Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a vinny Sr jun 06, 2012 7:00 pm

Meni tudi pri Renault Laguni trese volan na avtocesti ko zaviram pri veliki hitrosti, je malo moteče samo sem se s časom že navadil.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Sr jun 06, 2012 8:14 pm

Hvala za informacije!

Polosi so sicer bile pri zadnjem pregledu preverjene in so ok. Gume so tudi več ali manj izločene, ker se je tresenje pojavljalo pri treh različnih kompletih gum.

Dobra informacija s tujega foruma je ta glede Haldexa oziroma v postih omenjeni kardan, ki pa je bil že tudi na začetku pregledan (morda bi bilo smiselno še enkrat opraviti pregled na njem :?: )

Če ne bo tale Auto Emotion ostal le še Auto Triste ... :huh:
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a timm Sr jun 06, 2012 8:25 pm

Hmm, torej nisem jaz edini primer s Freetrackom, ki trese od nekaj nad sto pa do nekje 140 km/h. :-)
Ampak meni bolj na malo potresava. So pa letos gor nove Pirelli Cinturato P7 gume gor pa je tresenja nekoliko manj, ampak še vedno je.
A ostali s Freetracki tudi opažate, da so zavore precej slabe (se kar hitro pregrejejo)?
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Sr jun 06, 2012 8:36 pm

timm je napisal/-a:Hmm, torej nisem jaz edini primer s Freetrackom, ki trese od nekaj nad sto pa do nekje 140 km/h. :-)
Ampak meni bolj na malo potresava. So pa letos gor nove Pirelli Cinturato P7 gume gor pa je tresenja nekoliko manj, ampak še vedno je.
A ostali s Freetracki tudi opažate, da so zavore precej slabe (se kar hitro pregrejejo), res ga pa precej ˝gonim˝(170 KM verzija).


:) Mislim, da počasi odpiramo "Klub tresočih" =P

Resda gre morda za specifiko Freetrackov, kjer prihaja do določene resonance in vibracij pri teh hitrostih. Ravno iz tega naslova so na servisu / avtohiši registrirali novega Freetracka, kot testnega, katerega sem še s "frišnimi" 50 km na števcu potem preizkusil pri teh hitrostih. Manjša resonanca je opazna (na konicah prstov), pri mojem pa je tresenje volana bistveno bolj prisotno ter opazno že s prostim očesom (drugače bi me na servisu že takoj odslovili =P ). Je podobno tudi pri tebi?

Glede zavor pa sicer nimam slabih izkušenj.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a timm Sr jun 06, 2012 8:51 pm

Ne, meni res malenkost trese pa še to ne vem, če res niso gume krive, ker takoj po montaži (takrat zimskih) gum ni nič treslo. Sedaj pa je minimalno, ampak opazim (sem malo pikolovski). :-)
saj zavore mi delno odpovejo le po nekaj kilometrskem ˝gonjenju˝ avta čez neke naše ovinke pa še hribovje je. Je treba tu pa tam mal konje na plano spustit (170KM). :-)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a yashica Če jun 07, 2012 2:33 am

seatcupra.net... drug uporabnik z istim problemom omenja enako rešitev:

"Yep, I've now fixed this problem and it's made a huge difference to the car. It was caused by the counterweight/coupling that sits between the propshaft and the haldex unit at the rear. It's a round lump of metal with a large rubber section that floats in the middle to reduce vibrations. There should be movement in this rubber section but mine was completely seized. The new part cost me more than £200 but has made the car much more pleasant to drive as it has eliminated drones/rumbles/vibrations".

Naj bi šlo za del med kardanom in haldex-som (slika je simbolna od passata 4motion):

Slika
Propshaft Coupling/Propshaft damper

Ne vem kdaj je bil tvoj avto izdelan vendar, če so res začeli vgrajevati modificirano verzijo tega blažilca je povsem možno, da je bilo s starim-novim delom že od začetka nekaj narobe.

Lp
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Če jun 07, 2012 9:16 am

yashica je napisal/-a:...

Naj bi šlo za del med kardanom in haldex-som ...

Ne vem kdaj je bil tvoj avto izdelan vendar, če so res začeli vgrajevati modificirano verzijo tega blažilca je povsem možno, da je bilo s starim-novim delom že od začetka nekaj narobe.

Lp


Slednja informacija glede omenjenega blažilnika pri kardanu je zelo zanimiva in jo bom posredoval naprej servisu, da ga pregledajo! Čeprav je v mojem modelu morda že modificiran, glede na to, da je bil avto proizveden v lanskem poletju.

timm je napisal/-a:Ne, meni res malenkost trese pa še to ne vem, če res niso gume krive, ker takoj po montaži (takrat zimskih) gum ni nič treslo. Sedaj pa je minimalno, ampak opazim (sem malo pikolovski). :-) ...




Zelo grobo dejansko na začetku deluje, kot da je problem le v gumah.

timm je napisal/-a: Je treba tu pa tam mal konje na plano spustit (170KM). :-)


Se strinjam! :D



Če pa bi v splošnem opisal Freetrack(torja) v testu z eno besedo, bi mu dal naslov: PRETRESLJIVO ... =P
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a yashica Če jun 07, 2012 9:57 am

chan upam, da ne izpadem b****, ker sem preusmeril pozornost na kardan oz. vezni člen. Včasih je za kakšno napako kriva stvar, ki na prvi pogled nima nič skupnega z njo :mrgreen:

Glede na to, da so mehaniki pregledali dele podvozja spredaj in gume, ter vzrok napake še vedno ni najden, nimaš kaj izgubiti, če še enkrat pregledajo omenjeni del... morebiti so ta del pri pregledu prenosa izpustili ali mu posvetili premalo pozornosti. Poleg tega nisi edini primer vag 4WD, ki se pritožuje nad tresenjem... na koncu marsikateri lastnih poroča o spremembi po menjavi tega kosa.

Praviš, da je bil avto izdelan lansko poletje..če dobro prebereš post uporabnika tujega foruma, ki ga je objavil 4.7. 2011, lahko razbereš, da so začeli vgrajevati nov del konec junija oz. v začetku julija.

"Apparently, just last week Seat/VAG brought out a modified damper - getting mine fitted later this week - so it's clearly been a known problem for some time"

Samo ugibam oops

Lp
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Po jul 30, 2012 9:12 am

ŠPANSKE MUHE

Zgodba, prava španska limonada, polna čustvenih preobratov, je trajala še naprej :( . Odkrivanje precej skrite napake je bilo podobno detektivskemu raziskovanju, kateremu ne bi bili kos niti Columbo, niti Hercule Poirot, niti Jessica Fletcher, niti Rex. Skupaj! Nikakor mi ni šlo v račun, da pri toliko ljubezni, ki sem jo izkazoval svojemu štirikolesnemu prijatelju, ne najdemo krivca za njegovo dogajanje :cry: .

Po neuspešni menjavi nosilca menjalnika se je moja jeza pričela spreminjati le še v obup ter globok pesimizem. Ob menjavi celotnega menjalnika ter končni negativni diagnozi, da napake najverjetneje ni moč rešiti, pa sem zapadel v povsem apatično stanje. Ter se že na skrivaj poslovil od svojega ljubljenega, s katerim sva skupaj uničila marsikateri avtošampon. Hkrati se sprijaznil, da se je medtem avtomobil Kafkovsko preobrazil v ogromen … vibrator!

Po razgovoru z oddelkom za svetovanje potrošnikov Ministrstva za gospodarstvo ter Tržnim inšpektoratom, mi jasno predočijo Zakon o varstvu potrošnikov (Ur. l. RS, št. 98/2004-UPB2, 117/2004 Skl.US: U-I-218/04-8, 46/2006 Odl.US: U-I-218/04-31, 126/2007, 86/2009, 78/2011) ter vzbudijo malček upanja ("Če blago, za katero je izdaja garancije obvezna, ne deluje brezhibno ali nima lastnosti, navedenih v garancijskem listu ali oglaševalskem sporočilu, lahko potrošnik najprej zahteva odpravo napak. Če napake niso odpravljene v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je proizvajalec, prodajalec ali pooblaščeni servis od potrošnika prejel zahtevo za odpravo napak, mora proizvajalec potrošniku brezplačno zamenjati blago z enakim, novim in brezhibnim blagom.").

Kljub megli v glavi je zadeva le postala jasna. Potrebno bo k mojemu trgovcu, reči bobu bob, mu predočiti lastno zahtevo, kar mi zakonito pripada, saj je bil rok za popravilo že bistveno daljši od 45 dni! Pisna zahteva je bila jasna: enak, nov in brezhiben avto! :con Kljub temu je bilo občutiti cmok v želodcu. In ne, ni bil kriv pasulj, ki sem ga pred tem pojedel ter poplaknil s pivom.

Pogovor pri trgovcu pa je potekal nekako takole:

»Ker želimo, da so naše stranke izjemno zadovoljne, smo se skupaj z nadrejenimi odločili, da vam zamenjamo avtomobil, …«

»No, shit! Saj vam to zapoveduje zakonodaja :? …«.

»Edini predpogoj je, da gre za model, ki nima štirikolesnega pogona ...«

»??? Ok … WTF??? :shock: «

»Bojimo se namreč, da boste pri novem avtomobilu zopet občutili tresenje. Štirikolesni pogon je dokajšnja specifika in se vozi malce drugače, kot navaden dvokolesno gnani avtomobil …«

»Ok, resno, kateri afrodiziak ste vzeli danes?«, sem si mislil, ter jih želel istočasno zaprositi, naj mi za vraga povedo, kdo jim dobavlja substance v obliki španskih muh, ki imajo očitno tako močan vpliv tudi na vse bližnje sogovornike, da slednji pričnejo razmišljati le in samo še o moških in ženskih spolnih organih. Sicer ne na lep način, pa vendarle … :g:

6 DNI, 19 UR, 15 MINUT TER NEKAJ SEKUND ... obdobje, ki v celotni človeški zgodovini sicer ne pušča velikega pečata. Obdobje, ki zna v času vladanja vsake od dosedanjih vlad na Slovenskem že pustiti svoj odtis. Ter obdobje, v katerem mi niti trgovec niti uvoznik še nista zmogla dokončno odgovoriti na mojo pisno zahtevo po zamenjavi avtomobila :huh: !

:ue

Nekaj na to temo tudi v: http://www.avtomobilizem.com/novice/cha ... 7-07-2012/
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a dobek Po jul 30, 2012 1:40 pm

spij enga ali dva kratka, da se nehas trest...









....mogoce se bo posledicno tudi volan nehal :lol:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Po jul 30, 2012 2:18 pm

dobek je napisal/-a:spij enga ali dva kratka, da se nehas trest...
....mogoce se bo posledicno tudi volan nehal :lol:


=P

Drugače pa sem že razmišljal tudi o uporabi prav posebnega pripomočka, ki bi morda pripomogel k izboljšanju:

steering-wheel-monsters.jpg


... morda pa so bila le kriva platišča, ki sem jih vmes zamenjal :twisted: ...

chanomedowheel.jpg


=P
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Pe avg 03, 2012 6:47 pm

Nadaljevanje teme sledi tukaj: viewtopic.php?f=30&t=92823
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
freetrack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe avg 17, 2012 8:08 pm

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a freetrack Pe avg 17, 2012 8:38 pm

tudi sam imam že več kot eno leto težavo s tresenjem volana pri vozilu Seat Altea Freetrack 2.0 TDI. Tresenje se je pričelo že pri novemu vozilu in sicer pri hitrosti med 130 in 145 km/h. Po večkratnemu brezuspešnemu centriranju originalnih Bridgestone pnevmatik so mi pod garancijo zamenjali pnevmatike z novimi Michelin z izgovorom, da so Bridgestone pnevmatike pretrde za moje vozilo in da zato trese. Pred tem sem bil še pri poobčaščenemu vulkanizerju za pnevmatike Bridgestone, ki je ugotovil. da so vse gume scentrilane v mejah normale (centriranje je bilo opravljeno pod obremenitvijo gume), ena je sicer bolj odstopala (cca 8 kg) vendar ne toliko, da bi lahko povzročala takšno tresenje. To gumo so kasneje kljub temu, da je bila znotraj tolerance (meja je baje odstopanje 15 kg) zamenjali z novo, vendar je problem tresenja še vedno ostajal.
Kot torej omenjeno so mi na servisu Porsche Verovškova gume zamenjali z novimi Michelin, vendar je tresenje še vedno prisotno, čeprav v manjši meri kot s pnevmatikami Bridgestone, ko se je dogajalo, da mi je zaradi tresenja vibrirala celo sredinsko konzola vozila. Tudi te pnevmatike so mi ponovno centrilali pod obremenitvijo, vendar tresenje še vedno ostaja. Naj povem še, da sem vmes na vozilo montiral tudi nove zimske pnevmatike na prav tako nova lita platišča (kvalitetnega proizvajalca) vendar se tresenje pojavlja tudi z zimskimi pnevmatikami Continental, ki so sicer odlične gume.
Na servisu Seat sem se malo pozanimal in ugotovil, da so imeli vsaj nekaj novih vozil Altea Freetrack, pri katerih se je prav tako pojavilo tresenje volana. Uradno sicer pravijo, da so težavo rešili z novimi pnevmatikami v kar sam osebno dvomim.
Poleg omenjenega so na moje vozilo preizkusno zmontirali kolesa z drugega vozila, na katerem ni bilo tresenja, a se je na mojem avtu to tresenje s temi kolesi vseeno pojavilo.
Glede na to, da sem bil zaradi problema tresenja volana vsaj desetkrat na uradnem servisu in da so poskušali vse mogoče variante centriranja in menjave koles sumim, da gre za napako na vozilu.
Če ima še kdo kakšno težavo s trenesnjem volana pri vozilu Seat Altea Freetrack te prosim, da mi sporočiš svojo izkušnjo in morebitno rešitev za odpravo težave.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Po avg 20, 2012 12:00 pm

freetrack je napisal/-a:tudi sam imam že več kot eno leto težavo s tresenjem volana pri vozilu Seat Altea Freetrack 2.0 TDI. Tresenje se je pričelo že pri novemu vozilu in sicer pri hitrosti med 130 in 145 km/h. Po večkratnemu brezuspešnemu centriranju originalnih Bridgestone pnevmatik so mi pod garancijo zamenjali pnevmatike z novimi Michelin z izgovorom, da so Bridgestone pnevmatike pretrde za moje vozilo in da zato trese. Pred tem sem bil še pri poobčaščenemu vulkanizerju za pnevmatike Bridgestone, ki je ugotovil. da so vse gume scentrilane v mejah normale (centriranje je bilo opravljeno pod obremenitvijo gume), ena je sicer bolj odstopala (cca 8 kg) vendar ne toliko, da bi lahko povzročala takšno tresenje. To gumo so kasneje kljub temu, da je bila znotraj tolerance (meja je baje odstopanje 15 kg) zamenjali z novo, vendar je problem tresenja še vedno ostajal.
Kot torej omenjeno so mi na servisu Porsche Verovškova gume zamenjali z novimi Michelin, vendar je tresenje še vedno prisotno, čeprav v manjši meri kot s pnevmatikami Bridgestone, ko se je dogajalo, da mi je zaradi tresenja vibrirala celo sredinsko konzola vozila. Tudi te pnevmatike so mi ponovno centrilali pod obremenitvijo, vendar tresenje še vedno ostaja. Naj povem še, da sem vmes na vozilo montiral tudi nove zimske pnevmatike na prav tako nova lita platišča (kvalitetnega proizvajalca) vendar se tresenje pojavlja tudi z zimskimi pnevmatikami Continental, ki so sicer odlične gume.
Na servisu Seat sem se malo pozanimal in ugotovil, da so imeli vsaj nekaj novih vozil Altea Freetrack, pri katerih se je prav tako pojavilo tresenje volana. Uradno sicer pravijo, da so težavo rešili z novimi pnevmatikami v kar sam osebno dvomim.
Poleg omenjenega so na moje vozilo preizkusno zmontirali kolesa z drugega vozila, na katerem ni bilo tresenja, a se je na mojem avtu to tresenje s temi kolesi vseeno pojavilo.
Glede na to, da sem bil zaradi problema tresenja volana vsaj desetkrat na uradnem servisu in da so poskušali vse mogoče variante centriranja in menjave koles sumim, da gre za napako na vozilu.
Če ima še kdo kakšno težavo s trenesnjem volana pri vozilu Seat Altea Freetrack te prosim, da mi sporočiš svojo izkušnjo in morebitno rešitev za odpravo težave.


Čedalje bolj sem prepričan, da gre pri modelu Freetrack za svojstveno specifiko, kjer je omenjeno tresenje prisotno tako ali drugače - pri nekaterih je prisotno bolj, pri nekaterih pa manj. Konec koncev je pri mojem primeru posredno priznal že uvoznik, skupaj s tovarno. Ali gre sploh za napako ali le za konstrukcijsko specifiko? Nihče ne ve (zaenkrat).
Končni epilog je moja zgodba doživela z zamenjavo avtomobila, kjer se pri povsem novem avtu, po prvih avtocestnih kilometrih ZOPET (!) pojavlja tresenje pri cca 130 km/h (kljub Michelin gumam) :shock: Torej gre očitno za precejšnjo specifičnost modela (kar bi lahko tovarna & Co. prepoznali in spoznali že predhodno, preden so zamenjali polovico prejšnjega avtomobila ter na koncu ponudili novo vozilo). Pade pa en precej velik madež na samo tovarno SEAT, glede na to, da ne zmore / želi prepoznati vzroka tresenja ali pač enostavno ne napiše v navodilo za uporabo, da avtomobil v določenih pogojih trese (?!?).

