Nasveti in napotki ter povpraševanja...

Samo za lastnike (/tudi bivše) 1.2 TSI-jev in samo za motor!

Nikoli ni bilo težav z motorjem in sem z njim zelo zadovoljen
55
34%
Nikoli ni bilo težav z motorjem, a nisem preveč zadovoljen z njim
4
2%
Imam težave, a jih še nisem rešil
14
9%
Imel sem težave, a so na servisu le-te odpravili "potihem" (podložka ipd)
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi verigo.
15
9%
Imel sem težave, zamenjali so mi turbino (in verigo)
14
9%
Imel sem drugačne težave z motorjem
12
7%
I
34
21%
 
Skupaj glasov : 163
 
kinky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr maj 23, 2012 11:16 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a kinky Sr maj 23, 2012 11:29 am

yashica je napisal/-a:@damchy glede na starost vozila bi rekel, da imaš novo verigo, kar pa še ne pomeni, da je problem trajno rešen. Prvi znak okvare verige je ropot pri hladnem zagonu, npr. AUDI A1 1,2 TFSI, ki ima enak motor
http://www.youtube.com/watch?v=AecKQwc6 ... tu.be&hd=1

Pri obtočnem ventilu (wastegate) je stvar nekoliko zapletena. Prvi pokazatelj je rožljanje pri nižjih obratih, do 1300vrt/min. V skrajnem primeru se prižge epc lučka in motor pade v zasilni režim. Težava je v proizvodnih tolerancah, zato se pri enih ta problem pojavlja pri drugih ne (odvisno od serije). Ker je ventil v sklopu turbine so sprva menjavali komplet turbino, nato so našli rešitev v podložki debeline 1mm + update, ker to ni pomagalo so prešli na podložko debeline 2mm + update in, če še to ne pomaga sledi menjava turbine... odvisno od primera do primera.

Povsem možno, da težav z verigo in ventilom ne boš imel. V kolikor se pojavijo prvi znaki pa takoj na servis.Glede na to, da ima vag grupa za verigo in ventil akcijo, lahko na servisu preko št. šasije preveriš za svoj avto.

Lp


Lep pozdrav,
yashica vsaka čast, za vse napisano, drži, kot pribito.
Sem lastnik golfa 6 1.2 TSI letnik november 2010. Problemi z EPC-jem so se začeli prejšnji teden. Začel sem googlat in sem naletel na tvoj post.
Ostal sem dvakrat na cesti. V trenutku, ko se je vklopil EPC, je avto šel v zasilni režim. Ne glede na to, kolko sem stiskal po gasu ni šel več, kot 20 kmh.
Ko sem izklopil avto in ga čez 5-10 minut spet prižgal, težav ni bilo, "das" avto je delal normalno
Rožljanje verige se pojavlja od vsega začetka, ko vžgem avto, vreme ni važno, pozimi, poleti, toplo, mrzlo vendar ne tako očitno, kot na videih, ki si jih postal. Vsakič se umiri po 10 tih sekundah. Me je pa motilo, vendar sem si rekel, ok, pač tako je zaradi turbine.
Šel sem na servis, jim razložil tako, kot si sam opisal problem in glej čudežno, moj avto je bil namenjen k obravnavi v sklopu tovarniške akcije o kateri me seveda niso obvestili. Imel sem pa redni servis na 30.000 km. Med vrsticami, ko sem jim razložil problem, so mi rekli, da bi to oni itak popravili na rednem servisu, če jih o težavah sam nebi obvestil
V resnici tega nikoli ne bi izvedel. Napako mi bodo seveda odpravili brezplačno. Čakam, da pride avto s servisa, pa poročam
lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a tristan01 Sr maj 23, 2012 3:11 pm

Da dodam še svojih par vrstic... Kot kaže so to podložko dobili vsi motorji. Tudi na najinem so v sklopu rednega servisa dodali to podložko, ki po besedah sprejemnika na servisu preprečuje neželene vibracije v kabini. :mrgreen:

Kakorkoli že, zgleda da na nekaterih servisih to naredijo po tihem, morda celo le na pripombo lastnika... Vsekakor pa čuden odnos serviserjev do vsega skupaj.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a dask Sr maj 23, 2012 3:22 pm

Sploh ni čuden odnos, problem se poskuša odpraviti potihem. 1.2 TSI je prodajni hit, če začnejo klicat nazaj uradno preko medijev itd., bo škoda velika. Vprašanje pa je, kakšna bo, ko se problem razve takole po forumih.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a MBtouran Sr maj 23, 2012 9:56 pm

Obstaja vec vrst odprav serijskih napak. Od tihe odprave kot se dogaja pri 1.2 tsi masinah, do javnega vpoklica kadar gre za varnostno relevantne napake
 
kinky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr maj 23, 2012 11:16 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a kinky Če maj 24, 2012 2:56 pm

MBtouran je napisal/-a:Obstaja vec vrst odprav serijskih napak. Od tihe odprave kot se dogaja pri 1.2 tsi masinah, do javnega vpoklica kadar gre za varnostno relevantne napake


Zdravo,
meni se zdi, da so problemi z 1.2 TSI motorji zelo varnostno relevantna napaka, če ti avto zgubi vso moč na klancu na Lomu in moraš na odstavni pas, medtem pa ti šleper z 100 na uro blenda zadaj, dokler se voziš po odstavnem pasu do Unca 40 na uro.
Kakorkoli, dobil avto s servisa. Dodali so podložko, je vidna s prostim očesom. Verigo niso menjali. Danes je avto bil na soncu, tako da rožljanja, prvič od kar ga imam ni blo slišat.
Srečno
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a lancia hf Če maj 24, 2012 3:10 pm

Za to stvar bi bili res lahko pri vag grupi toliko fer in naredili vpoklic, da dodajo to podliško ali zamenjajo ketnico.
Bi vsaj nekako v dobri luči ostali.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Marek_ Če maj 24, 2012 3:15 pm

@kinky: Kakšni so pa simptomi, ko je treba to podložko vgraditi? Kaj je bilo narobe? Naša še nima te podložke tako da pričakujem v prihodnje nove probleme...
UPDATE: Veriga ima zdaj cca. 100km, še vedno nič ne ropota =I
Neverjeten občutek, ko zjutraj obrneš ključ TSIja in nič ne zaropota :DDD
 
kinky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr maj 23, 2012 11:16 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a kinky Če maj 24, 2012 3:36 pm

Zdravo,
podložka zgleda natanko tako, kot je objavil yashica tukaj viewtopic.php?f=6&t=83936&start=260, poskrolaj malo dol

Kaj se zgodi. Zgodi se samo od sebe, brez razloga ali blaznih zunanjih vplivov ali pretiravanja v vožnji. Prižge se EPC lučka in avto zgubi vso moč oz. gre v zasilni režim.
Meni se je prvič zgodilo, ko sem imel klimo na max, samo to po moje ni bil problem.
Rožljanje verige v resnici pri mojem avtu ni bilo ne vem kako močno, vendar mi je šlo na živce. Sedaj pa vem zakaj.
Meni so ugradili podložko in naredili update softwvera in seveda zabeležili v servisno knjižico. Tako da tukaj ni nič nelegalnega le bad reputation.
Po nadgradnji se mi zdi, da vleče bolj, zgolj subjektivno mnenje, trese ne več. Bomo videli
lp
Zadnjič spremenil kinky, dne Če maj 24, 2012 6:12 pm, skupaj popravljeno 6 krat.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a tomzzi Če maj 24, 2012 3:40 pm

Mislim, da bi to mogel biti vpoklic ne pa, da se tako stvari rešujejo... Potiho...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a TrijoAdijo Če maj 24, 2012 5:43 pm

tomzzi je napisal/-a:Mislim, da bi to mogel biti vpoklic ne pa, da se tako stvari rešujejo... Potiho...


Te stvari se rešujejo lastnikom te grupe primerno...torej potiho....da sosedje ne izvedo :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Clancy So maj 26, 2012 4:16 pm

kinky je napisal/-a:Rožljanje verige v resnici pri mojem avtu ni bilo ne vem kako močno, vendar mi je šlo na živce. Sedaj pa vem zakaj.
Meni so ugradili podložko in naredili update softwvera in seveda zabeležili v servisno knjižico. Tako da tukaj ni nič nelegalnega le bad reputation.
Po nadgradnji se mi zdi, da vleče bolj, zgolj subjektivno mnenje, trese ne več. Bomo videli
lp


Sedaj ti pa veriga ne rožlja več, ali kako?
 
Uporabniški avatar
WMB
aka lumpii
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Ne jan 10, 2010 6:16 pm
Kraj: Domžale

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a WMB So maj 26, 2012 7:23 pm

Clancy je napisal/-a:
kinky je napisal/-a:Rožljanje verige v resnici pri mojem avtu ni bilo ne vem kako močno, vendar mi je šlo na živce. Sedaj pa vem zakaj.
Meni so ugradili podložko in naredili update softwvera in seveda zabeležili v servisno knjižico. Tako da tukaj ni nič nelegalnega le bad reputation.
Po nadgradnji se mi zdi, da vleče bolj, zgolj subjektivno mnenje, trese ne več. Bomo videli
lp


Sedaj ti pa veriga ne rožlja več, ali kako?


Po menjavi ketne le ta ne rožlja več...
Po updateu softwerja zaradi vgradnje podložke v turbino gre pa avto nekako bolj zvezno...vleče bolje in ne skače kot kozliček po križiščih...predvsem tu mislim tisti prehod, ko na polno zagrabi turbina (prej je grdo potegnilo, če ga nisi navajen)...
FOLCIKA - SCIROCCO
 
kinky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr maj 23, 2012 11:16 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a kinky Ne maj 27, 2012 8:25 pm

WMB je napisal/-a:
Clancy je napisal/-a:
kinky je napisal/-a:Rožljanje verige v resnici pri mojem avtu ni bilo ne vem kako močno, vendar mi je šlo na živce. Sedaj pa vem zakaj.
Meni so ugradili podložko in naredili update softwvera in seveda zabeležili v servisno knjižico. Tako da tukaj ni nič nelegalnega le bad reputation.
Po nadgradnji se mi zdi, da vleče bolj, zgolj subjektivno mnenje, trese ne več. Bomo videli
lp


Sedaj ti pa veriga ne rožlja več, ali kako?


Po menjavi ketne le ta ne rožlja več...
Po updateu softwerja zaradi vgradnje podložke v turbino gre pa avto nekako bolj zvezno...vleče bolje in ne skače kot kozliček po križiščih...predvsem tu mislim tisti prehod, ko na polno zagrabi turbina (prej je grdo potegnilo, če ga nisi navajen)...


Zdravo,
en dan ni rožljalo, ker je bilo zelo toplo, rožlja še vedno, ko obrnem ključ prvih 3-8 sekund grdo, potem nič več.
Kot si rekel, avto gre nekako bolj uravnoteženo, rožljanje ob vžigu ostaja. Verige na servisu ne menjajo, le podložko dodajo. Eksplicitno sem jih vprašal. če so mi menjali verigo.
Morebiti za to niso videli potrebe za enkrat. Mogoče mi jo bodo na skrivaj na 45.000 km prevoženih. Mislim, da ga bom prodal prej.
lp
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Marek_ Ne maj 27, 2012 8:44 pm

@kinky Imaš verigo v...
 
kinky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr maj 23, 2012 11:16 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a kinky Ne maj 27, 2012 8:47 pm

Ceed je napisal/-a:@kinky Imaš verigo v...


Ja, verjetno imaš prav, samo kaj naj. Naj se grem prepirat s servisom, da mi imamo prav in oni ne :)
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a Marek_ Ne maj 27, 2012 8:59 pm

Ja ne, povej, da avto ropota ob hladnem vžigu. Jaz sem na Seatu povedal, da avto ropota zjutraj in so skoraj sami prišli do zaključka kje je problem. Če jim direktno poveš, kaj je narobe oz. kaj sumiš, da je bodo zanalašč vse drugo menjavali.
 
kinky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr maj 23, 2012 11:16 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a kinky Ne maj 27, 2012 9:14 pm

Ceed je napisal/-a:Ja ne, povej, da avto ropota ob hladnem vžigu. Jaz sem na Seatu povedal, da avto ropota zjutraj in so skoraj sami prišli do zaključka kje je problem. Če jim direktno poveš, kaj je narobe oz. kaj sumiš, da je bodo zanalašč vse drugo menjavali.


Ja imaš prav, jaz sem jim direktno povedal, upajoč, da bodo rešili, pa ne bi smel.
Bom naredil, kot si rekel ti, bom počakal na zimo. Hvala za predlog.
pozdrav
 
mm46
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:05 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a mm46 Ne maj 27, 2012 9:50 pm

Ceed je napisal/-a:Naša še nima te podložke tako da pričakujem v prihodnje nove probleme...
UPDATE: Veriga ima zdaj cca. 100km, še vedno nič ne ropota =I

Kako pa to, da ti niso zdej ob menjavi verige tudi to zrihtali :? Nam so dali podložko not ob rednem servisu, čeprav v teh 15k km od prejšnjega servisa ni blo nobenih problemov. In kot so ostali povedali, se avto precej lepše pelje :)
 
kinky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr maj 23, 2012 11:16 am

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a kinky Ne maj 27, 2012 9:51 pm

kinky je napisal/-a:
Ceed je napisal/-a:Ja ne, povej, da avto ropota ob hladnem vžigu. Jaz sem na Seatu povedal, da avto ropota zjutraj in so skoraj sami prišli do zaključka kje je problem. Če jim direktno poveš, kaj je narobe oz. kaj sumiš, da je bodo zanalašč vse drugo menjavali.


Ja imaš prav, jaz sem jim direktno povedal, upajoč, da bodo rešili, pa ne bi smel.
Bom naredil, kot si rekel ti, bom počakal na zimo. Hvala za predlog.
pozdrav


Pozdrav vsem,
če koga zanima, ali se mu da brat ali razume srbohrvaščino, srbščino karkoli ...
Še malo sem googlal in sem naletel na srbski škoda forum, kjer vsi, dobesedno vsi imajo isti problem z 1.2 TSI motorji, ki so ugrajeni v novega Yetija.
http://www.skoda-klub-srbija.com/t1410- ... i-motorima

lp
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: 1.2TSI problemi

Napisal/-a MBtouran Ne maj 27, 2012 10:25 pm

Z 1.2 tsi so masovne tezave glede rozlanja ipd. Resitev menjava verige z napenjalci, vodno crpalko in menjava olja ter posodobitev softwaerja, v nekaterih primerih celo menjava turbine.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 99 gostov