Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
kkolar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So nov 06, 2010 3:01 pm
Kraj: Žalec & Celje

Ne deluje turbina Audi A6 1.9 tdi 110PS

Napisal/-a kkolar Ne mar 17, 2013 9:54 am

ok zadeva je sledeča: imam Audi A6, l.2000, 1.9tdi 110PS tip avg. avto je stal skoraj 2 leti in je brez težav takoj vžgal, težava se pojavi pri vklopu turbine, ki je bila sicer obnovljena. prva 2 dni vožnje je turbina delala-ne delala kakor kdaj. če se je izklopla sm avto ponovno vžgal in je delala. včeraj sem se spustu v mašino..menju olje, zategnu use objemke na ceveh turbine, ic, sčistil egr, turbino, lmm, sesalni kolektor, ampak turbina še vedno ne vklopi. če pri sesalnem kolektorjm snamem cev ki gre iz IC in jo z dlanjo zatesnim turbina takoj zapoje. btw odčitki iz testerja kažejo -0,5psi pri delovanju motorja, pri polnem gasu pa tam 1-1,5psi. če dam roko na sneto cev kot sem prej opisal, in dam malo po gasu takoj nabije na 10psi in več. sam nekak najbol sumim da neki ne štima z vakumi oz neki u tem smislu, mi je pa čudn kr sm poslušu če kje kak fauš luft vleče al pa piha in tut gledu sm če se kje pozna od olja na spojih pa ni nikjer nič. edin kar me najbl bega je to da je zadeva delala, in pol je nehal delat in sploh noče več pržgat turbine, razen če kot sm reku snamem cev iz IC na sesalni kolektor in jo pokrijem / zatesnim z dlanjo, takrat pa turbina takoj pihne kot nora ?! kaj mi je torej še storiti?! aja in še to: vcds ne pokaže nobene napake na motorju
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 126 gostov