Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
emc2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 18, 2009 12:32 pm

pregled rabljenih vozil (pred nakupom!) pri AMZS

Napisal/-a emc2 Pe sep 18, 2009 12:34 pm

videl sem da pri amzs izvajajo preglede rabljenih vozil. ali avto res tako temeljito pregledajo kot piše. ima kdo izkušnje z tem?
pač radi bi dal avto na kompleten pregled preden ga kupim.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Pe sep 18, 2009 1:01 pm

jaz sem avtomobil, ki sem ga kupoval, dal pregledati v kranju na AMZS in po 2h urah pregledovanja sem bil s poročanjem zadovoljen. Glavno kar me je zanimalo in to je - da avtomobil ni bil zaleten, da so motor, turbina in podvozje ok. Seznanjen sem bil tudi z vsemi vdrtinami in praskami.. S storitvijo sem bil zelo zadovoljen. Cena? 90€. Mogoče malo veliko, ampak raje daš 90€ in vsaj veš kaj kupiš..

Če kupuješ od kakega sumljivega (pre)prodajalca, se z njim zmeni, da se pelje avtomobil na AMZS na pregled, in če je vse OK, potem ti plačaš stroške pregleda in kupiš avtomobil. V nasprotnem primeru pa on poravna stroške pregleda. Ti garantiram, da bodo zavrnili ponudbo, če vejo, da tist 'nikoli poškodovan' ne drži.. Prišparaš na denarju in živcih..
No escape from the mass mind rape...
 
emc2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 18, 2009 12:32 pm

Napisal/-a emc2 Pe sep 18, 2009 1:11 pm

hvala za izčrpne informacije.
a to si vzel občajen pregled? ker naj bi mel tudi kao temeljit pregled.
 
Uporabniški avatar
just_in
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2119
Pridružen: Pe jun 27, 2003 11:40 am
Kraj: gorenjska :)

Napisal/-a just_in Pe sep 18, 2009 10:08 pm

tud mene to zanima? ali se je treba naročit? (čakalne dobe)? kaj ti tam počakaš 2 uri al kako? cena?
Slika
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist So sep 19, 2009 12:44 am

Lahko da se storitev razlikuje od amzs-ja do amzs-ja. V kranju imajo samo eno.. in to je 2 urni pregled. Je dovolj temeljit. To so 'stari mački', bivši mehaniki, ki točno vedo kaj iskati... in verjemi.. v dveh urah vidi ogromno.
Jaz se nisem nič naročal. Prišel... in čez 5 min, je bil avto že dvignjen..
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Po sep 21, 2009 4:24 pm

Mogoče kdo ve kako pa to poteka v LJ?
Zdaj že objavlam občasno
 
emc2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 18, 2009 12:32 pm

Napisal/-a emc2 Po sep 21, 2009 10:53 pm

evo včeraj sem dal pregledat avto an AMZS - ljubljana. stalo me je 100 evrov. avto pa je bil v obdelavi dobre tri ure. pregledajo pa vse. karoserijo, podvozje, mašino, hladilni sistem, pumpe, lektroniko, notranjost,...skratka zelo obširno. na koncu napišejo za vsak del poročilo oz mnenje. na koncu se so mi bili na voljo še za razno razna vprašanja... uglavnem pohvalno!
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Po sep 21, 2009 11:00 pm

emc2 je napisal/-a:evo včeraj sem dal pregledat avto an AMZS - ljubljana. stalo me je 100 evrov. avto pa je bil v obdelavi dobre tri ure. pregledajo pa vse. karoserijo, podvozje, mašino, hladilni sistem, pumpe, lektroniko, notranjost,...skratka zelo obširno. na koncu napišejo za vsak del poročilo oz mnenje. na koncu se so mi bili na voljo še za razno razna vprašanja... uglavnem pohvalno!


Si samo prišel pa pustil avto ali je se bilo treba naročit prej?
Zdaj že objavlam občasno
 
emc2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 18, 2009 12:32 pm

Napisal/-a emc2 To sep 22, 2009 11:44 am

ja en dan prej sem poklical in se naročil ob 7h. naslednji dan sem prišel z eno urno zamudo, torej ob 8h pa ni blo nobenih problemov. tko da če misliš pridit zjutraj dokler še ni gužve se pomoje ni treba naročat.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big To sep 22, 2009 12:56 pm

Ko berem to temo mi je lih učeri sosed govoru k kupuje Golfa 5 in je najdu enga v avto hiši pač kao ful poceni 11.500 pa prevoženih 23.000 pa nevem letnik se mi zdi da 2006 in je isto šou na amzs na pregled in ga je un prodajalc prepričevu ma ni potrebno ko sta se vozila je govoru ma auto se super pelje to je brezveze in ko sta prišla je plačau pregled 79€ in kaj so mu use povedal prevoženih 123.000 pa bati ne delujejo pravilno pa oljna pumpa neki zasilikonerana tok da funkcjonera in še in še čist je po p.... hehehe unmu prodajalcu je blo tok bed da je reku spustim za 500€ nism mogu vrjet k ga je prjatu uprašu pa vi tko nategujete folk in tip mu reče (tut če ne kupš en bo že naletu) :shock: fak
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big To sep 22, 2009 12:57 pm

11.500€
Zadnjič spremenil Dj Big, dne To sep 22, 2009 1:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Kama
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne jan 15, 2006 4:04 pm
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Kama To sep 22, 2009 12:58 pm

No, končno stvar, ki mi dvigne ugled AMZS-ja. Tu mislim vodstva, fantje k delajo so itak OK.
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec To sep 22, 2009 1:10 pm

Dj Big je napisal/-a:Ko berem to temo mi je lih učeri sosed govoru k kupuje Golfa 5 in je najdu enga v avto hiši pač kao ful poceni 11.500 pa prevoženih 23.000 pa nevem letnik se mi zdi da 2006 in je isto šou na amzs na pregled in ga je un prodajalc prepričevu ma ni potrebno ko sta se vozila je govoru ma auto se super pelje to je brezveze in ko sta prišla je plačau pregled 79€ in kaj so mu use povedal prevoženih 123.000 pa bati ne delujejo pravilno pa oljna pumpa neki zasilikonerana tok da funkcjonera in še in še čist je po p.... hehehe unmu prodajalcu je blo tok bed da je reku spustim za 500€ nism mogu vrjet k ga je prjatu uprašu pa vi tko nategujete folk in tip mu reče (tut če ne kupš en bo že naletu) :shock: fak


In kateri golf je to? Je mogoče na avto.net? Če je, pripopaj link, pa da še pod nategatorje vržemo.
Zdaj že objavlam občasno
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 To sep 22, 2009 1:15 pm

a_sist je napisal/-a:
Če kupuješ od kakega sumljivega (pre)prodajalca, se z njim zmeni, da se pelje avtomobil na AMZS na pregled, in če je vse OK, potem ti plačaš stroške pregleda in kupiš avtomobil. V nasprotnem primeru pa on poravna stroške pregleda. Ti garantiram, da bodo zavrnili ponudbo, če vejo, da tist 'nikoli poškodovan' ne drži.. Prišparaš na denarju in živcih..



lol,eni se pa res frajerje pičite. če sem na njegovem mestu te vržem ven iz mojega parkirišča z vozili in te napotim v avtohišo po nov avto ki bo bil brez praske. enim še vedno očitno ni jasno da kupujejo rabljen avto. največkrat pa se pizdijo to tisti ki kupujejo 5 ali pa še več let star avto ki je še po možnosti uvožen,ampak vi hočete nov avto,najboljše še po vonju novega.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
maius28
Novinec
 
Prispevkov: 367
Pridružen: Če jan 05, 2006 11:12 am
Kraj: Gališki slapovi

Napisal/-a maius28 To sep 22, 2009 1:44 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:
Če kupuješ od kakega sumljivega (pre)prodajalca, se z njim zmeni, da se pelje avtomobil na AMZS na pregled, in če je vse OK, potem ti plačaš stroške pregleda in kupiš avtomobil. V nasprotnem primeru pa on poravna stroške pregleda. Ti garantiram, da bodo zavrnili ponudbo, če vejo, da tist 'nikoli poškodovan' ne drži.. Prišparaš na denarju in živcih..



lol,eni se pa res frajerje pičite. če sem na njegovem mestu te vržem ven iz mojega parkirišča z vozili in te napotim v avtohišo po nov avto ki bo bil brez praske. enim še vedno očitno ni jasno da kupujejo rabljen avto. največkrat pa se pizdijo to tisti ki kupujejo 5 ali pa še več let star avto ki je še po možnosti uvožen,ampak vi hočete nov avto,najboljše še po vonju novega.


Vsak si postavi mejo, kar je zanj sprejemljivo. Torej ne tako butasto govorit. pa nimajo vsi za nov avto.

LP
 
Uporabniški avatar
SpunkyRacer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1205
Pridružen: Ne jan 21, 2007 4:56 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a SpunkyRacer To sep 22, 2009 1:49 pm

Dj Big je napisal/-a:Ko berem to temo mi je lih učeri sosed govoru k kupuje Golfa 5 in je najdu enga v avto hiši pač kao ful poceni 11.500 pa prevoženih 23.000 pa nevem letnik se mi zdi da 2006 in je isto šou na amzs na pregled in ga je un prodajalc prepričevu ma ni potrebno ko sta se vozila je govoru ma auto se super pelje to je brezveze in ko sta prišla je plačau pregled 79€ in kaj so mu use povedal prevoženih 123.000 pa bati ne delujejo pravilno pa oljna pumpa neki zasilikonerana tok da funkcjonera in še in še čist je po p.... hehehe unmu prodajalcu je blo tok bed da je reku spustim za 500€ nism mogu vrjet k ga je prjatu uprašu pa vi tko nategujete folk in tip mu reče (tut če ne kupš en bo že naletu) :shock: fak

Ločila si pustil pa v žepu?! :roll:
Rally is not for fun, rally is for LIFE!
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Napisal/-a 4vale6 To sep 22, 2009 1:58 pm

A na AMZS-ju pol tud realne kilometre ugotovijo al kko (preko pregleda glavnega računalnika avta?)? to je pa super,vredno svojga denarja da se tok posvetijo avtu po moje...
 
CyberMedo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Če jul 04, 2002 4:39 pm

Napisal/-a CyberMedo To sep 22, 2009 2:12 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:
Če kupuješ od kakega sumljivega (pre)prodajalca, se z njim zmeni, da se pelje avtomobil na AMZS na pregled, in če je vse OK, potem ti plačaš stroške pregleda in kupiš avtomobil. V nasprotnem primeru pa on poravna stroške pregleda. Ti garantiram, da bodo zavrnili ponudbo, če vejo, da tist 'nikoli poškodovan' ne drži.. Prišparaš na denarju in živcih..



lol,eni se pa res frajerje pičite. če sem na njegovem mestu te vržem ven iz mojega parkirišča z vozili in te napotim v avtohišo po nov avto ki bo bil brez praske. enim še vedno očitno ni jasno da kupujejo rabljen avto. največkrat pa se pizdijo to tisti ki kupujejo 5 ali pa še več let star avto ki je še po možnosti uvožen,ampak vi hočete nov avto,najboljše še po vonju novega.


Sicer se redko oglašam, a taka izjava si pač zasluži komentar. Kot prvo, če bi bil ti prodajalec in bi svoje stranke metal s parkirišča, bi zelo zelo hitro ostal brez posla. Pozabljaš namreč, da je kupec tisti, ki ima v rokah konvertibilno valuto (denar), ti pa samo kup rabljenih avtov, ki niso vredni prav nič, če jih ne prodaš. In drugič, najbrž je vsakemu (razen mentalno izzvanih izjem) jasno, da rabljen avtomobil ni nov. Zato pa je tudi cena nižja. Vsak normalen tudi v zakup vzame, da rabljen avto ni brez praske, da se bo prej kaka stvar pokvarila, da bo prej potrebno opraviti kakšen servis itd. Ampak eno je normalna obraba vozila, ki jo kupci rabljenih vozil pač vzamejo v zakup, popolnoma drugačna stvar pa je, če prodajalec prikriva napake tega vozila. Če jaz kupim dobro ohranjen rabljen avto z recimo 60 tisoč prevoženimi, bom pač vzel v zakup, da nisem prvi lastnik, da je avto tu in tam popraskan, da bo treba čez 40k km opraviti velki servis, da bo treba kmalu menjati gume in da je nasploh "60 tisoč kilometrov bolj obrabljen", kot popolnoma nov avto oziroma povedano drugače, da bi se lahko z novim avtom vozil 60k km in bi le-ta šele takrat bil takšen, kot je ta, ki ga kupujem rabljenega. Nikakor pa z nakupom rabljenega avta ne soglašam z dejstvom, da ima avto dejansko 300k prevoženih, da je bila enkrat že narejena zasilna generalka in da je avto dejansko sestavljen iz dveh razbitih polovic. In prav te stvari se ugotavljajo na takih pregledih. Njihov namen in smisel je namreč v tem, da pokažejo, ali prodajalec res prodaja to, kar obljublja, ali pa pod postavko "nekaramboliran in nepoškodovan" dejansko misli "trikrat totalno razbit in potem šalabajzersko pokitan pri najcenejšem šušmarju", pod postavko "23.000 prevoženih" pa "123.000 prevoženih, nato pa je bil števec zavrten nazaj za 100k, da ni bilo potrebno menjati jermena, ki ti ga bo v vtrgalo v naslednjih 14 dneh od nakupa".

Ne gre torej za to, da bi moral biti rabljen avto enakovreden novemu, ker to po logiki stvari nikakor ne more biti, temveč za to, da se odkrijejo pomanjkljivosti, ki jih je prodajalec zamolčal, pa tega ne bi smel storiti. Taki pregledi so torej več kot potrebni in je pohvalno, da so se jih pri AMZS lotili tako resno.

Zame kot za morebitnega kupca je važno to, da sem temeljito seznanjen s stanjem vozila, ki ga kupujem, ker na tej podlagi določam tudi ceno. Če je bil avto razbit in potem popravljen, naj to prodajalec pove in se glede na to določi nižja cena. Če pa sem pripravljen za avto plačati nekoliko več, ker je "nepoškodovan in nekaramboliran", pa seveda hočem biti prepričan, da je to res. Če bi prodajalec zavrnil pregled, je to zame jasen signal, da nekaj prikriva in me sploh ni potrebno metati s parkirišča, ker bom z vsem veseljem kar sam šel z denarjem v žepu vred, vrnil se pa zagotovo ne bom več.

Nekoliko daljši post, samo me razkuri, ko vsi kar nekaj jočejo okoli tega, kako jih je kdo nategnil, ko se pa končno začne nekaj premikati v pravi smeri pa se vedno najde en pametnjakovič, ki s popolnoma zgrešenimi argumenti poskuša kontrirati.
 
plavko61
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne dec 26, 2004 11:39 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a plavko61 To sep 22, 2009 2:44 pm

CyberMedo je napisal/-a:
Patrik_A3 je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:
Če kupuješ od kakega sumljivega (pre)prodajalca, se z njim zmeni, da se pelje avtomobil na AMZS na pregled, in če je vse OK, potem ti plačaš stroške pregleda in kupiš avtomobil. V nasprotnem primeru pa on poravna stroške pregleda. Ti garantiram, da bodo zavrnili ponudbo, če vejo, da tist 'nikoli poškodovan' ne drži.. Prišparaš na denarju in živcih..



lol,eni se pa res frajerje pičite. če sem na njegovem mestu te vržem ven iz mojega parkirišča z vozili in te napotim v avtohišo po nov avto ki bo bil brez praske. enim še vedno očitno ni jasno da kupujejo rabljen avto. največkrat pa se pizdijo to tisti ki kupujejo 5 ali pa še več let star avto ki je še po možnosti uvožen,ampak vi hočete nov avto,najboljše še po vonju novega.


Sicer se redko oglašam, a taka izjava si pač zasluži komentar. Kot prvo, če bi bil ti prodajalec in bi svoje stranke metal s parkirišča, bi zelo zelo hitro ostal brez posla. Pozabljaš namreč, da je kupec tisti, ki ima v rokah konvertibilno valuto (denar), ti pa samo kup rabljenih avtov, ki niso vredni prav nič, če jih ne prodaš. In drugič, najbrž je vsakemu (razen mentalno izzvanih izjem) jasno, da rabljen avtomobil ni nov. Zato pa je tudi cena nižja. Vsak normalen tudi v zakup vzame, da rabljen avto ni brez praske, da se bo prej kaka stvar pokvarila, da bo prej potrebno opraviti kakšen servis itd. Ampak eno je normalna obraba vozila, ki jo kupci rabljenih vozil pač vzamejo v zakup, popolnoma drugačna stvar pa je, če prodajalec prikriva napake tega vozila. Če jaz kupim dobro ohranjen rabljen avto z recimo 60 tisoč prevoženimi, bom pač vzel v zakup, da nisem prvi lastnik, da je avto tu in tam popraskan, da bo treba čez 40k km opraviti velki servis, da bo treba kmalu menjati gume in da je nasploh "60 tisoč kilometrov bolj obrabljen", kot popolnoma nov avto oziroma povedano drugače, da bi se lahko z novim avtom vozil 60k km in bi le-ta šele takrat bil takšen, kot je ta, ki ga kupujem rabljenega. Nikakor pa z nakupom rabljenega avta ne soglašam z dejstvom, da ima avto dejansko 300k prevoženih, da je bila enkrat že narejena zasilna generalka in da je avto dejansko sestavljen iz dveh razbitih polovic. In prav te stvari se ugotavljajo na takih pregledih. Njihov namen in smisel je namreč v tem, da pokažejo, ali prodajalec res prodaja to, kar obljublja, ali pa pod postavko "nekaramboliran in nepoškodovan" dejansko misli "trikrat totalno razbit in potem šalabajzersko pokitan pri najcenejšem šušmarju", pod postavko "23.000 prevoženih" pa "123.000 prevoženih, nato pa je bil števec zavrten nazaj za 100k, da ni bilo potrebno menjati jermena, ki ti ga bo v vtrgalo v naslednjih 14 dneh od nakupa".

Ne gre torej za to, da bi moral biti rabljen avto enakovreden novemu, ker to po logiki stvari nikakor ne more biti, temveč za to, da se odkrijejo pomanjkljivosti, ki jih je prodajalec zamolčal, pa tega ne bi smel storiti. Taki pregledi so torej več kot potrebni in je pohvalno, da so se jih pri AMZS lotili tako resno.

Zame kot za morebitnega kupca je važno to, da sem temeljito seznanjen s stanjem vozila, ki ga kupujem, ker na tej podlagi določam tudi ceno. Če je bil avto razbit in potem popravljen, naj to prodajalec pove in se glede na to določi nižja cena. Če pa sem pripravljen za avto plačati nekoliko več, ker je "nepoškodovan in nekaramboliran", pa seveda hočem biti prepričan, da je to res. Če bi prodajalec zavrnil pregled, je to zame jasen signal, da nekaj prikriva in me sploh ni potrebno metati s parkirišča, ker bom z vsem veseljem kar sam šel z denarjem v žepu vred, vrnil se pa zagotovo ne bom več.

Nekoliko daljši post, samo me razkuri, ko vsi kar nekaj jočejo okoli tega, kako jih je kdo nategnil, ko se pa končno začne nekaj premikati v pravi smeri pa se vedno najde en pametnjakovič, ki s popolnoma zgrešenimi argumenti poskuša kontrirati.


Točno tako CyberMedo.
Mislim da je kultura prodajalcev iz leta v leto slabša. Gradi se nateg na nateg.
Se spomim začetkov bolhe, takrat še nisem imel zadržkov do nakupov rablenih stvari.
Sedaj se prodajalci vsepovsod počutijo nedotakjive, "videno kupljeno", sodstvo pa tak da se ne pogovarjamo.
Še posebej avtomobil se da tako lepo našminkat, da me kar groza. Tipi imajo cele dneve čas maniopulirat,
ti pa se odločiš za nakup v nekaj par minutah. Čista igra na srečo, tako privat nakup , kot tudi avtohiša.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a marjan novak To sep 22, 2009 3:39 pm

Če hoče kupec opraviti pregled na AMZS, naj ga sam plača. Pozabite na to, da bo plačal prodajalec v kolikor se odkrije, da ima barvan odbijač.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov