Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
ssokec
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:05 pm
Kraj: Črnomelj

kakšne so lahko posledice?

Napisal/-a ssokec Pe nov 07, 2003 10:10 am

zanima me kakšne so lahko posledice na motorju, ki v sebi nima olja in miruje, stvar je pač taka da je avto razbit in karter tudi, olje je izteklo iz motorja, moj klepar pa nima časa popravit avtomobila (počen prvi desni koš). Avto je že 3 mesece pri kleparju. za kolko dnarja pa bi v italiji dobil novo školjko za seat ibizo 1.5 SXI, letnik 93, in kako je z uvozom, ali je dovolj da imam prometno dovoljenje omenjenega avta. Za školjko sem pripravljen dati približno 250 EUR, a jo bi dobil za takšen denar?
Slika
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Pe nov 07, 2003 11:01 am

Zivjo. Najbolje da poklices v kako trgovino v italiji oz. gres sam osebno do.

Ti bom jst zrihtu(al pa ce jo kdo ze ve) stevilko od CarAvto(Gorica ITA), kjer znajo tudi slovensko in prjatu je za Roverja dubu kr poceni stvari od konkurence.

Enkrat ta vikend dobis, ce me kdo ne prehiti. :lol:

Lp
The MAN
 
Uporabniški avatar
sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Sr nov 05, 2003 11:54 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sport Pe nov 07, 2003 11:56 am

Koda: Izberi vse
zanima me kakšne so lahko posledice na motorju, ki v sebi nima olja in miruje, stvar je pač taka da je avto razbit in karter tudi, olje je izteklo iz motorja, moj klepar pa nima časa popravit avtomobila (počen prvi desni koš). Avto je že 3 mesece pri kleparju. za kolko dnarja pa bi v italiji dobil novo školjko za seat ibizo 1.5 SXI, letnik 93, in kako je z uvozom, ali je dovolj da imam prometno dovoljenje omenjenega avta. Za školjko sem pripravljen dati približno 250 EUR, a jo bi dobil za takšen denar?

Jst sm mel u garaži 8 mesecev mašino od unota pa k smo jo zmontiral je užgala brez problema. Nevem pa kako je to brez olja.

Kaj moram pritisnit da mi napiše (napisal je _ _ _) u kvaratku??
Vozi hitro in reskiraj
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Pe nov 07, 2003 12:02 pm

Nad vsakim odgovorom desno zgoraj je gumbek CITIRAJ. Tisti odgovor ki želis citirat pritisni na tisto in se ti odpre novo okno, tam pa samo dodas svoje besede. :wink:
The MAN
 
Uporabniški avatar
ssokec
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:05 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a ssokec Pe nov 07, 2003 12:49 pm

pošlji mi PM, se vidmo v ponedeljek spet na forumu, hvala!
Slika
 
Uporabniški avatar
jky
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če sep 25, 2003 12:21 pm

Napisal/-a jky Pe nov 07, 2003 4:39 pm

Ni panike, pr stoječem motorju tko al tko vse steče na podn. Ko bos pa masino rihtu pa vpraši kakšega mehanika kam moraš zalit ole, da ne bo pr prvih taktih zaribal!!!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe nov 07, 2003 5:09 pm

Če ja kakšen tak avto na odpadu v italiji, ga dobiš za 200 eurov, samo ga moraš sam rastavit, in pobrat vse dele dol, da lahko čez mejo pelješ školjko - na školjki tut šraufa ne sme bit gor, pa dobiš na carini vse papirje in si doma sestaviš cel avto. Ostale del pa daš na eno drugo prikolco, pa čez drug mejni prehod in nimaš več problemov.

LP
Nebivedu
Old subarus never die, they just get faster!
 
mitja320
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Pe avg 29, 2003 2:15 pm

Napisal/-a mitja320 Ne nov 23, 2003 3:02 am

jky je napisal/-a:Ni panike, pr stoječem motorju tko al tko vse steče na podn. Ko bos pa masino rihtu pa vpraši kakšega mehanika kam moraš zalit ole, da ne bo pr prvih taktih zaribal!!!


Naj bi najprej verglal motor 10 sekund brez svečk, da oljna pumpa nabere pritisk, nato pa normalno.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Pe dec 05, 2003 4:39 pm

masino konzerviras tko da skoz lukne od sveck, fergazer oz. uhod za zrak, lukno na karterju, lukno za natankat olje naspricas velik WD40 spreja, ta nardi zascitni sloj in rjavenje je minimalno.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 140 gostov