Na koncu sicer le upam, da ni matična tovarna, skupaj z akcijsko ponudbo, poslala v Slovenijo kakšno "škrt" robo ... :huh:
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a maniaxxx Po avg 20, 2012 6:19 pm

chan je napisal/-a:
freetrack je napisal/-a:tudi sam imam že več kot eno leto težavo s tresenjem volana pri vozilu Seat Altea Freetrack 2.0 TDI. Tresenje se je pričelo že pri novemu vozilu in sicer pri hitrosti med 130 in 145 km/h. Po večkratnemu brezuspešnemu centriranju originalnih Bridgestone pnevmatik so mi pod garancijo zamenjali pnevmatike z novimi Michelin z izgovorom, da so Bridgestone pnevmatike pretrde za moje vozilo in da zato trese. Pred tem sem bil še pri poobčaščenemu vulkanizerju za pnevmatike Bridgestone, ki je ugotovil. da so vse gume scentrilane v mejah normale (centriranje je bilo opravljeno pod obremenitvijo gume), ena je sicer bolj odstopala (cca 8 kg) vendar ne toliko, da bi lahko povzročala takšno tresenje. To gumo so kasneje kljub temu, da je bila znotraj tolerance (meja je baje odstopanje 15 kg) zamenjali z novo, vendar je problem tresenja še vedno ostajal.
Kot torej omenjeno so mi na servisu Porsche Verovškova gume zamenjali z novimi Michelin, vendar je tresenje še vedno prisotno, čeprav v manjši meri kot s pnevmatikami Bridgestone, ko se je dogajalo, da mi je zaradi tresenja vibrirala celo sredinsko konzola vozila. Tudi te pnevmatike so mi ponovno centrilali pod obremenitvijo, vendar tresenje še vedno ostaja. Naj povem še, da sem vmes na vozilo montiral tudi nove zimske pnevmatike na prav tako nova lita platišča (kvalitetnega proizvajalca) vendar se tresenje pojavlja tudi z zimskimi pnevmatikami Continental, ki so sicer odlične gume.
Na servisu Seat sem se malo pozanimal in ugotovil, da so imeli vsaj nekaj novih vozil Altea Freetrack, pri katerih se je prav tako pojavilo tresenje volana. Uradno sicer pravijo, da so težavo rešili z novimi pnevmatikami v kar sam osebno dvomim.
Poleg omenjenega so na moje vozilo preizkusno zmontirali kolesa z drugega vozila, na katerem ni bilo tresenja, a se je na mojem avtu to tresenje s temi kolesi vseeno pojavilo.
Glede na to, da sem bil zaradi problema tresenja volana vsaj desetkrat na uradnem servisu in da so poskušali vse mogoče variante centriranja in menjave koles sumim, da gre za napako na vozilu.
Če ima še kdo kakšno težavo s trenesnjem volana pri vozilu Seat Altea Freetrack te prosim, da mi sporočiš svojo izkušnjo in morebitno rešitev za odpravo težave.


Čedalje bolj sem prepričan, da gre pri modelu Freetrack za svojstveno specifiko, kjer je omenjeno tresenje prisotno tako ali drugače - pri nekaterih je prisotno bolj, pri nekaterih pa manj. Konec koncev je pri mojem primeru posredno priznal že uvoznik, skupaj s tovarno. Ali gre sploh za napako ali le za konstrukcijsko specifiko? Nihče ne ve (zaenkrat).
Končni epilog je moja zgodba doživela z zamenjavo avtomobila, kjer se pri povsem novem avtu, po prvih avtocestnih kilometrih ZOPET (!) pojavlja tresenje pri cca 130 km/h (kljub Michelin gumam) :shock: Torej gre očitno za precejšnjo specifičnost modela (kar bi lahko tovarna & Co. prepoznali in spoznali že predhodno, preden so zamenjali polovico prejšnjega avtomobila ter na koncu ponudili novo vozilo). Pade pa en precej velik madež na samo tovarno SEAT, glede na to, da ne zmore / želi prepoznati vzroka tresenja ali pač enostavno ne napiše v navodilo za uporabo, da avtomobil v določenih pogojih trese (?!?).

Na koncu sicer le upam, da ni matična tovarna, skupaj z akcijsko ponudbo, poslala v Slovenijo kakšno "škrt" robo ... :huh:


Upam, da niso zahtevali doplačila za nov avto...kako bi bilo če bi poskusil poslati mail direkt v seat?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Po avg 20, 2012 6:38 pm

maniaxxx je napisal/-a:
Upam, da niso zahtevali doplačila za nov avto...kako bi bilo če bi poskusil poslati mail direkt v seat?


Doplačilo za nov avto ni bil potreben - kljub temu, da se zadeva ni več reševala preko garancijskega zahtevka (v slednjem primeru bi postopek pač trajal najverjetneje preveč časa). Določen kompromis pa je bilo potrebno doseči pri dodatni opremi, saj pri novem avtu manjka nekaj kosov opreme.
Že med samim iskanjem "napake" (če sploh gre za napako) na prejšnjem avtu sem posredoval mail direktno matični tovarni - njihov odgovor je bil tedaj zelo hiter, vključili so se še z dodatnim iskanjem vzroka tresenja (menjava nosilca menjalnika, na koncu pa celotnega menjalnika).
Da je sedaj tresenje prisotno tudi na novem avtomobilu, pa je enostavno - neverjetno! :huh: Predvidevam, da je tovarna seznanjena s problematiko, nikoli pa ne bo priznala, da model v določenih pogojih pride v tolikšno resonanco, da prične tresti volan (saj ga po takšni obrazložitvi najverjetneje nihče ne bi niti kupil!).

Bi pa bil sedaj resnično zanimiv odgovor Seata ...
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a esem Po avg 20, 2012 6:51 pm

Tresejo samo Feetracki ali tudi kak 2 WD ?
In kaj je s tisto zadevo, na katero je opozarjal Yashica (in tuji forumi)? Ste preverili/menjali, ni bilo sprememb?
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a chan Po avg 20, 2012 6:59 pm

esem je napisal/-a:Tresejo samo Feetracki ali tudi kak 2 WD ?


Zaenkrat je znano le pri Freetrackih, poročanja o tresenju pri navadnih Alteah ne zasledim (žal ps navadne Altee nisem preizkušal)

esem je napisal/-a:In kaj je s tisto zadevo, na katero je opozarjal Yashica (in tuji forumi)? Ste preverili/menjali, ni bilo sprememb?


Bil menjan tudi kardan (prestavljen s testnega vozila), vendar neuspešno. Na servisu so tedaj opravili testno vožnjo celo brez kardana, tresenje pa je bilo takisto prisotno.

Tedaj sem posredoval servisu (ter le ta naprej uvozniku) celo linke s tujih forumov.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
freetrack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe avg 17, 2012 8:08 pm

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a freetrack To avg 21, 2012 8:01 pm

očitno gre za resen problem, katerega ne morejo ali pa enostavno nočejo rešiti. In kaj pravijo pri uvozniku na dejstvo da tudi novo vozilo, ki si ga dobil kot zamenjavo tudi trese?...res šokantno :shock: , da si kaj takega lahko privoščijo.
Moje vozilo so izdelali po naročilu, sem ga čakal 3 mesece, zato dvomim da bi šlo za škart robo, pač pa da gre za verjetno konstrukcijski problem 4 kolesnega pogona. Glede na majhno število prodanih vozil s štirikolesnim pogonom (vseh Freetrackov izdelajo cca 2.000 vozil letno, od tega je samo del teh izveden s štirikolesnim pogonom), verjetno tudi nimajo interesa napake odpraviti, sploh pa če gre za večji poseg v konstrukcijo in s tem povezane stroške.
Sedaj čakam odgovor mojega servisa vezano na rešitev reklamacije. Glede na to, da se ves čas izgovarjajo na slabe gume, za katere pa je seveda garancija že potekla in ni več predmet reklamacije :twisted: , bo razplet še zelo zanimiv in pester.
Po drugi strani pa če tudi zamenjava vozila ni rešitev ker tudi to še vedno trese, kaj potem sploh še ostane?
Mogoče pa je to za nekaj tudi dobro...ti med vožnjo masira prste in izboljša obtok, pa če najdeš še kakšno muzko v istem ritmu je že vse pripravljeno za žur :D ...samo ne okrog govort, da mi ne bodo zaračunali še dodatnega vibratorja.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Tresenje volana - Freetrack

Napisal/-a MBtouran To avg 21, 2012 8:14 pm

Izgovori o pnevmatikah so skrajno smesni.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov