Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
ZigaP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr avg 20, 2003 11:49 am

Menjalnik/Sklopka

Napisal/-a ZigaP Sr jan 14, 2004 10:32 am

Pozdravljeni

Pri vžigu, če nimam pritisnjene sklopke in imam v leru, se avto malenkost zapelje naprej. Avto se tudi premika naprej, če samo spustim sklopko, ko imam v leru.To se dogaja, če je avto mrzel.
Ko se avto segreje, pa se, če spustim sklopko, pojavijo vibracije in zvok izpod motorja.

Na servisu so mi zamenjali olje v menjalniku, pa je bilo isto. Potem so mi zopet menjali olje in dali v menjalnik za eno stopnjo bolj redko olje. Stvar tudi s tem ni bila rešena, ker se avto še vedno premika (čeprav sedaj malo manj).
Sedaj grem še k drugemu serviserju, da vidim, kaj bojo rekli.

Ja, avto je Daewoo Kalos, bil pa sem pri AH-Moste. Sedaj mislim iti k Daemobil-u (imam redni servis), ki je uvoznik. Tam imam namen tudi zahtevati, da se stvar popravi, ne pa da me "filajo" z menjavami olja...

Zanima me, če mogoče kdo od vas ve, kaj bi lahko bilo? Menjalnik? Sklopka? Oboje?

TNX&LP
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Sr jan 14, 2004 11:04 am

Edino kar vem je: Nikoli ne vžigaj avta brez pritisnjene sklopke - tudi, če imaš v leru :!: :idea:
Slika
 
ZigaP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr avg 20, 2003 11:49 am

Napisal/-a ZigaP Sr jan 14, 2004 12:05 pm

Galantfrik je napisal/-a:Edino kar vem je: Nikoli ne vžigaj avta brez pritisnjene sklopke - tudi, če imaš v leru :!: :idea:


Itak da tega ne delam! Dal sem samo kot primer, ker je to naredil serviser, ko sem ga pripeljal prvič, potem sem pa še sam poizkusil enkrat ali dvakrat. Ko se vsedem v avto, vedno prvo stopim na sklopko preden užgem...
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Sr jan 14, 2004 12:09 pm

ja logo če je mrzel ima še "zauh" in ti avtomatsko gre avto naprej ko je v brzini.
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Sr jan 14, 2004 12:41 pm

Ko je avtomobil mrzel, še olje ni dovolj ogreto (je bol gosto) in kljub prostemu teku lahko povzroči da se avto malenkost premakne. Ko pa se ogreje pa se po moje ne bi smelo to več dogajati. Tisto vibriranje pa ni nič hudega - sliši se menjalnik (v prostem teku), zraven tega pa si ti motorji regulirajo prosti tek glede na klenkanje - včasih se slišijo kaki čudni glasovi.Po moje ni nič hudo narobe, če seveda ni preglasno.

Pa lep pozdrav
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
ZigaP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr avg 20, 2003 11:49 am

Napisal/-a ZigaP Sr jan 14, 2004 2:41 pm

woolff je napisal/-a:Ko je avtomobil mrzel, še olje ni dovolj ogreto (je bol gosto) in kljub prostemu teku lahko povzroči da se avto malenkost premakne. Ko pa se ogreje pa se po moje ne bi smelo to več dogajati. Tisto vibriranje pa ni nič hudega - sliši se menjalnik (v prostem teku), zraven tega pa si ti motorji regulirajo prosti tek glede na klenkanje - včasih se slišijo kaki čudni glasovi.Po moje ni nič hudo narobe, če seveda ni preglasno.

Pa lep pozdrav


Ne vem, kako je s tem, ampak do sedaj tega nisem opazil pri nobenem avtomobilu, ki sem ga vozil. Da bi šel avto naprej, ko imaš v leru... to mi ne gre v glavo. Še predvsem zato, ker je avto star slabih 8 mesecev.
Če ni preglasno je OK? Sliši se tako, kot da bi zobniki narahlo med seboj drgnili...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr jan 14, 2004 2:51 pm

Pri hyundajih je bila serijska napaka na menjalniku in je kr med vožnjo spustu ves olje ven in ribnu. To se je dvema kolegaoma naredl. Ne vem če ni tut pri daevuju kej podobnegakej podobnega, ampak tam mu je isto začel srati avto pri 10000km prevoženih, pri 11k mu je pa olje vn spustu in ribnu.

To je tudi meni podobno delal turbak(R5TURBO), kasneje mi je pa tut menjalnik shodu.

LP
Nebivedu

P.S. Vem da niso ravno vzpodbudne besede, vendar pojdi do kakega mehanika, ki se res spozna na menjalnike in diferenciale, pa poglejta skupaj kaj bi to bilo, ker lahko da ti prime prva prestava enkrat, ko boš imel v leru in ti avto potegne naprej - kar pa nebi bilo dobro.
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters Sr jan 14, 2004 3:25 pm

To premikanje v leru pri mrzlem menjalniku (in olju v njem) je čisto normalno. Meni se je že zgodilo (pri -10), da bi se v leru lahko tudi počasi peljal...
Avto je sorazmerno lahek in ga ni težko premakniti... Olje je med zobniki in predstavlja kot hladen gosto snov, ki pač zdrži tudi nek pritisk...
Ko bo topleje se ti to sigurno ne bo dogajalo.

Če vžigaš avto samo v leru bres sklopke ni nič narobe, edino zaganjač in akumulator v hladnem bolj trpita, ker morata vrteti še menjalnik. Ko je avto ogret skoraj ni razlike.
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Sr jan 14, 2004 4:16 pm

Da ni bil avto na rahlem klancu, ko se je to sprobavalo - pa da je zarad tega naprej lezu? :roll:
:P
Slika
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Sr jan 14, 2004 4:36 pm

Slišati bi moral, potem bi mogoče lahko kako boljšo diagnozo povedal. Res pa je, da avtomobil začne lepše it, ko ima vsaj 15.000 km prevoženih (pri novem avtu). To ti povem iz izkušenj. Pred 7 meseci sem kupil corso sport 1.4 (90KM), pa je od začetka tudi bil nek čuden, zdaj pa imam 17.350km pa že kar lepo gre :) Opli pa Daewoo-ji pa majo tak iste mašine od kar so v GM. No saj zdi se mi, da je tako. :?
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
ZigaP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr avg 20, 2003 11:49 am

Napisal/-a ZigaP Pe jan 16, 2004 9:11 am

woolff je napisal/-a:Slišati bi moral, potem bi mogoče lahko kako boljšo diagnozo povedal. Res pa je, da avtomobil začne lepše it, ko ima vsaj 15.000 km prevoženih (pri novem avtu). To ti povem iz izkušenj. Pred 7 meseci sem kupil corso sport 1.4 (90KM), pa je od začetka tudi bil nek čuden, zdaj pa imam 17.350km pa že kar lepo gre :) Opli pa Daewoo-ji pa majo tak iste mašine od kar so v GM. No saj zdi se mi, da je tako. :?


Morebiti bi tudi to lahko bilo...
Sem bil včeraj na rednem servisu (15kkm), kjer so mi tudi menjalnik pregledali. Ne vem kaj so naredili (smo dogovorjeni, da jih pokličem, ker včeraj mehankarja ni bilo več tam), ampak sedaj je menjalnik lepo tih, nič ne trese in tudi danes zjutraj (je bilo kar mrzlo) ni nič naprej vlekel. Bomo videli, kako bo naprej...
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Pe jan 16, 2004 9:23 am

No fajn... izgleda, da je zrihtano zdej :wink:
Slika
 
ZigaP
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr avg 20, 2003 11:49 am

Napisal/-a ZigaP Pe jan 16, 2004 2:33 pm

Galantfrik je napisal/-a:No fajn... izgleda, da je zrihtano zdej :wink:


Ja, in upam, da niso samo "poflikali"!
 
Uporabniški avatar
Slater
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So maj 31, 2003 3:20 am

Napisal/-a Slater So jan 24, 2004 10:39 am

Galantfrik je napisal/-a:Edino kar vem je: Nikoli ne vžigaj avta brez pritisnjene sklopke - tudi, če imaš v leru :!: :idea:

Tole sem že velikrat slišu. A mi lahko en malo razloži kako in zakaj?
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 131 gostov