Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Ne nov 07, 2010 11:39 pm

Lp

Na avtu mi je začel malo ropotati vztrajnik...na mestu ko laufa se ga že malo sliši vsake toliko časa ne skos, drugače sicer še nič ne trese avta ampak me malo zanima če se da namesto dvomasnega dati enomasnega noter...in sicer je Audi a3 2.0tdi DSG...je za DSG-ja kaj drugače kot za ročni menjalnik in ali se tukaj zraven še kaj drugega menja ali samo vztrajnik(če je fuč..)

Pa zanima me še kdaj ga je pametno menjati?Recimo ko začne tresti v prostem teku ali kako?Ker kar tako kakšnih 500-600 evrov ne mislim stran metati če bi recimo lahko še kakšnih 20 ali pa 30kkm naredil pred menjavo!??
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a joztom Po nov 08, 2010 9:49 am

Treba bi bilo vedeti za tip in letnik avta, kar tako se ne da nič ugotoviti. Okvarjen vztrajnik lahko povzroči strahovite poškodbe. Treba je vedeti, da je masa vztrajnika dvakratna na klasiko, posledično nevzmeteno opleta polovica, torej 8kg se pase po svoje in povzroča kontraudarce menjalniku ali glavni gredi, predvsem blajercam in ojničnim ležajem. Pri VAGu so znane težave na kombijih T5 in T6, ko zbija menjalnik, prišlo je tudi do poškodb zvona in v enem primeru vžiga avta. Razlog je bilo olje(?), ki se je razlilo iz vztrajnika. Jaz sem naletel samo na konstrukcjo od LUKa s fedri in vago, kako je narejen Valeo ali Sachs ne vem točno. Vsekakor pa ne podcenjujte tega izjemno škodljivega elementa v avtu in ga probajte zamenjati za enomasni klasični vztrajnik, ki se za VAG že kar dobi.
Priponke
A3_1.JPG
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 10:53 am

ja kaj si mi s tem hotel povedati zdej??Letnik je 2004, tip motorja BKD, Audi A3 2.0TDI DSG...mislim da je to vse.Meni je mehanik rekel da hudega nima biti kej, da pa priporočljivo ga je menjati ko v prostem teku začne premetavati avto...Ampak meni ga zaenkrat še ne premetava samo kot sem rekel sliši se ga ko ugasnem avto in pa pod prostem tekom vsake toliko časa in pa tudi trenutno ga nisem sposoben menjjati ker sem prejšni teden menjla komplet glavo motorja itd(strošek 1700 evrov) zdej me pa še to jeb.. po domač tko da sem se obrnil na ta forum še...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a joztom Po nov 08, 2010 12:26 pm

Preveri če sploh imaš ZMS, ponavadi automatik nima tega sranja in je vztrajnik poceni.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 2:52 pm

ja sej jst mam DSG tko da to je tko neki polavtomatik al kaj...baje je isti no kot navaden nebom pa trdil...
 
Uporabniški avatar
Motul
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: To nov 10, 2009 6:30 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a Motul Po nov 08, 2010 4:26 pm

Pozdravljen...

Sedaj imaš verjetno vgrajen LUKov vztrajnik, saj so imeli pri VW veliko problemov z LUKovimi vztrajniki pri SACHSu se to ni dogajalo, SACHSe so začeli vgrajevati od 2006 naprej. Jaz ti priporočam da nabaviš SACHS.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 4:35 pm

ja sej to vem sam zanima me še kdaj naj bi se to menjalo?pri kakih "simptomih"?ker men se ga malo sliši pod prostim tekom vsake toliko časa in pa ko ugasnem avto...trese še nič ne nebi pa rad kakor sem že omenil metal 500 evrov stran če nevem mi lahko še ta zdrži neki 10 ali 20kkm!??pa še enkrat za DSG-je je isti al je kaj drugače?
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 4:36 pm

drugače pa vseeno hvala za nasvet...malo prej so mi s hekulesa odgovorili da imajo samo vztrajnik za ročni menjalnik tko da zgleda da je drugačen...a se komu sanja kakšnega rabim jaz in ali je cena ista ali je cenejši/dražji...?
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a lizard Po nov 08, 2010 4:43 pm

Pa daj človek stopi na servis pa vprašaj.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 4:46 pm

ja na servisu rečejo 900 evrov pejt...sej nisem zmešan da dajem 900 evrov za en vztrajnik...za menjavo pa tko in tko karkol se malo sliši rečejo da je treba zamenjati....pa če neveš ti ni treba odgovarjatu tu sprašujem zato ker me zanima pač in da odgovori en ko ve kako pa kaj zato tudi je forum...mam prou?
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a lizard Po nov 08, 2010 4:58 pm

Govoril sem o tem, da greš vprašat glede tega če je vztrajnik enak ali drugačen pri DSG-ju, itd... da dobiš vse informacije ki te pač zanimajo.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 5:25 pm

aja...ja to maš prav ja sam sej pravim gor komplicirajo prej mi je samo ceno povedu in to je to pa da ni siguren al je isti al ne....tko da bom moral še kam drugam poklicat verjetno
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a lizard Po nov 08, 2010 5:41 pm

Preko programa za dele se mora takoj videt katera verzija avta ima kakšen vztrajnik, očitno se prodajalcu ni dalo malce večkrat kliknit z miško.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 5:47 pm

ja tudi meni je tako zgledalo
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a Slicker Po nov 08, 2010 6:31 pm

vztrajnik za DSG ni enak vztrajniku za ročni menjalnik. po principu že, samo po kataloški pa ne. nov vztrajnik za tvoj avto na pooblaščencu stane 809€ in kolikor sem gledal ponaredek ne obstaja.
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 7:50 pm

Slicker je napisal/-a:vztrajnik za DSG ni enak vztrajniku za ročni menjalnik. po principu že, samo po kataloški pa ne. nov vztrajnik za tvoj avto na pooblaščencu stane 809€ in kolikor sem gledal ponaredek ne obstaja.



a res al kaj?jao še to..
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 10:52 pm

a lahko en ko ve prosim napiše kdaj je recimo tolk hudo da je res skor nujno že treba zamenjati vztrajnik?nekateri pravijo da ko v prostem teku avto grdo trese, nekateri že da celo ko se ga v prostem teku sliši drugi spet da ko začne tresti pri speljevanju(čeprav pri meni ko imam DSG nevem kako naj bi to zgledalo...)...ker meni se ga OBČASNO malo sliši v prostem teku in pa opazil sem tudi že parkrat ko sem imel okno avta malo odprto in se recimo v kakšen majhen klanec peljal v 4. prestavi nekih 50km/h in malo začel pospeševati neki kovinski zvok(mislim da je to vztrajnik)...drugače pa na mestu avto ne trese nič niti v N niti v D, pri speljevanju tudi ne trese v pospeševanju iz nižjih obratov tud ne trese zdej nevem če se kej oglaša ker v avtu pri zaprtih oknih tega ne slišim(mogoče se če bi imel okno odprto)...tko da mnenja prosim:)
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a LukL Po nov 08, 2010 11:10 pm

kstelc je napisal/-a:a lahko en ko ve prosim napiše kdaj je recimo tolk hudo da je res skor nujno že treba zamenjati vztrajnik?nekateri pravijo da ko v prostem teku avto grdo trese, nekateri že da celo ko se ga v prostem teku sliši drugi spet da ko začne tresti pri speljevanju(čeprav pri meni ko imam DSG nevem kako naj bi to zgledalo...)...ker meni se ga OBČASNO malo sliši v prostem teku in pa opazil sem tudi že parkrat ko sem imel okno avta malo odprto in se recimo v kakšen majhen klanec peljal v 4. prestavi nekih 50km/h in malo začel pospeševati neki kovinski zvok(mislim da je to vztrajnik)...drugače pa na mestu avto ne trese nič niti v N niti v D, pri speljevanju tudi ne trese v pospeševanju iz nižjih obratov tud ne trese zdej nevem če se kej oglaša ker v avtu pri zaprtih oknih tega ne slišim(mogoče se če bi imel okno odprto)...tko da mnenja prosim:)

pa ti se kar vozi po lepo po pamet, pa ti nima kaj bit, pri teh 2.0 tdi jih je že skor normalno da vsake tolk časa mal potresava, fotru je isto delalo pa se je vozil tak 2 leti cca 10.000km pa ni nič blo... pol je pa tak zamenjal

nekaj mi povej, ko maš DSG-ja, a si že probal kdaj lepo speljati v klancu, js sm že dva sprobal pa oba sta cukala ko ene 20 let stara jetra...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a kstelc Po nov 08, 2010 11:43 pm

kako to misliš lepo speljati po klancu?meni lepo spelje no...dobr če je mrzel avto lahko malo cukne je drugače pa pri toplem motorju čisto lepo spelje...nevem jaz osebno čez menjalnik nimam nič za rečt mi je res fenomenalen razen ob gužvi pri vožnji recimo 20km/h pa ustavljane pa spet pri 10km/h malo po gasu pa to ga zna malo "premetavati" in neve ali bi v prvi ali drugi imel pa recimo malo cukne(težko to opišem) drugače pa brzin sploh ne občutiš, menja res izredno hitro nevem ima pa kdaj svoj moment saj veš nobena stvar ni perfektna... :roll:
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: VZTRAJNIK AUDI 2.0TDI

Napisal/-a SašoP To nov 09, 2010 8:37 am

Js sm zvedu za ''neuradno'' ceno 650€ + delo, tko da kr nanese ene 800€ use skupi :?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 118 gostov