Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
BETI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr avg 27, 2003 2:21 pm

SE BOLJ SPLAČA PRODATI AVTO PO DELIH KOT V CELOTI?

Napisal/-a BETI Če avg 28, 2003 1:23 pm

Pozdravljeni!

Sem lastnica 12 let starega clia,katerega karoserija je zelo slaba.Je bil že zaleten,štrihan od enega talevega kleparja (da je bilo ceneje),spodaj pod barvo je rijast...

V glavnem,moram pa povedat da z njim nimam problemov.Kar se tiče mašine,moram rečt da odkar ga vozim (5 let),me ni nikjer pustil.Delam samo redne servise-gre ko raketa.Pa čeprav ima samo 4 prestave,gre po avtocesti 150 km/h (razen če števec narobe kaže!)

Sedaj razmišljam da bi ga v kratkem prodala in kupila novejšega konjička :vrum ,a vem da zaradi "pleha" ne bi dobila preveč zanj.Ali se mi ga potem bolj splača prodati po delih?Bi dobila več zanj?Ker ostalo je vse v redu.

Pač vprašam za mnenje ker sem :8 pa se ne spoznam tolk na te zadeve.Naj mi pač kdo objasni kako je s tem.A moram to koga najet da ga bo razšraufal ali to vsak ki pride razmontira sam?Pa kako naj vem za cene avtodelov? :?:

Hvala za pomoč!
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Če avg 28, 2003 1:30 pm

Moje mnenje je tako da prodaj celega. Mogoče bi dobila malenkost več po delih samo stem je preveč dela. Se zna zgodit da ti še nekaj let stoji na dvorišču pa gnije preden prodaš celega po delih. Poleg tega bi pa najbrš še rabla kako pomoč pri šraufanju in ocenjevanju delov.
Pol po kakem letu pa ugotoviš da dnarja ni nobenga avto ( kar je še ostalo od njega )pa odpeleš na odpad.

Uglavnem moje mnenje prodaj celega. Če boš kupovala novega poišči kako akcijo staro za novo pa dobiš še kaknih 100-200k zraven.
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 Če avg 28, 2003 1:40 pm

Se pridružujem mnenju predhodnika, vsekakor prodaj celega. Na vsake toliko časa ima Renault (za ostale trgovce ne vem...) akcijo, da za starejša še registrirana vozila dobiš 200.000 Sit, poleg vrednosti vozila.
Pa veliko sreče!
tom2
 
Sportiva
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Po jul 21, 2003 2:11 pm

Napisal/-a Sportiva Če avg 28, 2003 2:19 pm

po delih se splaca samo ce imas vec avtov da mas za vsakega kupca nekaj. tak da...

ce bos prodajala po delih te bo vecina ljudji okoli prneslo s cenami ker si pac :8 .pa se nikol nemores celega prodat pol ti pa ostane kup zelezja.

avto je vreden cca. 280.000 sit. ker pa noben clio istega letnika ni nevem kak lepo ohranjen komot lahko das ceno 300k sit pa pol vidis kaj ti nalozijo kupci, samo ne se jim pustit ;)

lp.
 
Uporabniški avatar
Alex
Uporabnik
 
Prispevkov: 890
Pridružen: Pe okt 25, 2002 2:37 pm
Kraj: 'Zgornja' Primorska

Napisal/-a Alex Če avg 28, 2003 2:25 pm

Bor je napisal/-a:Moje mnenje je tako da prodaj celega. Mogoče bi dobila malenkost več po delih samo stem je preveč dela. Se zna zgodit da ti še nekaj let stoji na dvorišču pa gnije preden prodaš celega po delih. Poleg tega bi pa najbrš še rabla kako pomoč pri šraufanju in ocenjevanju delov.
Pol po kakem letu pa ugotoviš da dnarja ni nobenga avto ( kar je še ostalo od njega )pa odpeleš na odpad.

Uglavnem moje mnenje prodaj celega. Če boš kupovala novega poišči kako akcijo staro za novo pa dobiš še kaknih 100-200k zraven.

Tu spodaj se podpišem!!
8)
There's no better car than SAXO 1.6i 16V VTS...for this once
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 125 gostov