Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
tj
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr maj 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Polzela

Pravilen postopek popravila?

Napisal/-a tj Če dec 18, 2003 12:20 pm

OK, ne gre ravno za postopek (nisem mehanik, ne poznam), bolj način kako so se zadeve lotili...

Prejšnji četrtek ob 8:00 zjutraj pripeljem avto na servis (pooblaščen), ker mi je nekaj škrtalo. Avto jim pustim. Popoldan me pokliče, da so srknili neki planetniki in sateliti (al nekej podobnega), da jih mora naročit, avto bo pa popravljen v petek. OK.

V petek kličem kaj je z avtom, pa mi pove, da je crkjen še en zobnik, za katere je mislil, da ne bo motil (halo, crknjen zobnik, mi je hotu pustit v avtu???), bo lahko
naročil šele v ponedeljek, tako, da bo avto popravljen v torek.

Torek: Ja spet so zadevo sestavili (menjalnik) in ugotovili, da tudi tiste poškodbe na »piramidi« še vedno motijo (so tud že prej vedel), bojo konce naročil, cena bo sicer visoka (250000), ampak avto bo pa popravljen v četrtek...

Danes je četrtek, čez vikend avto nujno rabim, verjetno pa se vam že zdi, da je avto še vedno na servisu; dobili so samo 6 od potrebnih 8 delov, upajo, da jih bodo dobili pred prazniki, da bi mi potem avto porihtali med božičom in novim letom...

Kaj me moti (razen, da bom čez praznike brez avta)? To, da so že pred enim tednom
vedeli za vse napake, pa niso naročil vseh delov (za katere je dobavni rok 3-5 delovnih dni), ampak so se špilčkali z sestavljanem in ugotavljanjem ali s škrtanje še sliši...

Povejte mi, a je to normalno, tak način dela, al kaj?


lp
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters Če dec 18, 2003 12:35 pm

Kot sem že večkrat rekel: ne vozit avta na originalen servis! ker ne zrihtajo nič, če pa že pa to traja in stane, da glava peče.

V tvojem primeru bi bilo bolše kupit rabljen menjalnik in menjat (ampak zdaj je že prepozno)
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Če dec 18, 2003 12:41 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
tj
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr maj 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a tj Če dec 18, 2003 12:46 pm

P206.

Najbolj me zanima, a je normalno, da rihtajo tak po korakih, pa poskušajo, če je že v redu?
Po mojem mnenju bi moral ko so najdli okvaro me poklicat in vprašat: "narobe je to in to in to, a bomo popravljal vse, al poskusim najprej tole, pa pol še tole, pa če ne bo ok, še to?"
 
Uporabniški avatar
tj
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr maj 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a tj Če dec 18, 2003 12:50 pm

Še to:
Kolko bi bla cena enga rabljenga menjalnika (Peugeot 206 1.4), pa kako dolgo bi naj trajal popravilo in kaka bi bla cena popravila?
Kje v celje-velenje in okolici najdit enga pametnega serviserja, da mi bo v prihodnje rihtal ta avto, ker na pooblaščen servis že ne grem več!
(seveda, če bom sploh še mel ta avto, zadnje dni me drži, da bi jim ga "parkiral" v pisarno...)


lp
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Če dec 18, 2003 12:55 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters Če dec 18, 2003 1:00 pm

to sem že odgovoril v enem od prejšnjih tem:

"V roke vzami Salomonca, poišči rezervne dele in P 206, pa telefon in pokliči vse ki prodajajo dele za ta avto. Ti avti so najpogosteje prodajani v Evropi in če ni v Slo rabljenega menjalnika za 3X manjši denar kot popravilo, pa ti ga bo kdo iz Italije pripeljal. Lokalni mehanik pa ti ga bo za 15 ksit zamenjal (en dan dela)."

Na celjskem je največ odpadov v slo, zato ti menjalnika ziher ne bo težko najti
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Če dec 18, 2003 1:21 pm

V marsikaterih primerih so boljsi garazne delavnice oz Fusarji!
Sploh pa za kaksen mal starejsi avto!
Nevem, kak je z vcami mam enga takega mehanikarja! Vedno mu zaupam pa naredi mi poceni in tudi kr kvalitetno!
V celoti skbi za jugetino da lahko se pol tiraaaaaa :)
lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če dec 18, 2003 2:19 pm

Monster a sam enga mehanika maš? :D :D :D :D
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če dec 18, 2003 2:30 pm

Drgač pa če jaz dam avtek kam na servis vedn rečem naj me pokličejo ko izvejo kaj je narobe pa da bomo se pol skupi odločl kaj je najpametneje nardit.
Pa ne sam avtek za vsako stvar ki jo dam na servis jim tko rečem.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Pe dec 19, 2003 12:35 am

lisko1 je napisal/-a:Monster a sam enga mehanika maš? :D :D :D :D


Jah ok no!
Morem se mal popravit!
En pa se je lisko!
Ki mi sraufa avto ko je kaj u pizdi!
Pa za nagrado dobi pir!
CE mu dam celo gajbo se mu pa itak hoce sfuzlat :D
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Pe dec 19, 2003 12:38 am

Hmmmm pira še do zdej nisem vidu gajbe pa tak po moje nem :-P :P :D :har
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Pe dec 19, 2003 12:57 am

lisko1 je napisal/-a:Hmmmm pira še do zdej nisem vidu gajbe pa tak po moje nem :-P :P :D :har


To se teb sam zdi!
Ko menjavama masino dam za gajbo! :shock:
pa roka :D
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a din Pe dec 19, 2003 10:13 am

A to vidva vsak teden menjavata mašino :shock: :P
Slika
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a din Pe dec 19, 2003 10:18 am

:oops: sem pozabo napisat moj postopek v zvezi z menjalnikom, če je tak daleč kot pri tebi.

Menjalnik seveda demontiraš, razstaviš celega do zadnjega šraufa, vse opereš, pregledaš, če so takšne poškodbe kot jih ti opisuješ, obvezno menjat - ali pa rajši sploh nič delat. Raztavit in oprat kompleten menjalnik pa zato, ker je ostrih drobcev po celem menjalniku in ti čez čas uničijo vse ležaje, zobnike.....

V glavnem menjalnik se odpira samo v izrednih primerih - običajno nikoli. Če pa se že odpira pa se takrat popravi v nulo.
Slika
 
Uporabniški avatar
tj
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr maj 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a tj Pe dec 19, 2003 10:28 am

din je napisal/-a::oops: sem pozabo napisat moj postopek v zvezi z menjalnikom, če je tak daleč kot pri tebi.

Menjalnik seveda demontiraš, razstaviš celega do zadnjega šraufa, vse opereš, pregledaš, če so takšne poškodbe kot jih ti opisuješ, obvezno menjat - ali pa rajši sploh nič delat. Raztavit in oprat kompleten menjalnik pa zato, ker je ostrih drobcev po celem menjalniku in ti čez čas uničijo vse ležaje, zobnike.....

V glavnem menjalnik se odpira samo v izrednih primerih - običajno nikoli. Če pa se že odpira pa se takrat popravi v nulo.


Sklepam, da potem to, da so menjalnik razstavljali in spet sestavljali pa preiskušali, če je že vredu, ni ravno pravi postopek....


lp
 
Uporabniški avatar
sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Sr nov 05, 2003 11:54 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sport Pe dec 19, 2003 11:25 am

Tj če maš kazga da se dost voz po Italiji al pa po Avstriji ga pros da gre pogledat na kak odpad tm se itak najde use.
Drugač pa pust originalne serviserje pa se pozanimi pr kakšnem privat k popravla use povrst se ti garant splača.
Npr.: Mam mazdo 626 sprednji diski (original)+ montaza 36.000.00 sit-ov.
Sm pa jih dubu iz italije za 6k + 3kza montažo pa dela čist isto kot original.
Pa še brembotovi so. :?: . :?: .
Vozi hitro in reskiraj
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Pe dec 19, 2003 11:25 am

din je napisal/-a:A to vidva vsak teden menjavata mašino :shock: :P


hehe to glih ne!
Sam dvakrat letno pa je treba!
Upam da se letos jo menjama, se pravi da bo ta masina ze tretja v tem letu :D :D
 
Uporabniški avatar
jky
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če sep 25, 2003 12:21 pm

Napisal/-a jky Pe dec 19, 2003 8:02 pm

tj je napisal/-a:
din je napisal/-a::oops: sem pozabo napisat moj postopek v zvezi z menjalnikom, če je tak daleč kot pri tebi.

Menjalnik seveda demontiraš, razstaviš celega do zadnjega šraufa, vse opereš, pregledaš, če so takšne poškodbe kot jih ti opisuješ, obvezno menjat - ali pa rajši sploh nič delat. Raztavit in oprat kompleten menjalnik pa zato, ker je ostrih drobcev po celem menjalniku in ti čez čas uničijo vse ležaje, zobnike.....

V glavnem menjalnik se odpira samo v izrednih primerih - običajno nikoli. Če pa se že odpira pa se takrat popravi v nulo.


Sklepam, da potem to, da so menjalnik razstavljali in spet sestavljali pa preiskušali, če je že vredu, ni ravno pravi postopek....


lp


Ne to sploh ni pravi postopek, pri mojmu clio-tu je skrtal iz 3. v 2. bla je zamenana 2., 3., pregledal vse ostalo je zgledalo OK (trije smo gledali v roku treh dni). zadeva je še kar škrtala, na koncu sem ga prodal. Tip k ga je kupu je komplet zamenjal sinhrone in takrat je nehal. Pri menjalniku nikoli ne veš kaj je narobe!!
NO GO!
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a din So dec 20, 2003 4:47 am

:? Sploh ne štekam kaj si napisal, ali pa površno bereš. Jaz sem napisal, da vzameš komplet menjalnik narazen...... Obrabljen sinhron se pa tudi vidi, samo vedet moraš kaj gledat in kako.
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 138 gostov