Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Jermen...:)

Napisal/-a lisko Po dec 22, 2003 1:25 am

Oki lisko ma spet nov problem :D
In sicer fora je u jermenu ki poganja alternator pa pumpo za vodo.U originalo je pk5 (se pravi zgleda tko: vvvvv). a vedn ga strga po enem mescu. Zdej pa mam gor že 200km (pa stestiran pod vsemi pogoji) jermen ki ma dva zoba manj se pravi zgleda tko: vvv. In tle naprej pa ga ne trga pa nč sam le ni ziher se sam s pol jermena okol vozit:) ma kdo kako idejo zakaj ga trga? Alternator, pumpa in glavna jermenica letijo u liniji.Jermenice so dobre.Plis če kdo ve kaj bi lahk to blo naj pove.

P.S. če kdo ve kje u MB so vredu trgovine z avto robo (poceni) naj mi prosim pove ker grem dans po nakupih (božić pa to ) pa bom moji ljubci privošču nove grelne svečke pa jermen pa če me bo vtrgal še jermenice:)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po dec 22, 2003 6:29 am

Trga ti ga zaradi tega, ker je ena stvar ali alternator ali vodna pumpa že slaba in malo rotirata, zato se jermen premika gor in dol trga ga pa na pogonski jermenici ponavadi. Trije ne vem če so dovolj, moralo bi pa biti, bolje bo 4.

LP
Nebivedu
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po dec 22, 2003 1:07 pm

Lisko pa saj sem ti razlozu da ti zadeva plajtra! :wink:
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po dec 22, 2003 10:25 pm

Finta ni u tem da plajtra.....
Ampak je jermenica iz dveh delov.Prvi del je na os pritrjen, drugi pa je vpet na ta del prek neke gume.(težk povedat ) no u glavnem in ta guma je preperela in vedn jermenico postran špana. Posledično pa strga jermen.......
Zdej pa mam idejo oz. lahk dobim drugo jermenico sam brez te gume (stružit bom dal novo).
Zdej pa mi naj prosim en obrazloži čemu služi ta guma? Oziroma kake bojo posledice če te gume ne bo?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To dec 23, 2003 8:19 pm

Kaj res noben nima izkušenj s tem? al se komu splloh kaj sanja kaj naj bi delala guma u jermenici?
Bom res pol renoja postr.....
Oki bom dal novo brez gume gor pa bom pol poročal kak se bo obnašalo :wink:
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
HUGO_BOSS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2893
Pridružen: Sr jul 09, 2003 5:47 pm
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a HUGO_BOSS To dec 23, 2003 8:26 pm

:D :D ti si pa upaš... :P
a ni bol enmu mehankarju pelat, če ne veš za kaj to dela ??
vsaj za nasvet ga vprašaš, pa doma porihtaš :twisted:
zastopnik, SEAT TUNING KLUB
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 23, 2003 8:31 pm

Tista guma je zaščita pred smetmi, ki bi se lahko nabrale tam notri in za zaščito, če ti jermen potrga, da ga ne navije okol osi, ker bi imel potem lahko zelo velke pi**darije. Lahko ti jermen, če ga navije zadaj tut vse uniči in ti mapšina gre k vragu.

LP
Nebivedu

P.S. Kar poišči kje tako gumo in jo daj zraven.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To dec 23, 2003 8:49 pm

Nebivedu.. ni to kar ti misliš..... Guma je prav u jermenici.... ne znam ti opisat kje mogoče lahk probam tkole : ((O)) to kar je na sredini je os. okol je pol en del jermenice pol pa je med prv in drugem oklepajem (jermenice) prešana guma......
In tista guma je preperela in stalno vleče jermenico na eno stran.Nove ne mislim kupit ker pride 35 jurjo... Lahk pa mi jo zastružijo zastonj , sam me zanima čemu sploh služi oz. kaj bom zajebu če je ne bo not? fiksna jermenica kao.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To dec 23, 2003 11:36 pm

Oki nova jermenica že laufa (brez gume) Guma pa bi naj služila kot amortizer za sunke.... sam baje če žene sam alternator pa vodno pumpo baje ni tak krizično če je brez.... Drgač bi blo če bi gnal še klimo pa servo.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov