Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Gigue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To apr 18, 2006 3:37 pm

Neujemanje barve na popravljenem avtu

Napisal/-a Gigue Ne okt 24, 2010 9:54 am

Pred kratkim sem imel nezgodo z mojo praktično novo (pol leta staro) corso :( . Avto sem peljal na uradni servis kjer so mi zamenjali poškodovano zadnjo stranico in pa odbijač. Kaseneje sem na socu opazil da se barva na zamenjanih delih v primerjavi z original ne ujema. Gre za črno barvo in ta original barva ima na soncu dobro viden vijoličen odtenek (tisi k mate to barvo na oplu dobr veste kaj mislm) barva na zamenjanih delih pa je povsem črna brez vijoličnega odtenka, poleg tega so tudi kristali nekako drugačni in pa barva je na stranici nekoliko bolj pomarančasasta kot original(dandanes so že vse)....no avto sem odpeljal nazaj kot reklamacijo...njihovemu uslužbencu sm pokazal kaj je narobe...je reku da ti kristali k barvaš itak vsakrič drgač padejo pa se tko vid, glede pomarančaste barve je reku da se ne da kej dost narest....mal sumljivo sam OK dej ti men povej zakaj nima ta barva vijolčenga odtenka.....še naprej debetirava in pol on celo nekako vidi in prizna da nima tistega vijoličnega odtenka čeprav je prepričan da je bilo to barvano z original barvo!...tako da mi reče naj se oglasim raje naslednji teden (ko bo sonce) ko pride njihov majster za ličenje z dopusta pa bo on pogledu če se da bolje popravit.
Torej ker nisem strokovnjak za ličenje me zanima a se to res ne da bolje pobarvat? Kako je lahko tako velika razlika (vidno predvsem na soncu), če pa naj bi šlo za original barvo?? A so komu od vas ponovno barvali avto s to bravo in kako so popravili?
Hvala vsem za odgovore.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Napisal/-a f.taunus Ne okt 24, 2010 10:00 am

Ni vse v sami barvi, veliko je odvisno tudi od načina nanosa. V tovarni roboti barvajo, tebi so ga pa na roko barvali. Pri občutljivih odteknih je lahko v tem kar bistvena razlika.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Ne okt 24, 2010 10:01 am

to da se ne da lepše pobarvat kot pa da je obupno pomarančasto je laž od laži! govorim pa zato ker sem že to skozi dal in je bil avto ob prevzemu obupno pomarančast, da niti ni imel sijaja, pa sem takoj rekel, ampak je šel kuj nekaj polirat pa tak ni nič naredil. nato sem k fušarju peljal, kateri mi je zadevo zbruso pa spoliral in je blo kot ogledalo lepo. na pooblaščenih servisih so podn od podna kar se tiče lakiranja. pomojem so to kaki peki al pa mesarji, ker druge razlage za tako obupno in zanič delo nimam.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Ne okt 24, 2010 11:06 am

Verjetno si opazil neujemanje barve na področju stika odbijač-zadnja stranica.

Ker so odbijači povečini plastični in stranica kovinska/plehnata se zgodba že tukaj neha. Barva na plastiki in barva na kovini skoraj nikoli ne bo enaka.Pa ne zato ker ličarji oz stroj v fabriki nebi znal pobarvat..pač plastika in kovina ne gre skup v en koš..

Pelji nazaj pa naj spolirajo..
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Napisal/-a fantom Ne okt 24, 2010 11:11 am

orginal barva :rofl ....barvo mešajo tam in če barva ne ustreza je ličar z..... v mešalnci k jo je mešu. če ni viola odtenka je očitno nekaj pozabu dodat (kakšno perlo pomoje). kar se tiče pa pomaranče je pa lahko kriv a slaba kvaliteta laka (se ne razliva tako lepo) in pa ličarjeva krivda ker ni lepo nanesel. svekakor pojdi nazaj na servis in naj zadevo nemudoma popravijo. ali mogoče veš kakšne materjale uporabljajo?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Ne okt 24, 2010 11:19 am

da se pofarbat tko da se bo ujemalo.
neglede na to da je e n del plastka en pa kovina.sj barva je ista.le priprava je drgacna
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne okt 24, 2010 11:23 am

KiNOS je napisal/-a:Verjetno si opazil neujemanje barve na področju stika odbijač-zadnja stranica.

