Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 07, 2016 6:37 am

Točno je res, da bom napisal no turbo no fun tudi pri večjih kubiturah kar je recimo tudi ferrari pogruntal in vsi ostali njim podobni.
Turbo motor mora imet vsaj 1600ccm kar je pod je za poganjanje brisalcev dobro vse kar je pa nad je pa samo more fun :vrum
Lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a ~toMmy~ To jun 07, 2016 12:02 pm

No ja, Ferrari ipd. so, tako kot znamke za navadne smrtnike, vse bolj "primorani" uporabljat turbine zaradi ekologije, čeprav večinoma bolj navidezne (popolnoma prilagojene testnim ciklom), kot dejanske. Je pa res, da se pri svojem V6 ne bi branil še turbine! :D

Če je za napake pri Kii kriv (izključno) Garrett, je težko komentirat, ker je kvaliteta avtomobilskih komponent splošno zelo omejena z zahtevami naročnikov, ki so pogosto na račun omejevanja življenjske dobe pripravljeni požret tudi dodatne stroške razvoja, no pa turbina je odvisna tudi od zunanjih vplivov (krmiljenje, mazanje, segrevanje, ...).
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sova501 To jun 07, 2016 1:49 pm

Jaz se pa ne bi branil kakšne mazde 3 2.0 NA 165hp, ki brez turbine(a=8,2s do 100km/h) tudi lepo konkurira kakšnim 1.4 tb ali 1.6 tb s podobno konjenico... Še marsikaterega 2.0 turbo dizla bi prehitela(npr. 2.0 tdi 150ps, 8,6s do 100km/h). Seveda pa turbina poživi zadeve in tu ni debate. ;)
Za Kio pa res večina reče da so nasploh njihovi avti bolj leni glede na deklarirane konje. Verjetno zaradi ekologije...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 07, 2016 5:21 pm

Od 0-100km/h je skoraj nepomemben podatek. Važno je kako vleče potem naprej in tukaj mazdin bencinar popuši proti tdiju ali 1.4 oz 16tb, ker turbina dela svoje.

Motor če ima res 125hp vleče kot vsi ostali z tako močjo in težo avta pa nima veze ali je euro6 ali euro4.
Kia pač nima toliko hp kolikor jih navaja ali pa imajo ostali motorji več hp
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sašo5 To jun 07, 2016 7:09 pm

Gosic je napisal/-a:Skratka 2 turbini , 2 do potankosti podobna sintoma.

definitvno >voznik< :arrow: spomnim se tvojih >smesnih< porab spred nekaj let, ki si jih tukaj navajal, se mi je zdelo, da tvoj avto se s 1/4 pluc ne zadiha nikoli........
PS. in ravno mi je serviser na kii rekel, da prav turbine ne delajo tezav pri Kii, pa fant tam dela ze ohoho let.....crkujejo pa sedaj ledice(tisti ki jih imajo) baje kr po tekocem traku.....
sova501 je napisal/-a: Še marsikaterega 2.0 turbo dizla bi prehitela(npr. 2.0 tdi 150ps, 8,6s do 100km/h)

a mazda :?: :rofl
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sova501 To jun 07, 2016 7:54 pm

Sicer je mazda brez turba in ima 15hp več ampak po tehn. podatkih ima mazda 3 2.0 skyactive 165hp 8,2s do 100km/h,
golf 7 2.0 tdi 150hp pa 8,6s do 100km/h. Turbina seveda pomaga in "nadomesti" manjšo kubituro motorja ampak če je dovolj velika kubitura motorja se da narediti tudi NA motor konkurenčen in hiter, kar mazda(in marsikater drug proizvajalc) z NA motorji dokazuje. Še VW nekatere superšportnike opremlja z NA motorji(porsche, audi, lamborghini...). To da od 0-100km/h nič ne šteje pa prvič slišim. Vse kar je pri NA potrebno da se zbudi so visoki obrati...

mazda3 tehnični podatki:
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... 4746,d.bGg

Lexus LFA – 552bhp
Lamborghini Gallardo Superleggera – 562bhp
Aston Martin Vantage GT12 – 595bhp
Ferrari 458 Speciale – 597bhp
Lamborghini Huracan/Audi R8 V10 Plus – 602bhp
Maserati MC12 – 621bhp
Vsi imajo NA motorje ampak to dopovedat enim je težko... :bere
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 07, 2016 8:23 pm

Kdo je rekel, da od 0-100km/h nič ne šteje?
Koliko krat ga pohodiš z 0km/h na polno in koliko krat recimo pri 50 ali 90km/h?
No in tukaj pride turbo do izraza. Če imaš turbo lepo kruzaš z 2000rpm pohodiš gas in avto gre pri mazdi je pa velika žalost, ćeprav je 2.0 motor
Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sova501 To jun 07, 2016 8:27 pm

Razumem kaj hočeš rečit. Pri NA če boš peljal 50 v 4. boš hotel zelo pospešit boš pač moral prestavit v tretjo in gas do daske, pri turbo motorju pa to najverjetneje ne bo potrebno ker ima turbino in bo isto vlekel, logično. Turbo bo lahko imel max navor že npr. pri 1400rpm, primerljiv NA pa seveda pri veliko višjih obratih. Ampak tudi NA motorji so lahko prožni. https://www.youtube.com/watch?v=4pNz-TncFi0
Včasih pa turbote "tepe" tudi prestavno razmerje zaradi optimalne porabe. Dost smo zasmetil, jaz se umikam iz debate. lp ;)
Zadnjič spremenil sova501, dne To jun 07, 2016 8:34 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda To jun 07, 2016 8:29 pm

Jp

Alfin 1.4tb 150hp ima tudi 8.2s do 100km/h
Lp
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Gosic To jun 07, 2016 8:32 pm

sašo5 je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Skratka 2 turbini , 2 do potankosti podobna sintoma.

definitvno >voznik< :arrow: spomnim se tvojih >smesnih< porab spred nekaj let, ki si jih tukaj navajal, se mi je zdelo, da tvoj avto se s 1/4 pluc ne zadiha nikoli........
PS. in ravno mi je serviser na kii rekel, da prav turbine ne delajo tezav pri Kii, pa fant tam dela ze ohoho let.....crkujejo pa sedaj ledice(tisti ki jih imajo) baje kr po tekocem traku.....
sova501 je napisal/-a: Še marsikaterega 2.0 turbo dizla bi prehitela(npr. 2.0 tdi 150ps, 8,6s do 100km/h)

a mazda :?: :rofl




No, meni je rekel čisto drugače. Glede na to, da je tukaj lastnik s podobno težavo in tudi nekaj slišanih piskajočih cee'dov na cesti je težko verjet, da ni problem v turbini. In tudi sedanji serviser pravi, da je ni pametno priganjati. Da LED-ice crkujejo pa je že znano. Menjujejo jih z drugačnimi (drugačen barni odtenek svetlobe, zato je fajn, če menjajo obe). Ampak to je za sedanji model. Mogoče ti je rekel, da ni problem v turbini pri sedanjemu modelu.

Smešne nizke porabe ne pomenijo, da avto trese na najnižjih obratih, da se pospešuje z nizkimi obrati.. Smešno nizko porabo za nekatere imam tudi pri 130km/h (5-5.2l/100km), pa ima avto takrat blizu 3000 rpm. Glede porabe pa je avto zares korekten, porabo kaže v odstopanju max 1dl.
Bodoči kupci rabljenega cee'da (MY 07) se lahko pripravijo tudi na precej pogosto menjavo stabilizatorjev. Pri mojem bo sedaj že drugi par, pa se jamam zelo izogibam. Poleg tega sem pred kratkim menjal celotni sistem ročne zavore in zavorne bate. Serviser je rekel, da tako zarjavenega in gnilega sistema še ni videl. Zaenkrat se je ta avto izkazal za odličnega - dokler je bila garancija.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Firediver Sr jun 08, 2016 6:16 am

Vsem lastnikom Ceed-ov eno vprašanje: Le kaj ste mislili, da boste dobili za (takrat) tako ugodno ceno? Ste razočarani ali presenečeni nad dejanskimi stroški rednih in izrednih posegov na avtomobilu?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a pskoda Sr jun 08, 2016 6:35 am

To je že dolgo znano malo denarja malo muzike.
Probleme imajo vse znamke brez izjem je pa res, da imajo ene več napak ene pa manj
Lp
 
mbx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jun 06, 2016 8:07 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a mbx Sr jun 08, 2016 6:51 am

Firediver je napisal/-a:Vsem lastnikom Ceed-ov eno vprašanje: Le kaj ste mislili, da boste dobili za (takrat) tako ugodno ceno? Ste razočarani ali presenečeni nad dejanskimi stroški rednih in izrednih posegov na avtomobilu?


