Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ime123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So mar 03, 2007 11:49 pm

Kratke sprednje luči ne svetijo

Napisal/-a ime123 Po jun 30, 2008 10:08 am

Zdravo,
na Mazdi Demio naletel na nerešljivo težavo. Obe prednji luči za vožnjo ne svetita, medtem ko dolge luči, ki so v bistvu itak ista žarnica, normalno delajo. Pregledal varovalke, žarnice, vse normalno.
Kaj bi lahko bilo narobe? Sumim na volansko stikalo. Kako bi preveril ali pri vključenih luči pride kaj toka do žarnice?
Hvala za odgovore.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Po jun 30, 2008 10:15 am

A si žarnice dejansko menjal ?

Men se je enkrat na cliotu tko zgodil, da k sem hotu pržgat luči so pregorele obe kratke hkrati. Vzamem žarnico vn in je zgledala dobra. Pregledam varovalko. Rele. Na konc pa le grem menajt žarnice in je delalo.

Tk da probej eno zamenjat, eč še nisi in boš vidu.
 
Uporabniški avatar
HOLLAND
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Če apr 19, 2007 2:22 pm
Kraj: V deželi sonca in vina

Napisal/-a HOLLAND Po jun 30, 2008 10:48 am

Rele je šou!
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Po jun 30, 2008 6:50 pm

Bor je napisal/-a:A si žarnice dejansko menjal ?

Men se je enkrat na cliotu tko zgodil, da k sem hotu pržgat luči so pregorele obe kratke hkrati. Vzamem žarnico vn in je zgledala dobra. Pregledam varovalko. Rele. Na konc pa le grem menajt žarnice in je delalo.

Tk da probej eno zamenjat, eč še nisi in boš vidu.


pri meni identično.

preveri žarnice
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk Po jun 30, 2008 8:56 pm

BTW, če je prekurilo žarnice, en mali nasvet: Luči prižigaj pri vžganem motorju. Prjatlu jih je (sicer na saxo-ju) kurilo, ker je prižgal luči, ko je zalavfal avto, so mu žarnice "odletele".
LP
Martin
P.S. če boš meril napetost na kontaktih, je možno, da ti bo kazalo 12V +, samo če gre teh 12V preko kakega slabega kontakta, žarnica ne bo svetila, bo samo brlela ali pa še to ne.
 
ime123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So mar 03, 2007 11:49 pm

Napisal/-a ime123 Sr jul 09, 2008 3:00 am

Zdravo,
zahvaljujem se za odgovore. K sreči sem jo precej poceni odnesel, saj je bila potrebna le zamenjava obeh žarnic. Seveda sem se ob tem neumno počutil, da tega nisem dognal sam. Mi pa še sedaj ni jasno, kako lahko ista H4 žarnica sveti pri dolgi in ne sveti pri kratki luči?! Ali ima nemara dve žarilni nitki?
LP
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Napisal/-a RedBaron Sr jul 09, 2008 5:21 am

ime123 je napisal/-a:Zdravo,
zahvaljujem se za odgovore. K sreči sem jo precej poceni odnesel, saj je bila potrebna le zamenjava obeh žarnic. Seveda sem se ob tem neumno počutil, da tega nisem dognal sam. Mi pa še sedaj ni jasno, kako lahko ista H4 žarnica sveti pri dolgi in ne sveti pri kratki luči?! Ali ima nemara dve žarilni nitki?
LP


Ja logično da ima 2 nitki!! - a nisi pogledal, ko si menjeval?? :con

Ena nitka ima zaslonko (tak plehec), to je za kratko luč -55W!
Druga pa je brez zaslonke (bližje kovinskemu podnožju) in je za dolgo luč -60W
Slika
 
Uporabniški avatar
paskvale
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Če jul 21, 2005 8:54 pm
Kraj: Liberty City

Napisal/-a paskvale Sr jul 09, 2008 5:45 am

ime123 je napisal/-a:Zdravo,
zahvaljujem se za odgovore. K sreči sem jo precej poceni odnesel, saj je bila potrebna le zamenjava obeh žarnic. Seveda sem se ob tem neumno počutil, da tega nisem dognal sam. Mi pa še sedaj ni jasno, kako lahko ista H4 žarnica sveti pri dolgi in ne sveti pri kratki luči?! Ali ima nemara dve žarilni nitki?
LP


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Tudi taki se najdejo....... no comment
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Sr jul 09, 2008 7:41 am

no ja to se zgodi ko ti hkrati crknejo obe žarnici. se je tut men že zgodil, pa sem biu tik pred tem da avto zapeljem do štromarja ko smo ugotovil da so žarnice zanič( kupljene v interspar). tko da tut taki obstajamo ko najprej pomislijo na varovalke pa releje, šele nakonc na skurjeno nitko.
 
Sivka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 30, 2017 8:13 pm

Re: Kratke sprednje luči ne svetijo

Napisal/-a Sivka To maj 30, 2017 8:39 pm

Pozdravljeni.
Prosim za nasvet pri sledečem problemu. Na polotu letnik 04 sta mi sinhrono odpovedali obe sprednji zasenčeni luči, sedaj delujejo le še dolge. Problemu se izognem tako, da ugasnem luči in se mi avtomatsko prižgejo sprednje kratke, vendar v tem primeru seveda ne sveti armaturna luč, kar je ponoči precej nerodno. Sam avto je, kar se denarja tiče, jama brez dna in mi je v interesu, da bi ga tokrat popravila sama.
Žarnice so nove, varovalke brez napak..je imel že kdo podobno težavo?
Hvala
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kratke sprednje luči ne svetijo

Napisal/-a Firediver Sr maj 31, 2017 4:57 am

Stikalo za luči bo najbrž fuč - v položaju za kratke luči ne vklopijo kratkih luči.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov