Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
igor1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So jul 21, 2007 8:51 pm

Popravilo kontakta gretja zadnje šipe

Napisal/-a igor1979 Če sep 11, 2008 9:23 pm

Zdravo!

Na zadnji šipi imam 1 konektor za gretje zadnje šipe nepritrjen- se ne drži več na predvidenenm mestu in gretje seveda ne dela.

Zanima me, če kdo ve - kako ta konektor gor prilotat oz nazaj gor na šipo dobit,
da bo gretje spet delalo.

Thanx
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 Če sep 11, 2008 10:30 pm

V conradu imajo prevodno barvo za popravilo teh vezic. S kakšnim primernim lepilom zalepi kontakt na steklo, nato pa s tisto prevodno barvo poveži skupaj. Lotat se ne da, ker bi šipa počila zaradi vročine spajkalnika
 
Uporabniški avatar
igor1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So jul 21, 2007 8:51 pm

Napisal/-a igor1979 Pe sep 12, 2008 4:39 am

Samo vpr. nazaj Primož_86

A lahko s kakšnim močnim sekundnim lepilom? Ali s katerim točno lahko ta kontakt zalepim gor?

Mogoče veš kako se reče tej prevodni barvi? Na conradovi strani http://www.conrad.si/
sem gledal tole : Srebro za proge- Št. izdelka: 530042 Bi to bilo v redu?

*****V Conradu sem spraševal v LJ kako to uredit, pa mi je ponujal ene dvostransko lepilne bakrene lističe, samo nisem vzel, ker je bila cena 8€+ , poleg tega si nisem bil čist ziher da bo to ostalo gor.
Drugo je pa rekel naj probam gor zalotat sam itak ne gre (se ne prime lot gor) Naj bi bilo to dobro narejeno, je rekel ker tam čez gre do ene 40A-če je res tako :shock:

hvala za odg.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Pe sep 12, 2008 9:04 am

Men se je to nardil na Cliotu. Na kontakt sem nalotal eno večjo bakreno palčko. Potem sem si pa šel sposodit prevodni silikon. Prilepil na na šipo in je stvar delovala.
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 Pe sep 12, 2008 1:44 pm

40A je malo pretirano, tam enih 15-20A gre za gretje zadnje šipe

Če ti izgled ni najbolj najbolj pomemben, važno pa je zanesljivo delovanje in trdnost, potem olupi kos žice, razporedi žičke tako da so razporejene po čim večji površini in malo razmaknjene med sabo, nato pa prebarvaj vse skupaj s tisto prevodno barvo. Baker ki ga boš barval prej pobrusi s finim brusilnim papirjem, da odstraniš oksid.

Sicer sem mislil en drugo barvo, a je ne najdem več. Srebro za proge bo tudi vredu
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 108 gostov