Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
doo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne avg 14, 2005 12:58 pm

Čudne težave

Napisal/-a doo Ne avg 14, 2005 1:25 pm

:evil: Vprašanje in naprej hvala za odgovor.Imam astro TD l 95 na kateri se mi zadnje čase pojavljajo čudne težave,namreč ko se nekaj časa vozim nato avto ugasnem(tankanje,ostalo),ter po nekaj minutah avto poskušam zopet zagnati mi leta ne
užge.Avto vergla vendar težko nato počakam nekaj minut cc10min.,avto normalno kresne.Tudi hladen včasih pri prvem štartu težko zavergla pri drugem brez problema .
Akum. nov,res pa da sem nekaj časa nazaj nekaj šaril po štarterju,zamenjal rahlo požgan kabel ki se je dotikal turbine. Nek mehanik mi je rekel da je mogoče turbina vendar ne vem kva ma turbina veze s tem al pa nevem' HVALA za odgovore oz.nasvete.
 
Uporabniški avatar
_BANDIT_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: Če feb 27, 2003 9:23 am

Napisal/-a _BANDIT_ Ne avg 14, 2005 1:42 pm

Če sem prav razumel, ti občasno štarter težko zavrti in zaradi tega avto ne užge?

Če ja, potem je slab štarter. Pošravfaj dol in nesi obnovit štarter. Verjetno je slab v pušah in zato ga mal špona in težko zavrti. Turbina z vžiganjem motorja nima nič skupnega.
http://www.zup-racing.com/
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! Slika
 
doo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne avg 14, 2005 12:58 pm

Napisal/-a doo Po avg 15, 2005 10:28 am

verjetn bokr štartar, kaj pa če bi zamenjal krtačke ,a bo treba celga obnovit? Sam hecn je tok k mau počakam pol paspet probam zaverglat pa užge.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4315
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Po avg 15, 2005 10:31 am

zamenji krtačke,puše,pa namaži ga pa bo mir.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
doo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne avg 14, 2005 12:58 pm

Napisal/-a doo Po avg 15, 2005 11:29 am

Ja štarter bo zgleda kar potreben obnove bom kar naredu po vašem nasvetu hvala.
Prašal bi pa še nekaj kar tu da ne bom odpiral nove teme . Pred kakšnim 14 dnvi mi je mehanik zamenjal vsa jermena tud glavnega, od tedaj pa mi avto nekoliko bol kadi pa tud turbina mi pod nizkimi obrati ne dela ko pa malo pohodim gas se vklopi jemožno, da je kakšen zob falil pri nastavitvi glav.jermena. Hvala še za ta odgovor.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4315
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Po avg 15, 2005 11:39 am

da bi ti falil kakšen zob je manjha verjetnost...saj je mehanik in ne pek. Kaj vem,lahko da je občutek samo v tvoji glavi :) oz. lahko je kaj premikal bosch pumpo,kako točno pa ima astra narejeno pa ne vem ta trenutek iz glave.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
joze2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr jul 20, 2005 6:28 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a joze2 Po avg 15, 2005 12:03 pm

Lp,
doo je napisal/-a:Pred kakšnim 14 dnvi mi je mehanik zamenjal vsa jermena tud glavnega, od tedaj pa mi avto nekoliko bol kadi pa tud turbina mi pod nizkimi obrati ne dela ko pa malo pohodim gas se vklopi jemožno, da je kakšen zob falil pri nastavitvi glav.jermena.


če si popolnoma prepričan, da ti avtomobil deluje drugače kot pred menjavo, pojdi nazaj in naj mehanik vsaj preveri svoje delo. Tista majhna verjetnost, kot jo omenja šmeks, se je zgodila prav pri tebi. Ne pričakuj pa, da ti bo to mehanik priznal. Bolj pomembno je, da odpravi nepravilnost.
Lep dan še naprej ,
Jože
 
doo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne avg 14, 2005 12:58 pm

Napisal/-a doo Po avg 15, 2005 3:37 pm

Tretji dan po pravilu sem bil pri njem pa mi je odgovoril da je vse OK to je samo nafta katera se je nabrala v pumpi ter v ostalem sistemu, ter da se bo prepucal.No ja . Men pa še zmeraj kadi .Pa tud na pumpi oz. plastiki ki pokriva jermenico sem porajtal par črtic
zgleda cahnov katere je naredil pri menjavi jermena,prej jih ni bilo sedaj pa so kar 3 na različnih mestih.Drugače pa avto vleče dobr tudi poraba je majhna. Je možno da mu je
zdrsnila jermenica na pumpi pri menjavi ter je nato naknadno štelal fazo na pumpi???
Glede turbine ki ne dela pod nizkimi obrati je to noormalno , kajti prej je blo vse vredu,
moti me predvsem pri speljevanju moram dati več gasa da sploh lohka speljem.
Takle mamo no.
 
joze2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr jul 20, 2005 6:28 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a joze2 Po avg 15, 2005 3:44 pm

Lp,
seveda je možno, napisal sem ti že v prejšnem postu.
Napiši točno kateri motor imaš, 17DT,X17DT,X17DTL?
Lep dan še naprej ,
Jože
 
doo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne avg 14, 2005 12:58 pm

Napisal/-a doo Po avg 15, 2005 4:29 pm

Tip motorja je x17 dtl oplova mašina.
 
joze2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr jul 20, 2005 6:28 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a joze2 Po avg 15, 2005 5:07 pm

Lp,

pri tem motorju je malo večja možnost zamika kot pri 17DT. Kot praviš, ti mehanik zatrjuje, da je vse v redu, ti pa si prepričan, da je drugače kot je bilo prej. Na osnovi tega ti svetujem, da greš k drugemu mehaniku, po drugo mnenje. V primeru, da si sam sposoben rešiti problem, ti lahko pomagam samo z navodili, ampak nisem zasledil, da bi ti sam kaj popravljal. Nastavitev zobatega jermena ni najbolj enostavno opravilo. K drugemu mehaniku pa bo.
Lep dan še naprej ,
Jože
 
doo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne avg 14, 2005 12:58 pm

Napisal/-a doo Po avg 15, 2005 7:09 pm

Ja to vem zato raje ne poskušam. Zanima me pa še, bo potrebno nastavit še pumpo posebej ali bo dovolj samo prestavit jermen na jermenici zazob naprej oz. nazaj . Sprašujem zato da me nau kdo spet prehladu, da je treba dize menjat pumpo dol dat ter naštelat itd......
 
joze2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Sr jul 20, 2005 6:28 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a joze2 Po avg 15, 2005 8:28 pm

Lp,

kot si povedal je prišlo do spremembe v delovanju motorja pri menjavi zobatega jermena. Glede na to ni potrebno ničesar menjati, temveč samo pravilno nastaviti v fazo motorno gred, odmično gred in črpalko vbrizga.
To naj naredi nekdo, ki ima podatke za to nastavitev, saj kolikor se spomnim si omenjal nekakšne oznake, ki naj bi bile narejene pri menjavi. Nobenih oznak ni potrebno delati, saj potrebne oznake so že na motorju.
Lep dan še naprej ,
Jože
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 13 gostov