Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MaTTejko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če jul 05, 2007 7:50 pm

Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a MaTTejko Po nov 29, 2010 2:06 pm

V upanju za rešitev problema z ogledali sem se obrnil še na ta forum, problem je pa sledeč.

Na svojem Audiju A4 B5 letnik 1998 sem zamenjal stekla ogledal z ogrevanimi stekli (prej so bila navadna, brez gretja). Na steklo sem pritrdil dva konektorja, ki sta bila pripravljena v ogledalu.
Gretje ogledal pa mi še vedno ne dela, če potipam z roko je steklo mrzlo. Danes sem vzel steklo ven ter opazil, da na konektorjih ni nobene napetosti tudi če imam prižgano gretje zadnje šipe in v nobeni poziciji stikala za izbiro levega ali desnega ogledala na vratih. Varovalka številka 10, ki naj bi bila za ogrevanje ogledal je cela. Ko sem delal meritve je avto kazal +3 stopinje.

Zdaj pa ne vem, kaj še lahko naredim? A je potrebno kaj aktivirat v računalniku? Ali je temperatura še vedno previsoka (ko sem šel v službo je kazalo -2 stopinji, pa tudi ni delalo)? Mogoče kaj pri samem stikalu za gretje zadnjega stekla na sredini armature?

LP, Matej
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a pskoda Po nov 29, 2010 2:55 pm

Zunanja temperatura nima veze. Kako je pa to možno, da je bila že napeljava za gretje narejena oz so bile žice že potegnjene?
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a hribko Po nov 29, 2010 4:00 pm

pskoda je napisal/-a:Zunanja temperatura nima veze. Kako je pa to možno, da je bila že napeljava za gretje narejena oz so bile žice že potegnjene?

verjetno je že pripravljeno za gretje ogledal
čist možno je da je treba računalnik nastavit da ti bo to delovalo
pa nimajo vsi avti vezano tko da ko vklopiš špiralo zadnjega stekla da greje ogledala zraven,nekateri avti imajo posebej gumb da to vklopiš
npr opel astra,corsa ima vezano na zadnje steklo,pasat l 06 pa ima posebej gumb za gretje ogledal
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a LinuxFuter Po nov 29, 2010 4:53 pm

Poglej če ti kje ne manjka rele ter priklopite na računalnik pa poglejte če ima kje tako opcijo...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a tristan01 To nov 30, 2010 12:31 pm

Novejši modeli VAG grupe imajo stikalo za vklop ogrevanja na vratih. Gumb za nastavitev višine ogledala se obrne v lego ki je nasprotna ničelni legi. Preveri če nima tudi tvoj tega narejeno tako. Če se problem skriva v stikalu ga boš moral zamenjati ali pa improvizirati.

Počakajmo pa še na mnenje poznavalcev ali koga ki ima dostop do servisnih podatkov. Tako bo odgovor najbolj zanesljiv.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
MaTTejko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Če jul 05, 2007 7:50 pm

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a MaTTejko To nov 30, 2010 2:05 pm

Na vratih nimam nobenega stikala za ogrevanje. Stikalo za izbiro ogledala pa tudi ne gre v nobeno drugo stran.

Za same releje, pa ne vem kje naj bi bili?

LP, Matej
 
Kristijan1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 11, 2010 12:25 pm
Kraj: Jurovski Dol

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a Kristijan1980 To nov 30, 2010 2:24 pm

Zanima me samo to. A so tile kabli bili le not brez da bi bili priklopljeni na stekla???Jaz imam passat 1998 in sem siguren da audi ima isti princip. Ogledala niso vezana na zadnjo šipo, ampak lepo poglej tisti gumbek katerega nastaviš na levo,desno in sredina. Na sredini je nastavljeno za gretje stekla,tud simbolček je narisan. Malo poglej pa boš videl. Sem skoraj siguren da tvoj audi ima gretje ogledal,samo so že očitno bila menjana z navadnimi. Tudi jaz sem letos že zamenjal stekla,ker tudi ogrevana stekla se rada pokvarijo v teh špiralah če jih pogosto pozabiš izklopit. Tak da še kar lepo enkrat poglej ta gumb za nastavitev ogledal in če je narisan kakšen simbolza gretje!!! LP
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a tristan01 To nov 30, 2010 9:36 pm

Kristijan1980 je napisal/-a:Zanima me samo to. A so tile kabli bili le not brez da bi bili priklopljeni na stekla???Jaz imam passat 1998 in sem siguren da audi ima isti princip. Ogledala niso vezana na zadnjo šipo, ampak lepo poglej tisti gumbek katerega nastaviš na levo,desno in sredina. Na sredini je nastavljeno za gretje stekla,tud simbolček je narisan. Malo poglej pa boš videl. Sem skoraj siguren da tvoj audi ima gretje ogledal,samo so že očitno bila menjana z navadnimi. Tudi jaz sem letos že zamenjal stekla,ker tudi ogrevana stekla se rada pokvarijo v teh špiralah če jih pogosto pozabiš izklopit. Tak da še kar lepo enkrat poglej ta gumb za nastavitev ogledal in če je narisan kakšen simbolza gretje!!! LP


Se zna zgoditi da avtomobil ni imel serijsko ogrevanih stikal in tudi gum za položaj stekel nima te pozicije. Bo treba preveriti v kakšnem katalogu kako je ta sistem narejen. Upam da ima kdo dostop do teh podatkov, sicer lahko teoretiziramo do onemoglosti.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
alessy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:42 am

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a alessy To feb 19, 2013 8:53 am

Imam popolnoma enak problem.
Imam napeljavo vso za ogrevanje ogledal, tudi varovalke sem preverjal in je ena varovalka tako za zadnje steklo kot tudi za stranska ogledala, ampak sem opazil da mi ogledala ne ogrevajo oz. ni nič z ogledali, nakar zadnje steklo ogreva normalno.

Prosim za pomoč .
 
Uporabniški avatar
DiF0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Po nov 10, 2003 12:35 pm

Re: Ogrevana ogledala, problem

Napisal/-a DiF0r To feb 19, 2013 10:06 am

Verjetno še moraš to opcijo dodati s pomočjo vag-com kabla v računalnik in omogočiti ogrevanje ogledal.

Tukaj je tema o ogrevanih ogledalih na A4 b5, ogrevanje se bi naj vklapljalo avtomatsko :)
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 126 gostov