Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
tony
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To dec 09, 2003 10:46 am

ličarji - strokovno mnenje prosim!

Napisal/-a tony To jan 06, 2004 6:16 pm

Moja Carisma je mau (okol 10 bunk) popikana od toče. Konc zime (če se še kej vmes nabere :wink: ) bi dal to rihtat, pa sem od večih slišu, da se da brez kitanja in farbanja to ven dobit. Je to res, kak se to dela in pa koliko stane :?: Je bolš dat ličarju, da to pofarba :?:
Lp
Zadnjič spremenil tony, dne To jan 06, 2004 7:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax To jan 06, 2004 6:24 pm

če so male pikice se da to nekak ven dobit. v nemčiji to delajo določene firm ein se potem čisto nil ne vidi in ceneje je kot avtoličarstvo. naredijo pa tako da z kontra strani to bulo ven potisnejo ne znam ti biolje razložit.

če pa to kdo v sloveniji del apa ne vem
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
PeCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 686
Pridružen: Ne nov 02, 2003 5:32 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a PeCi To jan 06, 2004 6:30 pm

te bunke se dajo na vakum ven potegnt, dela pa to baje ena firma v ljubljani
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 To jan 06, 2004 6:44 pm

Za Ljubljano ne vem ampak dela en tip ki je ličar v okolici Domžal. In ni tko drago. Kot laik mislim da 50 jurjev ne bi smelo bit. Sem se pogovarjal s tipom po telefonu o teh zadevah, tko da 100% on to dela.

Slišal sem zanj da če ga gledaš kaj dela ti grejo lasje pokonci (roke umazane od ene 3 različnih barv,...) ampak rezultat je pa vedno čudovit. Baje popraavi kot se šika.


LP Tomaž
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
tony
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To dec 09, 2003 10:46 am

Napisal/-a tony To jan 06, 2004 7:22 pm

Sm ene tri varjante slišu:
1. iz notranje strani z neko "žličko"
2. z vakumom
3. z nekakšnim lepilom iz zunanje strani...
pa zdej ne vem, če je sploh kej od tega. ne bi rad, da bi kak ličar tapete dol trgu pa rihtu pol pa ne bi blo dobr...
 
Sedicivalvole
Novinec
 
Prispevkov: 209
Pridružen: Pe nov 07, 2003 7:40 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Sedicivalvole To jan 06, 2004 8:33 pm

tomaz40 je napisal/-a:Za Ljubljano ne vem ampak dela en tip ki je ličar v okolici Domžal. In ni tko drago. Kot laik mislim da 50 jurjev ne bi smelo bit. Sem se pogovarjal s tipom po telefonu o teh zadevah, tko da 100% on to dela.

Slišal sem zanj da če ga gledaš kaj dela ti grejo lasje pokonci (roke umazane od ene 3 različnih barv,...) ampak rezultat je pa vedno čudovit. Baje popraavi kot se šika.


LP Tomaž



Sem tud že slišal zanjga...
Slika
 
Uporabniški avatar
tony
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To dec 09, 2003 10:46 am

Napisal/-a tony To jan 06, 2004 8:44 pm

tomaž40, bi lahk dobu tel. številko od tega tipa v Domžalah :?:
 
Uporabniški avatar
Slater
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So maj 31, 2003 3:20 am

Napisal/-a Slater To jan 06, 2004 10:50 pm

pazi, da jih ne boš fasu od njega. Jaz sem ga vprašal, kako on to popravi od toče, pa me je tok nahrulu, kukr da bi mo hotu najljubšo pručko vzet :?
Drugače pa baje da res vredu spedena.
Slika
 
Uporabniški avatar
nightrider31
Uporabnik
 
Prispevkov: 1343
Pridružen: Po dec 01, 2003 7:18 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a nightrider31 To jan 06, 2004 11:52 pm

http://www.avto-bergant.si/
drugace pa imas tipa v Dragomlju pri Domžalah,ki je pa res dober cena od 25.000-150.000.

l.p.
Slika
 
Uporabniški avatar
tony
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To dec 09, 2003 10:46 am

Napisal/-a tony Sr jan 07, 2004 9:10 pm

Nightrider, bi se dal od unga v Domžalah kak dobit telefon, al pa saj ime firme?? Prosim
 
Teja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne maj 04, 2003 8:42 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ličarji - strokovno mnenje prosim!

Napisal/-a Teja Pe jan 16, 2004 11:29 am

Tuki maš vse, kar te zanima:

http://www.hacin-sp.si/

:wink:
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 Pe jan 16, 2004 12:15 pm

TONY - sori nism vidu tvojga posta ampak nimam cifre. To je tist ki je že gor omenjen v Dragomlu. Jest sm takrat kr u imeniku najdu njegovo telefonsko pa poklicou. Drugač pa nism sicer čist 100% ampak mislim da on to dela z vakuumom.

Pa prou maš. Mi smo dal pol navadnemu kleparju in ličarju pa je švoh narjen. Tiste letvice, ki so ob robovih strehe so šlampasto gor namontirane, ampak se jih ne da nikakor bolš, hauba podrgne po brisalcu vsakič ko jo odpreš ali zapreš, pa še na tapetah se poznajo prstni odtisi ko so tapeto nazaj dajal. (bela tapeta, črni odtisi tac) pa še vsaka luknica ki je bila od toče se vidi obroček če pogledaš pod tapravim kotom. To je naredu pa en ličar z Vrhnike tko da... k njemu tut bicikla ne pelem štrihat. Aja pa še clo 2x sm k njemu pelal ker je prvič še slabš naredu. In to ti je ličar... ko da bi se otroc z voščenkami igral

Madona zdej sm pa spet slabe volje k sm se na to spomnu :x :x :x

LP Tomaž
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
Uporabniški avatar
PhoenixX
Novinec
 
Prispevkov: 408
Pridružen: To nov 04, 2003 10:16 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a PhoenixX Ne jan 18, 2004 12:33 pm

PeCi je napisal/-a:te bunke se dajo na vakum ven potegnt, dela pa to baje ena firma v ljubljani



ja res se da...sam ni tako kot je bilo! CE fajn pogledas opazis valovanje na plehu....
 
Uporabniški avatar
nightrider31
Uporabnik
 
Prispevkov: 1343
Pridružen: Po dec 01, 2003 7:18 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a nightrider31 Ne jan 18, 2004 12:38 pm

cuj stevilke ne najdem trenutno drugace pa v imenik ali pa na info.poklici in bos dobil
 
Uporabniški avatar
nightrider31
Uporabnik
 
Prispevkov: 1343
Pridružen: Po dec 01, 2003 7:18 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a nightrider31 Ne jan 18, 2004 9:36 pm

avtokleparstvo Andrej Vidmar s.p.
Dragomelj

upam, da ti bo kaj pomagalo
 
Uporabniški avatar
honda man
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: To jan 13, 2004 12:57 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a honda man Ne jan 18, 2004 9:49 pm

je pa baje tut u Domžalah še en ličar pa je tut zlo pocen Lema servis,sam k ne vem nč cifre pa nč
 
Uporabniški avatar
nightrider31
Uporabnik
 
Prispevkov: 1343
Pridružen: Po dec 01, 2003 7:18 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a nightrider31 Ne jan 18, 2004 9:56 pm

Lema servis se ukvarja vecinoma z plastiko in popravilom plastike ter obcasno z kleparskimi deli ,vendar pa ne popravlja z vakumom oz. kar je zanic zamenja z novim in ni prav poceni razen ce ga poznas.
l.p.
 
Uporabniški avatar
honda man
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: To jan 13, 2004 12:57 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a honda man Po jan 19, 2004 4:39 pm

ja to pa možno,sam mojmu fotru je kombija prou lepo zrihtu, pa še dobr se poznata :lol:
 
moman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jan 19, 2004 6:31 pm

Pozdravljeni

Napisal/-a moman Po jan 19, 2004 7:00 pm

Naj vam vam pomagam malo. Moje ime je darjan. Sem trenutno v Canadi ze malo vec kot leto dni, kjer me trenirajo za popravilo toce in raznih poskodb na karoseriji avtomobilov. Sem slisal oz. videl ze vse vrste nacinov ki ste ga vi nasteli pa naj malo razlozim. Vakumsko Bull Shit ni sans da vakumsko potegnes to ven. Lahko potegnes neke specificne poskodbe ki so velike recimo za dlan ali malo manjse in lepo okroglo oblikovane. S to napravo ko zalimas oz prilimas in natao potegnes ven naredi kar good job, samo je prepocasno. Recimo da se zgodi da bos za popravilo samo ene poskodbel mogel vleci venj celo do desetkrat kar je precej zamudno. Slaba stran tega je da ne mores popraviti ostrih poskodb. Zlicke: Je nekako podobno od te tehnike ki se je jaz ucim, samo da ne prides do vseh mogocih mest na karoseriji avtomobila in nujno moras vleci tapeta dol. Jaz imam priblizno 100 palic ki so vseh razlicnih dolzin in zakrivljenosti s posebnimi tipalkami na koncu. S temi palicam pridem pod pleh kjer koli in popravim vse vrste poskodb od ostrih, toce manjsih in vecjih. Velikih tudi do velikosti nogometne zoge. Rekel si da imas okrog deset udrtin. Tukaj bi te kostalo okrog 350$CDN kar je okoli 50 000 sit. Cas za popravilo pa je cisto odvisen od vrste udrtin. Upam da sem vam vsaj malo olajsal delo. Na slovenski trg nameravam priti v letu 2005 z mednarodno podporo. Startali bomo tudi na Evropski trg saj tudi sedaj oz so tri leta nazaj ko je bila toca na Mercedesu to popravljali samo Kanadcani in Amerikanci. Bye
:-P
 
moman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po jan 19, 2004 6:31 pm

Pozdravljeni

Napisal/-a moman Po jan 19, 2004 7:01 pm

Naj vam vam pomagam malo. Moje ime je darjan. Sem trenutno v Canadi ze malo vec kot leto dni, kjer me trenirajo za popravilo toce in raznih poskodb na karoseriji avtomobilov. Sem slisal oz. videl ze vse vrste nacinov ki ste ga vi nasteli pa naj malo razlozim. Vakumsko Bull Shit ni sans da vakumsko potegnes to ven. Lahko potegnes neke specificne poskodbe ki so velike recimo za dlan ali malo manjse in lepo okroglo oblikovane. S to napravo ko zalimas oz prilimas in natao potegnes ven naredi kar good job, samo je prepocasno. Recimo da se zgodi da bos za popravilo samo ene poskodbel mogel vleci venj celo do desetkrat kar je precej zamudno. Slaba stran tega je da ne mores popraviti ostrih poskodb. Zlicke: Je nekako podobno od te tehnike ki se je jaz ucim, samo da ne prides do vseh mogocih mest na karoseriji avtomobila in nujno moras vleci tapeta dol. Jaz imam priblizno 100 palic ki so vseh razlicnih dolzin in zakrivljenosti s posebnimi tipalkami na koncu. S temi palicam pridem pod pleh kjer koli in popravim vse vrste poskodb od ostrih, toce manjsih in vecjih. Velikih tudi do velikosti nogometne zoge. Rekel si da imas okrog deset udrtin. Tukaj bi te kostalo okrog 350$CDN kar je okoli 50 000 sit. Cas za popravilo pa je cisto odvisen od vrste udrtin. Upam da sem vam vsaj malo olajsal delo. Na slovenski trg nameravam priti v letu 2005 z mednarodno podporo. Startali bomo tudi na Evropski trg saj tudi sedaj oz so tri leta nazaj ko je bila toca na Mercedesu to popravljali samo Kanadcani in Amerikanci. Bye
:-P
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 136 gostov