za ta denar je avto več kot ok. mogoče so modeli prvega in drugega letnika slabše narejeni oz določeni deli slabše kakovosti kot kasnejši . Na letniku 08 smo tudi zamenjali komplet ročno + še neke zadeve , ki spadajo k bremzam, stabilizatorje še v garanciji, sklopko, nek rele oz el.motor za uravnavanje lopute za gretje/hlajenje , sedaj je na vrsti turbina , pa klimo bo potrebno pregledati
letnik 09 ( bencinc ) pa je več ali manj brez težav.
lahko bi bilo boljše lahko pa tudi slabše.Na daevo nexiji ( ki sem jo imel enih 10 let ) pa je bilo za zamenjati samo rele za brisalce in 1 x klimo napolniti. Pri nisanu ( primera ) pa sem moral menjati vse vžigalne tuljave, motorček za prosti tek, komplet zavorni sistem itd...
ford fiesta, ki sem ga nekaj časa mučil je pil liter olja na 2000 km....
Na mazdi mi je približno 1x mesečno alarm zaštekal, pri odklepanju avtomobila in je tulilo kot blesavo, preden sem ga ročno onemogočil..
Kolegu na suzukiju tudi šla turbina, vžgal je vedno v trejne in ne v prvo itd
Znamka nima veze. vse je odvisno od sreče. ene kište delajo bp, druge pa so izdelane na kak slab dan....
Kolega dela na WV servisu, je rekel, da glede na napake, ki jih ima WV oz kaj pride vse na servis, WV-ja nikoli ne bo imel

ceed ( dizl ) , ki ga imam je karavan. nabavili zato, ker je imel največji prtljažni prostor od primerljivih modelov, največ prostora za noge zadaj ne glede kako si je kdo sedež spredaj nastavil in ugodna cena glede na primerljive modele
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a cc09 Sr jun 08, 2016 7:25 am

Firediver je napisal/-a:Vsem lastnikom Ceed-ov eno vprašanje: Le kaj ste mislili, da boste dobili za (takrat) tako ugodno ceno? Ste razočarani ali presenečeni nad dejanskimi stroški rednih in izrednih posegov na avtomobilu?

Nimam ceeda, ampak po vseh statistikah, nemški wannabe premium ni nič bolj zanesljiv, kvečjemu več problemov ima, vsak dan pa vidim na njih en kup pocrkanih ledic.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sova501 Sr jun 08, 2016 7:37 am

To je res, tako na anketah uporabnikov kot na lestvicah agencij se Kia po zanesljivosti vedno prebije v boljšo polovico ali celo tretjino.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr jun 08, 2016 8:11 am

sova501 je napisal/-a:To je res, tako na anketah uporabnikov kot na lestvicah agencij se Kia po zanesljivosti vedno prebije v boljšo polovico ali celo tretjino.


Auto Bild Quality-Report-2015 - objavljeno decembra 2015 :lol:
Slika
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sova501 Sr jun 08, 2016 12:57 pm

Vedel sem da se Kia uvršča visoko, nisem pa vedel da tako visoko. Pohvalno ni kaj, ampak tudi cene novih so jim kar zrastle. ;)
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a spektr Sr jun 08, 2016 2:20 pm

sova501 je napisal/-a:Sicer je mazda brez turba in ima 15hp več ampak po tehn. podatkih ima mazda 3 2.0 skyactive 165hp 8,2s do 100km/h,
golf 7 2.0 tdi 150hp pa 8,6s do 100km/h. Turbina seveda pomaga in "nadomesti" manjšo kubituro motorja ampak če je dovolj velika kubitura motorja se da narediti tudi NA motor konkurenčen in hiter, kar mazda(in marsikater drug proizvajalc) z NA motorji dokazuje. Še VW nekatere superšportnike opremlja z NA motorji(porsche, audi, lamborghini...). To da od 0-100km/h nič ne šteje pa prvič slišim. Vse kar je pri NA potrebno da se zbudi so visoki obrati...

mazda3 tehnični podatki:
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... 4746,d.bGg

Lexus LFA – 552bhp
Lamborghini Gallardo Superleggera – 562bhp
Aston Martin Vantage GT12 – 595bhp
Ferrari 458 Speciale – 597bhp
Lamborghini Huracan/Audi R8 V10 Plus – 602bhp
Maserati MC12 – 621bhp
Vsi imajo NA motorje ampak to dopovedat enim je težko... :bere



Ne bi rekel da je čisto tako, poglej recimo tole primerjavo:

http://www.zeperfs.com/en/duel4720-4845.htm

Sploh zanimivi so podatki recimo, pospeševanje od 80 do 120km/h. Povsod ga mazda šišne, načeloma sta pa tam tam. S tem da je mazda za povrhu še težja od peugeota.
lp dejan
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a sova501 Sr jun 08, 2016 2:53 pm

Saj jaz že skoz pravim da so motorji brez turbine lahko konkurenčni če le imajo solidno kubituro... Ta povezava je bolj za pškodo in še koga, da si bo pogledal da so lahko razlike majhne.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Kia Cee'd napake

Napisal/-a spektr Sr jun 08, 2016 2:56 pm

Aja, sem mislil da sem njemu naredil reply. Ja, tudi jaz mislim da od viška ne boli glava. SPloh na dolgi rok, ko bodo ti mlinčki začeli pešat z okvarjeno turbino itd..
lp dejan
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 109 gostov