Ker so odbijači povečini plastični in stranica kovinska/plehnata se zgodba že tukaj neha. Barva na plastiki in barva na kovini skoraj nikoli ne bo enaka.Pa ne zato ker ličarji oz stroj v fabriki nebi znal pobarvat..pač plastika in kovina ne gre skup v en koš..

Pelji nazaj pa naj spolirajo..


Ker šprickita ne poznamo sploh.....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Ne okt 24, 2010 11:24 am

Torej potemtakem tudi v fabriki ne znajo pravilno pripravlat avte da je vsak tadrug tanov lisast?

fantom je napisal/-a:orginal barva :rofl ....barvo mešajo tam in če barva ne ustreza je ličar z..... v mešalnci k jo je mešu. če ni viola odtenka je očitno nekaj pozabu dodat (kakšno perlo pomoje). kar se tiče pa pomaranče je pa lahko kriv a slaba kvaliteta laka (se ne razliva tako lepo) in pa ličarjeva krivda ker ni lepo nanesel. svekakor pojdi nazaj na servis in naj zadevo nemudoma popravijo. ali mogoče veš kakšne materjale uporabljajo?


Pa ti veš da namešana barva se zelo malokrat ujema s številko barve avta? Kakšna siva še paše na črto,ostalo pa... Tudi ponekod kjer dobiš naročen nov odbijač po številki šasije v barvi je razlika kot dan in noč. Dandanes je ličarija zaf... posel, pa ne kot poklic ampak zarad barv.
Zadnjič spremenil KiNOS, dne Ne okt 24, 2010 11:27 am, skupaj popravljeno 1 krat.
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Ne okt 24, 2010 12:09 pm

predvidevam da gre za črno perlo. Je problem z kristali, to ti bo vsak povedal. Odvisno tudi od barvnega odtenka in nanašanja le te.
Skoraj pa nemorem verjet da bi bla tako hudo vidna razlika na črni barvi.
Če je res tak pomarančasto kot praviš pelji nazaj da spolirajo ali pa nanesejo nov sloj laka.
lp
 
Uporabniški avatar
corrado92
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 17, 2010 9:06 am
Kraj: trzin

Napisal/-a corrado92 Ne okt 24, 2010 12:29 pm

na servisu so imeli gužvo in so nekaj na hitro spacali!ličarjev pa že tako primankuje dobrih pa še bolj!Vsak dober gre raje na svoje saj bolje zasluži, na servisih pa dobiš ličarje z zelo malo izkušenj!pa povsod ni tako!moji materi so pobarvali odbijač peugeota na original servisu in se razlika ni videla! Krivda je lahko tudi v mešalnici barve saj včasih rabijo tudi po tri reklamacije za barvo da prav namešajo!Glede pomaranče na laku pa se da fino zbrusit in spolirat!pomaranča pa nastane zaradi premalo razredčila v laku!Vsak ličar raje da menj razredčila v lak ker se bolje prime barve in ne poteče!vendar je potem stvar treba dobro spolirati!
 
Gigue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To apr 18, 2006 3:37 pm

Napisal/-a Gigue Ne okt 24, 2010 12:40 pm

KiNOS je napisal/-a:Verjetno si opazil neujemanje barve na področju stika odbijač-zadnja stranica.

Ker so odbijači povečini plastični in stranica kovinska/plehnata se zgodba že tukaj neha. Barva na plastiki in barva na kovini skoraj nikoli ne bo enaka.Pa ne zato ker ličarji oz stroj v fabriki nebi znal pobarvat..pač plastika in kovina ne gre skup v en koš..

Pelji nazaj pa naj spolirajo..


Ne razlika se opazi na splošno med barvanimi deli( odbijač + stranica torej pleh) in pa celotnim preostalim delom avtomobila...enostavno na teh dveh delih med drugim ni vijolčnega odtenka, na ostalem avtu pa je....drugače pa se zavedam da na plastičnihdelih drugače izpade sam to ni to...

drgač pa v vsakem primeru grem ta tedn nazaj...
Zadnjič spremenil Gigue, dne Ne okt 24, 2010 11:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Napisal/-a fantom Ne okt 24, 2010 12:48 pm

KiNOS vem da obstaja razlika. in to iz preprostega razloga, vsaka št. barve ima nekaj različnih varijant. treba je izbrat eno izmed teh, si naredit vzorec, če je kakšna bolj z.... se prej pozanimat ali tudi pritisk kaj vpliva na končni ton in podobno. samo za take stvari je potrebno nekaj časa in tega si ličarji ne uzamejo in posledično je tudi rezultat takšen kakeršn je. se pa poslužujeju tudi raznoraznih prehodov da omilijo razliko v barvi. in tukaj nastane problem. primer zaradi zadnjih vrat se je delal prehod na sp vrata in bok, barva je pasala, pri naslednjem popravilu so naročal zad odbijač ki je že polakiran in glej ga zlomka na tej popravjani strani barva ne paše na drugi pa ;)
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mindflash Ne okt 24, 2010 1:02 pm

Opel ima dve črni barvi... to ki ti na soncu potegne na vijolično in tako, ki je čisto črna.. Očitno so ti na avto nanesli drugo in ne prve.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Ne okt 24, 2010 9:39 pm

KiNOS je napisal/-a:Verjetno si opazil neujemanje barve na področju stika odbijač-zadnja stranica.

Ker so odbijači povečini plastični in stranica kovinska/plehnata se zgodba že tukaj neha. Barva na plastiki in barva na kovini skoraj nikoli ne bo enaka.Pa ne zato ker ličarji oz stroj v fabriki nebi znal pobarvat..pač plastika in kovina ne gre skup v en koš..

Pelji nazaj pa naj spolirajo..

tako je............na srerbrni je največja "jeba" ga ni iz tovarne pripeljanega(neglede, katera znamka) da bi se ujemal branik/pleh_tudi pokrov rezervarja je temnejši(sploh ponoči pod neonko) ko pa se kaj popravlja, rata pa v 99% tako, kot je avtor teme napisal....
 
Uporabniški avatar
KiNOS
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Po mar 23, 2009 1:13 pm

Napisal/-a KiNOS Ne okt 24, 2010 10:56 pm

fantom je napisal/-a:KiNOS vem da obstaja razlika. in to iz preprostega razloga, vsaka št. barve ima nekaj različnih varijant. treba je izbrat eno izmed teh, si naredit vzorec, če je kakšna bolj z.... se prej pozanimat ali tudi pritisk kaj vpliva na končni ton in podobno. samo za take stvari je potrebno nekaj časa in tega si ličarji ne uzamejo in posledično je tudi rezultat takšen kakeršn je. se pa poslužujeju tudi raznoraznih prehodov da omilijo razliko v barvi. in tukaj nastane problem. primer zaradi zadnjih vrat se je delal prehod na sp vrata in bok, barva je pasala, pri naslednjem popravilu so naročal zad odbijač ki je že polakiran in glej ga zlomka na tej popravjani strani barva ne paše na drugi pa ;)


Zdaj so se vsaj zavarovalnice sprijaznile s tem in plačajo tudi prehode. :)
When bravery turns into insanity!
- MKV GTI DSG-F1 2005 sold
- MKV 1.9tdi 2005 sold
- MKV 1.4fsi 2005 sold
- MKV 1.6fsi 2008 sold
- MKV 1.9tdi GT-sport 2008 sold
- BMW M3 2003 SMG
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Ne okt 24, 2010 11:47 pm

KiNOS je napisal/-a:
fantom je napisal/-a:KiNOS vem da obstaja razlika. in to iz preprostega razloga, vsaka št. barve ima nekaj različnih varijant. treba je izbrat eno izmed teh, si naredit vzorec, če je kakšna bolj z.... se prej pozanimat ali tudi pritisk kaj vpliva na končni ton in podobno. samo za take stvari je potrebno nekaj časa in tega si ličarji ne uzamejo in posledično je tudi rezultat takšen kakeršn je. se pa poslužujeju tudi raznoraznih prehodov da omilijo razliko v barvi. in tukaj nastane problem. primer zaradi zadnjih vrat se je delal prehod na sp vrata in bok, barva je pasala, pri naslednjem popravilu so naročal zad odbijač ki je že polakiran in glej ga zlomka na tej popravjani strani barva ne paše na drugi pa ;)


Zdaj so se vsaj zavarovalnice sprijaznile s tem in plačajo tudi prehode. :)

zdaj???
kje vi živite?
to je že vsaj 10 let
 
Gigue
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To apr 18, 2006 3:37 pm

Napisal/-a Gigue Ne okt 24, 2010 11:51 pm

sašo5 je napisal/-a:
KiNOS je napisal/-a:Verjetno si opazil neujemanje barve na področju stika odbijač-zadnja stranica.

Ker so odbijači povečini plastični in stranica kovinska/plehnata se zgodba že tukaj neha. Barva na plastiki in barva na kovini skoraj nikoli ne bo enaka.Pa ne zato ker ličarji oz stroj v fabriki nebi znal pobarvat..pač plastika in kovina ne gre skup v en koš..

Pelji nazaj pa naj spolirajo..

tako je............na srerbrni je največja "jeba" ga ni iz tovarne pripeljanega(neglede, katera znamka) da bi se ujemal branik/pleh_tudi pokrov rezervarja je temnejši(sploh ponoči pod neonko) ko pa se kaj popravlja, rata pa v 99% tako, kot je avtor teme napisal....


Še enkrat poudarjam , da ne gre za razliko med odbijačem (plastika) in stranico (kovina), saj se na novo barvana stranica in odbijač dejansko med seboj ujemata, ampak se pa razlikujeta glede na preostale dele avtomobila ki niso bili na novo barvani...
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Napisal/-a matey18 Po okt 25, 2010 4:43 pm

Razlike v barvah pomoje ni razlika je le v tem da na pooblaščencu so kot za trakom in se vse mudi ksn privatnik si bo pa cas vzel in naredu tako mesanco da bo v nulo prava pa tut ce mesa cel dan. Vsaj moj avtolicar je tak da se trud tolk casa da je v nulo.
 
8000rpm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: To avg 11, 2009 6:17 pm

Napisal/-a 8000rpm Po okt 25, 2010 4:59 pm

Mojemu kolegu je ličar tako zaj**al cel bok! Zadeve mu niso hoteli reklamirat, zavarovalnica je rekla, da s tem nima nič, saj so svoje poravnali. Saj ne rečem, da je ličarija enostaven posel, ampak glede na tarife ličarjev mi je osebno čisto vseeno koliko ni enostavno..
 
Uporabniški avatar
MacAudio
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Če maj 06, 2004 6:49 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a MacAudio Po okt 25, 2010 5:29 pm

Meni se je zgodila ista stvar, sicer na astri gtc, vendar mislim, da je barva enaka. Črna s perlicami. Ko sem dobil avto nazaj od pooblaščenega servisa, so se samo zgovarjali, da se kao ne da boljše. Avto je bil po celem boku in odbijaču matiran s perlicami, ki so bile 3x večje od tistih v originalni barvi. Totalni nategatorji. Mi je pa bilo zelo žal, da sem peljal avto po prometni nesreči na uradni servis popravit, glede na to da bi lahko izbiral.
TSI+DSG = T.N.T.!! ;-))
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 122 gostov