Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Zavore (kvaliteta)

Napisal/-a zzitop Pe jun 22, 2018 7:58 am

Morda še to. Sam sem bil razočaran s paknami od Bremba. Res se opazi, da niso "baš". Ko odpreš škatlo in primeš, se čuti, vidi, da izdelava ni natančna. Vzvod ročne na delu, kjer se pripne žico, je na eni strani bolj odprt, kot na drugi itd... Mehanizem za samonastavitev bolj labav. Na škatli pa pri številki modela pa se bohoti napis "Prodotto non fabbricato in Italia".. <------------- Verjetno = made in China?
Sam se za Brembo glede Ploščic ali oblog, vsaj za te navadne avte ne bi odločil.

Vem pa, da so večinoma vsi diski od ATE "Made in Italia", kar sem jih jaz do sedaj videl. In nekako ne morem brez občutka, da jih izdeluje ravno Brembo. Brembo diski so "high carbon" in bi jih z veseljem probal.
Vesel bi bil, če jih je kdo kupil zadnje čase in če so bili kot novi zaščiteni - "coated" oz. pocinkani?

Slika

LP
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Zavore (kvaliteta)

Napisal/-a danci1973 Pe jun 22, 2018 8:59 am

zzitop je napisal/-a:Brembo diski so "high carbon" in bi jih z veseljem probal.
Vesel bi bil, če jih je kdo kupil zadnje čase in če so bili kot novi zaščiteni - "coated" oz. pocinkani?

Niso vsi Brembo diski 'high carbon' - tisti ki so, pa imajo ponosno ceno nekaj 100€ / komad.

Ti bolj 'navadni' Brembo diski pa so na voljo v 'coated' ali 'not-coated' verzijah. Npr. za Peđulo 207:

09.8695.14 - prevlečen
09.8695.11 - ne-prevlečen


Kar se pa tiče Brembo ploščic, pa tudi meni niso pasale brez brušenja...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Zavore (kvaliteta)

Napisal/-a zzitop Pe jun 22, 2018 9:04 am

Tukaj me preseneča, da je non-coated dvakrat dražji.

Tvoje mnenje glede Brembo diskov in bobnov. So v redu ali ne? Je dober nakup ali ne? Govorim za običajna vozila.
Za ploščice in pakne običajnih vozil očitno roke stran od Bremba
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Zavore (kvaliteta)

Napisal/-a NoFear85 Pe jun 22, 2018 9:19 am

Zanima me ali so brembo in zimmermann naluknjani diski uliti ali vrtani, ter seveda kvaliteta enih in drugih. Kaj pa primerjava ATE power diskov z narezanimi od brembo? Kar sem slisal/prebral naj brembo naluknjani ne bi bili neke vrhunske kakovosti, vsaj ne za “navadna” vozila.

Na prejsnjem vozilu sem imel kombinacijo ate power disk z ate carbon ploscicami in sem bil zadovoljen, sedaj iscem za novo vozilo pametno kombinacijo, naj ostanem na isti kombinaciji?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Zavore (kvaliteta)

Napisal/-a danci1973 Pe jun 22, 2018 11:16 am

zzitop je napisal/-a:Tukaj me preseneča, da je non-coated dvakrat dražji.

Glede na to, da ga nimajo na zalogi, bi znala bit tudi kaka 'stara cena'.

Tvoje mnenje glede Brembo diskov in bobnov. So v redu ali ne? Je dober nakup ali ne? Govorim za običajna vozila.
Za ploščice in pakne običajnih vozil očitno roke stran od Bremba

Glede Brembo imam mešane občutke...

Na prejšnjem avtu sem tudi imel vse Brembo - diske in ploščice in sem bil zelo zadovoljen - nobenega piskanja, cviljenja in podobnih nevšečnosti ni bilo, zaviralo je odlično, ...

Kmalu potem sem menjal avto (enak model, samo močnejši motor in s tem večji diski) in tudi za tega nabavil vse Brembo - tu pa sem imel kar nekaj težav - od tega, da ploščice niso lepo pasale, do tega, da so prednji diski precej moteče piskali, ko nisem zaviral (pa je bilo vsaj 20x vse pregledano, očiščeno, namazano, ....).

Zdaj sem za ta avto nabavil Stoptech narezane diske in Stoptech ploščice - ta setup zaenkrat še ni dal glasa od sebe...
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Zavore (kvaliteta)

Napisal/-a zzitop So jun 23, 2018 12:20 am

Hvala. ;)
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Zavore (kvaliteta)

Napisal/-a AssKicker So jun 23, 2018 7:43 am

Mah to montiraš kar ti pride pod roke, pa upaš da bo dobro, in to je to :)
Jaz sem pri svojem dal zadnje diske, ploščice ter pakne od ATE, pa mi cvilijo, ter v 20 kkm skoraj ni več diskov. Zavore spredaj so po 80 kkm še vedno na 3/4, torej ne prtiskam pedala za zavoro kot pedala pri kolesu na poti proti Vršiču.
Pa sem zavore kupil v znani trgovini z rezervnimi deli, ne nekje preko ebaya. Izrecno Ate, ker sem hotel imeti mir nadaljnih 100 kkm.
Recimo znanec ima pa na golf 6 spredaj najcenejše diske kar smo jih zvohali, torej meyle, pa so zavore super. Dobro primejo, nič ne cvilijo, pa nič jih ne "pobira".
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov