
 
Vojc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po maj 12, 2003 12:51 pm

Napisal/-a Vojc To maj 17, 2005 1:58 pm

Kako so pa štifti razporejeni. Glede drugega me ne skrbi, vse se da, le tapeto bi rad dobil celo dol.
 
Uporabniški avatar
ole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So feb 14, 2004 12:14 am
Kraj: Postojna

Napisal/-a ole So maj 21, 2005 10:06 pm

Ma jst sm zgubu živce s temi vrati....danes sem se 3 ure matral, pa nič naredil. Sploh nevem kaj čem. Vrat ne morem in ne morem odpret. Poskusil sem malo od znotraj pretipat, pa vse prešlatat pa ne gre. Jutri bom še poskusil snet napravco za el. odklepanje...pa če se bo kej dalo nardit, drgač pa v tork na servis, ker druzga mi ne ostane.

Ma pr men je problem, ker obe kljuki ne reagirata, nit zunanja, nit notranja...kot da bi blo zaklenjeno in se ne da odklenit...

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Slika
 
Uporabniški avatar
ole
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: So feb 14, 2004 12:14 am
Kraj: Postojna

Napisal/-a ole To jul 04, 2006 10:04 pm

hehe
si morte mislt. Lansko leto sem mel probleme z levimi vrati. Letos imam isti problem z desnimi vrati. Po te skor ne more bit res. Pa lih pred poletjem-> nikamor s kolesi, ker ne morem dat prtljažnika na avto.
Je imel še kdo ta problem in ugotovil kaj narediti.

PS: lani so se mi vrata sama kar naenkrat odprla!
Slika
 
rafaelosugar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 04, 2014 8:12 pm

Re:

Napisal/-a rafaelosugar Ne maj 04, 2014 8:21 pm

lep pozdrav imamo megana letnik 1999 classic,pa se zadnja leva vrata ne dajo odpret ne zunaj ne znotraj. Kljukica vrat pa normalno skače gor in dol. Kdo pozna koga ki bi mi zrihtal zadevo ? Imamo majhnega otroka pa je res zoprno ko je treba okoli avta hodit. Hvala za odgovore !
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Renault Megane - zadnja vrata se ne odprejo

Napisal/-a thunderbolt Ne maj 04, 2014 8:38 pm

Po vsej verjetnosti bo treba menjati mehanizem kljucavnice-zadevo se dobi zgolj originalno (ni aftermarket variant), vprasanje je, koliko ti bo kdo vzel za delo. Sam sem se nategnil, ker sem slepo verjel, da se stvar da popravit-na koncu se ni dalo popravit, zaracunano sem dobil pa (neuspesno) popravilo plus menjavo :bonk
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane - zadnja vrata se ne odprejo

Napisal/-a Fan Ne maj 04, 2014 10:41 pm

Pozdravljeni

Ali se da popraviti ali ne je odvisno od narave napake, ta pa se ne ve, dokler se ne sname tapete vrat, odpre vrata in pogleda kaj nagaja. Lahko je kakšna banalna okvara ( kaj sneto ) ali pa večja in bo potrebno menjati mehanizem/ključavnico. Pri tej ponudbi rabljenih delov, se lahko dobi tudi rabljen del, za ugodno ceno.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
siviguster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če apr 20, 2017 8:42 pm

Re: Renault Megane - zadnja vrata se ne odprejo

Napisal/-a siviguster Po jul 04, 2022 10:09 am

Podreš tapacirung
Zavlečeš roko za ključavnco in našlataš plastičn del kam se šipka od zunanje ročke pripne.
Potisneš vrata da sprostiš kjučavnico pink pa je,odpne se šipka pa poč plastika,zaklenen za otroke pa znotranje nemorš nč.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov