Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a King1 Pe maj 10, 2013 6:50 am

Seatmiha je napisal/-a:Mislim, da bom začel na cesti ustavljati vse voznike Freetrackov in jih začel spraševati, če se jim kaj roke tresejo :arrow: Resno!


Ni slaba ideja.... lahko pa ti tudi drugi pomagamo in mogoče tako le pripomoremo k vaši skupni rešitvi. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a chan Pe maj 10, 2013 7:29 am

King1 je napisal/-a:
Seatmiha je napisal/-a:Mislim, da bom začel na cesti ustavljati vse voznike Freetrackov in jih začel spraševati, če se jim kaj roke tresejo :arrow: Resno!


Ni slaba ideja.... lahko pa ti tudi drugi pomagamo in mogoče tako le pripomoremo k vaši skupni rešitvi. ;)

lp


:-D Tnx!
Imel že sam podobno idejo v mislih, ampak kaj, ko je skoraj težje najti na cesti voznika s Freetrack-om, kot Virantovo polno plačano Adrijino letalsko karto =P


TrijoAdijo je napisal/-a:
Sicer spremljam temo od samega začetka in glede na opis napake in glede na angažiranost uvoznika, da napako odpravi, se mi zdi to najboljša rešitev. Pa fajn bi bilo "seat-ovce" povprašat, če že freetracki tresejo in se jim iz onega odgovora to zdi normmalno (povišano in ojačano vzmetenje namenjeno terenski vožnji, zakaj potem razni štirikolesno gnani SUV-i in ostali wnb terenci ne tresejo.Je morda freetrack edini,ki doseže takšno hitrost, pri kateri začne trest? :mrgreen:


Zgolj kot precej žalostna anekdota :( : ko sem bil na sestanku s tehnično službo, sem jim postavil takisto vprašanje. Pa je nekdo od sogovornikov pričel razglabljati, da so 4x4 modeli na splošno bolj občutljivi ter kako se šele obnaša kakšen Hummer H1 na avtocesti. Še enkrat ponavljam - Hummer H1 :!: :shock: Nekaj časa sem že mislil, da sem se znašel v Polju (http://www.psih-klinika.si/), kjer me v kotu sobice čaka kakšen lušten bel brezrokavnik ter če bom priden, na tečaju sinhronega plavanja celo voda v bazenu :?
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a chan Po maj 13, 2013 9:52 am

Če morda kdo pozna - eno povsem laično "kmečko" vprašanje: z nekega povsem xy vira sem dobil dokaj zanimivo informacijo, da bi znal zadevo "rešiti" dodaten volanski amortizer, s katerim se menda da dokaj učinkovito omiliti vibracije pri avtomobilih, pri katerih nikakor niso našli vzroka resonance.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Seatmiha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne maj 05, 2013 5:02 pm

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a Seatmiha Po maj 13, 2013 8:19 pm

No, danes ob 9.00 pripeljem na servis slovitega Freetracka, ga pridem ob 14.00 iskat, vendar je bil še vedno bos :huh: . Povejo da bo v 20 minutah končano, vendar se nič ne premakne :twisted: . Vprašam kaj delajo "3 feltne smo zrihtal (so gume obračali), z eno imajo pa problem in delajo nekaj spešl..." :lol: . Povem da nimam časa čakat še 2 uri da končajo in se odpeljem z nadomestnim avtom :vrum .
Ekola za danes. Jutri pa naprej.
 
Seatmiha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne maj 05, 2013 5:02 pm

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a Seatmiha To maj 14, 2013 7:04 am

Ravnokar končal testno vožnjo in NE TRESE VEČ! :!: Feltne in gume so rihtali na Audi servisu, v detajle kaj so delali pa še ne vem.
Tako da, zaenkrat :DDD
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a chan To maj 14, 2013 7:33 am

Seatmiha je napisal/-a:Ravnokar končal testno vožnjo in NE TRESE VEČ! :!: Feltne in gume so rihtali na Audi servisu, v detajle kaj so delali pa še ne vem.
Tako da, zaenkrat :DDD


Super! Javi, kako se bo avto obnašal čez nekaj časa, oziroma če bi prišlo do morebitnega ponovnega tresenja (kar srčno upam, da ne bo!).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a King1 Pe maj 17, 2013 6:39 am

King1 je napisal/-a:
Seatmiha je napisal/-a:Mislim, da bom začel na cesti ustavljati vse voznike Freetrackov in jih začel spraševati, če se jim kaj roke tresejo :arrow: Resno!


Ni slaba ideja.... lahko pa ti tudi drugi pomagamo in mogoče tako le pripomoremo k vaši skupni rešitvi. ;)

lp



Evo tankam in zraven mene stoji Altea Freetrack. Takoj gospoda povprašam in on meni.... ja seveda trese!!!!! Sem mislil, da so gume je rekel. Tako, da.... zapisal si je kateri forum in tema in bo preveril je rekel..... upajmo na čimveč takih primerov, da se zadeva končno začne premikat v pravo smer.

lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a chan Pe maj 17, 2013 8:13 am

King1 je napisal/-a:
King1 je napisal/-a:
Seatmiha je napisal/-a:Mislim, da bom začel na cesti ustavljati vse voznike Freetrackov in jih začel spraševati, če se jim kaj roke tresejo :arrow: Resno!


Ni slaba ideja.... lahko pa ti tudi drugi pomagamo in mogoče tako le pripomoremo k vaši skupni rešitvi. ;)

lp



Evo tankam in zraven mene stoji Altea Freetrack. Takoj gospoda povprašam in on meni.... ja seveda trese!!!!! Sem mislil, da so gume je rekel. Tako, da.... zapisal si je kateri forum in tema in bo preveril je rekel..... upajmo na čimveč takih primerov, da se zadeva končno začne premikat v pravo smer.

lp


@King1: najlepša hvala za pomoč!

Je bil morda bele barve? Srčno upam, da ni bil moj bivši avto! :shock:
Se mi pa ob tem poraja sledeče (ter v razmislek vsem, ki še vedno razmišljajo o "profesionalnem" odnosu do strank) - kako bi se počutili, da izveste, da ste (sicer povsem v dobri veri!) kupili rahlo rabljeno vozilo (beri: cca. 18.000 km), ki je bilo zaradi neuspešnega odkrivanja napake zamenjano? Kljub temu, da vas trgovec prepričuje, da ga niso zamenjali zaradi garancijskega zahtevka (kar je povsem tehnično in pravno-formalno res), temveč zaradi "zadovoljstva stranke"?
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a King1 Pe maj 17, 2013 8:27 am

chan je napisal/-a:
King1 je napisal/-a:
King1 je napisal/-a:
Seatmiha je napisal/-a:Mislim, da bom začel na cesti ustavljati vse voznike Freetrackov in jih začel spraševati, če se jim kaj roke tresejo :arrow: Resno!


Ni slaba ideja.... lahko pa ti tudi drugi pomagamo in mogoče tako le pripomoremo k vaši skupni rešitvi. ;)

lp



Evo tankam in zraven mene stoji Altea Freetrack. Takoj gospoda povprašam in on meni.... ja seveda trese!!!!! Sem mislil, da so gume je rekel. Tako, da.... zapisal si je kateri forum in tema in bo preveril je rekel..... upajmo na čimveč takih primerov, da se zadeva končno začne premikat v pravo smer.

lp


@King1: najlepša hvala za pomoč!

Je bil morda bele barve? Srčno upam, da ni bil moj bivši avto! :shock:
Se mi pa ob tem poraja sledeče (ter v razmislek vsem, ki še vedno razmišljajo o "profesionalnem" odnosu do strank) - kako bi se počutili, da izveste, da ste (sicer povsem v dobri veri!) kupili rahlo rabljeno vozilo (beri: cca. 18.000 km), ki je bilo zaradi neuspešnega odkrivanja napake zamenjano? Kljub temu, da vas trgovec prepričuje, da ga niso zamenjali zaradi garancijskega zahtevka (kar je povsem tehnično in pravno-formalno res), temveč zaradi "zadovoljstva stranke"?




Ni panike... to je res najmanj kar lahko storimo. Ne drugače pa ni bila bele barve ampak temno sive. Sem pa dobil občutek, da je verjetno prvi lastnik... starejši gosopd. Sej pravim ne vem. Gremo naprej pa da vidimo če srečamo še kakega... poročam.

lp


p.s. @chan je to mogoče tvoja? ; http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7324511&show=1 bivša mislim =P
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a chan Pe maj 17, 2013 11:28 am

King1 je napisal/-a:

p.s. @chan je to mogoče tvoja? ; http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7324511&show=1 bivša mislim =P


Ni. Ima pa ta v linku neke čudne sedežne prevleke, ki niso v standardni Freetrackovi opremi (morda v tujini?)
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a chan To jul 23, 2013 10:59 am

Ker mi celotna zadeva ni dala miru, sem se v vmesnem času odpeljal še k Maroltu v Mozirje, kjer se je znal rešiti že marsikateri "tresoč" problem.

Po dveh dneh, kolikor je bil avto pri njih, je bila ugotovitev sledeča, da smo več ali manj zopet na začetku in bi znal osnovni problem izhajati zgolj in samo iz koles. Mojstru ni šlo nikakor v račun, kako je mogoče, ko se kolo centrira "v nulo", zmontira na avto, pa se isti trenutek izkaže, da zopet ni centrirano. Ker mu ni šlo nikakor v račun, je poskušal še s tem, da je uteži toliko časa porazdeljeval na različna mesta oboda platišč, dokler mu na centrirki v vseh možnih položajih ni pokazalo popolne uravnoteženosti. V praksi med vožnjo se je tresenje precej izničilo (sicer ne povsem 100% odpravilo - občasno je rahlo tresenje moč občutiti zgolj med nežnim zavijanjem volana na AC), kar bi morda znalo kazati, da je problem le na kolesih.

Po detajlnem ogledu celotnega podvozja je mojster nadalje ugotovil, da je marsikatera komponenta sestavljena precej "otročje" (npr. že vpetje precej dolgega kardana), kakor tudi volanski mehanizem, ki očitno ne zmore amortizirati vseh cestnih neravnin (tudi menda s pomanjkanjem gumic, ki bi uspešneje amortizirale), kar se posledično prenaša na volanski obroč. Kar se v praksi (primerjalno z večino ostalih avtomobilskih modelov) kaže tudi v tem, da je na volanu moč občutiti prav "vsak drek" na cesti. Predvideva, da bi znal biti glavni problem v serijskih platiščih, ki bi znala biti precej nekvalitetna, kar se sedaj kaže v precej "lepi" zbirki uteži na njih.

Btw, zanimiva je še ugotovitev, da občasno volanski obroč zatrese med zaviranjem na AC (med takisto hitrostjo, kjer je bilo prisotno tresenje). Meritev zavor pri mojstru je pokazala na sicer zelo rahlo ukrivljenost diskov, vendar še vedno povsem v okviru takšnih in drugačnih toleranc. Kar je morda splošni pokazatelj slabih serijskih materialov (btw, zadnja diska sta povsem polna risov, ki sem jih "pridelal" med zimo ter soljo na cestiščih), kakor tudi na precejšnjo občutljivost volana, ki pokaže s tresenjem že najmanjšo nepravilnost (četudi je le ta povsem v rangu toleranc).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a rs5 To jul 23, 2013 12:37 pm

Na insigniji so bila naknadno zmontirana nova lita platišča,po nekaj tisoč km. je začelo trest ugotovitev je bila da so diski zviti,zamenjajo diske in čez nekaj tisoč km.spet isto.Potem dajo nazaj jeklena platišča in je ok.domnevajo da so kriva platišča za zvijanje diskov in posledično tresenje.nočejo pa še v tretje preizkusiti z litimi platišči(prevelik strošek).
 
Seatmiha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne maj 05, 2013 5:02 pm

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a Seatmiha Pe apr 11, 2014 12:22 pm

...a je kaj novega glede tresenja, centriranja...odpravljanja napak pri Freetracku?
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Seat Altea Freetrack

Napisal/-a chan So apr 12, 2014 7:19 pm

Seatmiha je napisal/-a:...a je kaj novega glede tresenja, centriranja...odpravljanja napak pri Freetracku?


Sam sem rešil zgolj z natančnim centriranjem in sicer pri Maroltu v Mozirju (vozim k njemu ob vsaki menjavi). Je veliko boljše, ni pa povsem 100 odstotno - a je povsem v okviru tolerance.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: mišek in 158 gostov