Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Tečko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr sep 20, 2006 5:43 pm

EYQUEM

Napisal/-a Tečko So dec 16, 2006 5:08 pm

:shock: :shock: Me zanima če je že kdo slišal za to firmo pravzaprav me bolj zanimajo grelne svečke ki jih prizvaja ta firma če so za kej, če jih je že kdo uporabljal :?: :?:
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ So dec 16, 2006 5:32 pm

EYQUEM vžigalne svečke proizvajajo v podjetju BERU AG, ki je eno izmed vodilnih proizvajalcev žarilnih in vžigalnih svečk na svetu.

50% vseh francoskih avtomobilov je opremljenih z svečkami EYQUEM. Tisti, ki poznajo kakovost teh svečk, nad temi podatki niso presenečeni.


Jst jemljem grelne svečke od beru-ja in sem zadovoljen...
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Tečko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr sep 20, 2006 5:43 pm

Napisal/-a Tečko So dec 16, 2006 5:56 pm

Thx res še nisem slišal za to firmo :oops: :oops: je pa dost ugodna cena 3.5 k zato sprašujem
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom So dec 16, 2006 7:32 pm

Saj na WRCju od Loeba piše Eyquem. To so bile edine sveče, ki so v fičkotu boljše delale od Marellic. Stara firma, ki je bila zaslužna za neproblematičnost in vztrajnost francoskih mašin (R4,R5). Danes se mi zdi NGK za korak pred vsemi.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: EYQUEM

Napisal/-a zzitop Po jan 13, 2020 4:37 pm

Se te svečke še kje dobi?
Konkretno bi potreboval RFN58LZ ki so se res dobro izkazale. Olef jih nima več in zaloge več ne misli obnoviti. Klical sem nekaj trgovin a nobene vzpodbudne informacije.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: EYQUEM

Napisal/-a joztom To jan 14, 2020 9:44 am

Nazadnje sem videl v ADEL reklamo na steni, vprašaj, res so povezani z BERU. Drugače so svečke pasivni element, potrebno je, da so v življenski dobi in ne sežgane. Potrebno je paziti, da se izbere pravo toplotno vrednost, sedež navoja (konus ali dihtunga), dolžino navoja, premer navoja in vrsto sveče, torej ali je Resistor type ali ne. Včasih je veljalo pravilo (navadni kabel/resistor sveča in pa resistor kabel/navadna sveča). Seveda govorimo o starejših avtih, zdaj so vsi direkt na cinšpule. Direkt cinšpule se mažejo s silikonsko mastjo po glavi svečke. O kablih so najboljši Bougicord ali BERU silicon, oboji so na stojalih po dolžinah in zaključeni s končniki. Sveče se zategujejo po predpisih, z dihtungo na 24Nm in konične na 15Nm, navoj se maže s sledjo bakrene masti. Enako tudi grelne svečke, da se lažje kdaj odvijejo. Za ajnšpric dize pa predlagajo nekateri white silicon grease, to je predlog edinega mojstra v slo, ki izvrtava odtrgane dize v avtu brez snemanja glave. Ker nismo orodjarji, nimamo šans, da se tega lotevamo sami.
Katalogi povedo veliko.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: EYQUEM

Napisal/-a yashica To jan 14, 2020 4:19 pm

V obeh starih francozih nimam drugega kot prvovgradnjo Eyquem. Se pa pri nas zelo težko dobijo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: EYQUEM

Napisal/-a zzitop To jan 14, 2020 6:12 pm

Hvala. Vem katere bi bile NGK, BOSCH, DENSO itd, ampak EYQUEM dotični model bi veliko raje saj so za 60.000 km, ostale pa 30 do 40.
Klical sem ADEL Stegne in jih nimajo, prav tako jih nimajo več v načrtu.
Do sedaj sem jih kupoval v servisu Autonova (Simonitijeva), kjer pa mi je včeraj prodajalec rekel da jih ni več pri njih, prav tako trdi da jih v prosti prodaji ne bom (več) dobil.
Če kdo pozna kak vir za te svečke bom izredno vesel informacije.
Glede na brskanje po internetu pa jih na Hrvaškem v ZG (upam da še) podaja podjetje Lager Commerce. V najslabšem primeru bi treba na tak način.

@joztom, s silikonsko mastjo po glavi, kjer pride kontakt na kabel ali si mislil po keramiki? Silikonska mast je namreč dielektrična in kot taka zelo močan izolator, ki bi lahko poslabšal prevodnost, zato sem malo skeptičen.
drugo pa je po keramiki, saj bi tam lahko ta mast skrbela za dodatno tesnjenje in preprečevala prebijanje vzdolžno.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: EYQUEM

Napisal/-a nejc1 To jan 14, 2020 6:16 pm

 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: EYQUEM

Napisal/-a zzitop To jan 14, 2020 8:56 pm

Ja, mislim da je. Hvala.
Če kdo najde v SLO, se pa še vedno priporočam.

Je še kdo imel težave pri snemanju kablov z Denso svečk?
Tisti kovinski valj (kontakt) se je v mojem primeru zelo težko snel z glave. Ko sem vlekel dol sem ob tem dva kabla uničil.

Z NGK, z Eyquem in z Brisk komot snamem, z Denso pa ali komaj ali pa strgam s kabla tisti kontakt.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: EYQUEM

Napisal/-a joztom Sr jan 15, 2020 1:13 am

Silikonska mast pride med keramiko in gumo od cinšpule proti vdoru vage na kontakt.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: EYQUEM

Napisal/-a zzitop Sr jan 15, 2020 9:05 am

Ja, se strinjam in ima smisel. Mislim pa da je obtem treba paziti, da ta mast ne pride v kontakt s silikonskim kablom kot takim, saj bi ga znala kaj poškodovati.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: EYQUEM

Napisal/-a yashica Če jan 16, 2020 3:05 pm

@zzitop, če te še vedno zanima kje dobiti Eyquem, ti na ZS pošljem kontakt. Lokacija je LJ, zadnja cena mislim, da je bila 7€/kos, z računom seveda.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
rafunc
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr dec 25, 2013 10:04 pm

Re: EYQUEM

Napisal/-a rafunc So feb 01, 2020 3:18 pm

Kje in pa katero silikonsko mast je pa za kupit?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: EYQUEM

Napisal/-a zzitop To feb 04, 2020 12:31 am

Katerokoli, samo da nima dodatkov kakih ostalih masti. Včasih se ji reče tudi dielektrična. Jaz sem na Tehimpexu kupil od Permatexa. Zadovoljen. Če hočeš res dobro (za moje pojme najboljšo) pa od Nilsa.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Klamzi in 25 gostov