Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
verena987
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 16, 2012 11:18 am

gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a verena987 Pe mar 16, 2012 11:37 am

Zdravo,

pred kratkim sem kupila rabljenega puntota 1.2 letnik 2000. Avto je zgledal v redu, pa tudi cena je bilaprimerna za študentski žep. No,danes pa sem ga peljala na servis (pač tolko,da se pogleda če je vse v redu, pa da se zamena kar je za zamenat). Ko je avtomehanik dvignil avto,je ugotovil da je podn pod zadnjimi sedeži popolnoma gnil in da bi bilo treba izrezat vse skp pa na novo nardit pa zasvašat,kar pa predstavlja ogromno dela in pa stroškov seveda.Kaj storiti? Srce mi ne da,dabi avto prodala naprej in tako nategnila naslednjega kupca. Ali pozna kdo kakega avtokleparja (po možnosti z manjšo delavnico, ali na fuš) v okolici kranja, ki bi bil pripravljen to popraviti za neko normalno ceno?

Hvala za odgovore
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a Vikking Pe mar 16, 2012 1:08 pm

Zakaj bi nategnila kateregakoli kupca, če v oglasu in pri samem ogledu vozila kupca opozoriš da je potrebno zamenjati dno pod zadnjimi sedeži. Znesek popravila pa bo verjetno presegel vrednost vozila, s tem da bo mir le za nekaj let.

Lahko pa poveš kakšen je znesek popravila. Mogoče se bo našel nekdo tukaj ki pozna nekoga, ki zna zadevo popraviti za manj denarja. Oziroma boš izvedela da ceneje se skorajda ne da.

lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a čare Pe mar 16, 2012 3:02 pm

Ja valda,napiši da je gnil in ga ne prodaš nikoli nikomur. najde enega kleparja ki bo zadevo pošvasal,potem pa dobro zaščitite in bo mir.Najlažje bi bilo zavarit kos od kake zdrave zvrnjene ali zaletene školjke.Pa fajn bi bilo če bi vedli oz. vidli kaj je za mehanika "popolnoma gnilo"
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a lisko Pe mar 16, 2012 7:02 pm

Pripelji do mene :D Rja=fetiš :D
Ker ne verjamem, da je "pregnit" kot so bili do sedaj vsi moji avti....ampak je mogoče kje malo bolj rjavo....mogoče že kje tudi skozi....Ker vrednost samega avta ni velika, se kritične dele nadomesti z novimi (home made varjanta) ( Merkur je tvoj najbolši sosed....za 32eur dobiš 2 kvadrata 1mm pleha ali pa za 16eur 2 kvadrata 0.5mm pleha....).

Res pa ,da si daleč....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a zlica22 Pe mar 16, 2012 7:15 pm

@verena987 imaš ZS.
 
verena987
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 16, 2012 11:18 am

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a verena987 Pe mar 16, 2012 8:13 pm

Hvala lepa za odgovore.

Fotografij podna žal nimam, situacija je pa sledeča: pod zadnjimi sedeži tako na obeh straneh (zlasti na desni) je podn tako gnil, da je že mehko. Skozi rjo se že čuti mehkobo tepiha če malo pobezaš. Kaj več pa iz mojega laičnega vidika ne znam povedati.

Lisko: razdalja ni problem če je dobr pa ne predrago narejeno :)

Zlica22:Hvala za ZS. sm ti hotela odpisati pa sem na novo registrirana uporabnica, tako da žal še ne morem uporabljati :o Bom pa vesela če me kontaktiraš na mail : verena.zorenc@gmail.com


lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a Daedalus Pe mar 16, 2012 8:26 pm

verena987 je napisal/-a:Hvala lepa za odgovore.

Fotografij podna žal nimam, situacija je pa sledeča: pod zadnjimi sedeži tako na obeh straneh (zlasti na desni) je podn tako gnil, da je že mehko. Skozi rjo se že čuti mehkobo tepiha če malo pobezaš. Kaj več pa iz mojega laičnega vidika ne znam povedati.

Lisko: razdalja ni problem če je dobr pa ne predrago narejeno :)

Zlica22:Hvala za ZS. sm ti hotela odpisati pa sem na novo registrirana uporabnica, tako da žal še ne morem uporabljati :o Bom pa vesela če me kontaktiraš na mail : verena.zorenc@gmail.com


lp


Uf, po obisku pri njemu se bo Punto lahko s patrijami kosal. :D
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a lisko Pe mar 16, 2012 10:58 pm

Daedalus je napisal/-a:
verena987 je napisal/-a:Hvala lepa za odgovore.

Fotografij podna žal nimam, situacija je pa sledeča: pod zadnjimi sedeži tako na obeh straneh (zlasti na desni) je podn tako gnil, da je že mehko. Skozi rjo se že čuti mehkobo tepiha če malo pobezaš. Kaj več pa iz mojega laičnega vidika ne znam povedati.

Lisko: razdalja ni problem če je dobr pa ne predrago narejeno :)

Zlica22:Hvala za ZS. sm ti hotela odpisati pa sem na novo registrirana uporabnica, tako da žal še ne morem uporabljati :o Bom pa vesela če me kontaktiraš na mail : verena.zorenc@gmail.com


lp


Uf, po obisku pri njemu se bo Punto lahko s patrijami kosal. :D



Ha ha ha :D Jah lej ko se dela :D

verena987: problem pri takih posegih je v času. Torej punto bi bil kar en čas pri meni....Ne rečem zdaj pol leta ampak kak teden pa sigurno. Kaj pa je dobro pa spet relativno....Osebno imam raje močno s poudarkom na uporabnosti in ne lepoti.
Cena ne igra vloge. Koliko pride material pa kako pivce za živce :D , ki pa jih pri starih avtih ni malo :D

Res pa je, da je treba zadevo prej videt.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
tiguan
aka Sonček
 
Prispevkov: 1306
Pridružen: So mar 13, 2010 7:00 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a tiguan Pe mar 16, 2012 11:15 pm

To pa nisem vedu, da Punto rjavi, al pa je bil udarjen spodaj in slabo popravljen, ali ma Punto pocinakno pločevino. Vrjetno ej bil ene 1200 evrov, kar ni velik, če prodaš in kupiš drug avto boš lahko spet kaj slabega, če je mehansko dober potem podvozje naj pregleda nekdo, ki se spozna na te reči, ker te lahko drug vrnih na*egne.
Član od leta 2004
 
verena987
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 16, 2012 11:18 am

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a verena987 So mar 17, 2012 12:32 am

tiguan: si kar pravilno zadel ceno. Avto je drugače v dobrem stanju, mu nič ne fali. Mislim da je samo neka os na kolesu za zamenjat, kar pa pride samo cca 20-30eur. Punto pa rjavi zaradi soli. Je z gorenjskega konca, tu pri nas pa pozimi radi dobro in obilno solijo :D . Pa verjetno ni imel suhe garaže za prezimovanja. Pa tudi leta nardijo svoje.

lisko: Verjemi da pri podvozju tudi jaz gledam na uporabnost in ne na lepoto. Dvomim da se bo kakšen mimoidoči plazil pod avto in gledal kako lično je vse skupaj zašvasan. Tako kot se tudi jaz nisem pri nakupu :? . Sem bila pred nakupom tri mesece brez avta, tako da kakšen teden gor ali dol ne igra posebne vloge. Pa še eno vprašanje: iz kje pa si?


lp
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a lisko So mar 17, 2012 8:57 am

Mariborski konec.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a Daedalus So mar 17, 2012 11:02 am

verena987 je napisal/-a:tiguan: si kar pravilno zadel ceno. Avto je drugače v dobrem stanju, mu nič ne fali. Mislim da je samo neka os na kolesu za zamenjat, kar pa pride samo cca 20-30eur. Punto pa rjavi zaradi soli. Je z gorenjskega konca, tu pri nas pa pozimi radi dobro in obilno solijo :D . Pa verjetno ni imel suhe garaže za prezimovanja. Pa tudi leta nardijo svoje.

lisko: Verjemi da pri podvozju tudi jaz gledam na uporabnost in ne na lepoto. Dvomim da se bo kakšen mimoidoči plazil pod avto in gledal kako lično je vse skupaj zašvasan. Tako kot se tudi jaz nisem pri nakupu :? . Sem bila pred nakupom tri mesece brez avta, tako da kakšen teden gor ali dol ne igra posebne vloge. Pa še eno vprašanje: iz kje pa si?


lp


Obratno: verjetno je imel lepo, toplo garažo. Takrat je proces rjavenja zaradi višje temperature precej hitrejši. ;)
 
verena987
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 16, 2012 11:18 am

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a verena987 So mar 17, 2012 11:16 am

aha. Vsak dan nekaj novega :)

Lisko: maribor? uff, to pa je kar malce daleč ja..

Je kdo kje bliže našega konca?Oz. pozna koga? gorenjska? osrednja slovenija?

lp
 
Uporabniški avatar
zlica22
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1676
Pridružen: To nov 30, 2010 10:02 pm
Kraj: Šk. L.

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a zlica22 So mar 17, 2012 7:42 pm

Sem iz okolice Škofja Loke... Te kontaktiram jutri.

LP
 
MojcaFiat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To dec 12, 2017 5:17 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a MojcaFiat Če dec 14, 2017 9:03 pm

Živijo!

Tudi jaz imam isti problem kot verena987. No 5 let kasneje xD . Me pa zanima, če bi se tut meni ponudil kdo popravit ta problem - PROSIM, po "razumni" ceni. Pri mehaniku so mi rekli, da mi pod 300 evrov ne gredo popravljat, da bolje da avto prodam al pa ga peljem na odpad. Ampak jaz ne morem bit brez, za novega pa nimam denarja... je pa stanje se kr resno, ker je ze zelo napredovalo vse skup, vendar so me sele sedaj ko je luknja opozorili na to na tehnicnem pregledu. Je pa na istem mestu na obeh straneh kot opisuje verena987.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a ojnica Če dec 14, 2017 11:09 pm

Purpen :twisted:
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a RedBaron Pe dec 15, 2017 4:39 pm

No, saj 300€ se meni niti ne zdi drago za tako popravilo... dela ni tako malo, material tudi ni zastonj...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a limas Pe dec 15, 2017 5:59 pm

Fiati naj bi bili v celoti pocinkani.
Če je podvozje mehko na otip je takšen avto nevaren glede zaščite potnikov. Če se ga odločiš popravljati, ga uporabljaj le za mestno vožnjo, ker ga bo vsak resnejši trk preklal na dvoje.
 
MojcaFiat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To dec 12, 2017 5:17 pm

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a MojcaFiat Pe dec 15, 2017 11:02 pm

limas je napisal/-a:Fiati naj bi bili v celoti pocinkani.
Če je podvozje mehko na otip je takšen avto nevaren glede zaščite potnikov. Če se ga odločiš popravljati, ga uporabljaj le za mestno vožnjo, ker ga bo vsak resnejši trk preklal na dvoje.


Če prav razumem tole, tudi če dam popravit - avto ostaja nevaren? :shock:
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: gnilo podvozje PUNTO 1.2

Napisal/-a ojnica So dec 16, 2017 9:05 am

Predvidevam, da rjavijo pragovi.
Jaz osebno bi tak avto prodal za dele.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 107 gostov