Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Klima da ali ne

Napisal/-a seat Po avg 11, 2003 6:22 pm

Zanima me kaksne izkusnje imajo vozniki z klima napravo??????
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Po avg 11, 2003 6:30 pm

klima: i don't leave home without it!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

zdej pa resno:če imaš možnost nabavi!!
povprečje:shlajen avto iz 50 na 22 v cca. 3 minutah!
Poraba:mal se pozna samo ne spet ful (mal se pozna tud na končni hitrosti če je vključena ali ne)
SlikaSlika
 
dolfe
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: So sep 14, 2002 9:40 pm

Napisal/-a dolfe Po avg 11, 2003 6:50 pm

Pri nas se ukvarjamo z oldtimerji... Pred dnevi sem šel na daljšo vožnjo, in sem imel na izbiro: ali naj vzamem diesla (MB240D, letnik 83), ki porabi ca. 6,8L/100km in ima pokvarjeno klimo, ali naj vzamem mojega bencinarja (MB280S, letnik 68 ), ki porabi ca. 20L/100km in mu klima odlično deluje. Kljub temu, da sem študent brez rednih prihodkov in mi pomeni gorivo vse prej kot zanemarljiv strošek, sem se odločil za slednjega. Menim, da sem s tem vse povedal.
 
galli
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Ne jun 22, 2003 9:16 pm

Napisal/-a galli Po avg 11, 2003 7:00 pm

klima je zakon samo jo mors znat uporabljat! Jst svoje ne uporablam skos ker ce grem u mest al pa kam na pijaco se mi zdi brez veze se avto se ne shladi dobr greš ze vn nima smisla
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Klima

Napisal/-a seat Po avg 11, 2003 7:34 pm

A mogoce kdo ve kje bi se dalo nabavit klimo za Seat Ibizo l. 2003 in kok je priblizno cena.
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Napisal/-a RegY Po avg 11, 2003 7:46 pm

klima je zakon... čeprav je ne uporabljam v mestni vožji, jo pa na dolge vožnje... recimo na morje smo se peljali, pa nobenemu ni bilo vroče

mislim, da je pač treba jo samo treba znat uporabljat...

na začetku vem, da sem jo vedno mel vklopljeno (tud pri mestni vožnji) in sem imel v roku enega tedna zatekle bezgavke, da sem mislil, da mi nove jajce rastejo pod brado
Slika
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Po avg 11, 2003 7:50 pm

klima ma prednosti in slabosti.če je močna klima (avtomatska pri novejših avtih) zna že kar malo motit pa še glasna je.res zna prbijat v glavo :roll:
odprto okno ma tud ni najbolše sploh pa ne na avtocesti .je pa klima fajn pozimi.res tu se vidijo prednosti :wink: .jebeš tisti liter bencina...
če maš pa mehansko pa tak al tak vklopiš kadar se ti zljubi :wink:
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Po avg 11, 2003 7:56 pm

RegY je napisal/-a:klima je zakon... čeprav je ne uporabljam v mestni vožji, jo pa na dolge vožnje... recimo na morje smo se peljali, pa nobenemu ni bilo vroče

mislim, da je pač treba jo samo treba znat uporabljat...

na začetku vem, da sem jo vedno mel vklopljeno (tud pri mestni vožnji) in sem imel v roku enega tedna zatekle bezgavke, da sem mislil, da mi nove jajce rastejo pod brado

itak si meu zatečene bezgalke če si meu pa (predvidevam) klimo do fula!

priporočena temparatura je 22 stopinj... Poleti in pozimi :wink:


@menjekul: jup avtomatska zna res mau motit... Se jo pa da tudi ugasnit če je nuja :wink:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Po avg 11, 2003 8:33 pm

priporočena temparatura je 22 stopinj... Poleti in pozimi :wink:

po pravilih higienikov,ki se ukvarjajo tudi "z idealno temperaturo prostora" (velja tudi za avto) pravijo,da je najbolj prijetno za človeka nekje okoli 21C.odstopanje od zunanje temperature pa je primerno,če je v prostoru 5-6C več/manj.

(sepravi,če je zunaj 30 je v prostoru primera temperatura okoli 25-24)

p.s:sem enkrat prišel na enega majhnega petrola.zunaj je grelo nekeje okoli 30 notri pa dvomim da je bilo 20 :ne .ni to zdravo :wink:
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Po avg 11, 2003 8:55 pm

vsekakor nabavi klimo če maš možnost serijsko ker naknadno jaz nebi vgrajeval.

je pa potrebno imeti primerno temperaturo še bolj pa je pomembno kam je usmerjen tok zraka, nikoli direktno v človeka. priporočam v šipe in sredinske šobe navzdol
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

klima

Napisal/-a seat Po avg 11, 2003 9:42 pm

Jst sm avto ze nabavil mapak sele sedaj vidim da bi mi tistih 300.000 sit tok je namrec bilo za doplacat za klimo faj prislo.ej pa zunaj je sedaj tak ko bi blo v sahari madona da se res nimas kam skrit povsot je vroce.sej zdej pa vidim da bi blo fajn met klimo sam jst je nimam pa se sedaj kuham v avtu pa nevem kje jo lahko dobim najceneje???
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 To avg 12, 2003 6:53 am

vam povem po pravici (resnici), da se mi klima pri porabi ne pozna sploh!!! čist res!!
O.K., mogoče deci dva, ampak več pa res ne!!!
Slika
 
Uporabniški avatar
Virage
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po maj 05, 2003 9:12 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Virage To avg 12, 2003 8:34 am

Zupi, očitno imaš potem nek super avto, ker meni pri Mazdi se pri porabi pozna 1 liter, če imam stalno vklopljeno in približno pol litra, če vmes izklapljam.

Je pa kljub klimi po mojem paetno prezračiti avto pred vožnjo, ne pa se vsest v vroč avto, pa potem klimo na ful.
Cocaine is God's way of saying you're making too much money.Cocaine is a hell of a drug.
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 To avg 12, 2003 8:36 am

Virage je napisal/-a:Zupi, očitno imaš potem nek super avto, ker meni pri Mazdi se pri porabi pozna 1 liter, če imam stalno vklopljeno in približno pol litra, če vmes izklapljam.

Je pa kljub klimi po mojem paetno prezračiti avto pred vožnjo, ne pa se vsest v vroč avto, pa potem klimo na ful.

res ne pretiravam, poleti ob klimi mi ne pokur več kot 7,1 l/100 km .(bord computer).
pa to ne pišem zato, da bi se hvalu!
Slika
 
dolenc
Novinec
 
Prispevkov: 285
Pridružen: To feb 26, 2002 11:45 pm

Re: klima

Napisal/-a dolenc To avg 12, 2003 10:06 am

mal si se zafrknu, ker nisi klime že tovarniško vzel. glede na to da imaš nov avto v garanciji ti predlagam da se obrneš na uradnega serviserja za seat. ker lahko zgubiš garancijo. pozanimej se pri uradnem serviserju... vse drugo je lahko strel v prazno

je pa res, da je uradni servis najbrž dražji kot kakšen drug.

napiši kako si se odločil.
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax To avg 12, 2003 10:39 am

naknadno vgrajevanje klime je shit!!

glede porabe pa me baš boli tisti liter ali kolko pač več porabiš samo da se jaz udobno peljem!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
audi-fan
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Po mar 24, 2003 2:34 pm

Napisal/-a audi-fan To avg 12, 2003 10:51 am

MGsax šobe raje usmeri navzgor pod strop avtomobila; hladen zrak se bo spuščal in tako boš vozilo imel še hitreje ohlajeno, se pa strinjam da ne direkto v potnike. Zrak ki piha iz šobe je ob pravilno delujoči klimi ohlajen na okoli 4 stopinje če se ne motim, kar pa je kar precejšna razlika med temperaturo v avtomobilu.
Tudi jaz pa nebi kupoval avta brez klime(novega ali rabljenega).
LP
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax To avg 12, 2003 12:57 pm

samimam usmerjene šobe v zrak samo nekateri jih nena do konca usmerijo kar lahko pripelje do trdega vratu, zato sem raje rekel v tla
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To avg 12, 2003 1:53 pm

Men na saabu se klima sploh ne pozna na porabi bencina. Vklopljena ali izklopljena stalna poraba je 9,3l /100km.

LP
Nebivedu
 
Uporabniški avatar
zoranwagen
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1994
Pridružen: Ne mar 09, 2003 11:28 pm
Kraj: preseljen iz MB v toti LJ na Bežigrad

Napisal/-a zoranwagen To avg 12, 2003 2:37 pm

...avtomatska klima porabi majn bencina od mehanske...Je pa res, da majo poleti avti brez klime ventilatore na ful, odprta okna, šibedahe, kar tud poveča porabo!

Samo tak kot je blo že rečeno naknadno ne vgrajujte klime! Dosti stane pol avta raztrgajo pa še slabo deluje!
...ne smem kar želim...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 129 gostov