Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 Če jun 13, 2013 8:00 am

Hoj!

Jaz imam pa pri svoji Opel Insignii 2010 CDTI 2.0 130 HP (60.000 km prevoženih) zadnje čase probleme z motorjem in sicer
začelo se je spomladi, ko se je pojavil ropot pri pospeševanju in sicer najbolj med 1800 rpm in 2500 rpm
in to samo takrat, ko je bil prostor okoli motorja segret na okoli 20°C. Ta ropot se je začel stopnjevati in
je začelo ropotat tudi, ko je bil motorni prostor bolj hladen ali bolj vroč od 20°C.
Zatem sem ga peljal na avto servis Moste in so ugotovili, da so verjetno krive šobe na kar so jih dali na teste,
ampak rezultati testa so bili vsi v mejah normale in nobenih odstopanj. Ampak, ko so vrnili šobe nazaj v motor
se je ropot nehal ampak sedaj se je pa pojavilo nihanje obratov in tresenje motorja, ko je motor mrzel
oz. samo pri hladnem vžigu. Po 100ih metrih vožnje pa se to nihanje v prostem teku neha.
Včeraj je prišel avto s servisa, kjer so mu posodobili software in zagotovili, da je sedaj OK. Ampak dons zutraj ni bilo OK,
pa so mi zato na servisu rekli, da tester ni pokazal nobenih napak in da naj počakam še kak mesec dni, če bi se slučajno stopnjevalo.
Ima kdo kako idejo kaj bi bilo? Na kratko... Avto je bil na servisu avtohiša moste, kjer je bil na testerju in šobe so bile testirane.
Pravtako je bil na testerju v torek v Vis &Kosec pa ni bilo nobenih napak in posodobili so ves software.
Redni servis sem imel pred 1000 km kjer so menjali vse filtre z naftnim vred.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a tomzzi Če jun 13, 2013 8:14 am

Ti napišem popoldne več. Sem imel pri astri iste probleme.
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 Če jun 13, 2013 8:31 am

Odlično! :) Torej je rešitev za to zagato.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a tomzzi Če jun 13, 2013 3:28 pm

spe7 je napisal/-a:Odlično! :) Torej je rešitev za to zagato.


Živjo!

Tvoj post sem dopoldne prek mobija prebral na hitro tako, da nisem imel časa pisat. Meni se je sicer podobna napaka pojavljala.
Ne bom trdil, da je pri tebi isto.

Problem je večji kot si misliš če je to to. Meni je sicer velikokrat vrglo v rezervni program po minuti delovanja v prostem teku...
Meni je čez čas pokazalo napako na šobi. So jo zamenjal. Pa je bilo kmalu isto. Posodobili večkrat softwer a ni bilo nič bolje.
Nazadnje so celo delal po navodilih firme in reprogramiral komplet računalnik. Torej nastavljanje na novo cel sistem in hkrati so nastavil obrate v prostem teku malo višje kot je to normalno.
Po navodilih opla (Madžarske). Drugi dan se je nihanje (zaganjanje motorja) ponovilo. Takrat smo imel pa dovolj vsega skupaj. In avtomobila in letanja po servisih.
Avto je bil odpeljan v Ljubljano kjer so ga temeljito pregledal.
Vzrok vseh teh napak? Zapacan sistem dovoda goriva. Kovinski opiljki v sistemu (ceveh, tanku vse do šob). Vsaj naj bi bili.
Smo pa dosegli, da se je vse menjalo na stroške opla. Če bi mogli mi plačat bi bilo bolje, da bi kar avto jim pustil... Ogromen strošek.
Menjal so pa jasno cel sistem. Šobe, cevi, tank, pumpe...
Opel je bil trdno prepričan, da je vzrok za nastale težave slaba nafta. :roll: So pa poslal stare dele v tovarno na analizo, da ugotovijo kaj je vzrok. In če bi bila kriva nafta bi ves strošek nosil mi, ker je bi lavto iz garancije. A napaka se je pojavila že v garancijskem roku. :roll:
Od tega je že pol leta in do zdaj je Opel tiho. Dobro so vedli kaj je krivo. Jaz krivim bosch pumpo. Samo probal so če jim bo ratalo... Samo niso mogli kaj, ker imam vse papirje kdaj in zakaj sem letal po servisih.

Nisem pa še slišal, da se to dogaja tudi pri 2.0 dizlih. Pri 1.7 je to kar pogost pojav.
Nočem te strašit. Niti nevem kaj je vzrok pri tebi.
To je to iz moje strani. Zahtevaj, da se avto temeljito pregleda. Samo reprogramiranje ne bo rešilo NIČ! Tako so tudi meni govoril naj bi imeli update prav za to pa se je po pol mesca napaka ponovila!
Komplet pregled zahtevaj! Bo potrebno kar pritisnit na njih. Prvo zahtevaj direktorja ah in se z njim pomeni. Potem pa naprej.
In ne nasedaj pravljicam, da si eden redkih s takim problem. Jaz sem bil baje "edini" v naših koncih. Oziroma še "eden" naj bi bil. :lol:
Lepo jim povej, da si seznanjen z problemom in veš, da je ta napaka pogosta. Naj se spravjo temeljito pregledat avto. Ne pa samo software update delat!

Prvo pa EGR pregledat in spucat. Pa kakšno loputo zraka. Ampak to po vsej verjetnosti ni to.
A v rezervni te pa še ni vrglo? No avto mislim... :mrgreen:

Je približno tako kot na tem posnetku?
http://www.youtube.com/watch?v=sQRVQdriMcg
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a NoF3ar Če jun 13, 2013 5:16 pm

hmm
Priponke
YouTube.png
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 Pe jun 14, 2013 7:21 am

Hoj!

Hvala za izčrpan odgovor. Žal tudi jaz ne morem videti videa.

Ne v rezervni način avta še ni vrglo. Bo pa počasi verjetno tudi to začelo, ko se bo dovolj vse zapacalo.

Ja, nihanje se je tudi meni takoj zjutraj ponovilo, pa sem peljal nazaj na servis pa mi je gospod serviser rekel naj ga testiram
mesec dni. Kaj naj testiram, če vsako jutro dela enako!?
Kam si pa peljal? Na katerem servisu si potem vse to porihtal?
Razmišljam, da bi kontaktiral direktno Opel in bi z njimi probal rešit zadevo.
Je kdo izmed vas že imel direktno komunikacijo z matično firmo oz. v mojem primeru z Opel?

Vem, pa da z avtom nekaj ni vredu ker ima motor popolnoma drug zvok kot ga je imel še pred 6imi meseci.
Postal je prav grozen in ima med pospeševanjem tisočinen odtenek zvoka. Kot da bi bil star IMT Ferguson.
Bojim pa se, da bo čez nekaj mesecev samo crknil.

Zato, bi sedaj rad le en prav pristop naredil, da bi se to enkrat uredilo, da ne bo prepozno.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a tomzzi Pe jun 14, 2013 8:15 am

Prvo stopi v stik z direktorjem. On niti ne ve kaj vse se dogaja "spodaj". Lepo razloži situacijo. Povej še, da tak način popravila ni profesionalen. Če pa še ne bo nič pa zahtevaj človeka iz opla slovenije. Zahtevaj sestank z njimi. Pa dobro si pripravi dokumentacijo.
Če se bo direktor izmikal pa zagrozi z zavodom za varstvo potrošnikov. Oziroma bi jim jaz poslal mail potem vseeno. Tako zvpju kot direktorju. To če je avto v garanciji. Je treba kar pritisniti na njih. Za naš primer je na koncu prišel človek iz madžarske.

Lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a INFINITI Pe jun 14, 2013 9:13 am

Sorry za OT ampak najbolj so mi pa všeč vedno ti klasični izgovori in prepričevanja, a ti kot lastnik edini veš kako in kaj se avto obnaša in da je drugače kot normalno.

Tako je meni recimo glavni lolek pri zastopniku za Škoda slovenija -Porsche Slovenija zatrjeval da je "brnenje" izpod koles normalno, kajti Superb nima tako dobre zvočne izolacije kot recimo AUDI in čeprav je problem nastal nekaj tisoč km po nakupu in tega brnenja prej ni bilo, je to pač bil zanj normalen pojav. Ni pristal niti na to, da bi se skupaj zapeljala z mojo in eno novo Superbo, da se sam prepriča, da nekaj ni OK.

Potem je pa vulkanizer potrdil, da so gume stopničaste in da je kolesni ležaj fuč in je trgovec potem uredil zadevo in dokazal dotičnemu bebcu na Verovškovi, da vendarle ni bilo vse OK.

Skratka ne popuščaj na bebaste izgovore in izmotavanja. Avto ima tovarniško garancijo in si jo tudi plačal z nakupom vozila. Torej mora biti vse brezhibno, in ja - pozanimaj se na zvezi potrošnikov, še posebej glede rokov in tvojih pravi kot kupca.

Vso srečo ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
cherokee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So jun 30, 2012 12:01 pm

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a cherokee Po jun 17, 2013 9:12 am

http://www.youtube.com/watch?v=T0ztieTHeks
Če izgleda nihanje obratov nekako takole, je vzrok najverjetneje fuč vztrajnik. Pri naši insigniji je bil problem isti. So nam pa v avtohiši brez problemov pod garancijo menjali vztrajnik in sklopko,in je bil problem rešen. Če pa avto nebi bil več v garanciji, bi se ob stroških menjave lahko le prijeli za glavo...
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 Po jun 17, 2013 9:58 am

...
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 To sep 10, 2013 9:47 am

Pred kratkim so na servisu dokončno ugotovili, da je za nihanje obratov kriv vztrajnik.

Na uradnem servisu stane samo vztrajnik 1310 euro, zato bi želel malce okol pogledat,
če bi se ga dalo dobit kje ceneje. Z menjavo vred so mi izračunali, da bi bila cena od 1500 do 1700 euro.

1. vprašanje; Lahko kdo iz med vas iz številke šasije, ki jo pošljem na zs dobi kataloško številko?
Namreč v avtohiši niso želeli posredovati.

2. vprašanje; Če bi naprimer dobil kje cenejši vztrajnik, ali bi uradni servis hotel menjati
vztrajnik, ki ni bil kupljen pri njih?
Tukaj ne mislim, direktno za moj primer ampak, če je kdo od vas imel podobne izkušnje.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a tomzzi To sep 10, 2013 7:26 pm

spe7 je napisal/-a:Pred kratkim so na servisu dokončno ugotovili, da je za nihanje obratov kriv vztrajnik.

Na uradnem servisu stane samo vztrajnik 1310 euro, zato bi želel malce okol pogledat,
če bi se ga dalo dobit kje ceneje. Z menjavo vred so mi izračunali, da bi bila cena od 1500 do 1700 euro.

1. vprašanje; Lahko kdo iz med vas iz številke šasije, ki jo pošljem na zs dobi kataloško številko?
Namreč v avtohiši niso želeli posredovati.

2. vprašanje; Če bi naprimer dobil kje cenejši vztrajnik, ali bi uradni servis hotel menjati
vztrajnik, ki ni bil kupljen pri njih?
Tukaj ne mislim, direktno za moj primer ampak, če je kdo od vas imel podobne izkušnje.


Probaj tukaj poiskat:

http://oemcats.com/opel/2010/insignia_2009_2012/
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a Fan To sep 10, 2013 7:50 pm

Pozdravljeni

1. pokličite me in se bo uredilo
2. preverite na servisu, kjer se bo servisiralo

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a sašo5 To sep 10, 2013 8:12 pm

spe7 je napisal/-a:Pred kratkim so na servisu dokončno ugotovili, da je za nihanje obratov kriv vztrajnik.

Na uradnem servisu stane samo vztrajnik 1310 euro, zato bi želel malce okol pogledat,
če bi se ga dalo dobit kje ceneje. Z menjavo vred so mi izračunali, da bi bila cena od 1500 do 1700 euro.



to MORAJO menjat pod garancijo - kulanco(seveda redni servisi in vsi žigi v teh. knj.predpogoj) Splošno znano, da tudi Insignia ni imuna na težave z vztrajnikom....pri A4 letn. 2008 to delajo pod kulanco....
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a marko01 To sep 10, 2013 8:13 pm

Vztrajnik v GMT pride povna cena brez popustov 539,9€, komplet sklopke ( lamela in koš) je 389,90 in pa potisni ležaj 109,90. Vse je od proizvajalca Sachs.

Torej se to da dobit z rabatom za cirka 700€. Plus delo pri popoldancu 150€.

Če je menjalnik že doli se menja vse opisano v kompletu.
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 Če sep 12, 2013 8:06 am

Gospodje, hvala vsem za izčrpne odgovore.
Sašo5, na serivsu so na koncu rekli, da bi se mogoče kaj lahko z Oplom
dogovorili, da dajo soudeležbo k temu popravilu vendar niso bili prav nič konkretni.
Sem pa včeraj malce prebral kaj je kulanca, ker prej priznam nisem poznal te besede.
Bom še poklical servis pa bolj temeljito povprašal kako je s tem oz. če mi lahko dajo konkretne številke
kok bi bila Oplova soudeležba pri tem servisu.
V drugem primeru bom pa poklical Vas Fan in na svoje stroške zamenjal ta vztrajnik.

Še enkrat hvala za odgovore.

Bom poročal kako bo šlo naprej :).
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 Po sep 30, 2013 2:23 pm

Hoj!

Danes sem dobil klic s strani "Opel Slovenija podpora", kjer mi je gospod rekel, da so
pogledali moj primer in da se mi garancija ne prizna, ker seveda avto ni v garanciji
in da tudi kulanca ne velja. Za vse naprej, naj obrnem na svojega serviserja, kjer
se bom lahko dogovoril za popust. Koliko popusta, mi ni znal povedat, sumim pa na max 10%
od 1700 euro. Res so super tile ljudje. Moram priznat, da se mi Opel po 3eh letih od kar imam
tale avto že počasi orenk gabi. To je moj prvi in seveda tudi zaden Opel.

Seveda, da ne bo pomote... Avto je bil redno servisiran na uradnih servisih in imam vse štemplje.
Zdej bom šel res na avtohišo, da vidim kak popust imajo v mislih.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a abbe Po sep 30, 2013 2:36 pm

lej če ni več v garanciji in nočejo več nič slišat za kulanco jaz ne vidim nobenega + da bi ga servisiral tam.
poišči si nekega lokalnega/popoldanskega mehanika ki mu lahko zaupaš (po priporočilih znancev,prijateljev,soformašev...) pa bo življenje spet bol nasmejano (vse bo vsaj 2x ceneje kot na servisu)
pa seveda boš lahko tut svoj materjal prnesu....
Ni vse res kar napišem
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a čare Po sep 30, 2013 2:43 pm

Kot je napisal Abbe in ja najlažje je rečt da ti ne priznajo garancije.Pejt tja kjer so ti to rekli in naj ti pokažejo papirje od Švabota ki je to rekel/napisal.Če pa res ne bo nič iz tega pa ne vidim razloga zakaj boi sploh še kdaj prestopil njihov prag.Edino če imaš višek € in ti paše ko ti jih pulijo iz rok.
 
Uporabniški avatar
spe7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po jan 29, 2007 12:52 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Opel Insignia CDTI nihanje obratov

Napisal/-a spe7 Sr maj 07, 2014 1:40 pm

Hojla! :)

Končno mi je uspelo ( lenoba ;) ) posneti zvok motorja, ki ga moja Insignia proizvaja.
Naj opozorim, da sem snemal z malce starejšim mobitelom pa zato kvaliteta ni najboljša,
zato prosim za razumevanje.

Se pa lepo sliši ropot, ki ga motor proizvaja pri pospeševanju.
Je pa zanimivo, da se sliši samo takrat ko je temepratura ozračja 20°C + in motor je hladen.
Ko se motor segreje in posledično tudi okolica motorja pod pokrovom motorja, se ropot konča.

Ko je temperatura hladnejša od 20°C, od 18°C navzgor, se ropot pojavi ko je motor že orenk ogret in
verjetno zaradi tega okolica motorja topla 20°C +.
Če pa je okolica hladnjejša od 18°C, se pa ropot ne pojavi.

Torej, je problem v tem, da so vsi serviserji bolj oddaljeni od te temperature. Namreč, ko se pripeljem
na servis ni ne duha ne sluha o tem ropotu.

https://www.youtube.com/watch?v=_xd-4ONj3WA

Bom pa v prihodnje orenk posnel video, kjer se bo bolje razločilo :).
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: D12J12 in 127 gostov