Predstavite svojega konjička... komentarji Salona na portalu!
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Suzuki Swift Sport

Napisal/-a DX5050 Sr dec 27, 2023 8:47 pm

No, pa mi je le uspelo najti nekaj časa, da malo napišem o Swiftu. :D

Ampak najprej na začetek zgodbe…
Spomladi se je v meni naselila želja, da Bravota zamenjam z nečim manjšim, lažjim in hitrejšim. V izboru so bili torej predvsem avtomobili B razreda, pogoj pa je bil 5 vrat in ročni menjalnik. Zaradi slednjega sta s seznama takoj odpadla Clio RS in Polo GTI. GTI-ja sem sicer vseskozi spremljal z enim očesom, ker obstaja tudi z ročnim menjalnikom, ampak ga pri nas praktično ni za dobiti. V 5 mesecih kolikor sem spremljal a.net se je prodajal samo en, pa še ta je bil nekaj razbit. Prav tako sem s seznama črtal I20N, ker je preveč sekal čez moj budget, 1.6 THP in vse njegove težave pa so izločile Peugeota 208 Gti.

Tako sta v igri bolj kot ne ostala samo Mini S 5D in Fiesta ST. Sploh Fiesta je res, res krasen avto. Ampak z (vsaj zame) eno veliko napako – sedežem. Recarova školjka me je podomače povedano tako tiščala čez rit, da nevem če bi v njej zdržal kaj dosti več kot kakšne pol ure. Pa še 1.5 ecoboost s tremi cilindri :| je dokaj frišna zadeva. Ko pa sem izvedel še to, da se vanj toči 0W20 olje, pa mi je postalo jasno, da se te igre jaz ne bom igral.

Bolj iz firbca kot pa s kakšnim resnim namenom (in pa tudi malo iz obupa), sem se neke sobote odpravil pogledat še Swifta. Če smo pošteni, Swift Sport ne paše ravno ob bok zgoraj naštetim. Je pa prodajalec očitno dobro vedel kaj prodaja in me na testni vožnji usmeril na cesto, ki vodi na sv. Jošta nad Kranjem. Usta so bila kmalu raztegnjena do ušes.
Po prespani noči in dodanem kančku razuma (Swift je bil glede na budget vendarle cca 3-5 let mlajši od ostalih konkurentov, in z 25kkm prevoženimi praktično nov + še v tovarniški garanciji) je padla odločitev, da pride japonček k meni domov…
PXL_20231207_150555733.jpg

K avtu. Gre torej za Suzuki Swift Sport Hybrid, L2022, ki ga poganja 1.4 litrski boosterjet. Iz sebe iztisne ne ravno impresivnih 129KM in 235Nm, pri premikanju svojih 1020 kli pa mu pomaga še 13KM in 53Nm iz elektromotorja. Rezultat vsega skupaj je pospešek do stotke v dobrih osmih sekundah.
PXL_20231207_142608687.jpg

Slabosti...
- Zvok je... ubistvu ga ni... Zadnjič sem bil vštric z eno deklico, ki je sedela za volanom Abartha… :cry:
- Tale rdeča barva je noro občutljiva. Že zdaj je hauba napikana od kamenčkov, sploh ne upam pomislit kakšna bo čez 5 let.
- Dimenzija gum (195/45 R17) :roll:
- V kabini je zaprt samo en predalček (ta pred sovoznikom). In ja, res je majhen.
- Japonci zgleda še vedno niso dojeli, da bi imela lahko vsa 4 stekla (in ne samo voznikovo) avtomatski pomik. Da o kakšnem upravljanju na daljavo s ključem, kot znajo to praktično vse EU znamke, sploh ne sanjam.
- Zimske feltne imam brez TPMS ventilčkov, na armaturki pa celo veselico. Ena lučka sveti, druga utripa, za nagrado pa še napis čez cel ekran, da je potreben servis TPMS. Ampak tole cvetko se da na srečo (in brez potrebe po demontaži gum) rešit za 60€. Tip iz Romunije namreč prodaja črne škatlice z el. vezjem - simulatorje. Izredno prijazen in pripravljen pomagati - skratka priporočam. Prodaja pa simulatorje še za Kio/Hyundai, FCA grupo, Forde, GM. https://spooftpms.com/ Anyway opozorilnih lučk pri meni ni več.
- V kabini premore eno samo bogo lučko na stropu. No ta problem sem pa rešil z par metrov kabla in ledicami pri nogah.
PXL_20231213_174212667 (1).jpg

Pa še k svetlim točkam Swifta...
- Glede na gabarite je avto presenetljivo prostoren.
- Ni prehud pijanček. 5,5 do 7 L/100km pa je srečen.
- Esp celo ko je vključen, pušča precej umetniške svobode.
- Ročna je taka kot se spodobi. Taprava. Za potegnit.
- In za konec še najpomembnejša… Ta reč zna čisto zares polepšati še tako brezvezen dan…
PXL_20231207_144119626~4 (1).jpg
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a whitee Sr dec 27, 2023 10:29 pm

Zanimiv avto. Bi bila zanimiva primerjava z tem in tisitm, ki še ni bil mild-hybrid.
Pa si šel katerega izmed konkurentov tudi vozit?
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a Zodd Če dec 28, 2023 7:07 am

imel sem prvo generacijo 11let. neuničljiv avto, ko sem se ga naveličal sem gledal za tem 1.4turbakom, ampak se mi je takrat zdel predrag, zato sem kupil hondo civic sport 1.5 z 182 konji in jo po 2 letih prodal, ker ni bil nič posebnega od avta, nato sem kupil yarisa GRMN 212konjev, ki je bil izjemen avto ampak mnogo predrag za dailya, in sedaj imam megana 4 rs z 280konji, in kaj sem ugotovil? da je bil swift popoln avto, zakaj?
kot prvo izjemno trpežen, kot drugo izjemno poceni vzdrževanje, in ni prehiter, tako da se imaš lahko dobro brez da so hitrosti previsoke.

tale novi hibrid ima na dynotu okoli 156konjev, kar je pri teži pod 1000kg zadosti, zamenjaj vzmetenje za kakšne kvalitetne nastavljive, rukni gor kakšne res dobre gume, dodaj previs spredaj na -2 ter zadaj na -1, zamenjaj zavorne ploščice s kakšnimi bolj športnimi in boš po ovinkih sesul marsikoga, tile avti so pravi gokardi, ter ta 1.4 boosterjet je izjemno trpežen...

želim ti veliko varnih kilometrov
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a meganer Če dec 28, 2023 7:35 am

Fleten gokart .... pa še veliko jih ni.
Srečno
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a xxl Če dec 28, 2023 12:01 pm

Po krivici prezrt model, čeprav se to ne odraža na ceni rabljenih, so kar dragi. Vozil sem takšnega 1,2 90 4x4, pa je že ta zabaven in pravi šparovček. Imel bi ga (še raje 1,0 115, še bolj redek) za drugi avto.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a DX5050 Če dec 28, 2023 6:54 pm

whitee je napisal/-a: Pa si šel katerega izmed konkurentov tudi vozit?

Te sorte avtomobile je kar težko dobit za testno vožnjo. Pa sej po eni strani razumem lastnike. Jaz ga tudi nebi dal kar vsakem za vozit. Sem pa vseeno vozil dve fiesti ST in pola GTI. Eno fiesto mi je diler celo zaupal, da sem šel sam en krog z njo.

Zodd je napisal/-a:imel sem prvo generacijo 11let. neuničljiv avto, ko sem se ga naveličal sem gledal za tem 1.4turbakom, ampak se mi je takrat zdel predrag, zato sem kupil hondo civic sport 1.5 z 182 konji in jo po 2 letih prodal, ker ni bil nič posebnega od avta, nato sem kupil yarisa GRMN 212konjev, ki je bil izjemen avto ampak mnogo predrag za dailya, in sedaj imam megana 4 rs z 280konji, in kaj sem ugotovil? da je bil swift popoln avto, zakaj?
kot prvo izjemno trpežen, kot drugo izjemno poceni vzdrževanje, in ni prehiter, tako da se imaš lahko dobro brez da so hitrosti previsoke.

tale novi hibrid ima na dynotu okoli 156konjev, kar je pri teži pod 1000kg zadosti, zamenjaj vzmetenje za kakšne kvalitetne nastavljive, rukni gor kakšne res dobre gume, dodaj previs spredaj na -2 ter zadaj na -1, zamenjaj zavorne ploščice s kakšnimi bolj športnimi in boš po ovinkih sesul marsikoga, tile avti so pravi gokardi, ter ta 1.4 boosterjet je izjemno trpežen...

želim ti veliko varnih kilometrov


Hvala. Upam da upraviči sloves japonske zanesljivosti.

meganer je napisal/-a:Fleten gokart .... pa še veliko jih ni.
Srečno

Ja res je. So kar redki na cesti. Čeprav par kilometrov od mene je pa doma en popolnoma, popolnoma enak. Edino nevem pa če je hybrid.
Hvalaaa :)
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a DX5050 Sr mar 06, 2024 7:58 pm

No, pa so prišle tudi prve težave z mojim Swiftom... :cry:

Avto je šel včeraj na servis, saj je začelo nekaj konkretno pokat pri vožnji čez ležeče policaje. Po slabi cesti in luknjah ni nič slišat, kadar pa avto zaniha pa prihaja do pokov (s podvozja ?).

Odločil sem se, da avto peljem na pooblaščen servis AVTO LUŠINA v Škofjo Loko https://avto-lusina.si/
Termin sem dobil izredno hitro, tudi ljudje na telefonu in v sprejemni pisarni so bili prijazni.


AMPAK...
Danes dobim klic, da lahko pridem po avto, da je z njim vse vredu, da tako kao pokajo vsi Swifti. :roll:

Naj poudarim, servisnemu sprejemniku sem vse natančno opisal, poslal sem jim tudi video posnetek na katerem se jasno sliši pok, ko zapeljem čez ležečega policaja.
Poki so res konkretni in ne nekaj blagega, da bi moral imet ugasnjen radio in biti v popolni tišini da bi sploh kaj slišal. Da je to klasika, so zame samo nizkotni izgovori, da so se me losal iz servisa.
Mene je trenutno pač res sram kogarkoli peljat v tem avtu, ker tudi 20 let stare kripe z zjahanim podvozjem in s pol milijona kilometrov ne pokajo pol tako kot ta leto in pol star Suzuki z 30kkm!

In kot da razočaranje nad storitvijo (če temu sploh lahko tako rečem) pri servisu Lušina še ni bilo dovolj, dobim nazaj še totalno usran avto. Sprejemnik se nato nekaj opravičuje da je slabo vreme in luže, ampak to pač ni odnos. Da ti vrnejo avto tak, kot da bi ga pravkar potegnil ven iz sosednje njive... :shock:
Hvala lepa, mene oni ne vidijo več, pa če ostanejo zadnji servis za Suzukije na svetu.

PXL_20240306_174437352 (1).jpg
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a boštjan_01 Če mar 07, 2024 9:27 am

Mehanika se ocenjuje po tem kako ti avto očisti ali umaže?
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a weasel Če mar 07, 2024 9:41 am

A prvi del si pa spregledal?
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3287
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a McLaren Če mar 07, 2024 12:00 pm

boštjan_01 je napisal/-a:Mehanika se ocenjuje po tem kako ti avto očisti ali umaže?


Ne, se pa pokaze odnos ko ti vrne vsran avto, ki ga je sam umazal. A pa prvi del posta si spregledal namenoma?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a Firediver Če mar 07, 2024 1:10 pm

Celovita storitev je pomembna. Povsod.
Zanimivo pa je, da se avtorju teme okvara sliši pri vožnji po cesti in ne na brezpotju, mehanik pa se je evidentno šel off-road. Kaj je tam iskal?
Dobri mehaniki (če nisi VIP) nimajo hitrih terminov in to se tukaj potrjuje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a boštjan_01 Če mar 07, 2024 2:51 pm

McLaren je napisal/-a:
boštjan_01 je napisal/-a:Mehanika se ocenjuje po tem kako ti avto očisti ali umaže?


Ne, se pa pokaze odnos ko ti vrne vsran avto, ki ga je sam umazal. A pa prvi del posta si spregledal namenoma?

Nič nisem spregledal. Rekel je daje to normalno za te avte. Mogoče je res, mogoče ni.
Jaz bi najprej to informacijo preveril pri različnih virih. Šele nato bi ocenil njegovo sposobnost in ga v javnosti blatil ali hvalil.
Recimo da je to res normalno. Kaj je zdaj mehanik kriv?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a Firediver Če mar 07, 2024 3:02 pm

Recimo, da ni normalno. V prid temu govori dejstvo, da od novega doslej ni bilo tega ropota.

Kriv je tisti, ki kljub temu pravi, da je to normalno. In v tem primeru tako pravi mehanik.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a boštjan_01 Če mar 07, 2024 3:09 pm

Lahko pa ga ti popraviš, če si bolj pameten od mehanika.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a Kristjan123 Če mar 07, 2024 4:14 pm

boštjan_01 je napisal/-a:Mehanika se ocenjuje po tem kako ti avto očisti ali umaže?


Pustimo zdaj kaj zna in kaj ne ker po opisanem ne moreš sodit
druga stvar katero pa sigurno ne podpiram pa je odnos do tuje lastnine
kar si dobil v roke za servisirat pa naj bo to prenosnik ali avto vrneš vsaj v enako čistem stanju kot si dobil ne pa slabšem...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a limas Če mar 07, 2024 4:30 pm

Opiši svojo izkušnjo ali mnenje na Google map. Klikneš na Avto Lušna, označiš zvezdice in napišeš kratko mnenje. Vsi se bojijo slabih mnenj. Google mnenja so resna zadeva, ki privabljajo ali odganjano potencialne stranke.
Lansko leto sem imel neko slabo izkušnjo. Bila je njihova napaka in šele po negativni oceni so me klicali in prosili za izbris komentarja v zameno za upoštevanje reklamacije. Epilog: končalo se je v obojestransko korist.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Suzuki Swift Sport

Napisal/-a DX5050 Če mar 07, 2024 11:35 pm

boštjan_01 je napisal/-a:Mehanika se ocenjuje po tem kako ti avto očisti ali umaže?


Boštjan, pri meni si na ignore. Kdor vsaj malo spremlja ta forum itak ve, da smetiš po vseh temah.


@Sriple Tix
Hvala za zs in informacije.
Vrni se na Galerija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov