Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Spustila pečka

Napisal/-a m.P. Pe jan 23, 2004 12:35 pm

A ma kdo kej izkušenj z menjavo pečke (za tiste k ne vesta kaj to je... to je una zadevca, ki greje (v kombinaciji z ventilatorjem) kabino... se mi zdi :wink: ). Avto je tastar Punto.

Baje je treba celo armaturo podret?

Hvala za pomoč!
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Uporabniški avatar
Surfer_D
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Po jul 15, 2002 3:21 pm

Re: Spustila pečka

Napisal/-a Surfer_D Pe jan 23, 2004 12:46 pm

m.P. je napisal/-a:A ma kdo kej izkušenj z menjavo pečke (za tiste k ne vesta kaj to je... to je una zadevca, ki greje (v kombinaciji z ventilatorjem) kabino... se mi zdi :wink: ). Avto je tastar Punto.

Baje je treba celo armaturo podret?

Hvala za pomoč!


Drži cela armatura gre ven - full dela!
 
dolfe
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: So sep 14, 2002 9:40 pm

Napisal/-a dolfe Pe jan 23, 2004 12:50 pm

Če pušča po kapljicah, lahko probaš s tesnilnim sredstvom, ki ga zliješ v hladilnik in zatesni razpoke. Vendar to ni najbolj zanesljiva rešitev, čeprav meni drži že nekaj let. Če pa močno pušča. pa tako in tako to ne bo nič pomagalo.

Pa si siguren, da je spustil radiator? Možno je, da sta zgolj prepereli dovodna in/ali odvodna cev za hladilno tekočino...
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters Pe jan 23, 2004 2:27 pm

Verjetno ni spustil notranji grelec ampak pušča ventil, ki odpira in zapira gretje.
Le-tega vidiš spodaj nekje pri pedalki za gas (oz. desno nad njo). Sledi antifriza so bele barve. Zaradi večkratnega odpiranja in zapiranja se zrabi in pač začne spuščat. Če ti je spustil ventil, ga je enostavno menjat oz. dobit na odpadu.

Odsvetujem vlivanje raznih čudnih tekočin v hladilnik motorja (morda sicer s tem rešiš trenutno težavo), ker se ta tekočina oprime sten celotnega hladilnega sistema motorja (torej tudi kanalčkov v glavi in bloku motorja) kar pa zmanjša pretočnost vode. Posledica je slabše hlajenje in pregrevanje motorja (predvsem poleti in vožnji v hribe).
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Napisal/-a m.P. Ne jan 25, 2004 9:58 am

Hvala za nasvete.

Sem mal bolj od blizu pogledal in je po vsej verjetnosti resnično spustil radiator :( in ne kakšna cev. Kapljice se nabirajo točno pod radiatorjem - tam kjer je skupaj sestavljen.

Potem mi ne preostane drugega kot da res podrem celo armaturo in zamenjam pečko?

Pri VEITU v Domžalah računajo 35 k za menjavo :shock:
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Uporabniški avatar
nightrider31
Uporabnik
 
Prispevkov: 1343
Pridružen: Po dec 01, 2003 7:18 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a nightrider31 Ne jan 25, 2004 11:38 am

malo poklici k avtoodpad Vrhovec in vprasaj ce ima in zamenjaj
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 134 gostov