Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Goggy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po sep 06, 2004 3:04 pm
Kraj: Sevnica

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a Goggy To mar 15, 2011 11:43 pm

-EGR skor sigurno ni, ke kot si rekel, bi avto zaj. skos, ta pa samo ko navor dobiva
-Instalacija šob je nova, tko da so tut konektorji cool
-Danes smo napeljali nove cevi, če bi bilo morda res kej v dovodu nafte, pa nič bolš
-ni 4motion
-kompresija bi avto skos zajebavala, tuki pa načeloma od 3000-3500rpm začne dobr delat
-cev zraka turbine se sliši
-jst tut sicer po izobrazbi nisem mehanik, sam če se ne motim, zrak v motor ne more it, zaradi pritiska v motorju, lahko gre samo vn
-jp, v drugem passatu so te šobe delovale bp
-pritisk goriva je dober, sploh po tem, ko smo zamenjali črpalko v tanku

PS. Hvala za vsako pomoč
Power is nothing without control!
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a RedBaron Po mar 21, 2011 9:00 pm

Kaj pa LMM??

Sem imel podoben problem, na enakem avtu (tudi BKP, amo da je 4M) avto ni imel prave moči, okorg 2000 rpm so se čutile vibracije in bobnenje. Stručkoti pri Jarcu so hoteli menjati haldex, kriv pa je bil LMM.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a joztom To mar 22, 2011 8:39 am

Če je kaj malega spredaj udarjeno, zelo poči intercooler (100€ rabljen z Ebaya pri našemu Passatu 1.8T). Poskusi blokado EGR-ja, če je na VAGu kaj enostavnejša, če je kaj spremembe, zadostovale bodo Pean dohtarske škarje. Povratni vod, ko je zbasan, meče zaradi previsokega pritiska na šobah v varnostni mode, zdaj kako bi zato cukalo, kvečjemu bi padel na režim do 2000 obratov? Ko je povratni vod zabit, je razlog v špenah, nabranih v enem od kolen povratnega voda, torej v uporabi bi bila HD pumpa, namreč ne razvozlam ali je avto PD ali CR. Sem pa videl enak problem na CR pri 3.0tdi, ko je kabelski snop od PD zatajil, je pa res to težko dostopno in potrebuješ kar nekaj znanja. K sreči je šklo za prvi cilinder, ki se ga da z roko testirati. Snameš kabel in vidiš, kateri zajebava. Vedno pa dobiš signal motorne napake. Ti pa pokaže diagnostika, da ena od diz ne vklaplja, kaj torej pravi tebi diagnostika? Kdo za vraga polstrokoven šari po tvojem motorju s kapitalnimi odločitvami, reda 1000€ in več.
 
Uporabniški avatar
ronnie
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne feb 11, 2007 1:18 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a ronnie Pe mar 25, 2011 11:02 am

Takole pa res ostaneš brez ideje. Sem kar 2x prebral.
Okol motorja ste verjetno res že vse pregledal....
Podatek, da je prosti tek miren še drži...
Opis tresenje je tako širok pojem...
Tersenje, cukanje, pojemki...
Čisto tko mi je na um priletelo kot ugibanje !!
Poškodovan el. gas ali pa kaj v kombinaciji ABS/ASR da daje pojemke
kšn dan ga tri dni serjemo , kšn dan pa cel teden
 
joco1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po avg 08, 2011 2:21 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a joco1234 Po avg 08, 2011 2:25 pm

Lep pozdrav zanima me ali ste odpravili napako, ker imam enak avto z istimi problemi
 
sebastjan13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če jun 20, 2013 2:43 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a sebastjan13 So apr 12, 2014 11:56 am

Morda pa trese zaradi turbine, ker jaz imam golfa 4 tdi 81kw in ko dam gas ko je mrzel oz je motor nekje 20min v lafanju ce dam gas do 4 tisoč obratov ali vec, zacne avto tako trest da motor ugasne, prizgem se ga lahko po parih minutah (4 min) ker drugace ko motor startam zacne trest in noce vzgat. Zadnic pa sem avto prizgal, pa dal gas postopoma vedno vec do 3 tisoč avto malo treslo do 4 tisoč, avto vedno bol treslo, pol sem spet spusto gas dal gas do 4 tisoč obratov je malo treslo in tako vedno vec obratov, bol proti koncu obratov na stevcu je bil kazalec bol se je kadilo iz izpuha do nekega casa. nato vec ne. In sem ziher da je to turbina, ker ko ga prizgem ne rabim dodat gasa in zacne turbina piskat, pa vedno ko ga prizgem ko je motor mrzel se skadi malo crni dim, vsaj mislim da je crni.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a Fan So apr 12, 2014 12:25 pm

Pozdravljeni

V koliko se bo v prostem teku ali na mrzlem motorju, vrtelo motor na 4000rpm, kmalu več ne bo nič tresel - ker tudi deloval ne bo!

Se pa da veliko pogledati s testerjem.

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Blasphemer
Novinec
 
Prispevkov: 155
Pridružen: Sr nov 06, 2013 9:45 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a Blasphemer Ne apr 13, 2014 12:33 pm

sebastjan13 je napisal/-a:Morda pa trese zaradi turbine, ker jaz imam golfa 4 tdi 81kw in ko dam gas ko je mrzel oz je motor nekje 20min v lafanju ce dam gas do 4 tisoč obratov ali vec, zacne avto tako trest da motor ugasne, prizgem se ga lahko po parih minutah (4 min) ker drugace ko motor startam zacne trest in noce vzgat. Zadnic pa sem avto prizgal, pa dal gas postopoma vedno vec do 3 tisoč avto malo treslo do 4 tisoč, avto vedno bol treslo, pol sem spet spusto gas dal gas do 4 tisoč obratov je malo treslo in tako vedno vec obratov, bol proti koncu obratov na stevcu je bil kazalec bol se je kadilo iz izpuha do nekega casa. nato vec ne. In sem ziher da je to turbina, ker ko ga prizgem ne rabim dodat gasa in zacne turbina piskat, pa vedno ko ga prizgem ko je motor mrzel se skadi malo crni dim, vsaj mislim da je crni.


:lol: :lol: :roll:

Ti kr prenehaj s tovorstnimi testiranji in poslušaj rajši fana :D
 
tadej.klopcic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če sep 22, 2016 1:27 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČī

Napisal/-a tadej.klopcic Če sep 22, 2016 1:43 pm

zlica22 je napisal/-a:Ste pomerili pritisk goriva?

Ti vw imajo na motorju dva hidraulicna nosilca kot ga je imela ze dinozavrjka 2 jk spredaj na mostu in ce se kdo spomne ko je ta crknu je skor odtrgal armaturo .
Isto se dogaja pri pasatih saj pri meni se je pri speljevanju.spusti olje lahko samo eden in je ze cela pizderija.nahajata se na usaki strani eden pod turbino ce je dizel al pa 1.8t ....drugi kontra.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a hippo Sr sep 28, 2016 6:10 am

Tadej, tale tema je stara 5 let ;)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a titanius So okt 01, 2016 3:50 pm

Bi bilo pa lepo vedeti, če se je težava odpravila saj avtor potem nič več ni omenjal težave? Da tudi kdo drug ve kako težavo odpravit.
 
avtoservispero
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jul 26, 2017 12:22 pm

Re: VW Passat BKP trese - NUJNO POMOČ

Napisal/-a avtoservispero Sr jul 26, 2017 12:39 pm

To tudi nas zanima, ker imamo enako težavo trenutno..
 
anja1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So apr 15, 2017 8:44 pm

Tresenje avta - morda okvara šponarja za glavni jermen?

Napisal/-a anja1 Ne okt 15, 2017 8:02 pm

Pozdravljeni.
Imam Golf 2.0. Pred kratkim mi je začelo malo trest avto ( pri 1800 obratih, samo ko je bil hladen) .
Mislila sem, da je kriv EGR, ker se je malo pred tem prižgala lučka.
Danes mi je avto začelo precej bolj trest. Pa tudi to samo dokler se ni zagrel. Brat mi je pogledal avto in pravi da bi naj bil šponar za glavni jermen. Kaj vi mislite? Ni morda vztrajnik?
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Tresenje avta - morda okvara šponarja za glavni jermen?

Napisal/-a Joshy79 Ne okt 15, 2017 8:45 pm

Na to temo je že pred nekaj leti bila odprta tema, (link spodaj) vendar žal še nihče ni podal prave rešitve za ta problem.

viewtopic.php?f=6&t=84268
 
anja1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So apr 15, 2017 8:44 pm

Re: Tresenje avta - morda okvara šponarja za glavni jermen?

Napisal/-a anja1 Sr okt 18, 2017 3:22 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Pojma nimamo več kaj bi naj blo... ko se avto segreje pa celi dan gre normalno.
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Tresenje avta - morda okvara šponarja za glavni jermen?

Napisal/-a Joshy79 Sr okt 18, 2017 10:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Če se je prižgala lučka, kot si napisala pri prejšnjem postu, potem si je sigurno računalnik nekaj zabeležil, zato odpelji avto na servis pa naj ga dajo na tester da vidijo kaj za napake si je shranil.
Drugače pa kar se cukanja pri hladnem motorju tiče, pa tudi moj Passat 2.0TDI včasih malo pocuka ko motor še ni prav ogret in to samo v 4 prestavi pri konstantni vožnji okrog 50-60km/h (1500-1700rpm) Na pooblaščenem servisu se jim seveda niti ne sanja kaj bi naj to bilo.
Sem pa malo pobrskal po nemških VW forumih, kjer se kar ogromno ljudi pritožuje nad tem cukanjem pri istih pogojih. Nekateri se pritožujejo da se je to cukanje začelo po programski posodobitvi po tisti aferi z izpušnimi plini, nekateri pravijo da jim je cukal tudi pred tisto posodobitvijo, nekateri pravijo da se to cukanje pojavlja samo pri toplem vremenu, ko motor še ni ogret, nekateri da samo pri hladnem vremenu ko motor še ni ogret, itd...
Kar se pa rešitev tega cukanja tiče pa so nekateri poročali da je izginilo ko so nazaj naložili staro programsko opremo, nekateri predvsem z DSG menjalnikom naj bi se rešili cukanja z posodobitvijo programske opreme za menjalnik, dosti pa jih je tudi reklo da je cukanje prenehalo ko so začeli tankat dražji premium diesel, ki pa ga žal prinas v Sloveniji ni ker na vseh tankštelah ponujajo samo eno vrsto diesela. Ogromno ljudi pa je poročalo da jim ne pomaga nič in da so se pač navadili da avto včasih malo pocuka ko motor še ni prav ogret.
So pa vsi skupaj tudi tam v Nemčiji zelo razočarani nad pooblaščenimi servisi, saj jim nikjer niso znali pomagati, ampak so vsepovsod pri servisih ljudje z to težavo dobili enak odgovor "weiterfahren und beobachten"
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 103 gostov