Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jan 14, 2011 4:25 pm

Polo78 je napisal/-a:Torej debata je o @speedfreakovem Polu, ne o mojem, ki sem se ga za relativno dobro ceno znebil pred več kot 5 leti. ;)

Ja shit ne, če mi na Kii volan odpove, potem pa res ne bom več smel kritizirat VW... :sadd :lol:


Potem boš imel preveč dela s Kio, pa boš zanemaril VW! :D

P.S.: Sem mislil, da je o tvojem govora, ker so posti sledili tvojim. oops
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a maniaxxx Pe jan 14, 2011 5:54 pm

sandi33 je napisal/-a:Dragi forumci!
Glede vaših obtoževanj vsepovprek, kako je tsi motor zanič......punca ima polota TSI, prevoženih 27.000 km (avto je star 10 mesecev), tako da je z njim veliko na cesti in doslej zelo navdušena

Tudi pri njej se je dogajalo, da je do 15 kkm oz. do prvega servisa avto zjutraj cca. 5 sekund malce treslo, vendar je bila težava odpravljena na prvem servisu:

- naložili so nov update za motorno elektroniko
- naročili so, da naj tankam predvsem 100 oktanski omw bencin samo to tankam

In od takrat dalje več ni niti najmanjših težav. Porabo pa ima okrog 6 l (+ - pol litra), pri čemer je cca. 30% AC, 40 % magistralke in 30 % mesta. tako da če se upošteva vse stroške TSI (nabavna cena, vzdrževanje) naproti tdi v avtu ranga polo, je stanje sledeče:
-tsi je cca. 1500 eur cenejši od primerljivo zmogljivega tdi (77 kw) to je res- tsi ima manj in cenejše motorno olje,
- tsi ima verigo....odpade menjava jermena na 120 kkm;
- vožnja je udobnejša; zakaj že?- nižja cestnina; u jebemti, to pa je prihranek- poraba tsi je ob primerljivi vožnji večja le za 0.5 do 1 l; v tvojih sanjah, poraba je VSAJ 2 ltra večja, če ga tišiš tudi več- pozimi bistveno hitrejše ogrevanje kabine;
- boljše vozne lastnosti zaradi cca. 90 kg manjše teže na sprednji osi;
- tsi motor je v osnovi zelo enostavne zgradbe napram tdi (le ena odmična gred, le 8 ventilov, nima pd filtra), medtem ko pa so "skupni" deli (dize, turbina ipd) enako dragi

Pa da ne bo kdo misli, da sovražim dizle, ker imam sam golfa V 1.9 tdi 77 kw. Preprosto so bencinci toliko napredovali glede porabe in voznih lastnosti, medtem ko pa so dizli postali izjemno zapleteni zaradi okoljskih zahtev, tako da se bom tudi sam zelo verjetno ob menjavi avta odločil za tsi motor....se pa strinjam, da so dizli še zmeraj v prednosti v večejih avtih ranga passat, touran, sharan in večji.

Pa lep pozdrav


po porabi pa raje ne začenjam, ker za tako porabo več k 110 ne gre po ac.

Skratka polo še vedno trese, čeprav so pomladne temperature pa nobene vlage, blokado ima resnično na 190 km/h, poskočen je nekje do 80, potem ga zmanjkuje, nad 120 ga pa ni več....primerjam z 15 konjev močnejšim al cca 300 kg težjim avtom...skratka ta tsi ni nič posebnega...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a damjan Pe jan 14, 2011 6:22 pm

zdj nevem al samo drkaš folk s temi bednimi posti al nevem kaj se s tabo dogaja...

prodaj že enkrt ta takozvana j***a od volkswagna....kupi renaulta,al pa še raje dacio pa mislim da boš potem mirno spal s povprečno porabo 3 litre ob konstantnem blokadiranju na 5000 obratov in povprečno hitrostjo 220 km/h

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a WMB Pe jan 14, 2011 11:18 pm

Glede TSI-ja lahko jaz povem, sem kupil prejšni mesec novega.
1.2 TSI 77KW porabi v povprečju 5,8 - 5,9 l/100km. To je mešana vožnja ampak 80% AC in 20% mesto.
Vožnja pri 110km/h v 6 prestavi se pelje na 2000 obratih in poraba trenutna je 4,8 - 5,3 l/100km.
Pri 150km/h je poraba 7,5 litra trenutna... Več pa tudi nisem probal.
Možnost okvar je pri bencinarju 90% manjša kot pri dizlu!!! Vzdrževanje je tudi cenejše.

Razlike ni med 1.2 TSI in 1.6 TDI...vsaj v pospešku do 100km/h....naprej pa ne vem...verjetn ga dizel pihne zarad navora....
S tem, da novega TSI-ja voziš kot dizla...avto cukne že pri 1600 obratih in lepo vleče do 5.000 obratov...
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a WMB Pe jan 14, 2011 11:22 pm

WMB je napisal/-a:Glede TSI-ja lahko jaz povem, sem kupil prejšni mesec novega.
1.2 TSI 77KW porabi v povprečju 5,8 - 5,9 l/100km. To je mešana vožnja ampak 80% AC in 20% mesto.
Vožnja pri 110km/h v 6 prestavi se pelje na 2000 obratih in poraba trenutna je 4,8 - 5,3 l/100km.
Pri 150km/h je poraba 7,5 litra trenutna... Več pa tudi nisem probal.
Možnost okvar je pri bencinarju 90% manjša kot pri dizlu!!! Vzdrževanje je tudi cenejše.

Razlike ni med 1.2 TSI in 1.6 TDI...vsaj v pospešku do 100km/h....naprej pa ne vem...verjetn ga dizel pihne zarad navora....
S tem, da novega TSI-ja voziš kot dizla...avto cukne že pri 1600 obratih in lepo vleče do 5.000 obratov...

Aja, pa še to...to pišem za golfa 6 highline in ne za polota ki bi moral še manj porabiti...
FOLCIKA - SCIROCCO
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a sašo5 Pe jan 14, 2011 11:36 pm

WMB je napisal/-a:
Možnost okvar je pri bencinarju 90% manjša kot pri dizlu!!! Vzdrževanje je tudi cenejše.

težke buče :roll:

1000X SEM NAPISAL IN DOKAZAL, DA RAZLIKE NI - VSAJ OD NOVEGA PA DO 180.000 ko prvič menja dizel jermen (bencinc pa ketno na 240.000)

Polo78 je napisal/-a:Torej debata je o @speedfreakovem Polu, ne o mojem, ki sem se ga za relativno dobro ceno znebil pred več kot 5 leti. ;)

Ja shit ne, če mi na Kii volan odpove, potem pa res ne bom več smel kritizirat VW... :sadd :lol:

bog ne daj_s kom bom pa pol debatiral o Mazdah :mrgreen:

PS. do dobra sem prestrašil sodelavko, ko se ji kazal temo o odpovedi volana na "proju".......
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a peroRS Pe jan 14, 2011 11:49 pm

WMB je napisal/-a:Možnost okvar je pri bencinarju 90% manjša kot pri dizlu!!!


Na podlagi česa to sklepaš? :roll:
Vprašaj @speedfreaka, kaj on misli o tem :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a ~toMmy~ So jan 15, 2011 2:56 am

WMB je napisal/-a:Glede TSI-ja lahko jaz povem, sem kupil prejšni mesec novega.
1.2 TSI 77KW porabi v povprečju 5,8 - 5,9 l/100km. To je mešana vožnja ampak 80% AC in 20% mesto.
Vožnja pri 110km/h v 6 prestavi se pelje na 2000 obratih in poraba trenutna je 4,8 - 5,3 l/100km.
Pri 150km/h je poraba 7,5 litra trenutna... Več pa tudi nisem probal.
Možnost okvar je pri bencinarju 90% manjša kot pri dizlu!!! Vzdrževanje je tudi cenejše.

Razlike ni med 1.2 TSI in 1.6 TDI...vsaj v pospešku do 100km/h....naprej pa ne vem...verjetn ga dizel pihne zarad navora....
S tem, da novega TSI-ja voziš kot dizla...avto cukne že pri 1600 obratih in lepo vleče do 5.000 obratov...


Ti ga pa tud na polno kvasiš! Deci razlike v povprečni? Še pri 1.9 TDI je komot dober liter razlike na en tank, pa da ne bi imel več pri motorju, ki je komot sposoben doseč nekaj manjše in tudi precej višje povprečje, kot ga ti omenjaš. Takšna poraba je lahko samo pri zelo specifični (počasni) vožnji, že dejstvo, da nisi probal več kot 150 km/h, pove veliko.

O 90% manjši možnosti okvar se da pa tudi dosti povedat... v cca. 700k km treh dizlov pri hiši je bilo podobno ali celo manj izrednih stroškov kot pri slabih 140k km enega samega novega 100kW bencinarja. Ne nabijaj v prazno s takšnim posploševanjem!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a uros11 So jan 15, 2011 7:04 am

Sedaj pri tretjem dizlu sem imel do sedaj v zadnjih sedmih letih naslednje izredne stroške, kar se motorja tiče: pri golfu III 90 TDI - sklopka, vakumske cevke - pri passatu 2000 115 KM TDI - vztrajnik, senzor zraka, senzor tlaka in menda nič drugega, pri golfu VI, ki ga imam eno leto, še nič. Stroški popravil so res enormni pri vw dizlih. Kolegica s citroenom HDI je kar najprej na servisu npr - ni da ni.

Pa smo spet pri bedarijah o porabi. Trenutno porabo imam jaz med 0 in 49,9 - in bom sedaj napisal, da imam pri vožnji navzdol proti kozini pri cca 120 kmh porabo med 1,5 in 3,5 litre. JUHEJ! Tako natančno kot zgoraj pa je ne bi opredelil niti v mokrih sanjah - med dvema zaporednima decimalkama natančno. Evo moje povprečje po BC - ki se resetira na 5000 km, je pri 110 KM 2.0 TDI trenutno 5,7 - precej mestnih voženj in kratkih regioalnih, vsake toliko ena relacijska med 100 do 150 km - npr. 20%-30% AC.

Tako da razne sanjarije tipo zgoraj - če že pišete porabo, potem vzemite ta drugo povprečje porabe, tisto, kjer piše številko 2 zgoraj - spodnji gumbek na desni ročici, ko je bc na povprečni porabi. Uni zgoraj pa piše o trenutni porabi jao jao
(EDIT: ker po dr- Housu vsi lažemo, he he, je edini pravi dokaz slika, ki jo dajte pripopati, ko bodo naslednje mokre sanje - že tečem slikati - jok - je žena vzela tabujšega, ker passata rabim za prikolico, ker bom danes peljal pol tone cementa)

Sem prepričan, da bi bila med dizlom npr. 2.0 110 KM in TSI-jem 1,2 77kw pri enaki vožnji razlika med 1,5 do 2 litra.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a King1 So jan 15, 2011 8:57 am

peroRS je napisal/-a:
WMB je napisal/-a:Možnost okvar je pri bencinarju 90% manjša kot pri dizlu!!!


Na podlagi česa to sklepaš? :roll:
Vprašaj @speedfreaka, kaj on misli o tem :lol: :lol:


Raje ne, ker bo ............... Sicer pa bo speedy povedal. =P =P

lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a pskoda So jan 15, 2011 11:36 am

Nekateri ste full dobri. :pop:

Čist tako, že iz 8V mašine ne moreš veliko pričakovat sploh ne take stvari, ki jih nekateri pišete
 
GTI 211
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne avg 22, 2010 11:46 am

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a GTI 211 So jan 15, 2011 12:35 pm

gusti85 je napisal/-a:Ko slišim, da je treba v ta avto tankat samo 100 oktanca mi je kr slabo. Tak mlinček bi moral bit skup nareejen robustno, ne pa da samo čakaš kje bo kaj treslo, ropotalo in crknilo. Prav zanima me kaj bo z temi avti ko bojo stari 10+ let in bojo imeli 200.000km+. To bo vreča brez dna, za vzdrževanje. Pa jebeš zmogljivosti, to je avto primarno narejen za prevoz mamic na delo in v trgovino in jih 90% niti nebi opazilo, če bi imele 80 atmosferskih konjičev. Če je pa kdo hotel imet bolj športno različico polota, si je pa kupil GTI-ja.

Naj reče kdo kar hoče, atmosferski motorji so zakon.





Pri nas doma imamo...avto za prevoz mamic GOLF 1.2 TSI (16000km-6,5l) IN avto za užitke GOLF 2.0 TSI GTI (19000km-9,3l). Tankamo in vozimo se povsod. PORABA goriva Golf GTI naložen: 260km smer LJ-Kronplatz 9,5 litra Čas vožnje dinamično 3ure
Kronplatz-LJ 6,4 litra Čas vožnje po omejitvi hitrosti 3.5ure :mrgreen:

TSI me je zaenkrat prepričal tako glede dinamike, kot porabe goriva. Nepredvidenih stroškov še ni bilo.
PRIPOROČAM.

Lp :D
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a maniaxxx To jan 18, 2011 8:27 pm

Evo tsi je danes šel k zdravniku :mrgreen: , kjer so mu naložili nov, tovarniško dodelan program in zdaj naj bi to bilo to, več bom povedal v četrtek ko ga dobim nazaj, medtem se pa vozim z golfom vi 2.0 tdi 81 kw in me traktorček navdušuje z res nizko porabo, povprečno imam trenutno 4.7 litra po BC, s tem da je bilo večinoma relacije pa AC večinoma do omejitve na trenutke pa tudi 180 km/h, res je pa da je avto precej len in ni nek športnik, je pa šparovček.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a peroRS To jan 18, 2011 8:42 pm

speedfreak je napisal/-a:Evo tsi je danes šel k zdravniku :mrgreen: , kjer so mu naložili nov, tovarniško dodelan program in zdaj naj bi to bilo to, več bom povedal v četrtek ko ga dobim nazaj,


uuuuuu zdaj bo šele makina :lol:

medtem se pa vozim z golfom vi 2.0 tdi 81 kw in me traktorček navdušuje z res nizko porabo, povprečno imam trenutno 4.7 litra po BC, s tem da je bilo večinoma relacije pa AC večinoma do omejitve na trenutke pa tudi 180 km/h, res je pa da je avto precej len in ni nek športnik, je pa šparovček.


Vprašaj jih, če menjajo ključ za ključ :mrgreen:
Tega 110-konjskega se da konkretno sčipat. Pravijo, da gre celo na 180KM :twisted:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a ~toMmy~ To jan 18, 2011 8:46 pm

speedfreak je napisal/-a:Evo tsi je danes šel k zdravniku :mrgreen: , kjer so mu naložili nov, tovarniško dodelan program in zdaj naj bi to bilo to, več bom povedal v četrtek ko ga dobim nazaj, medtem se pa vozim z golfom vi 2.0 tdi 81 kw in me traktorček navdušuje z res nizko porabo, povprečno imam trenutno 4.7 litra po BC, s tem da je bilo večinoma relacije pa AC večinoma do omejitve na trenutke pa tudi 180 km/h, res je pa da je avto precej len in ni nek športnik, je pa šparovček.


Ta 81kW verzija je tudi mene navdušila s porabo. 5.3l od doma do Trebnjega brez posebnega šparanja, še nekaj hitrih prehitevanj je bilo vmes. Takšno porabo sem na 1.9TDI Passatu na relacijo dosegel parkrat in to z res konkretnim šparanjem. Se pa začuda še vedno najde kdo počasnejši! :D

Len se ti verjetno zdi zaradi dolgih prestavnih razmerij, meni je to ugajalo, ker se tretja lepo vrti tam do cca. 140km/h in je super za prehitevanje po regionalnih, saj ni vmes potrebe po šaltanju iz 3. v 4. Ima pa res top shit chip tuning potencial! :twisted:

Upam da Polota zrihtajo kot se spodobi! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a uros11 To jan 18, 2011 8:49 pm

Meni je moj 81kW ravno prav. Porabi ne dosti, trenutno povprečje na 5000 km je 5,7 po BC. Je pa res, da gre pri relacijskih vožnjah komot na 4,5, če voziš penzionistično in po omejitvah. Sicer gre nekaj gor, vendar ne bistveno. Če bi bil 1.2 TSI zunaj, ko sem ga kupoval, še danes ne vem, če ne bi raje TSI-ja vzel. Vendar sem raje vzel star preizkušen motor, kot novega, ki niti zunaj še ni bil + naj drugi gredo skozi porodne muke.
Izpade pa res len motorček, čeprav se mi zdi, da ima bolj mehko razporejeno krivuljo navora in nima nekega ruka kot PD. Gre pa vseeno...
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a King1 To jan 18, 2011 8:50 pm

Sva glih govorila po telefonu in deca je 2.0 tdi čist prevzel sam kaj ko se boji, da bi ga vsi zajebavali: Ma kako si lahko GNOJFA =P kupil.

Tudi jest upam, da so ti TSI-ja zrihtal.

lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a maniaxxx To jan 18, 2011 9:00 pm

King1 je napisal/-a:Sva glih govorila po telefonu in deca je 2.0 tdi čist prevzel sam kaj ko se boji, da bi ga vsi zajebavali: Ma kako si lahko GNOJFA =P kupil.

Tudi jest upam, da so ti TSI-ja zrihtal.

lp


No tak hudo spet ni, samo nočem da izpade da apriori pljuvam po VW, tale tdi je pač varčen, mehko voozeč stroj, ki nima tistega izrazitega turbo sunka, ki sem ga tako sovražil pri pd dizlih.

Menjam ga pa za polota pa ne, ker je tale golf že konkretno zgaran od nešteto voznikov čeprav ima samo 64 kkm je avto ohranjen zelo slabo, o glasnosti in čudnih zvokih ne bi raje, ker vem da so posledica zlorabljanja bogega golfeka v mladosti :mrgreen: ,....se pa vidi razlika med polotom in golfom v kvaliteti, in to zelo opazno, čeprav je golf osnovn trendline, polo pa higline.

Hvala na lepih željah k ozdravitvi mojega TSI-jčka, upam da bova po slabem štartu še dolgo srečna skupaj :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a nevermind To jan 18, 2011 9:35 pm

Sej tale 110 konjski kokr vem, je ''zaprt'' 140 konjski.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Polo Tsi mrzel vžig

Napisal/-a ~toMmy~ To jan 18, 2011 9:46 pm

nevermind je napisal/-a:Sej tale 110 konjski kokr vem, je ''zaprt'' 140 konjski.


Tako se govori. Ponovitev zgodbe dobrega starega 1.9 TDI v Golfu V, 90KM različica je samo zaprta 105KM in na ta račun se nekateri vozimo dosti lepše, kot dajejo slutit tehnični podatki! =P
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 126 gostov