dr.otkar je napisal/-a:Kje piše, da na servisu zamenjajo nekaj kar računajo ????
Nikjer, pa je lahko petkrat žigosano in podpisano.
Kar ne vidim, v to ne verjmem, to pomeni glej kaj ti delajo z avtom.
Kar se opreme tiče, laptop in kabel ter program, ki je bistveni, so šele osnovne stvari. Za uporabljanje tega pa je treba precej znanja in razmišljanja (prakse) kaj s takoimenovanim testerjem lahko in kaj ne.
Autodata pa je na naše veliko veselje skupek shem in podatkov, katere tisti ki jih zastopimo, oziroma znamo brat sheme itd. velik pripomoček pri odpravljanju napak.
Še enkrat brez izkušenj na žalost ne gre.
Asterix, zakaj te to zanima ???
Boš šel med mehanike ali nas električarje ???
Servisi narejeni pri pooblaščenih serviserjih se lahko kontrolirajo preko servisne mreže, ki jo posamezni prodajalci razvijajo (VW koncern), to pomeni, ti kupiš avto v Nemčiji, daš km nazaj, poštemplaš servisno, ali jo ponarediš (tudi to delajo), greš na nek VW servis v SLO, daš številko šasije in evo rojstni servisni list tvojega avtomobila - vsi servisi Kje kdaj pri koliko km, kaj je bilo menjano. A je razlga sploh še potrebna ??
Ni pa res, da je vsak uvožen avto, avto z veliko km!!!
Asterix je napisal/-a:Mislim sem to, ko kupuješ rabljen avto, če si lahko kako sam pomagaš. To mrežo ima le VW?
Asterix je napisal/-a:Pogledam:
Notranjost, volan, menjalno ročico, pedale, prevleke, strop, armaturo, notranjo kljuko, potem grem ven :P in pogledam kolikor vidim podvozja, motor, šraufe od blatnikov, pogledam izpuh, številke vseh šip, pleh. Potem se poslovim in če bi bil dober nakup, mu omenim, da bi avto dal pregledat z merilcem laka (gledam le nerazbite), pa komplet podvozje in amortizerje, skratka vse.
Asterix je napisal/-a:Off Topic: Kako se zaščiti podvozje? Se namaže, prebarva, kako?
Asterix je napisal/-a:Ne vem no. Z uporabo ali z leti se avto stara. Materiali, razne gumice, fedrce, plastika se stara... Zato nikoli ne bi kupil avta s 150 000 km, pa naj kdo reče, kar hoče. Kje pa so še vremenske razmerre in sploh, če avto ni bil garažiran, je hudič.
Off Topic: Kako se zaščiti podvozje? Se namaže, prebarva, kako?
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov