Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Seba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To apr 30, 2002 10:59 pm
Kraj: Maribor

vpr. Audi80

Napisal/-a Seba To sep 24, 2002 5:59 pm

Pozdrav vsem...
Mam enih par problemcov, ki bi jih rad odpravil. Na armaturni osvetljavi mi je ena led dioda crknila, kazalec za količino bencina mi niha ali sploh ne dela, podobno pa je z merilcom temperature vode. Zdaj pa me zanima kaj bi lahko blo narobe pri merilcih, glede osvetlitve pa me zanima, če je težko to menjat. Prosim za pomoč!
Seba
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a monster_d Če sep 26, 2002 12:18 pm

Ce ti kazalec za kolicino goriva niha, je skoraj vrjetno da ti je sel plovec za gorivo.
ZA osvetlitev armaturke pa je tako da ce hoces diodo oz zarnico menjat je kar veliko dela ker mores celo armaturko dol vzet!!!
 
Uporabniški avatar
mmiki
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Sr apr 24, 2002 4:54 pm
Kraj: Maribor

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a mmiki So okt 05, 2002 4:52 pm

Seba pravi:
Pozdrav vsem...
Mam enih par problemcov, ki bi jih rad odpravil. Na armaturni osvetljavi mi je ena led dioda crknila, kazalec za količino bencina mi niha ali sploh ne dela, podobno pa je z merilcom temperature vode. Zdaj pa me zanima kaj bi lahko blo narobe pri merilcih, glede osvetlitve pa me zanima, če je težko to menjat. Prosim za pomoč!

Kar se plovca tice vprasaj na servisu ce lahko zamenjas samo plovec. Fotru je tudi sel na Laguni ampak se ne da menjat samo plovec, temvec samo cela cev v kateri je ker je vse skupaj zaprto. In so mu rekli da novi stane okoli 50K sit. Zdaj pa raje gleda na dnevni stevec kilometrov in pac tanka vsakih 620 - 640 kilometrov.

Glede luck pa je takole: ce imas moznost peljat kaksnemu elektricarju, ki dela to na crno bos prisel skozi kar poceni. Ne vem sicer kaksen je postopek pri tebi, ampak se tako ne razlikuje kaj veliko od avta do avta. Pri meni gre to takole: Odmontiram prednji del armaturke, da lahko odvijem vijake, s katerimi so stevci pritrjeni na armaturko. Nato odvijem spodnji del armaturke, sezem z roko noter ter odklopim oba podolgovata elektricna kabla ter jermenico za tahometer. Nato se na vrhu snameta zarnici (ali zarnice) in zamenjajo. Nato pa vse skupaj po obratnem vrstnem redu noter. Ko sem to delal prvic sem za to porabil uro in pol. Zdaj ko sem ze malo bolj zverziran (ja, ti svetujem da res preveris, ce si zarnice vredu pritrdil, ker sem jaz moral stevec 4-krat ven jemati, ker jih nisem) pa za to porabim okoli 20 min za celotno delo.
 
TurboReaktor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So avg 17, 2002 2:47 pm

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a TurboReaktor So okt 12, 2002 7:12 pm

Lučke ni problem zamenjat.Vendar moraš dobiti originalne z podstavki vred.
Lahko pa kupiš navadne žarnice-take brez "fasnge",kot jih ima skoraj vsak starejši avto.Iz števca odstraniš komplet podnožje z žarnico,staro odstraniš-je pritrjena(punkt) na kontakte.Vzameš novo in ji razmakneš kontaktne žičke (levo/desno),ter jo porineš v podnožje.Kontakta žarnice z izvijačem porineš pod kontakta podnožja,tako da dobiš kontakt.
Sliši se komplicirano, v resnici je čisto simpl.
Volana ti ni treba odmontirat,samo plastiko ki objema stikala pod volanom.Števec odšraufaš in potegneš ven.Pazi na kontakte ,ki so pritrjeni nanj.Če si spreten,jih ni treba odstranit.
Omenil si nihanje dveh inštrumentov.Preglej kontakte.Skoraj nemogoče da sta ti oba crknila.Kateri letnik avta pa imaš?Motor,oprema?

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Skull23
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2128
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:28 am
Kraj: Kolomban

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a Skull23 Po okt 14, 2002 11:34 am

Js mam lih enak avto kot seba... in mi tudi stevec od goriva ful niha... ni da ne dela... sam za videt kolko benza mam realno noter ga moram pustit kakih 5 minut na vodoravni podlagi... Mene pa zanima kaj bi mogu nardit, da bi mi pri stevcih svetla vn modra luc namesto rdece (pri novih golfih mi je ful ushech ki majo to modro...) Verjetno niso barvane zharnice, mora bit kaka folija al kajjsvem kaj gor da daja barvo... Hvala!!
 
G-4S
 

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a G-4S Po okt 14, 2002 11:49 am

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
TurboReaktor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So avg 17, 2002 2:47 pm

Re: Re: vpr. Audi80

Napisal/-a TurboReaktor Po okt 14, 2002 12:42 pm

[quote]Skull23 pravi:
Js mam lih enak avto kot seba... in mi tudi stevec od goriva ful niha... citat]

Kje imaš rezervar za gorivo?
Za zadnjo klopjo ali pod vozilom?
ZD. za klopjo:odstraniš prevleko iz haklcov,nato odstraniš kontakte na plovcu+ eno cevko če se dobr spomnim,potem cel del obrneš kontra urinega kazalca.Če ne gre na roko,daj daljši izvijač v zareze.Ko boš montiral nazaj pazi na "dihtngo"-tesnilo.
To potem vse skupaj potegneš ven in boš lahk malo prečikiral zakaj ti kazalec skače.
Moj je bil naftaš in tega problema nisem imel.Razen da je kur*** spustil ,ampak to je že druga zgodba.

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Skull23
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2128
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:28 am
Kraj: Kolomban

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a Skull23 Po okt 14, 2002 4:26 pm

Mam avanta, tako da je rezervar pod avtom nekje... a mash tudi ti audi 80?
 
TurboReaktor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So avg 17, 2002 2:47 pm

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a TurboReaktor Po okt 14, 2002 5:27 pm

Imel sem prej ,vendar TD-ja,model 89 ,spedenanga v NULO.
Danes pa A4 Avant.
Od 80 Avanta se mi zdi še danes lepši zadek napram 4-ke.
Se pravi da imaš že plastični rezervar pod vozilom?

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Skull23
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2128
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:28 am
Kraj: Kolomban

Re: vpr. Audi80

Napisal/-a Skull23 Pe okt 18, 2002 2:49 am

Ti pojma nimam. Sej 80 avant so samo en model, ne obstaja B3 avant... pomoje so usi enaki.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov