Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
vonberger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr nov 26, 2003 12:02 am

zakaj opel astra trokira pri dodajanju plina

Napisal/-a vonberger Sr nov 26, 2003 12:55 am

Zanima me, če ima kdo kakšen nasvet kaj bi lahko bilo narobe z mojo astro. Vžge normalno, med vožnjo pa cuka, in trokira ko dodam plin. Če dodajam plin zelo, zelo počasi efekta trokiranja ni. Če dodam plin normalno, in pri pospeševanju, začne trokirati in cukati. Če, po tem ko je že začelo trokirati, nekaj časa držim konstanten plin, spet po določenem času preneha cukati in kar naenkrat normalno povleče.

Nekajkrat se mi je tudi zgodilo, da ko se je avto segrel na 80, 90 stopinj, je trokiranje popolnoma prenehalo, kot bi odrezal. Kable za svečke in svečke sem zamenjal pred pol leta, takrat mi je avto trokiral vedno, ko je bil segret in ko je bil še mrzel, ker je pač prebijalo kabel. Od takrat do sedaj je bilo vse v redu.

Če ima kdo kakšne izkušnje, bi lepo prosil za nasvet.
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Sr nov 26, 2003 8:57 am

Senzor nadtlaka maš opacan od oljnih hlapov mrbit... Glede na to, da maš že dlje, z bencinom ni nič narobe. Ma kvajstvem, ti bo že en strokovnak odgovoru.. Kremni?
Slika
 
BaTeMaN
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Po okt 28, 2002 7:19 am

Napisal/-a BaTeMaN Sr nov 26, 2003 11:43 am

Kolega je mel identičen problem na tigri in dokler je ni prdal se je ta problem ponavljal.. na servisu so problem, le začasno odpravljali...
Šlo pa je ponavadi za oviran dotok goriva... karkoli to pomeni.
The best way to get over someone is to get under someone else.
 
vonberger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr nov 26, 2003 12:02 am

Napisal/-a vonberger Sr nov 26, 2003 3:49 pm

BaTeMaN je napisal/-a:Kolega je mel identičen problem na tigri in dokler je ni prdal se je ta problem ponavljal.. na servisu so problem, le začasno odpravljali...
Šlo pa je ponavadi za oviran dotok goriva... karkoli to pomeni.


V primeru tvojega kolega, ko je bil oviran dotok goriva, se mi zdi zelo nenavadno , kako da so problem le začasno odpravili in se je ponavljal. Pa saj verjetno to ni tako zahtevna napaka. Ugotoviš kje je oviran pretok goriva in to je to.

Postavil bi še eno vprašanje. Koliko je različnih senzorjev ki dajejo krmilne signale računalniku, in kakšne funkcije opravljajo ti senzorji. In kakšna je verjetnost, oziroma po kolikih leti obstaja možnost, da bi se lahko tudi računalnik kaj pokvaril in ne bi pravilno krmilil motorja.

Če se kdo spozna na te zadeve, bi lepo prosil za nasvet.
 
Uporabniški avatar
red_mamba
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 545
Pridružen: To jul 02, 2002 7:36 pm

Napisal/-a red_mamba Sr nov 26, 2003 10:46 pm

Na puntotu sm vem jst za naslednje:
RPM motorja, RPM koles (za hitrost vozila), potenciometer na stopalki za plin, stikalo na sklopki, lambda na izpuhu, senzor detonacije na motorju, pa en za neke hlape (če kdo ve ka ta dela, bi prosu za razlago :D ), potem je pa še T motorja, T zraka v motor.

p.s. če kdo še ve za kakega (še posebi punto) naj pa dopiše
nekateri majo verjetno še senzor pretoka zraka, pa koliko bencina skuri
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 133 gostov