Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Pe maj 30, 2003 10:57 am

TechnoBoy je napisal/-a:in kako preides iz osebnega na tvojo vrsto avtomobila ?
:)

po mojem zelo zelo težko! :evil:
Slika
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Sale Pe maj 30, 2003 11:02 am

TechnoBoy je napisal/-a:in kako preides iz osebnega na tvojo vrsto avtomobila ?
:)


Predvsem rabiš razna tehnična poročila predelovalcev ( takih z neko kao "koncesijo"), FIA dokumentacijo (ali kaj podobnega), in še cel kup nekih papirjev (odvisno za kakšne predelave gre).

Zadeva pa poteka podobno kot klasičen a-test. Daš vlogo s priloženo dokumentacijo na LPP, potem pa čakaš da te pokličejo. Ko se zglasiš tam si vzamejo ene 45 minut in vse sčekirajo (so kokr tok dosledni), morajo pa videt da je vse narejeno kot je treba. Potem pa čakaš 2 mesca :roll: , da ti vrnejo vse papirje. Na koncu ti še izdajo strokovno mnenje kjer je na eni strani vpisano vse ( od prestavne ročke, do dimenzije gum ipd.). V končni fazi zadeva košta okrog 30 čukov, je pa dobr feeling da imaš urejeno.

Seveda to še ne pomeni, da lahko potem vnaprej delaš kar se ti zazdi - pač v mejah tehničnega poročila in homologacij. Za kakšne dodatne večje predelave, moraš it zadevo dopolnit.
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Napisal/-a ule Pe maj 30, 2003 12:12 pm

Moj kolega je kupu golfa 2 GTI 1.8 8V. Sicer je bil iz odpada iz Italije. Un tip ki ga je sm prpelou ga je registrirov kot Golf 2 jx 1.3 :roll: (nevem kakšna fora pride da lahko drug avto registriraš na drugo prometno dovoljenje). No uglavnem je kolega zamenjal zavarovalnice (iz triglava na mariborsko) in tam je šele pogruntov da je registriran kot golf jx z 1.3 mašino :shock: . No pol mu je un tip vnesu nove podatke noter ampak v prometnem mu še zmerom piše da ima 1.3 mašino 8) . Pol ga je pa pelov na tehnični pregled pa mu je tip tam reku da takšnih serij jx golfov s tako močno mašino ni blo in mu je v prometno dovoljenje napisal pod opombe: PREDELANO VOZILO. :?:
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Sale Pe maj 30, 2003 12:34 pm

To je bilo najbrž že kar nekaj časa nazaj. Po novem jih ponavadi zanima le tisto kar piše v homologacijskem kartončku; tako policiste kot tudi na tehničnem pregledu. Opombe v prometni so predvsem za kakšne "alkoholne predelave" :lol: :lol: . Je pa tole kar orenk sreča, da se enkrat celo zmotijo v njihovo škodo :twisted: .
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Pe maj 30, 2003 12:45 pm

Sale je napisal/-a:
TechnoBoy je napisal/-a:in kako preides iz osebnega na tvojo vrsto avtomobila ?
:)


Predvsem rabiš razna tehnična poročila predelovalcev ( takih z neko kao "koncesijo"), FIA dokumentacijo (ali kaj podobnega), in še cel kup nekih papirjev (odvisno za kakšne predelave gre).

Zadeva pa poteka podobno kot klasičen a-test. Daš vlogo s priloženo dokumentacijo na LPP, potem pa čakaš da te pokličejo. Ko se zglasiš tam si vzamejo ene 45 minut in vse sčekirajo (so kokr tok dosledni), morajo pa videt da je vse narejeno kot je treba. Potem pa čakaš 2 mesca :roll: , da ti vrnejo vse papirje. Na koncu ti še izdajo strokovno mnenje kjer je na eni strani vpisano vse ( od prestavne ročke, do dimenzije gum ipd.). V končni fazi zadeva košta okrog 30 čukov, je pa dobr feeling da imaš urejeno.
s priloženo dokumentacijo, ki je obsežna kot gradivo za študij prava!

Seveda to še ne pomeni, da lahko potem vnaprej delaš kar se ti zazdi - pač v mejah tehničnega poročila in homologacij. Za kakšne dodatne večje predelave, moraš it zadevo dopolnit.
Slika
 
Uporabniški avatar
Haby
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 766
Pridružen: To jun 25, 2002 2:39 pm
Kraj: CE-LJ

Napisal/-a Haby Pe maj 30, 2003 12:46 pm

Zakaj bi pa v prometni pisal za alkohol, kaj ma avto veze z voznikom oz. alkoholom?
Slika
Se policaja pogovarjata o storilcu prekrška:
"Ti, a ga kaznujeva?" pravi prvi drugemu.
Drugi pa pravi: "Brez veze, sej vidiš, da je Celjan"
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Sale Pe maj 30, 2003 1:02 pm

Haby je napisal/-a:Zakaj bi pa v prometni pisal za alkohol, kaj ma avto veze z voznikom oz. alkoholom?


Imaš prav, sem se uštel - to se vpiše kam drugam I guess. No jaz nimam izkušenj s tem :wink: , drugi najbrž bolj veste :wink: .

Hehe, zupi - sem najdu v citatu zgoraj tisto z obsežnim gradivom kot za študij prava. Good one; pa še res je :D :D :wink: .
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
spoilers
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: To maj 27, 2003 9:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a spoilers Pe maj 30, 2003 3:11 pm

Pozdrav vsem..

Najprej hvala za odgovore, ki sem jih iskal...
Brez zamere TechnoBoy ce vprasam, ampak ko zagledas predelavo v taki ali drugacni obliki, najprej vprasas za homologacijo..? A imas ti vse homologirane kose??
Mislim, da vsak od nas dobro ve kaj in kako je na nasih cestah. Ce te imajo za zajebavat policaji, te pac bodo, ce pa imas sreco te bodo pustili na miru.

Uzivajte tuning...
Lp
 
Uporabniški avatar
Gigen
Novinec
 
Prispevkov: 373
Pridružen: Če avg 22, 2002 10:09 am
Kraj: Izola/Portorož

Napisal/-a Gigen Pe maj 30, 2003 5:19 pm

ice je napisal/-a:Gigen: po Fazer stylingu pride na vrsto en hud stresni spojler... glede, da je ta shop v Italiji, bi se dal dobiti tam za Cliota III ali ga dam delati raje kaksnemu carbon stylerju v Sloveniji?


Ma tej alu spoilerji so vsi univerzalni, izberes tistega ki pase na tvoj avto.

Glede homologacije pa sem jaz za mojega dobu zraven potrdilo, da ta spoiler ne poveca/zmanjsa moc vozila in da je samo esteski dodatek ter da homologacije ne potrebuje - podpisano in postempljano. Le da je v italjanskem jeziku.
Made in Japan
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Pe maj 30, 2003 5:39 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
Mantara
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: So jun 08, 2002 5:40 pm
Kraj: Obala

Napisal/-a Mantara Pe maj 30, 2003 6:59 pm

G-4S upam da nimas kaj proti ce ti jaz odgovorim:
Odvisno je kolko poznas Trst! Trgovina se nahaja blizu tranvajske postaje! Zraven je ena lekarna takoj zraven teg apa je Autosport Trieste! Ce se vedno ne vse kje povej pa ti razlozim podrobneje :D
Drugace pa se dobi tudi te spojlere v Bepsu v Udinah! Lahko tudi online narocis oz. pogledas vsaj ceno: www.espeedup.com

zanima me se ena stvar ce zna kdo odgovorit: ce jaz vzamem podvozje v Trstu in mi tam montirajo a se mi prizna pri nas potem strokovna montaza in ce lahko grem z unim njihovimi papirji potem delat homologacijo?
Gigen a mogoce ti to ves?
 
Uporabniški avatar
spoilers
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: To maj 27, 2003 9:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a spoilers Pe maj 30, 2003 11:39 pm

G-4S
Hvala za pohvale :D
Glede luči je pa tako. Ni folija ampak premaz take barve. Nimam pojma če imajo tudi črnega in cena je med 1000 in 1500 sit za 250ml.
Kje se kupi pa ti povem ko izvem točen naslov.

Lp
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a WhiteCell So maj 31, 2003 7:41 am

spoilers je napisal/-a:Pozdrav vsem..

Najprej hvala za odgovore, ki sem jih iskal...
Brez zamere TechnoBoy ce vprasam, ampak ko zagledas predelavo v taki ali drugacni obliki, najprej vprasas za homologacijo..? A imas ti vse homologirane kose??
Mislim, da vsak od nas dobro ve kaj in kako je na nasih cestah. Ce te imajo za zajebavat policaji, te pac bodo, ce pa imas sreco te bodo pustili na miru.

Uzivajte tuning...
Lp


homologirano mam.. hehe masino... s spojlerji ga pa mal palamudim ( na racun original spojlerjev) fedrov nimam.. notranjsoti tut ne.. glede nato da sam vse delam je bolj tezko.. sem mislil k ste firma ( ali v nastajanju) da boste zato poskrbeli.. in mal opisal postopek kako ose to nardi...
zaenkrat mam "zegen" da me KR polcaji prebavljajo razen 11x primerak so me republiski ulekl na izrednega in 85k sit napisal
V8 POWER
 
Uporabniški avatar
spoilers
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: To maj 27, 2003 9:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a spoilers So maj 31, 2003 9:06 am

Dober dan tunerji...

TechnoBoy lepo si to napisal... Ne, trenutno nismo še podjetje ampak dva svobodna umetnika, ki nama je tuning zelo pri srcu. Žal nama je, da je naš zakon v SLO malo preoster, oz. bo še nastal.
V glavnem se bomo še naprej trudili za širjenje te oblike športa in vse kar je z njim povezano.
Papirje za homologacijo bomo poskusili v vsakem primeru uredit, vendar bomo priložili več izdelkov, da bo manj stroškov.

Upam da se kmalu vidimo na kakšnem srečanju...
Lp
 
Koshir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To avg 19, 2003 10:03 am

Napisal/-a Koshir Pe nov 21, 2003 2:41 pm

Ql clio :o

1A za izvirnost

sam fora je da si malo svoh gledal se na uporabnost,
spredaj si kar dobro zapru odbijac, not good kje bo pa hladilnik
dobu zrak za hlajenje tisto malo kar si ti pustil je bolj kriza ves,
bi blo dobr vidt ce se ti kaj bolj greje zarad tega...
Vsi tezijo k tem da bi dal vecjo rezo spredi da bi se bolj povecali ucinek
hlajenja...samo nasvet za naslednjic...

Drugace pa za home made ful dobr zgleda edino zadni odbijac bi mogu dat mal nizje
da bi bil v liniji s prvim...

LP
Pa kr tko naprej manjka unikatov v slo
Slika
 
Uporabniški avatar
darkdog24
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2211
Pridružen: Če sep 18, 2003 6:30 pm
Kraj: Velenje

clio

Napisal/-a darkdog24 Pe nov 21, 2003 3:25 pm

Čuj typeKošir une luknje čist dober hladijo motor ti lahko povem iz lastnih izkušenj.Trenutno ni nobenega problema pri pregrevanju motorja ker so stranske reže postavljene pod kotom 45 stopinj in luft piha direkt k hladilniku,zgornja reža pa itak piha direkt na hladilnik.Če pa združiš un e dve stranski luknji skupaj pa dobiš eno tako vlko kot jo je imel orginal odbijač.Moj clio se nahaja v galeriji tako da boš vedu da govorim o tem kar vem iz lastnih izkušenj.

lp
UPOKOJENI STYLER (8 pokalov)Slika
 
Uporabniški avatar
spoilers
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: To maj 27, 2003 9:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a spoilers Pe nov 21, 2003 4:22 pm

:D :D :D :D
Uauuuu...tema iz 31.maja je spet med prvimi desetimi... :wink:

Ni panike glede hlajenja, vse je preštudirano in če pogledaš, da ima clio pokrit tudi komplet motor z Aliminijem, ze enkrat ni nikakršnih posebnosti glede svežega zraka....
V bistvu moraš videt zadevo v živo in ti bo vse lažje razumljivo...
Hvala za pohvale.. :wink:

DarkDog pa lahko vse samo potrdi... :wink:

Lp
Don`t be afraid to be tuning freak!
 
Koshir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: To avg 19, 2003 10:03 am

Napisal/-a Koshir Pe nov 21, 2003 4:51 pm

Potem pa ql

jaz bom na svojega probal navest en odbijac k bo mel ornk lukno da bo hladil kokr se bo dal :shock:

LP
Pa pridno delat naprej- dabomo lahka kaj pokazal zunaj da tuki nismo cisto za cajtam :twisted:
Slika
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov