Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ataturk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne maj 18, 2003 8:49 am

POMOČ - NIHANJE TEMPERATURE HLADILNE TEKOČINE

Napisal/-a ataturk Po dec 29, 2003 6:57 am

Pri avtu mi zelo niha temperatura hladilne tekpčine. Tako se mi shladi pod 60 stopinj, ko se peljem 3-4 km po hribu navzdol v hrib pa se segreje na noramlno delovno temp. 90 stopinj. Ali je možna zaradi te napake :( kakšna okvara. Na servisu so mi že menjali termostatski ventil pa se stanje ni spremenilo. Tudi ko se peljem 10 km se avto ponavadi ne segreje na del. temp.Prosim za čimprejšnje odgovore.
Ali se da okvaro tipala za temp. tekočine pri VW POLU 1.4 l. 1998 preveriti s sistemom za diagnozo (računalnikom)???
Hvala za pomoč!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To dec 30, 2003 2:19 am

Vse skupi mi smrdi po termostatu.....
Sam praviš da so ti ga že menjal.Jaz sem na mojem mel enak problem... menjal termostat pa je blo isto..... TERMOSTAT JE BIL ŽE NOVI HIN!!!!! pol sem še enkrat menju pa je ql.
Edin možnost je še da ti kje uhaja mimo termostata, ker termostat ko zapre more zadihtat totalno...
ZA opisan problem skor ne more bit drugega kot pa neki s termostatom....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters To dec 30, 2003 8:33 am

Tudi jaz sumim napako na termostatu.
Na računalniku v zvezi s termostatom ne pokaže nič, zato boš ga verjetno moral menjat še enkrat (če je bil originalni, ga verjetno morajo menjat v okviru garancije).

Iz motorja gre voda v hladilnik samo preko termostata, tako, da kje drugje ne more uhajat.

LP
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To dec 30, 2003 8:34 am

Lahko je tudi merilec temperature, pa ti mašina dela prav, samo meri ti našačno, kar se tudi lahko zgodi.

LP
Nebivedu
 
Neo
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: Če feb 06, 2003 1:48 pm

Napisal/-a Neo To dec 30, 2003 8:42 am

Olla!
Vsekakor TERMOSTAT!
Izmed 10 novih sta 1-2 vedno hin!!
DRUGACE pa, zdaj je dokaj mrzlo, tako da ne se prevec bat!
Elektronika nima veze z temp. hlad. tekocine, edino ti lahko naredi, da zazna hladno vodo in ko se ze vozis dalj casa on se dela vedno pod cokom (mel isti problem) iztega pa = vecja poraba.
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky To dec 30, 2003 9:35 am

http://myname.proboards21.com/index.cgi ... 1068893387

ok sicer za temparaturo vendar si preberi pa boš videl kašn banalni vzrok je bil da je števec narobe kazal....
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
super98
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Če sep 18, 2003 7:03 pm

Napisal/-a super98 To dec 30, 2003 1:19 pm

Pri polotih z motorji 1.4 in 1.6 (AEE motor) so pogosti taki problemi. Fora je v ohišju termostata (plastični del). Tam kjer pride palčka od termostata notr v ohišje je plastika preslaba in rada poči. Torej k menaš termostat obvezno zameni še ohišje termostata (okrog 4000sit). Za to napako pri VWju vejo in je odpravlena-močnejše ohišje termostata!
TJUNING PA TO...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 117 gostov