Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 1:19 pm

Suljo20 je napisal/-a:Js sm zvedu za ''neuradno'' ceno 650€ + delo, tko da kr nanese ene 800€ use skupi :?


a maš DSG drgač?ker če nimaš ga boviš od Sachsa za 400!Aja pa kakšne probleme sploh imaš da ga moraš zamenjati?Ker jaz jih z vžigom nimam več je bil problem to da je bila počena glava ker sedaj vžiga lepo...
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a SašoP To nov 09, 2010 3:04 pm

Ja js mam tut DSG. Ja js mam problem da če so prenizki obrati in cesta navzgor, oz. premali obrati se začne mi auto trest, drugih problemov zaenkrat nimam. Aja in pravš da si meu počeno glavo kok si dou za popravilo, js sam upam da tut mene to ne čaka :?
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 3:28 pm

1500 evrov me je stalo:SS aja jst msilim da pol še ni tok kritičen ta tvoj vztrajnik....meni je mehanik rekel dokler se ga na mestu ful ne sliši pa dokler avto na mestu v N ali P ne trese preveč da še ni sile...ja jst tut upam da nimaš počene glave...mal poglej hladilno tekočino meni se je olje začelo notri pojavljati...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 3:29 pm

zdej kar se pa nizkih obratov pa hriba tiče je pa tko ne da itak avto če ima prenizke obrate in se matra se bo vsak zatresel...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a abbe To nov 09, 2010 3:32 pm

okvaro na vztrajniku je treba cim prej odpravt.
ni nekega merila da ves kdaj ja kdaj ne.pac ko se pojavijo tezave(kakrsne kol pac) ga je pametno zamenjat.
ko ti bo avto na mestu premetaval je vztrajnik ze res cist pri koncu.prej ga menjas prej bos mel mir,pa manj moznosti za dodatne okvare.
Ni vse res kar napišem
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 5:19 pm

ja je treba met denar da ga takoj zamenjaš...če daš 1500 evrov za glavo je pol težko še 800 takoj za vztrajnik....tko d men lahk crkne me prou boli k... baje pa poleg vztajnika prav veliko stvari ne more crknt..
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a abbe To nov 09, 2010 6:10 pm

ja ti se kr tolaz da ne more.sj mas 1.odgovor v temi kaj se se lahko poskoduje,oziroma kaj trpi pri poskodovanem vztrajniku
p.s. ce nimas za vzdrzevanje pa prodaj avto pa kupi neki kar bos lahko vzdrzeval.pa ne tega osebno vzet.
Ni vse res kar napišem
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 6:41 pm

haha kake bedne maš ti ej...če nimaš za vzdrževanje...a ti nisem malo prej napisal da sem prejšni teden dal malo več kot 1500 evrov za novo glavo motorja!??rad bi tebe vidu če daš lahko 2500 evrov v enem mesecu za avto..pa ti tud ne osebno vzet ane..
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 6:42 pm

pa take stvari ne spadajo glih k vzdrževanju avtomobila...če preden greš avto kupovati ti en reče ej prjatu verjetno boš ene 3000 evrov za popravila dal ga vejretno nebi kupu...sej nimam ferrarija da bom vsak mesec 1000 za avto deval
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a abbe To nov 09, 2010 6:46 pm

jst lahko dam.brez skrbi.
kar hocem teb povedat je da predn si kupu 2.O TDI si vrjetn vedu kaksne so hibe teh avtomobilou.vztrajnk,sobe,glava..
in bi pac moral to vzet v zakup oz si pustit na stran mal vec za te izrede zadeve.
aja da to je vzdrzevanje sicer izderno pa vseen nic novega za 2.0 tdi..
a bos ti odpravu tezavo al nre je tvoja stvar sam to lahko se dost stvari za sabo potegne.
p.s. mam filing da si to temo odpru zato da ti nekdo napise da avto tko lahko vozi se 100.000 km zato da bos lah bl mirno spal.res je ja.lahko da se zadeva ne bo slabsala ampak lahko pa da se bo.pa vrjet se bo.splooh ker teli dsg menjajo ze pr 1300 obratih.zlo dobr za vzrtajnik je to :huh:
Ni vse res kar napišem
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 6:50 pm

nažalost nisem vedel hib avtomobila:( sem pa kot ponavadi pokasiral čisto vse...do zdaj še z nobenim avtom nisem mel sreče sam j*** g... zamenju bom še ta vztrajnik takoj ko ga bom lahko pač pol pa mislim da more bit neki časa mir, ker je nove tko in tko pol mašine oziroma avta že...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 6:51 pm

Slicker je napisal/-a:vztrajnik za DSG ni enak vztrajniku za ročni menjalnik. po principu že, samo po kataloški pa ne. nov vztrajnik za tvoj avto na pooblaščencu stane 809€ in kolikor sem gledal ponaredek ne obstaja.



obstaje ponaredek in sicer je 397 evrov
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 7:48 pm

aja pa stvar je tudi takšna da jaz sploh nevem če je vztrajnik zato tudi tukaj sprašujem za "simptome" ker men je mehanik reku da se ga malo sliši v prostem teku kao to je pa tud vse...in ga tud brezveze ne mislim menjat ker trese mi nič ,ob pospeševanju se ga ne sliši ,na mestu ko je avto tudi nič ne trese....zato tudi sprašujem tukaj kaj točno se mora z avtom dogajat da veš da ga je treba menjati....so mi pa drugače na servisu pooblaščenem rekli prav tako kot moj mehanik da ne more bit na mojem avtu nič drugega narobe če vztrajnik crkne...zdej se ne mislim o tem kregat ker to vsak drugače pravi...ne morem pa tudi pameten biti ker tko nimam pojma o tem tko so mi rekli pač...lahko da je pač zaročni menjalnik kaj drugače nevem...uglaunem zanimajo me "simptomi" točni in to je to...
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a SašoP To nov 09, 2010 8:31 pm

Hja men vode ne meša z oljem, mi jo pa po mal pije, tko da morm mal dodajat usake tok cajta. Zanimivo da ponaredk obstaja men so usi rekl da ne. Kje si pa ti to zvedu pa kašn je to sploh ponared, ker če je res 400€ pa eno kitajsko sranje, dam raj 700 pa mam mir, ne pa da pol čez 2 leti spet treba zamenjat :?
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc To nov 09, 2010 8:56 pm

imajo ga v Avtodeli Boke je pa od Luka..ni glih kitajsko sranje sam ni pa tut Valeo sam pomoje je usejen bolš 400 kot pa 800 dat,,,hja no če ti vodo pije to glih ni fajn ne...je tut lahko kaka glava slabe...nevem no nisem mehanik in ti nebom pamet solil ampak je kar nekaj primerov s slabim vžigom pri 2.0TDI in vsi so se končali s počeno glavo...
 
the-yan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr nov 24, 2010 2:25 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a the-yan Sr nov 24, 2010 2:43 pm

Ha, ha, ko pa tole temo berem se mi zdi pa ko avtobiografski roman :)

V glavnem tudi jaz sem se rodil pod to srečno zvezdo da imam 2.0 TDI A3 letnik 2006 DSG, 113.000 KM prevoženih.

Moja zgodba je pa taka - odkar sem ga kupil pred malo manj kot pol leta mrzel trdo vžge in pri počasni vožnji v klanec malo zatrese.

Avto je redno servisiran na pooblaščenem servisu v Kopru. Enkrat letos poleti se je zgodilo, da mi je zmanjkalo vode v hladilniku (oz. je padla pod nivo). Dolil sem jo in se nisem kaj dosti sekiral. Nato se je pred 2 mesecema spet pojavila lučka, kar mi je bilo sumljivo. Voda je nato vedno hitreje izginjala (lučka na 14 dni) zato sem peljal na servis in razložil da zginja voda in da težko vžge. Nekaj sem se pogovarjal s človekom na sprejemu na servis, da če je možno da je glava fuč in da zginja voda in da tudi zato trdo vžge, ker voda zginja v motor. Rekel je da ne ve, da je možno in da bodo pogledali. Popoldne me kliče, da so razdrli motor in vidijo da je glava res počena. Nato sem jim zatežil s kulanco, ker je bil avto redno servisiran pri njih. Nato me kličejo da so glavo slikali, poslali na AUDI in da so odobrili novo in ves material zastonj, samo delo da bi plačal jaz. Strinjal sem se in po enem tednu sem mel novo glavo in plačal 500€ za delo.

Avto je še zmeri trdo vžigal - mogoče malenkost lažje, vendar ne tako lepo kot npr 2.0 TDI od punce letnik 2008 (ki je btw. čisto drug motor).

Nato se peljem 14 dni po servisu po avtocesti in PONOVNO LUČKA ZA VODO :shock: Počil mi je film, snel sem zaščite motorja in preiskal motor od zunaj. Ena mala usrana cevka, priključena na vodno pumpo zraven glave, (pomoje kak uberlauf) je počasi a vztrajno solzila. Ko sem jo malo porinil s prstom je krepko spustila vodo. Zamenjal sem jo z eno univerzalno in je bil mir. Danes na rednem servisu so mi menjali še to cevko z original in so rekli da se pač zgodi da poč kaka cevka... da pa glavo je bilo treba res menjat ... ???

Nato sem jim rekel da avto še zmer trdo vžiga. Da ni mogoče vztrajnik zanič, ker je to tut ena izmed mnogih težav teh avtov. Pa so rekl da bodo pogledal. In glej - rezultati blazno strokovne analize - ja morate menjat še vztrajnik. 800€ material in 500€ delo. In komu naj zdaj verjamem? Ti blazni strokovnjaki na pooblaščenem servisu razen zasoljenih ur nimajo očitno nobene strokovnosti. Ko bom menjal vztrajnik bodo rekli - mogoče so pa šobe. Pa turbo bi blo tud dobro menjat. Na 113.000 km ? Halo? Crvena zastava jih je šišala.... :evil:
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Sr nov 24, 2010 3:55 pm

lej men je ob menjavi glave veliko lepše vžigal a vseeno še ne tako kot bi moral....odpeljal sem ga v RSR in mi je Matjaž računalniško porihtal nevem kaj točno uglaunem plačal sem 40 evrov in avto vžiga tako kot bi moral....tko da probi ga pelat ker mislim da zarad vztrakjnika nebi tko užigu ubistvu nima velike veze tu....men se ga sliši v leru kar fajn na momente mislim pač vsakih 20 sekund se recimo za 2-3 sekunde oglasi pa neha pa spet pa ni bil porblem v tem in ga tudi ne mislim še menjati ker mi je tudi matjaž rekel da ni nič kritično še zaenkrat...dobiš ga pa za 400 evrov od LUKA novega tko da ti ni treba 800 devat...če ga boš menjal pač... aja pa še nekaj...pri DSGjih vztrajniki niso kritični kritčni so pri 2.0TDI-jih z ročnim menjalnikom....seveda da crkne ampak ne tako pogosto kot pri ročnem...
 
the-yan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr nov 24, 2010 2:25 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a the-yan Sr nov 24, 2010 4:16 pm

aha, hvala za nasvet - glede vžiga bom probal še tole z RSR - glede na ves denar ki sem ga že zmetal v ta avto je to malenkost :?

V leru men drugač teče ko urica in se ga ne sliš, samo kot rečeno, če ga počasi rinem v kakšen hrib (3. prestava ene 1.200 obratov) - takrat začne precej tresti avto, kot da ne bi hotel šaltat - potem malo pohodiš gas pa šalta v 2 in je OK.... pa ob vžigu včasih zatrese ko da bo mašina ven skočila in nato ugasne. V 2. nato ponavadi vžge. Sicer pa sem še malo bolj prebral temo pa vidim da imaš malo starejši avto od mene. Ali imaš ti prestave na volanu (s-tronic) ali je še malo strejša izbedba DSG-ja? Jaz imam prestave na volanu in tako prestavno ročko

Slika
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Sr nov 24, 2010 8:20 pm

mam jaz isto...sej pravim mislim da tukaj ni kriv vztrajnik
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a SašoP Če nov 25, 2010 10:47 am

@ the-yan ti maš čist iste probleme kokr js mam tut tako mašino pa dsg :lol: :lol: Pravš cevka pr vodni pumpi, to morm pa res pogledat da ni mogoče že prepereta mal, ampak men ne zmanjkuje vode na 14 dni, ampak tko enkrat na 2 mesca morm dotočit mal.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 152 gostov