Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Vseved
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če dec 17, 2009 5:17 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Vseved To feb 21, 2012 9:42 pm

lancia hf je napisal/-a:
ziga12 je napisal/-a:Kaj si pa mislil :D poglej koliko je VW in koliko je Lančij :D če se pokvari 100 VW je procent še zmerom manjši kot če se pokvari 1 Lancia
Alfa je pa tako ali tako kraljica cest - odstavnih pasov


Ne pozabi, da nismo več v 90-ih

So pa vsaj pri nemškem Oplu malo bolj razmišljali in dali italianski JTD motor v avte in ne od VW TDI ;)


...ki mu veselo poka izpušni kolektor itd...
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a lancia hf To feb 21, 2012 9:45 pm

To pa prvič slišm :shock:
pa jih ogromno poznam s tem motorjem, pa ni še noben reku da mu je počil. So pa zelo radi pokali na Meganih prva serija, ko jih je imel že nekaj čez 200.000
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
egregore
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne apr 22, 2007 5:20 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a egregore To feb 21, 2012 10:17 pm

Ne narobe razumet, ampak gledano po statističnem uradu
Se pravi če vidiš na cesti pokvarjenih 5 passatov na mesec in eno alfo, je še vedno izračun da je alfa bolj kvarljiva kot passat.


Znamka jan 2012 pokvarljivost
VOLKSWAGEN 841 1,00% 8
RENAULT 721 1,00% 7
PEUGEOT 325 1,00% 3
OPEL 321 1,00% 3
HYUNDAI 305 1,00% 3
KIA 294 1,00% 3
SKODA 293 1,00% 3
CITROEN 274 1,00% 3
FORD 273 1,00% 3
CHEVROLET 188 1,00% 2
AUDI 143 1,00% 1
NISSAN 141 1,00% 1
SEAT 134 1,00% 1
FIAT 129 1,00% 1
TOYOTA 119 1,00% 1
DACIA 90 1,00% 1
MERCEDES 86 1,00% 1
BMW 80 1,00% 1
ALFA ROMEO 52 1,00% 1
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a need 4 speed To feb 21, 2012 10:31 pm

Sicer nism pristaš VW, ampak roko na srce so dobri avtomobili, čeprav so precenjeni. Je pa "fer", da priznajo napako na šobah in jo tudi brezplačno odpravijo...to je lahko za zgled drugim znamkam.

OFF:Moje mnenje: slabih avtomobilov danes praktično ni, okvare so pa v večini primerov zaradi šlampastega vzdrževanja (neredni servisi, napačno olje, prepozna menjava iztrošenih delov-npr. DMF), predpisov tovarn (servisi na 30 in več jurjev) in prevrtrenih kilometrov.
Poznam veliko1.lastnikov vozil, ki jih tudi redno servisirajo in vsi delajo velike kilometrine brez večjih okvar, na drugi strani pa veliko kupcev rabljenih vozil (uvoženih, nevzdrževanih s strani prejšnjih lastnikov, prevrtenih), ki imajo veliko okvar in težav.

Tudi sam kupujem rabljene, vendar z vsaj približno znano zgodovino (s popolno ga je skor nemogoče dobit :roll: ), vendar se zavedam, da tak avto potrebuje po nakupu en konkreten servis in menjavo nekaterih vitalnih delov, da maš potem mir. Če pa folk kupi avto za 4-5 jurjev z 200+ tisoč kilometri je pa čisto logično, da bo treba v tak avto vložit nekaj denarja, da bo normalno delal.. ne pa samo gonit dokler ne crkne (kot to dela veliko ljudi)
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a uros11 To feb 21, 2012 10:49 pm

Je mogoče iz tipa motorja, npr. BCD, izvedeti tip šob? Glede na napovedi na forumu čakam, da mi crkne turbina, dize in DPF filter - imam precej kratkih relacij, vsake toliko pa kakšno daljšo in nato dolgo, avto pa je faceliftan golf. še vedno pa mi ni jasno, zakaj zastonj menjajo šobe in ne naredijo npr. vpoklica, če je problem v šobah določenega proizvajalca.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a lancia hf To feb 21, 2012 10:56 pm

Jih je že premalo crknil, in se jim ne splača delati vpoklica.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
DIZL_
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe feb 19, 2010 6:46 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a DIZL_ To feb 21, 2012 10:59 pm

need 4 speed je napisal/-a:Sicer nism pristaš VW, ampak roko na srce so dobri avtomobili, čeprav so precenjeni. Je pa "fer", da priznajo napako na šobah in jo tudi brezplačno odpravijo...to je lahko za zgled drugim znamkam.

OFF:Moje mnenje: slabih avtomobilov danes praktično ni, okvare so pa v večini primerov zaradi šlampastega vzdrževanja (neredni servisi, napačno olje, prepozna menjava iztrošenih delov-npr. DMF), predpisov tovarn (servisi na 30 in več jurjev) in prevrtrenih kilometrov.
Poznam veliko1.lastnikov vozil, ki jih tudi redno servisirajo in vsi delajo velike kilometrine brez večjih okvar, na drugi strani pa veliko kupcev rabljenih vozil (uvoženih, nevzdrževanih s strani prejšnjih lastnikov, prevrtenih), ki imajo veliko okvar in težav.

Tudi sam kupujem rabljene, vendar z vsaj približno znano zgodovino (s popolno ga je skor nemogoče dobit :roll: ), vendar se zavedam, da tak avto potrebuje po nakupu en konkreten servis in menjavo nekaterih vitalnih delov, da maš potem mir. Če pa folk kupi avto za 4-5 jurjev z 200+ tisoč kilometri je pa čisto logično, da bo treba v tak avto vložit nekaj denarja, da bo normalno delal.. ne pa samo gonit dokler ne crkne (kot to dela veliko ljudi)


Vsaj en pameten komentar :)
Slika
VOLKSWAGEN - Liebe auf den ersten Blick
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a need 4 speed To feb 21, 2012 11:05 pm

Če bi nardil vpoklic bi za "brezplačno menjavo" vedlo več ljudi, menjali bi tudi tistim, ki jim mogoče šobe nebi crknile.
Tko pa se mora folk sam mal pozanimat in večina to izve šele ob okvari na servisu-pa še tega ne povedo vsem.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 22, 2012 12:11 am

Vseved je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a:
ziga12 je napisal/-a:Kaj si pa mislil :D poglej koliko je VW in koliko je Lančij :D če se pokvari 100 VW je procent še zmerom manjši kot če se pokvari 1 Lancia
Alfa je pa tako ali tako kraljica cest - odstavnih pasov


Ne pozabi, da nismo več v 90-ih

So pa vsaj pri nemškem Oplu malo bolj razmišljali in dali italianski JTD motor v avte in ne od VW TDI ;)


...ki mu veselo poka izpušni kolektor itd...


Ja res so se osrečili. Vectra "JTD" vs. Passat TDI, oba podobno stara (2004, 2003), oba tam nekje 175k km prevoženih, kupljena mislim da 2007, Vectra z manj kilometri. Kar se tiče motorja, na Vectri do zdaj vztrajnik, dušilna loputa, alternator, na Passatu je EGR postal malo glasnejši (mehanik zastonj rešil - dal šrauf v vakuum cevko).

A drugače obstaja sploh en avto z JTD-jem (star vsaj 5 let), ki generalno gledano nima takšnih ali drugačnih množičnih težav (podvozje, eletrika, motor, ...)? :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
ziga12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To feb 21, 2012 9:03 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a ziga12 Sr feb 22, 2012 9:58 am

lancia hf je napisal/-a:
Ker VW že 15 let nezna več narediti vzdržljivega avta (so pač izjeme) pa še avto kupiš za par 1000€ dražje, da je že to všteto notri ;) :mrgreen:
Sorry za off oops

Sluzbeni passat (ki ni taxi) In ni star 15 let - letnik 2004 1.9 TDI
Slika

Sliko sva naredila s kolegom pred kakim mesecem.. Kar se tiče motorja samo filtri in olje.... Roke so pa bile 1x zamenjane to je to :D 8)
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a lancia hf Sr feb 22, 2012 10:18 am

To je avto, ki spada v tisto kategorijo, ki sem jo mapisal v oklepaju. ;) Tako kot sedaj še najdeš Alfo ki crkne, ampak to je že sila redko, kakor je bilo v 90-ih ko je bila res kraljica odstavnih pasov.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Pipita Sr feb 22, 2012 11:05 am

Ker imam tudi sam tovrstni tip motorja 2.0 TDI letnik 2006 (Passat), sem se pozanimal glede okvar šob. Zadeva je taka: Če je avto mlajši kot 7 let in ima manj kot 150k kilometrov se ob okvari šobe upošteva 100% kulancija. Vse to uredi avtoservis. V kolikor ima avto več kilometrov, pač ne. Servis je navedel, da se potem plača samo delo (zgolj ko primer). Glede na to, da je ena šoba precej draga cca 800 EUR je potem vseeno, če servisu plačaš tistih nekaj EUR za menjavo.

Moj primer pa je sledeč. Meni javlja napako na 3. cilindru. Avto dela tip top a vseeno konstantno javlja napako. Za to naj bi bila kriva napeljava, za katero pa ne velja garancija in mi je pač ne morejo zamenjat brezplačno. Če pa se zgodi, da šoba dejansko crkne, ob menjavi le-te zamanjajo tudi to napeljavo.

Meni se to zdi super informacija. Tako, da vsem tistim, ki imate te 2.0 motorje imejte to v glavi.
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a TUNING_BOY Sr feb 22, 2012 11:14 am

Mene pa nekaj zanima. Kaj menjajo brezplačno vsem ki jim še niso ali more katera crknat. In od katerega do katerega letnika so imeli vpoklic? Hvala za odgovor
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Pipita Sr feb 22, 2012 12:19 pm

Če sem ga prav razumel velja to za avtomobile mlajše od 7 let in da mora crknit. Ne gre za vpoklic kjer menjajo tudi delujoče stvari.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a INFINITI Sr feb 22, 2012 3:31 pm

Pipita je napisal/-a:Ker imam tudi sam tovrstni tip motorja 2.0 TDI letnik 2006 (Passat), sem se pozanimal glede okvar šob. Zadeva je taka: Če je avto mlajši kot 7 let in ima manj kot 150k kilometrov se ob okvari šobe upošteva 100% kulancija. Vse to uredi avtoservis. V kolikor ima avto več kilometrov, pač ne. Servis je navedel, da se potem plača samo delo (zgolj ko primer). Glede na to, da je ena šoba precej draga cca 800 EUR je potem vseeno, če servisu plačaš tistih nekaj EUR za menjavo.

Moj primer pa je sledeč. Meni javlja napako na 3. cilindru. Avto dela tip top a vseeno konstantno javlja napako. Za to naj bi bila kriva napeljava, za katero pa ne velja garancija in mi je pač ne morejo zamenjat brezplačno. Če pa se zgodi, da šoba dejansko crkne, ob menjavi le-te zamanjajo tudi to napeljavo.

Meni se to zdi super informacija. Tako, da vsem tistim, ki imate te 2.0 motorje imejte to v glavi.


No super info :)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a TrijoAdijo Sr feb 22, 2012 3:45 pm

Pipita je napisal/-a:Moj primer pa je sledeč. Meni javlja napako na 3. cilindru. Avto dela tip top a vseeno konstantno javlja napako. Za to naj bi bila kriva napeljava, za katero pa ne velja garancija in mi je pač ne morejo zamenjat brezplačno. Če pa se zgodi, da šoba dejansko crkne, ob menjavi le-te zamanjajo tudi to napeljavo.

Meni se to zdi super informacija. Tako, da vsem tistim, ki imate te 2.0 motorje imejte to v glavi.


No, ti pa le imej v glavi, da boš čimprej zamenjal tisto napeljavo, da ne boš na koncu menjal napeljavo in vztrajnik---na svoj strošek.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Pipita
Novinec
 
Prispevkov: 272
Pridružen: So jan 30, 2010 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a Pipita Sr feb 22, 2012 3:52 pm

Zakaj pa bi menjal vztrajnik?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a TrijoAdijo Sr feb 22, 2012 4:01 pm

Zato,ker ti zaradi slabe napeljave ena diza "felša" in motor na štand gasu dela po treh cilindrih. Če ti to še ne dela in je napeljava še kulk-tulk dobra, potem pa še bo. In tako delovanje ti razmaje vztrajnik do onemoglosti.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a kiki13 Sr feb 22, 2012 7:51 pm

ziga12 je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a:
Ker VW že 15 let nezna več narediti vzdržljivega avta (so pač izjeme) pa še avto kupiš za par 1000€ dražje, da je že to všteto notri ;) :mrgreen:
Sorry za off oops

Sluzbeni passat (ki ni taxi) In ni star 15 let - letnik 2004 1.9 TDI
Slika

Sliko sva naredila s kolegom pred kakim mesecem.. Kar se tiče motorja samo filtri in olje.... Roke so pa bile 1x zamenjane to je to :D 8)


Ni ga avta, ki bi po 650 tkm menjal samo roke in filtre in olje.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Brezplačna menjava šobe passat 2.0 tdi

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 22, 2012 8:07 pm

Žarnice je pozabil napisat! :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 106 gostov